Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Gerlitzen/Osojščica 2016/17

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Gerlitzen/Osojščica 2016/17 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2017 2:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Drug ekstrem je pa na Kronplatzu, kjer so podnevi delali kupe zunaj proge in jih potem zvečer zrinili na progo. Pač je šlo tistih 20-30% snega v nič, ampak je zato tistih par osamljenih smučarjev nemoteno smučalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2017 4:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Danes sem bil gor, obratujejo vse sedežnice, na vlečnice so pozabili Novega snega je okoli 25 cm, logično da so bile proge slabe, ampak prav konkretno velikih kupov pa že spet ni bilo... Je bilo kar fino hladno, svoje je dodajal še mrzel vetrič in ob 9:30 sem se spraševal kaj mi je bilo danes treba lezti gor..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2017 6:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes kratek obisk Klosterle 1 (12 voženj), napovedani sonček se je sramežljivo pokazal šele malo pred 13., temu primerno je bilo kar mrzlo. Dobra snežna podlaga, a se je opoldne že pokazalo nekaj zdrsanih mest. Precej velik obisk, sicer brez vrst pred žičnico, na progi pa je bilo zaradi številnih tečajnikov občasno kar gosto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2017 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Malo po enajsti uri sem začel na Klosterle1 v pravi počitniški gneči, na srečo je šlo na single špuri kar hitro, sicer bi se pošteno načakal. Na drugem delu je bilo še huje, tudi singelca je bila zabasana, zatu sem šel na vrh šele ob 13h, ko so vrste povsod izginile. Obisku primerno je bilo seveda stanje prog, kombinacija trde, gladke, a le izjemoma ledene podlage in mehkega, na spodnjem delu že malo cukrastega snega. Vseeno je bila smuka kar dobra, ko gledam slike pa se mi zdi da ima tudi moj telefon program za brisanje smučarjev na progah











Zadnja slika je nastala ob 14h, ko je bilo tudi spodaj še precej sonca, a mi je po dobrih treh tednih ponavljanja rutine kuća-poso, pravzaprav krevet-poso , zmanjkalo moči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2017 9:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Uf, kakšen slovensko-hrvaško-avstrijski naval je bil včeraj. Imam občutek, da sem že drugič v letošnjem februarju v vrstah na sedežnice preživel eno uro. Bo treba zamenjat smučarsko državo.

WörtherseeJet okoli 9h. Brez skrbi, kasneje so prišli oblački (rahlo je tudi naletaval sneg), ampak sonček je bil bolj ali manj prisoten.


Staro železo.


Čez noč se je ustvarila rahla zimska kulisa.


Proge ob Gipfelbahnu začuda sploh niso bile v tako slabem stanju...


...ker se je gneča zadrževala na Neugartnu, kjer sem podoživel lanski Bernkogel iz Saalbacha...


...in na Klösterleju - halo, pa saj to ni proga za začetnike?!


Ob takšnih dnevih, kot je bil včerajšnji, si človek zaželi gondolo z vmesno postajo na Klösterleju in (tako kot sem upal, pa se ni zgodilo) daljšo progo s skupno napravo na južni strani (WörtherseeJet + Birkenhoflift). Žal se ne bo nič od tega uresničilo, no, morda pa vseeno počasi nadomestijo Lenkote.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
streif
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2017 12:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


Citiram:

Uf, kakšen slovensko-hrvaško-avstrijski naval je bil včeraj. Imam občutek, da sem že drugič v letošnjem februarju v vrstah na sedežnice preživel eno uro. Bo treba zamenjat smučarsko državo.



@ [BISI]

Eh, raje si naloudaj aplikacijo za brisanje smucarjev
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 11, 2017 10:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Danes sem bil gori. Ob 8:10 je bila garažna hiša polna! In ko sem si že rekel, da bi bilo bolje da bi ostal doma sem lepo znižal kriterije današnje smuke. Ampak, sploh ne vem kje so bili ljudje. Maximalno je bilo potrebno počakati 5 minut na Kloster 2, na Kloster 1 2-3 minutke.. govorim do 11:30. Potem vrst ni bilo Smuka dobra, na nekaterih delih je bilo kasneje že spomladansko, ampak v večini je bilo še vedno odlično. Dober smučarski dan, ampak jutri gremo drugam, teh treh prog na Gerlitznu ne moreš ponavljati 2 dni zapored
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 18, 2017 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

danes verjetno zaključek moje sezone z dnevom na gerlitznu. malo ljudi, tako da se je dalo smučat po želji. neugarten proga je zdržala do 13 ure, ko sem zaključil. sicer je bila že zelo ojužena, ampak se je dalo peljat.

proti klosterleju je tudi držal zgornji del, nižje pa rodeo. kanzl pa za kolena lomit ob povratku na gondolo.

uglavnem bil je lep dan. bil bi še lepši, ce nebi ravno v kafani, kjer se jaz dol vsedem zmanjkalo jabolčnega strudla.... :damn
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2017 6:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Snega je še vedno dovolj, tudi spodnja proga Klosterle je pripravljena v polni širini. Razjasnitev je danes žal prišla z zamudo, a (popoldanska) smuka je bila zaradi zelo majhnega obiska prav dobra. Nov spodnji del proge do šestsedežnice se tudi obnese.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2017 10:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Moja letošnja sezona na Osojščici se je začela precej slabo, danes pa se je prav na zadnji dan zaključila resnično odlično. Da bi se čimbolj izognila jutranjemu betonu sva najprej naredila nekaj voženj na šestsedežnici, nato pa se premaknila na Klosterle. Na zgornjem delu je bilo seveda trdo:



Nižje pa vedno mehkeje:







In že kar malo razrito, zato sva šla poskusit na drugo stran:



Tudi tu je bilo zgoraj še trdo, tudi spodaj, srednji del pa že ob 10h mehak:



Sredi dneva spet na zgornji Klosterle:



Odlično :



In seveda Neugarten:











Obe progi sta bili super še popoldne. Zjutraj kar številni smučarji zaradi trdote prog niso uspeli razriti, kasneje pa so se itak porazgubili po kočah. Ob 14h nas je smučalo bolj malo, no skupini fantov in punc je postalo na terasi, najbrž tudi zaradi alkota, zelo vroče in so se odpravili smučat v spodnjem perilu.

Žičničarji so pa takole oglašali konec sezone :



Na zgornji Klosterle in Neugartnu bi se jo sicer mogoče dalo podaljšati do naslednjega vikenda, kaj več pa zaradi tega poletnega vremena gotovo ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Gerlitzen/Osojščica 2016/17
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB