Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Gače » Bela/Gače pri Črmošnjicah - aktualne informacije 2016/2017

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Bela/Gače pri Črmošnjicah - aktualne informacije 2016/2017 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 10:56 pm    Naslov sporočila: Bela/Gače pri Črmošnjicah - aktualne informacije 2016/2017 Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


smuka na Gačah "še pred zimo"

http://4d.rtvslo.si/arhiv/prispevki-in-izjave-slovenska-kronika/174444516
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2016 2:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ko človek posluša ta prispevek ne ve, ali bi se jokal ali smejal, ali so avtorji prispevka res butasti ali se norčujejo iz gledalcev/poslušalcev? Če bo šlo vse po načrtih, naj bi smučišče zasnežili do božičnih praznikov. Madona, kako preprosto: 20. decembra po progi razporediš topove in do Božiča boš smučal. Fenomenalno . Ker ravno tisti dan ko boš ti pripravljen bo stisnil mraz, enih -8 z nizko vlago, pa boš v 5 dnevih gotov. Ne vem zakaj se potem na drugih smučiščih na primerljivi višini že od konca novembra mučijo in lovijo tiste ure z minusom? Gače pa bodo v 5 dnevih gotove ... kot da ležijo na Grenlandiji, ne na robu Kvarnerja .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fisko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2016 12:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 21:31
Prispevkov: 108


Aktualna situacija na Gačah, slike so z njihove strani na Facebooku.




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrabroslav
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2016 9:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Avg 2010 20:27
Prispevkov: 21


Glede na webcam imajo odlične pogoje za delat sneg,
vendar jim še veliko, veliko manjka





Tukaj na vrhu je še vse kopno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tojo
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2016 3:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 19:45
Prispevkov: 14
Kraj: Črnomelj

Danes sem bil gor odprta je bila samo vlečnica medo, napovedovali so da bo odprta proga od sredine smučišča navzdol, pa je Gostinstvo Gače zjutraj na facebooku objavilo da imajo tehnične težave.

Pa sem šel preverit kakšne to težave so. proga je urejena do konca vlečnice MEDO naprej gor do polovice pa križana gora... skoraj nisem mogel verjeti svojim očem. dobesedno preorano, 50 % snega 50 % zemlje inu kamenja. Ta mešanica lepo na debelo postlana (30 cm). Vmes je še en ogromen 5 metrski kup snega nerazrit, na sredini smučišča pa dva ratraga parkirana. In en človek se okoli njiju jezno mota. Pa sem šel pogledat kaj je narobe. no xD z ratragom se je model zakopal na sredino kupa in ni mogel ne naprej ne nazaj. tolko časa je poslušal, da je z gosenicami prišel že do zemlje in še naprej, dobesedno se je zakopal.
slikica:


Na tem linku povečana slika:

http://shrani.si/f/1h/n0/2lQL9gdJ/2/img201612241316361.jpg

No, modela sem vprašal kaj bo naredil z še nerazkritimi kupi in je rekel da jih MORA to do jutra razriniti.

Žalostno. Da nekdo praktično uniči narejen sneg se mi zdi skrajno neprimerno. da nekdo toliko energije vloži v izdelavo snega, ki pa se potem z njim tako neodgovorno ravna. Če že mislijo tisto razrinit naj nanesejo sneg na ožji pas smučišča in ne čez celotno širino. Tako bo odeja debelejša in manj onesnažena od kamenja.

Najprej pa bi seveda mogli zaposlit drugega ratragista ki ve kako razgrniti kupe, ne da bi sneg onesnažil z zemljo.

No neglede na vse sem gor preživel lep sončen dan in še gledal sledi neke Downhill proge ki mi jo je nekdo omenjal. In res. našel sem jo. Začne se od vrha vlečnice gače in poteka po gozdu do sredine smučišča. kam pa naprej skrene pa nisem uspel najti. Ve kdo od vas?

Tu na prvi sliki je pod vrhom vlečnice Gače in se na DH zavije levo v gozd


Tu pa se ven pride iz loze.



No po sprehodu sem se pa odsmučal navzdol po njivi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2016 5:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Žalostno in po drugi strani dokaz, da priprava prog ni tako enostavna kot zgleda - niti z takim strojem kot je PB600. Smo imeli zadnjič debato z enim izmed ratrakistov in je povedal, da na začetku ni samoumevno niti to, da teptalec pelješ lepo v ravni črti - je treba stalno popravljat in bit pozoren. Ko imaš pa še (pre)malo snega pa lahko hitro pokvariš sezono.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medo
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2016 7:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144


Ja ratrakiranje je umetnost in ni za vsacga. Sploh pa ne za take čudake za volanom. Šajtrga pa lopata je za take ljudi. S teptalcem je treba z občutkom. Ko se ti gosenice obrnejo v prazno samo izpodrivaš sneg in posledica je da nasedeš. Kako boš pa 8 tonsko mašino spodaj odkopal se pa noben ne vpraša. Pa z 600 tko. To je tko kot če bi z ladjo nasedel v Atlantiku. Žalostno je tudi to, da ljudje, ki vodijo smučišče dajo v roke stroj neizkušenim ljudem in zajebejo pričetek obratovanja in dohodke. Če pa uničijo še stroj kjer je hitro par jurčkov škode je pa sploh popolno.
Pa z 600 tko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hrabroslav
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 10:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Avg 2010 20:27
Prispevkov: 21


Drugače je pa tukaj vse o tem projektu

http://www.lex-localis.info/files/074164a3-4755-41c4-8fb4-400e2d243441/1272067113494381736_Tocka%203_1%20-%20Aktivnosti_Informacija%20s%20predlogom%20sklepa%20-%20smucisce%20Bela.pdf
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrabroslav
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 10:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Avg 2010 20:27
Prispevkov: 21


Najboljši del pa je SWOT ANALIZA,

Mlada ekipa z znanjem sodobnih
elektronskih pristopov k marketingu

Smuk d.o.o pa še svoje internetne strani nima ,

kaj so jih že spet nategnil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TC Gače
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2016 2:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Dec 2016 14:05
Prispevkov: 1


Pozdravljeni,

julija letos smo prevzeli v upravljanje smučišče na Gačah.

Kljub skrajšanemu medsezonskemu obdobju smo uspeli tehnično urediti in pridobiti obratovalna dovoljenja za 3 glavne sidrne vlečnice še pred štartom zimske sezone.

Pridobitev dovoljenja za tro-sedežnico je tudi le vprašanje časa.

Prav tako, smučišče ravno ta teden opremljamo s sodobnim kontrolno kartičnim sistemom.

Na božični vikend 24.-25.16 smo poskusno zagnali vlečnici Medo in Gače I. Cilj testa je bi odkriti potencialne šibke točke pri obratovanju.

Zaradi tega smo na te datume omogočili zastonj smuko vsem obiskovalcem.

Namen testa je bil dosežen, bile so izpostavljene pomanjkljivosti na tehničnega in kadrovskega značaja, ki jih zdaj pospešeno rešujemo.

V primeru, da se je kateremu obiskovalcu te dni storitev ni zdela na pričakovanem nivoju, se iskreno opravičujemo in zagotavljamo, da je naš cilj odpraviti vse pomanjkljivosti še preden bodo vremenski pogoji zadoščali za smuko po celotnem smučišču.

Veseli smo vsake direktne dobronamerne konstruktivne kritike naših obiskovalcev in jo bomo vedno jemali na znanje ter upoštevali pri odločitvah.

Ob enem pa si pridržujemo pravico, da anonimno površno spletno kritiko kompetenc ter poslovnih odločitev ne komentiramo.

Vljudno vabljeni na Gače!

Ekipa Smuk d.o.o.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2016 6:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Dobrodošli na forumu in zavedanje lastnih napak ter odpravljanje le teh je vedno prava pot. S kritikami pa tudi znamo, ki bodo konstruktivne narave. Vse dobro in lepo v novi sezoni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Valjhun
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2016 11:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 14:47
Prispevkov: 164


tojo je napisal/a:

No neglede na vse sem gor preživel lep sončen dan in še gledal sledi neke Downhill proge ki mi jo je nekdo omenjal. In res. našel sem jo. Začne se od vrha vlečnice gače in poteka po gozdu do sredine smučišča. kam pa naprej skrene pa nisem uspel najti. Ve kdo od vas?

Tu na prvi sliki je pod vrhom vlečnice Gače in se na DH zavije levo v gozd


Tu pa se ven pride iz loze.



No po sprehodu sem se pa odsmučal navzdol po njivi


Pozdravljen...progo in video imaš na singlca.si, če si pa zainteresiran za rajd, me pa kontaktirej in ti razkažem kje vse poteka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 1:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

Kako kaže z ratrakom? Je rešen?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2017 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

Danes ob 18.30, fotografirano iz NM.



Zasnežujejo zgornji del B proge. Na A ni videti ničesar.
Spodnjega dela se žal ne vidi - ali bodo jutri obratovali tudi z BIS?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tojo
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2017 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 19:45
Prispevkov: 14
Kraj: Črnomelj

No danes je bila smuka kar ptijetna gor.

seveda s par komičnimi nevšečnostmi..
No začelo se je s kartami (kritika je konstruktivna, saj hočem da gredo stvari na bolje): Prodajajo se samo celodnevne ali 4 urne karte. Celodnevna stane 20 € (s popustom), 4-urna pa 19 €. Ponavadi sem šel na gače za 2 uri, malo smučat, se posončit in potem na kosilo.

No ker 2 urnih kart ne prodajajo sem rekel naj mi proda 4 urno, pa je odvrnila da se mi bolj splača celodnevno, ker je samo 1 evro dražja. Vzel sem 4 urno iz principa..

Zato vodstvu tolplo priporočam da se prodajajo tudi karte za krajšo smuko, ker opcije ki so na voljo le vspodbujajo nezadovoljstvo med smučarji. Tudi cena bi lahko bila kakšen evro manj, seveda se zavedam velike investicije in stroškov, ampak je morebiti cena le previsoka.

No ker ob 9ih BIS še ni obratovala smo se z ostalimi peš odpravili do vlečnice pri koči, pravzaprav se bil kar vesel da bom nekaj naredil za svojo kondicijo.. Drugi so bili manj zadovoljni.

prva fura je bila odlična B proga odlično pripravljena, lepa mešanica naravnega in umetnega snega. Tu moram vodstvo pohvaliti.

No na ponovično vlečenje z vlečnico je bilo potrebno čakati kakšnih 20 minut... vrsta je bila do vlečnice medo... Se prav nič ne pritožujem.. ta čas sem izkoristil za en čajček.no čez kakšno uro so le zagnali BIS in smuka je stekla.
Všeč mi je bila nepoteptana velika strmina, saj bi pri teptanju 20 cm snega po par minutah prismučali do kamenja. Celc je bil super, puhelc...fenomenalno.. Spodnji del proge A kje kakšna travica, drugače pa kar ok. Škoda da ni še umetno zasnežena. Vode je v jezeru do vrha in teče v manjšem potoku ven- slikica



Vreme je bilo odlično, pohvaliti moram Gostinstvo Gače, se zelo trudijo.

Upam da se te cene in karte malo porihtajo in bo smuka odlična.


Nazadnje urejal/a tojo Ned Jan 15, 2017 10:26 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Gače » Bela/Gače pri Črmošnjicah - aktualne informacije 2016/2017
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB