Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2016/17

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Mokrine/Nassfeld 2016/17 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 12, 2017 10:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Tako slabe smuke pa res ne pomnim . Grude po celem smučišču, še tam, kjer je izgledalo gladko, si pri zavijanju razkril "kugellagerje". Katastrofa. Povrhu pa še neverjetna gneča, ki je nisem doživel že dolgo vrsto let. Za silo se je dalo smučati le na Troglu, kjer pa so kmalu začeli nastajati cukrasti kupi, zato sva že pred 11. uro obupala in se spokala na Goldeck. Pri spodnji postaji Mileniuma so bili avtomobili že na prvem parkirišču ob glavni cesti!

Ampak, vsaka stvar je za nekaj dobra. Če ne bi bilo tako slabo, bi tudi danes smučala tu in ne bi doživela druge skrajnosti, perfektne smuke v Innerkremsu .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2017 10:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Za zaključek sezone sva 'žrtvovala' dva dneva dopusta in se odpravila na mini turnejo po Avstriji. Načeloma sva za danes načrtovala Katschberg, ampak pogled proti severu tam med Celovcem in Villachom ni obetal nič dobrega, že malo severno od Osojščice so se držali kar gosti oblaki, sončno je bila samo čisto na jugu Koroške, ob meji s Slovenijo in Italijo. Niti najmanjše želje nisem imel smučat na smučišču s slabo vidljivostjo in zaradi nočne oblačnosti nepomrznjenim snegom, zato sva spremenila načrt in zapeljala na Mokrine.

No, proge so ponoči lepo pomrznile in tudi preparacija je bila tokrat odlična, ampak sončne proge (Madritschen, Trogl) so že pred deseto konkretno spustile. Zato pa je bilo danes med 10. in pol 12 odlično na Gartnerkoflu. Ker ta del Mokrin pogosto malo zanemarjam, sem danes naredil nekaj več fotk:










Sonnleiten je bil opoldan še komaj užiten, še meni premehek, še najbolj dolgo je ostal sneg soliden na Mossernu, predvsem na desni progi se je še ob enih našlo kaj 'hrustljavih' reberc ob robu:




Po 14. uri je bila bolj ali manj povsod 'čofta', ne glede na višino, strmino ali lego proge, zato sva se spravila uživat na teraso . Ampak jaz ne bi bil jaz, če se ne bi ob treh odpeljal še v dolino do vmesne postaje. Črna na Gartenrkoflu je sicer zaprta, ampak še prevozna z eno večjo kopnino v sredini:


Proga do Gmanberga je tudi bolj 'na škrge', na dveh mestih široka samo še za en ratrak. Če bodo zelo pridno potiskali sneg, mogoče še zdrži do nedelje:




Od Gmanberga do doline pa ne gre več niti po mojih kriterijih, snežni trak je pretrgan na preveč mestih.

Pod črto: za skoraj poletne razmere sva se kar solidno nasmučala, malo čez 9000 višincev je ob takšnih razmerah dovolj ... treba je šparat stari križ in kolena !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.


Nazadnje urejal/a miki Pet Mar 31, 2017 9:59 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2017 6:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Glede Gartnerkofla se popolnoma strinjam, vsakič znova me preseneča kako prazen in ne-zdelan ostane. Ko je večina prog dopoldne že zoranih so tu najboljši pogoji.
Sicer je pa že poletje, bo treba podlago zamenjati, oprema lahko ostane "ista" (dile, wake)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 01, 2017 1:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Na Bergfex sem opazil, da so na karti smučišča že vrisane novosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 01, 2017 11:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


Katere novosti pa bodo v Mokrinah?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2017 11:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Matejgp mogoče sem se narobe izrazil, narisane so opcije za nadaljno širitev smučišča v prihodnosti. Rudnigsattel je bil tako vrisan pa so ga potem naredili. Vrisana je povezava do Potanebe in najbrž 2 šestsedežnici s pripadajočimi progami. Kdaj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 03, 2017 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Ponteba!
Izgleda, da jo je Miki pozabil navesti med novostmi naslednjega leta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 09, 2017 10:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Ja, Pontebba, pri tej temi ne vem več ali bi se jokal ali smejal . Menda gredo pogajanja dalje, zdaj se trudijo pridobit (so)investitorja s Slovaške, kot lahko preberemo v zadnjem odstavku tega aktualnega prispevka (glavna tema so načrtovani novi hoteli in apartmaji na Mokrinah):
http://www.kleinezeitung.at/wirtschaft/5196574/Nassfeld-Resort_Riedergarten-will-am-Nassfeld-kraeftig-investieren
Citiram:
Diskussion um Seilbahn-Bau

Wichtig für die Entwicklung des Skigebietes ist für Waldner der Liftbetrieb. Und da geht es ihm insbesondere darum, dass die Seilbahn auf das Nassfeld vom italienischen Pramollo aus „auch tatsächlich umgesetzt wird“. Max Rauscher, Aufsichtsrat der Nassfeld Pramollo Gesellschaft, bestätigt, dass es gerade erst am Dienstag Gespräche zu diesem Thema gegeben hat: „Wir versuchen, das Italien-Projekt umzusetzen, und arbeiten daran, Investoren zu finden.“ Dem Vernehmen nach soll es einen Investor aus der Slowakei geben, der Interesse hätte, die Seilbahn zu bauen.

Pomoje bo na koncu tako, da novih žičnic in prog ne bo, načrtovanih 600 novih ležišč pa bodo realizirali, kar pomeni v sezoni še toliko več ljudi na isti površini smučišč in istih žičnicah ...

No, včeraj težav z gnečo ni bilo, tako praznih Mokrin na sončno soboto menda še nisem videl. Slovencev za na prste preštet, ostalo pa domačini, registracije od Hermagorja preko Villacha do Celovca. Sneg seveda pomladanski, ampak meni kar simpatičen, zjutraj sicer pomrznjen, vendar ne betonski, potem pa je po vrhu hitro spustil, ampak tja do dveh ni postal pretežek. Tako da je tisto, meni tako ljubo obdobje med betonom in gnilobo trajalo skoraj 4 ure.

Prvič v sezoni sva preizkusila proge na Garnitzen 1 in 2, pa mi (že spet) nikakor niso 'sedle'. Teh prog ne maram, pa naj bo december ali april. Pa še snega precej primanjkuje, rjav 'flek' najdeš kjerkoli, posebna poslastica pa je prva strmina od izstopa Gartnerkofla proti Garnitzenu 1, rjav sneg graniran z obilico kamenja . Ne bi se čudil če bi ta del s ponedeljkom zaprli.

Prcej bolje je bilo z Gartnerkofla proti prelazu:






... čeprav je tudi tu na dveh mestih snežna odeja že hudo tanka, enkrat na ovinku proge FIS:


... in na zadnjem delu, kjer se vse 3 proge (najbolj desna je že zaprta) združijo v eno. Zgleda bolje kot je v resnici:


Zagotovo bo do velikonočnega ponedeljka zdržal Sonnleiten, tam kopnine ne vidiš:






Enako velja za Mossern:






Tudi Rudnik je še OK, čeprav na posameznih mestih že vidiš kaj rjavega:


Trogkofel pa tudi že pri koncu, sploh tista nesrečna ožina pod restavracijo na desni progi. Večji del proge je sicer še soliden:






Sem se pa včeraj proti svoji navadi z avtom zapeljal po avstrijski strani do prelaza (po smučanju sva zavila na Pontebbo in Trbiž) in ponovno lahko potrdim, kar sem pred leti že napisal na forumu: časovno s tem zagotovo nič ne pridobiš (velja seveda za primer če na Milleniumu ni daljše vrste). Ja, z avtom si na prelazu hitreje kot s kabinko na Madritschnu, ko pa prišteleš še vožnjo s Troglom, da prideš (približno) na isto višino kot bi prišel s kabinko, pa si v najboljšem primeru na istem. S tem da si skuril nekaj bencina in za konec dneva nimaš možnosti smučanja v dolino. Tako da, dokler je možna smuka v dolino, ne vidim racionalnega razloga za vožnjo z avtom na prelaz, vsaj če nimaš malih otrok ki morajo na dve uri jest / pit / menjavat rokavice ali kajjazvem kaj .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 09, 2017 11:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

O tem, katera pot je boljša smo že veliko razpravljali. Jaz v 10 minutah, kolikor je pot daljša, težko zaslužim 7 Eur za tunel, oz. še več z vinjeto. Ampak enkrat sem zračunal, koliko me stane minuta smučanja in ker je jutranje smučanje po praznih in svežih progah najslajše, se včasih splača izbrati hitrejšo pot. Se pa zna zaplesti, če čakaš pred tunelom in nato še na avstrijski meji. Jaz sem enkrat letos že izgubil pol ure, pa bi še več, če ne bi kot zadnji že skozi rdečo zapeljal v tunel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 09, 2017 12:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Da se razumeva: ne pišem o poti skozi Italijo (čez Trbiž in Pontebbo) na prelaz, to si morate izračunat tisti ki se vozite z ljubljanske strani. Jaz zagotovo ne bi plačeval cestnine za karavanški predor, ki je povrhu še pol časa zaprt (zakaj že?), na drugi strani pa te zaj***va še idiot v uniformi. Ni šanse. Pišem z zornega kota tistih ki se pripeljemo s štajerskega in / ali koroškega konca, torej po avstrijski strani od Celovca proti Tropolachu. Za take res ne vidim racionalnega razloga, da pelješ mimo spodnje postaje delujoče žičnice z autom na breg, to je tako kot da bi se iz Maribora vozil mimo spodnje postaje Vzpenjače parkirat na Belvi .

BTW, ko že omenjaš 'čakanje na avstrijski meji', imam priložnost da se izkašljam: tudi iz Mežiške doline na avstrijsko Koroško se že leto dni vozim striktno čez Reht, čeprav je vožnje 5 - 6 minut več kot po 'glavni' cesti čez Holmec (obe cesti sta na naši strani v približno enako razdrapanem stanju, tako da v tem pogledu ni bistvene razlike ). Ne bo meni dneva pokvaril uniformiranec ki mi bo težil z dokumenti, ni šanse. Koroški Švejki očitno živijo v drugi državi kot štajerski, medtem ko na Šentilju policistov na meji ali sploh ni, ali samo leno sedijo v svoji pasji uti, ali te pogledajo če si podoben Afganistancu in če na zadnji klopi ne vidijo kalašnikovke samo pomahajo, so njihovi koroški kolegi precej bolj zagnani. Na Holmecu (dokler sem se še vozil tam) so skoraj vedno hoteli videt osebno, sodu pa je izbilo dno ko je enkrat 18-letni mozoljast soldat - saj mulc najbrž ni nič kriv - hotel najini osebni, jih moral nesti 5 metrov do policaja ki je sedel v svoji kolibi, da jih je ta poskeniral, jih vrnil mulcu ki jih je potem nesel nazaj do najinega avta. Od takrat je Holmec v smeri od juga proti severu postal moj osebni 'no-go' .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 09, 2017 8:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 364


Na Mokrine ponavadi hodim čez Italijo, če pa se že zgodi, da grem po avstrijski strani, me ponavadi proti prelazu z avtom povleče predvsem zaradi parkinga. Troganje vse opreme po brezkončnem parkirišču v dolini mi namreč kar malce pokvari dan, zato se raje zapeljem tistih dodatnih 10 minut in parkiram par metrov od smučišča. Tako da je to verjetno ena izmed možnih racionalnih razlag. Časovno se pa verjetno res ne splača, to priznam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2017 8:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Miki, sem te očitno res narobe razumel, ker jaz sploh pomislil ne bi, da bi imela vožnja iz avstrijske strani na prelaz kakšen smisel. Po isti logiki tudi žičnica iz Pontebe ne bi imela smisla, bi raje zgoraj zgradili še kakšno parkirišče. Ko sem se jaz nazadnje pripeljal iz avstrijske strani, je po parkirišču tudi vozil traktor, tako da pešačenja ni bilo skoraj nič. Smo se pa iz Ljubljane pred leti večkrat vozili skozi tunel, ker je tamala slabo prenašala tiste ovinke iz Pontebe in smo imeli potem pokvarjen začetek smučanja.

S Karavankami je pa res en križ. Sem šel dva tedna zapored skozi. Prvič je bilo pol tunela zaprtega (delali seveda niso nič) in sem mislil, da imam srečo, ker sem prišel malo, preden se je prižgala zelena luč in nisem prav dolgo čakal. Ampak ker cestarji ne znajo natrpati dovolj avtomobilov med hišice in tunel, je bilo treba čakati na plačilo. Medtem se je že prižgala rdeča luč na tunelu, ker sem bil prvi, se za to nisem zmenil in sem mislil, da imam spet srečo. Ampak sem se zmotil. Ker je cel paket prišel naenkrat na avstrijsko mejo, sem cel paket čakanja dobil tam, kjer je samo en policaj počasi pregledoval avtomobile. Naslednji teden ni bilo zapore tunela, na meji pa nikogar ki bi vsaj pomahal, tako da ni bilo treba niti zmanjšati hitrosti.

Sem včasih mislil, da bi DARS-ovci, če bi bili pametni, objavili urnik izmeničnega prometa, vendar bi potem večina voznikov prišla par minut pred uro in bi bili na istem oziroma še slabšem, ker bi čakali pred blagajno in nato še pred tunelom. To bi funkcioniralo samo pri zelo majhnem prometu. Tako jim lahko očitam samo: da del ne izvajajo ponoči, da ne znajo med blagajno in tunel zložiti več avtomobilov, da ne sprostijo prometa v nasprotno smer, ko iz tunela zapelje zadnje vozilo, ampak čakajo še kakšnih 5 minut (odpirajo po nekakšnih standardih vožnje z rezervo, čeprav imajo stalen popoln nadzor tunela s kamerami).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2017 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Glede na to da se cez Karavanke dokaj redno vozim in v vseh teh letih ne vem ce sem videl 2x da so res kaj delali v tunelu, medtem ko je bilo v vseh teh letih mogoce 10x da sem se peljal skozi, brez da bi bil tunel "zaprt zaradi del" imam obcutek, da so vse te zapore zgolj izsiljevanje Darsa in Asfinaga, da bi dobila denar/dovoljenje za x miljonov preplacano drugo cev. V Nassfeld jaz osebno hodim cez Koren, razen ce je pac zaradi novega snega zaprt, takrat pac dam 7.20eur za Karavanke. Ne na Korenu in ne na Karavankah pa ni problemov z "zatezenemi koroskimi Svejki". Do sedaj se nisem kazal dokumentov, kaj sele da bi me pregledovali (me pa skoraj vedno Svabi na vstopu v Nemcijo pri Salzburgu).
Po italjanski strani sem sel pa samo enkrat in nikoli vec. Ceprav mi je v nepopisno veselje dirkati po hribovskih cestah, je cesta iz Pontebe tako za en k** da se celo jaz cjazim gor oz. dol par km/h, da ne govorim o tem kaj naredis, ko srecas nekoga, ki gre v nasprotno smer. Po km je iz Kranja mogoce res par km manj, po casu pa definitivno ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2017 1:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

No, moje mnenje je pa čisto drugačno. Varianta čez Koren je ena od dveh najslabših, druga je na Trbiž in potem na avstrijsko stran. No, ta druga ima vsaj prednost, da v primeru sneženja ni potrebe po uporabi verig. Samo v tem primeru pride zame v poštev tudi vožnja skozi Karavanke. A tudi v teh primerih se potem odpeljem na prelaz. Tisto ogromno parkirišče spodaj je preveč industrijsko, proga v dolino pa je ob koncu dneva itak razrita.
Lani ob koncu sezone sem bil prav nesrečen, ko je bila cesta z italijanske strani zaradi plazu zaprta, ker je ta varianta daaaleč najboljša tudi za moj avtodomek .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 11, 2017 7:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

Italijanska varianta meni ne sede, nikakor...sem imel že kamne na cesti v nepreglednem ovinku, do makaronarja z V8 Cherokeejem tik za mano kot v Monzi...vse vzeto v obzir se je za nas kot optimalna izkazala Tomijeva "druga najslabša" varianta - Trbiž, na avstrijsko stran (po stari cesti), v Megvarjah (Maglern) pri Shellovi pumpi levo, proti Bistrici na Zilji (Feistritz), nato do Zilje in na glavno cesto proti Šmohorju.
Raje parkiram zgoraj, a v sezoni ne rinem tja, ker nisem prepričan, če je kaj prostih mest - nisem opazil, da bi obveščali o prostih parkiriščih, kot npr. na Osojščici - če da, prosim za info, kje.
Imajo pa vsake oči svojega malarja, tako da bi sklenil: dobro, da je izbire dovolj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2016/17
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB