Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Razlika med carving in polcarving

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Razlika med carving in polcarving « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2006 6:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


ja dobr ste povedal.
kuka za kudiča pa je pol karvinvg?
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nejc
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2006 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2006 9:43
Prispevkov: 12
Kraj: Novo mesto

To je pa , če dva polkarvinga skupej sestaviš...pa dobiš en cel karving Pa nej me kdo poprav če sem se zmotu......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2006 7:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Karving je tehnika, smuci ki so namenjene karvingu pa so smuci s poudarjenim lokom..
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2006 11:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

zelenec je napisal/a:
zdaj sem se pa zaštrikal?

v osnovi sem hotel samo opozorit na dejstvo, da so se določeni izrazi ne glede na to ali imajo pravi pomen ali ne z leti utrdili v pogovornem jeziku, in to lahko rečemo tudi za polkarving. Zato ti garantiram, da bo 95% ljudi v grobem vedelo za kaj gre... Se pa strinjam, da takega besedišča ne moreš uporabljat v strokovnih debatah.

No gre za to, da če nekdo govori o polkarving smučeh, čeprav je narobe, lahko uganem, kaj si misli. Za polkarving tehniko pa ne morem. Pravzaprav bi izraz polkarving tehnika še najbolje pristajal smučanju enega mojega prijatelja, ki je včasih prav dobro smučal, znal lepo potegniti zavoj, potem pa si je kupi karving smuči, prebral eno knjigo in mislil, da obvlada. Sedaj smuča tako, da pri veliki hitrosti na razklenjenih smučeh oddrsne v novo smer, njegovo gibanje telesa pa pri tem spominja na rotacijsko tehniko (40-ta leta), potem pa izvede nevaren nekontroliran hiter smuk poševno do druge strani smučišča. Najlepše je potem, ko začne meni soliti pamet, da imam premalo narazen noge in preveč smučarskega odklona, pa da najbrž zato, ker so moje smuči polkarving, ne morem pri majhni hitrosti karvati v ozkem hodniku, da moram s temi smučmi delati samo dolge zavoje (kaj če se mitam pojavi smreka ali drug smučar?) itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Razlika med carving in polcarving
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB