Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Kakšne smuči kupiti POMOČ

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Kakšne smuči kupiti POMOČ « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
andrejg
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 12:53 am    Naslov sporočila: Kakšne smuči kupiti POMOČ Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 0:46
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

Sem rekreativni smučar in kupujem svoje PRVE carving smuči, tako da me zanima kakšno dolžino naj kupim im predvsem kakšen lok.Ne vem natančno tudi pri kateri dolžini smuči se ta lok izmeri, ker so v katalogih navedeni različni. Najpogosteje vozim veleslalom, večkrat tudi kratke zavoje. Visok sem 192 cm. Zanima me tudi glede trdote smuči. Cena naj bi bila zdaj na razprodajah od 40 do 60 tisoč če mi kdo lahko predlaga konkreten model. Za vsakršen nasvet se zahvaljujem. Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 9:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


joj to je pa težko tko povedat. Prvo je važen kolk maš kg. A peleš povsod po vsh strminah, a maš rad večjo brzino ali manjšo z bl ostrimi loki, a rad podelaš kej na smučki ali se voziš turistično brez kakega prtiskanja v krivinah. Veš če nič neznaš smučat pa če maš recimo 100gk moraš vzeti že dobro smučko tle mislim na trdoto. Dolžina pa je odvisna od tipa smučke -recimo krivina nekje do ust. Ker si velik in imaš najverjetnej kar nekaj kg ..(ali pač ne) im če se voziš povsod dol pol vzami 1 razred pod tekmovalno ker bo vse ostalo premehko
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
andrejg
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 12:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 0:46
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

Hvala za pomoč, imam 85 kg. Rekel bi da sem srednje dober smučar, rad vozim po vseh progah vendar ne hitro, tako da največkrat po večjih strminah delam kratke zavoje, največkrat pa veleslalomske po srednje težkih progah. Zanima med predvsem lok smučke, tudi glede na to da bodo to moje prve carving.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Po zgoraj napisanem ti bi priporocil da posezes po kakih allround smuckah, glede na to da imas tudi kar nekaj kil in da ti smuca ne bo premehka, bi ti svetoval recimo pri elanu S08 ali S10 pa tudi Magfire 8 ali 10 bi bila odlicna, ali pa kak SX:9 ali SX:10..
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
andrejg
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 2:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 0:46
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

Kakšna dolžina pa bi bila zame primerna 170 ali 176 cm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 2:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

spet odvisno od smuci, samo jaz bi v tvojem primeru vzel 170cm, sem tri cm manjsi kot ti in imam 170cm, 176cm so ze prave sulice
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 3:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


na višino 192 nebojo niti 176 predolge , če pa bi jemal veleslalumsko pa bi rabi svojo višino al pa 5 čez ,vse je odvisno kako smučko kupiš in kakšen je tvoj način vožnje. opisal si da voziš kratke in dolge pa tko kot je rekel Gaj št.8 je na meji če že daješ denar daj raj 10.000 več pa kupi 10.(lohk kombiniraš vzameš veleslalumo krajšo pa je.. ali slalumko daljšo??) Mogoč majo kaj v elani brez vezi (star model) vezi pa mam jest po ugodni ceni eld 12- Elan seveda če boš dobil samo dilo. Za veleslalum ti lohk zrihtam mislim da 172cm inttegra 10 za cc 60.000 pa vezi cc 1300
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MandM
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 20:45
Prispevkov: 21
Kraj: Ravne

Pogelej si elanov ski selektor.
http://www.elanskis.com/pcc.asp?xpath=&xpathid=&lang=slo

Jst sem si kupu elan magfire 8 in te mi je svetoval ski selektor. Z njimi sem zelo zadovoljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
andrejg
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2006 9:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 0:46
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

Ja ski selector mi je predlagal A06 ali A08. Ali kdo mogoče ve kakšna je cena takih smuči, ker na internetu nisem našel. Mogoče kdo ve za kakšen podoben model drugih proizvajalcev, ki se jih zdaj veliko prodaja. Ali se splača iti po elanke v begunje, kakšen je kaj popust. Hvala za vsakršen nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2006 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Danes sm slišal po radiju da ima Elan do konca januarja popust v Begunjah (mislim da do 40%).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2006 10:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


Spomnim se, da sem v Intersport trgovini v Kranjski Gori malo pred novim letom videl neke elanke A05 skupaj z vezmi za 50.000 tolarjev, nisem pa povsem prepričan, ali je šlo za akcijo z znižano ceno ali ne. A05 je smučka, ki je povsem podobna tema dvema, ki si ju naštel (A06, A08), le da ima TMD (osnovne, navadne) in ne FUSION (vgrajene) vezi, ter PST robnike in UVM drsno oblogo (oboje ima tudi A08). Pred dnevi je Gaj na forumu prodajal eno leto uporabljane A08 za 40.000 tolarjev, torej boš prav gotovo kje na kakšni od številnih razprodaj našel približno podobno ceno. Pa vendar, razen če ti ni omejitev denar, se strinjam z dverbnikom, razmisli o kakšnem razredu višje.
Znanje boš že izboljšal, verjetno pa takrat ne bi rad novih smuči kupoval,ne?
Če hočeš prav elanke, je to sedaj menda razred magfire, točne cene sicer ne poznam, so pa pred dvema tednoma v Hervisu magfire 8 (osnovni model) prodajali za 80.000 tolarjev. Eden od forumašev jih je pred kratkim kupil,
prav gotovo se bo kmalu oglasil s kakšnim mnenjem, fotkami ali nasvetom...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2006 11:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Mja, Magfire je primerena dilca za allround vijuganje in prav tako odlicna za napredovanje, dila je izredno plovna skratka kar ok nakup, le kar je so kar drage, res je osmico dobis za 80k desetico in dvanajstico pa se ceni lustno raztezata cez 100k..
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
andrejg
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2006 11:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 0:46
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

Najprej hvala za številne nasvete. Zanima me tudi kako dobro smučko se mi pravzaprav splača kupiti, zaradi pancerjev. V Hervisu sem jih poizkušal 3ure in pol, probal sem vse modele ( na razprodaji, z 50% popustom, od 20-45 tisoč) in sem na koncu vzel osnovne San marco za 20 tisoč (prej 40) samo zato ker so bili edini dovolj ozki, glede na to da imam ozke noge, pa še to sem klipsne premaknil na najožje. Prodajalec mi je takrat rekel da bodo uredu vendar da se mi ne splača kupovati boljših smuči ker naj ne bi prišle toliko do izraza. Na to se ne spoznam, tako da če mi lahko kdo pove če kaj več ve o tem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2006 11:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Pancarji imajo kar veliko vlogo, ce si kupis recimo na razprodaji Atomic SL9 in neke osnovne pancarje (rang (po znizanju) 20-25k) pac to skupaj negre, zato ker ima pancar premehak Flex in potem ti vlagas energijo v to da do konca zakrvis pancar in sele potem smuco, ce pa imas boljse, drazje in s tem seveda tudi trse pacarje se tvoja energija prej prenese na smuco, tako da zadeva vsekakor ima vlogo, ce si si kupil take pancarje pac bi bilo neumno si kupiti nevem kake smuci ampak dolgorocno bi se ti pa vsekakor bolj obrestovala nalozba se + 10-20k za pancarje in bi lahko sedaj vozil nek rang smuci in recimo cez cas pa se visji brez problema z istimi pancarji..

Upam da sem dovolj jasno napisal, pa hvala tebi Verbnik (bos ze vedel zakaj)
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
andrejg
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2006 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 0:46
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

Danes sem bil v Hervisu in razen dražjih niso imeli nobene smuči večje od 168-170 cm. Jaz sem visok 192cm in iščem vsestransko smučko, me zanima al je do dovolj ( pride mi 2cm pod brado ) tudi glede na to da sem do zdaj vozil klasične ravne smučke 193 cm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Kakšne smuči kupiti POMOČ
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB