Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2023/24

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Mokrine/Nassfeld 2023/24 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
bok
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2023 11:56 pm    Naslov sporočila: Mokrine/Nassfeld 2023/24 Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2018 22:33
Prispevkov: 9
Kraj: Ljubljana

Končno se je tudi nam vse poklopilo in je za vikend vsaj približno kazalo na lepo vreme. Zjutraj je bilo treba sicer počistiti moker sneg z avtomobila, pa tudi na poti je v Avstriji cesta delovala precej zimsko, a na cilju se je pokazalo sonce in tako je ostalo do popoldneva.
Mokrine sem izbral povsem naključno, bolj me je mikalo proti Turrachu, Brunnachu ali Katschbergu, a sem se kar malo bal gneče zaradi avstrijskega podaljšanega vikenda. Na Mokrinah je ni bilo čutiti, smučišče je delovalo precej umirjeno, ne povsem prazno, pa vendar se nikjer ni nabrala vrsta ali gneča.
Zaradi poznega začetka (eh, še nismo v formi za zgodnje vikend vstajanje) sem bolj pričakoval, da bom fino preživel nekaj ur na zraku, od smučanja pa ne prav veliko. Na koncu se je izkazalo, da niti ni bilo tako slabo, težave so povzročali samo predeli, kjer so ponoči zasneževali, zato je bilo ustrezno mehko in na strminah kucljasto. Najmanj prijeten je bil Rudnigsattel (65), kjer je bila prava puklpiste, spodobno se je dalo smučati po Gartnerkoflu (3 in 4), za najboljšo progo pa se je izkazala 51 ob Sonnleitnu, ki je bila povsem brez kucljev in mehkega snega.
Sicer pa snega na Mokrinah ni prav veliko (kakih 20 cm), proga v dolino ni odprta, prav tako nista delovali krajni gondoli (Trogkofel in Zweikofel).
Samo, da se je sezona začela
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Nassfeld danes v petek razočaral, zaradi:
- slabo pripravljenih prog
- dokaj veliko ljudi (slovaki, bosanci)
Najboljša proga danes 8,
vse ostale delna katastrofa, ki jo doživiš samo na slovenskih smučiščih,
v tujini pa že dolgo nisem (razen v Arrabi:): ob straneh zradirano do ledu,
na sredini kuclji, ljudi pa dokaj veliko, tako da nobenega užitka in carvanja.
Na Hrušici se je 7h30 čakalo po ure, in kasneje se je vrsta še daljšala (do wcja).
Ne vem ali so včerajšnjo noč v Nassfeldu sploh kaj ratrakirali, ker ob 10h ni bilo nikjer niti sledu več o rebrcih, ali pa so se ratrakisti iz Golt prestavili v Nassfeld.
Bom šel malo analizirat kamere prjšnjih in prihodnih dni, ali slučajno tudi petki postajajo no-go za smučanje, ali kaj se je danes dogajalo.
Tam v Rastlu (70,77) si imel še največ miru pred ljudmi, ki so ob 11h totalno izginili (a kaj ko proge niso bile top, ob 13h pa že itak v temi),
ne vem ali so šli na Trasdorfer poslušat nabijanje "motori, motori" in ostalo bosanske muzke, ali na sončen Gartner, kjer je bila ob 14h30 na 4ki nepopisna gneča.
Dobra stvar: danes je 1ka iz Gartnerja zratrakirana, tako da jo morda pripravljajo za vas jutri, a kako se boste zmenili v vrsti zjutraj v Tropolachu se mi sanja ne.
Če že morate gor, se malo ozrite za vlečnicami po vseh hribih, ki so bile danes še najmanj uničene.
Na poznopopoldansko smuko domov v dolino pozabite, pretemno in prekuckljasto, najbolje z Milleniumom dol do Gmanberga, in od tam napravite zadnje zavoje do avta. Če se ustavite v odlični gostilni, zadnji na hribu pred parkingom, ga po 18h raje zažurajte z njimi do 21h, da vas morda ne preseneti kak ratrak (če se slučajno jutr pojavi),
bi pa skoraj svetoval da med vikendom v Nassfeld ne greste
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 10:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Sem nameraval včeraj gor, pa sem se ob ogledu kamer za prejšnji dan premislil, preveč ljudi. Da je pa tako slabo si pa res nisem mislil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 9:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Ravnokar se vrnil iz Nassfelda. Jah, veliko ljudi je definitivno bilo. Ogromno slovencev, hrvatov in bosancev, temu primerna tudi muzika seveda...

Ne bi pa rekel da je bilo tako slabo kot je opisal @Smucar9

Največ kar sem čakal je bilo na Troglbahnu in Gartnerkofelbahnu, in sicer točno 5 minut, in še to samo 2x, drugič je bilo precej manj.

Strinjam se glede kucljev, ki jih po 13h najdeš kolikor hočeš

Danes sem začel takoj ob 8:40 na Madritschenbahnu, potem pa sem udaril na Rudnigsatel par fur v soncu. Proga je bil lepo pripravljena. Potem še 2 furi na Trogkofelbahn in 2 furi na Zweikofelbahn, potem pa spust v dolino. Tukaj je bilo precej slabše urejeno, kar dosti grudic je bilo po progah. Na progi v dolino pa so bili veliki kupi umetnega snega, ker kar zasnežujejo.

Glede ureditve prog moram rečt da določene so bile slabo zratrakirane, neravnine in grudice. Določene pa so bile res lepe, ampak so zdržale do max 11h. Ob straneh kot je omenil Smucar9, ledeno, sploh po 14h.

Glede najbolše proge danes bi tudi jaz rekel da je bila proga 8, potem pa 65 (takoj zjutraj), in 51.

No, na koncu dneva kot ponavadi vedno ostanem na Sonnleitnu, sicer senčna, in z izjemo zadnje strmine ki je ledena, super za zaključek dneva.

Kljub gužvi je uspelo 70km in 10400vm (če gre verjeti Skiilinu).

Vreme vrhunsko, vsaj to


Tudi ob 15h se je lahko našlo še vedno lepo progo, ta je 60-ka. Zgornji del super, spodnji kjer se proge združijo žal ne. Pričakoval ledeno, a me je presenetil kar dober oprijemljiv sneg.


Pa še nekaj gneče:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 10:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


Sam sem bil gor v ponedeljek, en dan po snezenju. Seveda sem pričakoval okrog poldneva kuclje ampak je bilo na nekaterih progah še čisto vzdrzno. Se je pa včeraj (soboto) v Flachau še enkrat več potrdilo moje mišljenje - če se le da, iti smučat med tednom, kar je bilo v ponedeljek v Nassfeldu čisto okej.
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


@screamc: sorry za offtopic, kako je bilo kaj stanje v Flachau včeraj, v soboto 13.1.?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 15, 2024 6:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


To ti rata, ko okupiramo vzhodnjaki tuja smučišča:



Več naj bo takileh objav, če bo kaj pomagalo proti trendu kraj.

Čedalje bolj se mi zdi, da bom pričel hodit po manjših, zakotnih Avstrijskih smučiščih: boljša progarska iskušnja, nižje cene, manjša možnost takileh incidentov ...
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2024 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Tako slabih razmer pa ne pomnim - pri -9 stopinjah je malo pred 9h zjutraj v soboto delovalo vse skupaj kot neka poznospomladanska smuka. Da ne bi kdo omenjal gužve - januarja 2020, torej še pred kovidom, je bilo občutno več ljudi na tem akcijskem dnevu v začetku januarja (spomnim se, da sem čakal v dolini na prvo vožnjo z gondolo zunaj stavbe, pri blagajnah, pa tudi na vseh glavnih sedežnicah je bilo vsaj 5-10 min čakanja dopoldne). O tem sicer priča tudi Skilinova statistika - 13k višinskih metrov in 110km po horizontali.

Zahvaljujoč komentarju Smucar9, sem smučal izključno na Sonnleitnu in se na koncu šel še poslovit od Trögla ter nato naredil majhen krog do doline - za razliko od ostalih sem bil še najbolj zadovoljen z zadnjo tretjino proge v dolino, kjer je viden dober recept za preparacijo proge (sveže nastreljan sneg ob primerni temperaturi postopoma poskrbi za dober oprijem), ki pa ga zaradi očitnega varčevanja ne upoštevajo v višjih legah.

Trögl zgoraj. Upam, da nas prihodnje leto res pričaka lepa modra sedežnica kot na drugi strani brega.


Trögl spodaj. Slava ji!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
exski
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 22, 2024 8:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Še moje poročilo o smuki v Nassfeldu v nedeljo, 21.01.2024. V primerjavi s soboto 13.januarja, je bila smuka popolnoma drugačna, z eno besedo vrhunska.

Gužve ni bilo nobene, samo 3x v celem dnevu sem moral počakati 2 minuti na sedež, ostale vožnje pa praktično brez čakanja.

Kar se tiče prog je pa tako...ne razumem kako jim nekatere proge uspe urediti perfektno (8, 7, 3, 70, 65), potem pa imaš nekaj prog ki so polne grbin in lukenj že takoj zjutraj ko so frišna rebrca (50). Vseeno, gledano v celoti, je preparacija prog bila dosti boljša kot 9 dni nazaj. To je najbrž tudi zasluga novega snega, ki je zapadel v petek, ker oprijem je bil zelo dober. Tudi temperatura, ki je bila vedno pod nič je temu pripomogla. Seveda, so pa bile določene točke, kjer se je sneg zdrsal do ledu, najbolj očitno pri izteku proge 40 in 23.

Skratka, res super dan. Očitno pa so nedelje dosti manj obiskane v prmerjavi s sobotami. Sem govoril z eno natakarico na Kofel Centru, pa je dejala da sobote so vedno bolj obljudene. Sploh pa se je za izogibat dnevom Skipass akcije.

Sam sem še vedno mnenja, da je Nassfeld ena izmed boljših opcij za dnevno smuko. Karte sem kupil v predprodaji na Skipassu po 52.5€/dan, 1h45min vožnje v eno smer, težko dobit kaj bolj pametnega.

Jutranja 65-ka


Občutno manja ljudi na vrhu


Največ kar sem moral počakati na sedežnico


Odlična proga 70 je zdržala cel dan:


Novo nastreljan sneg na progi v dolino. Kupe na sredini na ozkih predelih so razgrnili. Ostali so še kupi v zadnjih strminah spust do doline.


Pa še proga zmagovalka dneva, 4 in 3. Slikano ob 15:30, brez kucljev, brez ledenih plošč, in celo popoldne v soncu, res super.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2024 8:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Še poročilo za nazaj, z zamudo. V nedeljo (18.02.2024) sem smučal na Mokrinah...kaj dosti za napisat nimam, razen tega da je tekla voda v potokih, na progah

Žal precej pretoplo, težek, moker sneg, po 11:30h proge prazne, nobenega čakanja na napravah, tako da smo smučali res samo še redki.

Upam da bo sedaj malce boljše za zaključek sezone, ampak glede na napoved težko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2024 10:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Zdravo,

kakšno je kaj trenutno snežno stanje v Nassfeldu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2024 11:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ogromno snega na vrhu, proga v dolino še tudi odprta. Vreme pa konstantno slabo, kot je žal skupna značilnost zadnjih tednov. Link do poročila od kolega s foruma Alpinfans (9. 3. 2024):

https://alpinfans.com/viewtopic.php?t=479
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.


Nazadnje urejal/a miki Pon Mar 11, 2024 7:06 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2024 1:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


V petek in soboto je bilo izven prog baje super, se pa bojim, da je zaradi visoke vlažnosti in visokih temperatur zabave s pršičem za to rundo že konec. Bodo pa verjetno zaradi tega proge naslednjih par dni kar dobre.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2024 9:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Zabave s prsicem je po (ob) smuciscihi ponavadi konec ze sredi dneva ko je ze vse zvozeno, kaj sele en ali dva dneva po snezenju
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2024 11:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Ja, če ne znaš malo poiskat, potem definitivno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2023/24
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB