Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » Novosti na smučiščih v Kranjski Gori

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Naslednja
 Novosti na smučiščih v Kranjski Gori « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 26, 2006 6:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Ne tako hitro.Občinski svetniki bodo še enkrat glasovali o koncesiji,potem bomo pa videli.Ne verjamem,da se bojo kar tako odpovedali Hitovi milijardi!!
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 29, 2006 10:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tomaž je napisal/a:
Ne tako hitro.Občinski svetniki bodo še enkrat glasovali o koncesiji,potem bomo pa videli.Ne verjamem,da se bojo kar tako odpovedali Hitovi milijardi!!
Upam sicer,da imaš prav. Ampak se mi zdi, da bodo v Hitu v vsakem primeru bolj previdni. Da ne bodo vrgli miljarde v infrastrukturo, potem pa jih bodo svetniki ponovno nategnili, da se jih odločitve prejšnjih ne tičejo. Me kaj takega sploh ne bi čudilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 30, 2006 9:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Ja,ja,lokalne volitve so pred vrati,to je tudi res.
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 25, 2006 3:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Kaj bi se pa zgodilo, če bi se Hit umaknil? Bi vse skupaj propadlo?
_________________
Letos smučal: 1x Stari Vrh, 1x Kranjska gora, 3x Soriška Planina, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 26, 2006 1:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Seveda,kje bi pa dnar vzel-dobil!
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 26, 2006 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Ja, če se Hit umakne, kdo bo kupil KRG?

Če propade..... raje nebi, ker na forumu ne smemo preklinjat.
Povem pa da sem ostal brez besed.



P.S.: Razkurl so me do konca
_________________
Letos smučal: 1x Stari Vrh, 1x Kranjska gora, 3x Soriška Planina, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 26, 2006 5:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Zdaj pa se prosim malo umirite: HIT ni lastnik kranjskogorskih žičnic, ampak večine hotelov. Res je, da je v zadnjih letih vložil kar nekaj denarja v razvoj kraja, med drugim v poletno sankaško progo, in obljubil še več denarja (tudi za Planico), če bo ostal monopolist na področju igralništva v KG. Če se bo Hit umaknil, nič ne bo propadlo in ničesar ne bodo zaprli, bo pa razvoj (spet) šel malo bolj počasi. Z besedo 'umaknil' namreč mislim zgolj to, kar je napisal Marko:
Citiram:
se Hit umika kot glavni pospeševalec turizma

Nikjer recimo nisem zasledil, da se ima Hit namen umakniti iz KG, prodati hotele itd, pač pa grozi, da ne bo več vlagal v 'skupno' infrastrukturo kraja. Seveda bi bilo škoda če bi se to zgodilo, ne bo pa konec sveta. Konec koncev je treba videti, kaj ponuja tudi drugi konkurent Gold Club. Morda pa oni - poleg novogradnje Erike - primaknejo kak milijonček v infrastrukturo ?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 27, 2006 3:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Če je Hit pripravljen vložiti toliko denarja, zato da ostane monopolist, ga potem lahko tudi drugi koncesionar... Nisem pa najbolj navdušen nad idejo "Las Vegsa" v TNPju, oz na samem obrobju...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Sob Jul 29, 2006 10:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Tole je eno od mojih sanjarjenj. Sicer pričakujem odgovore "matiček to je brezveze" ali kaj podobnega samo to je pač moja ideja in jo bom predstavil tudi drugim. Gre pa za povezavo KRG in Podkorena 2, ki je problem zaradi začetnikov:





1. Proga Brsnina je označena z rdečo, vendar takoj ko se pelješ po njej ugotoviš, da je prepoložna za rdečo. In še na spodnji postaji visi tabla, ki pove, da gre za modro progo! To na zemljevidu je pomota in sem jo označil z modro. Povsem primerna je za začetnike zato sem jo izbral za povezavo s Podkorenom 2.

2.V Podkorenu 2 bi podrl vse 3 vlečnice in zgradil fiksno 4 (6)sedo Pehta (dolžina kakih 800m) ki nadomesti vse 3 vlečnice.

3. Sedaj sledi več možnosti. 1. je ta, da se od spodnje postaje Brsnine spelje odklopno 4 (6) sedo do zgornje postaje Pehte.
Ta naprava gre čez Bukovnik in fisko, preseka Podkorensko progo in smo pri Pehti.
Pri slednji bi morali tudi Brsnino (D) z nečim zamenjat, ker bi postala ozko grlo. Skratka 2novi sedežnici ena odklopna=ogromno stroškov.
2. Možnost (cenejša) je podaljšava 4sede Vitranc 1 z vmesno postajo kjer se zdaj konča. Tisti za podkoren 2 bi se peljali naprej in izstopili pri Pehti. Za nazaj v KRG bi se peljali z isto sedežnico samo v drugo smer.

4. 2seda Velika dolina. Zamenjati jo z nečim odklopnim in jo podaljšati (C)
ali premakniti bolj levo (C1-mi je celo bolj všeč). Ta naprava omogoči povezavo s Planico, Macenovcem....

5. Mislim pa, da se zaenkrat v Podkorenu2 ne splača novih naprav, dokler ne naredijo ZASNEŽEVANJA;
_________________
Letos smučal: 1x Stari Vrh, 1x Kranjska gora, 3x Soriška Planina, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lucifer
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 30, 2006 2:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 12:27
Prispevkov: 343
Kraj: Planina pad Golico

ha ha in spet bi dobili neke brezvezne kratke proge z hudimi napravami, ki neb mele nobenega pomena. Rešitev ter res premik v pravo smer je, da lahko tako rečem za kranjsko goro izgradnja kabinske na vrh vitranca od tam pa je potrebno izpeljat proge na sedaj obstoječe terene ter širitev proti ciprniku od tam pa v planico, vse ostalo se mi zdi brezveze, ker so proge na sedanjih terenih pač prekratke za res dobro smuko, bodo pa potrebna ogromna zemeljska dela za uresničitev teh..............
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 30, 2006 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

lucifer, saj maš kar prav. Za Podkoren2 v takšnem satnju kakršen je danes se ne splača nevem kaj. Ljudje rajši hodijo v KRG in Podkoren 2 je bolj ali manj zapuščen. Nikoli še tam nisem videl gužve. V Podkorenu 2 se stvari bolj počasi premikajo; 4 stare Graffarce in niti zasneževanja nima. Nisem še slišal, da na tem smučišču kaj nameravajo graditi. Bo pa dostop s KRG do Podkorena 2 zahteval ogromno stroškov in dela. Lahko bi naredili BUS povezavo. Samo za tako majhne kapacitete, kolikor jih smuča tam se niti to ne splača.
_________________
Letos smučal: 1x Stari Vrh, 1x Kranjska gora, 3x Soriška Planina, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
baltic
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2006 8:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Tudi jaz bi predlagal,da neredijo kabinko na Vitranc,od tam pa serpentinasto progo do Podkorna 2 in do KG ( do vrha Kekca).Ker bi za kabinko in izgradnjo drugih prog, tudi za zahtevne smučarje (proga do KG,do Podkorna 1 in serpentinasta proga) zahtevala veliko denarja, bi lahko z vrha Velike doline podegnili na Vitranc sedežnico, ob kateri pi lahko šla še kakšne strmejša proga ali pa bi služila le povezavi (v tem primeru lahko fiksna)

Sicer bi pa jaz sedežnico A na sliki naredil kar fiksno (sicer bi raje videl odklopno) ,saj bi služila povezavi,in bi večina ljudi šla tja, tam smučala in potem nazaj.Toraj 2 vožnji.Denar bi raje porabil npr. za novo Veliko dolino, zasneževanje ipd.Vlečnice bi pa kar pustil,saj se meni zdi da je vlečnica boljša kot sedežnica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
matiček
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2006 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Ja, pa pod Pehto in Bedancem bi zgradil en podvoz, ker, če obratujeta obe vlečnici ( čeprav Pehte še nisem videl, da bi delala, ker tam bolj malo smučam) je najbrž zoprno sekat dve vlečnici hkrati. Čeprav je tisti podvoz bolj nepomemben kot koristen bi bilo pa vseen fajn, tak za piko na i.

Citiram:
Vlečnice bi pa kar pustil,saj se meni zdi da je vlečnica boljša kot sedežnica.


Maš kr prav. Stare Graffarce so za tako smučišče, ki smuča bolj malo ljudi profesionalne. Sicer pa za tako kratko vlečnico sploh ni pomembna starost ali firma. Huje je s Veliko dolino (najdalša seda v KRG).

Sicer pa, da ne bo nesporazuma. Jaz nikakor ne spadam v sorto ljudi, ki bi pometali vse vlečnice iz KRG in noter 4sede nabasali. Ja ljudje božji? Kje bo pa plac za smučarje? Pa ja ne bomo smučarji na progi stisnjeni kot sardele
_________________
Letos smučal: 1x Stari Vrh, 1x Kranjska gora, 3x Soriška Planina, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 01, 2006 9:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Smučarjev je na Podkornu2 po moje malo predvsem zato, ker je smučišče nepovezano in zanemarjeno. Jaz sem bil predelani tam, ko se je v Kranjski čakalo po več kot pol ure za vlečnico, Podkoren pa so pognali šele okoli poldneva. Žičničarji sploh niso vedeli, da naprave delajo, na sedežnici so okoli 11. ure šele začeli pucati sneg iz sedežev, bife ni delal, parkirišča niso pila splužena, itd. Pa ni snežilo pnoči ampak 2 dni prej. Ker glavna povezava ni bila dovolj prekrita s snegom (ker je niso pravočasno poteptali so smučarji odnesli sneg), je bilo potrebno uporabljati pomožno, ki pa sploh ni bila označena.

Za povezavo bi za začetek rabili samo kakšno tablo več in kakšno palico za priganjati zahojene žičničarje. 2. stvar, ki po moje ne bi bila predraga bi bila povezava v stilu položne ceste za začetnike, katere izgradnja zagotovo ni tako draga, kot izgradnja pravega smučišča. Končna rešitev pa je gotovo povezava preko VItranca in Cipernika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 20, 2006 5:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Danes sem bil v Kranjski gori (mal sem kolo na sprehod pelu ). Torej pri Kekcu ne kaže nič da bi začel kaj delat, ampak me ne bi presenetilo da bi začel 1 decembra
Potem sm se šel spustit z unimi sankami; kar luštna zadevca, samo hitrej bi moral it Zelo lepo se je blo spet pelat z sedežnico, treba trenirat za zimo
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Naslednja Stran 2 od 25

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » Novosti na smučiščih v Kranjski Gori
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB