Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Gerlitzen/Osojščica 2016/17

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Gerlitzen/Osojščica 2016/17 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2016 6:16 pm    Naslov sporočila: Gerlitzen/Osojščica 2016/17 Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

V soboto štartajo tudi na 'moji' Osojščici:

Citiram:
Wir starten am Samstag 03. Dezember 2016 mit dem täglichen Liftbetrieb!
Ab Samstag sind die Gerlitzen Kanzelbahn, Gipfelbahn, Neugarten 8er-Carving-Jet und der Wörthersee 6er-Family-Jet in Betrieb! Die Klösterle Bahnen (inkl. Kassa Klösterle) mit der Klösterle Talabfahrt sowie die Moserbahn sind ab Mittwoch 07. Dezember in Betrieb!

Vir: http://www.gerlitzen.com/de/
Malo sem upal da bo za vikend nared tudi že zgornji Klosterle, ampak če bo od srede res odprta cela proga do doline, bom ta konec tedna tudi potrpel .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 3:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


V kolikor je kdo danes bil gor, bi se priporočal za report ... Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 7:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Sva pravkar nazaj z Osojščice, ocena pa nekako povprečna. Ni slabo, ni pa nek presežek. Ponudba je znana: Gipfelbahn, šestsedežnica in osemsedežnica, vsaka z eno progo. K moji ne prav najboljši volji je precej pripomoglo vreme, skoraj do enih je bilo oblačno (kje je že Bergfexovih 6 ali 8 ur sonca ?!):


Gneče na žičnicah ni bilo, proge pa so bile še kar polne (saj ni čudno glede na to da je na vsaki sedežnci na voljo le po ena proga). Sneg pa tako, malo mešano. Vidi se da sta na progah dve 'generaciji' nastreljanega snega, tisti ki so ga naredili sredi novembra in je v kupih preživel odjugo in ta novi ki so ga nastreljali prejšnji teden. Stari je zelo grudast in cukrast, novi pa kvaliteten. Tako recimo je bil na Gipfelbahn sneg že zgodaj mehek, nesprijet in cukrast, čez dan de je cukr seveda zdrsal na kupe, vmes pa je bilo že kar trdo. Na osemsedežnici je bil sneg precej kvalitetnejši, trd ampak še ne leden. Na šestsedežnici pa nekaj vmes, zadnji breg proti spodnji postaji tudi že zgodaj cukrasto - zdrsan. Kamna nisem srečal, je pa predvsem proga na Gipfelbahn precej na tanko zasnežena, kakšne daljše odjuge ne bi zdržala.

Slikati sem pa v glavnem začel šele malo do enih, ko so oblaki na hitro izginili. Fotk od 'rebrc' zato danes ni, ob enih jih seveda ni bilo več:






Sneg se je popoldan zdrsal v 'hodnike', ampak zgodaj popolda je v spodnji polovici ob Gipfelbahn rahlo spuščal, potem se je lepo dalo vijugat po gladkih delih (kupi pa so bili takrat seveda neužitni):


Stanje ostalih prog: leva ob Gipfelbahn je v zgornjem delu že bolj ali manj gotova:


... nižje ob Pollingerbahn so jo zasneževali maksimalno eno noč, tu še dosti manjka:


Še nižje ob Moserbahn je pa pomoje že gotova:


Avtocesto ob osemsedežnici so začeli zasneževat šele prejšnjo noč, ampak zelo na gosto (15 topov + 5 žiraf):




Leva na Klosterle je očitno gotova, steptana, topov ni več:


Desno pa so tudi šele zaželi zasneževat:




Pod črto: splača se skočit gor za pol dneva, več bi ob trenutni ponudbi težko zdržal (ampak danes sem moral, ravno ko sem imel dovolj je posijalo sonce in potem nisem mogel drugače kot da sem podaljšal še za 2 uri ). Pričakujam pa, da se bo ponudba izboljševala iz dneva v dan ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Bi se strinjal s tabo. Da bi za tole kupoval dnevno karto res nikomur ne priporočam, naj se raje odpeljejo kam dlje. Zdi se mi, da bi lahko danes brez težav odprli zgornji del Klosterbahna, ampak jo očitno nalašč niso hoteli. Ob prvi vožnji s sedežnico ob prihodu na hrib sem samo pogledal, kako na tenko so si upali odpreti Kanzelbahn
Ampak, za prvič letos se je bilo fino "zjagat".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 10:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


@miki: zelo hvala za poročilo. Jutri nameravam skočiti gor samo, da potestiram novo opremo in formalno odprem letošnjo sezono
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

No, nama se je zdelo tako slabo, da sva se po dobri uri smučanja premaknila v Bad.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2016 7:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 189
Kraj: Maribor

Smuka danes več kot solidna. Proge pripravljene zelo dobro, brez ledu, manjši nanosi so se ustvarili na ožjih delih prog. Smučarjev kar precej vendar brez čakanja na napravah. Malo višje temperature niso uspele najužiti snega, ki je bil skozi ves dan več kot dober in celoten vtis iz današnjega smučarskega dneva je vsekakor priporočilo za obisk smučišča v naslednjih dneh.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 11, 2016 9:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Včeraj na Gerlitznu dokaj čuden dan. Dodatno so odprli eno progo na Kloster 2- tisto, ki bi lahko že prejšnji teden pa je niso , Kloster 1 in pa na vrhu Kanzelbahna se 2 varianto. Nasploh je bilo več ledenih plošč kot prejšnji teden, spodnji del Kanzelbahna se je fino ojužil, tudi kak kamenček je na Kloster 2.. Daleč najboljša proga je bil spodnji del Loster 1, po prvi prelomnici..
Uglavem, nič posebnega, lahko samo upamo da zapade malo snega ter da se konkretno ohladi. Za odprtje druge variante Kloster 2 manjka kar veliko, enako lahko rečem za progo ob 8-sedežnici. V primeru da takole ostane do praznikov, bo gor "užas".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 15, 2016 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Pogled na Webcam pokaže, da je direktna proga ob osemsedežnici Neugarten od danes odprta, seveda pa še daleč od polne širine ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 15, 2016 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Mladina gleda kamere...in kdaj bomo šli smučat?
In ker vem, da bo lakota huda, katera samopostrežna restavracija je najboljša...
Pa hvala za odgovor...
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 11:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Nekaj utrinkov z današnje Osojščice:




Proti svoji navadi sem bil zgoden, ob 8:15 sem že bil na parkirišču, tam pa šok: komaj sem še uspel dobiti prostor na zgornji ploščadi na nivoju postaje, na žičnici pa smo čakali skoraj 5 min. V glavnem lokalci, VI, VL, FE in KL, Slovencev malo (a so res bili ta konec tedna vsi na Kronplatzu in v Saalbachu )? Zgoraj vrst ni bilo, mogoče da smo počakali sedež ali dva. Zjutraj seveda odlično, se je pa kar hitro zdrsalo do zelo trde podlage. Ob dvanajstih je bilo zagotovo bolj zdrsano kot ob istem času včeraj na Kačiju. Sploh Klostrle me ni posebej navdušil, zgleda da so ponoči razgrinjali kupe okoli vmesne postaje in naredili cel kup grud. Še najboljša je spodnja tretjina, nekako od tega mesta dalje:


Za primerjavo - avtocesta ob osemsedežnici, kjer so kupe pustili nedotaknjene, je bila bistveno boljša:


Lenko vs. najnovejši TA: razlika je očitna:


Vsaj tri proge so že odlično zasnežene, delno steptane, pa iz neznanega razloga zaprte. Seveda sem jih moral preizkusiti, popoldan so bile nekatere bistveno boljše od zdrsanih uradno odprtih variant. Najprej Feuerbergabfahrt, speglana, ne vem zakaj je zaprta:


Zadnja strmina na Klosterlu, levo od žiraf prav tako speglana 'u nulo':


Proga dneva (ne, ne hecam se) pa je bila direktna južna pod Pöllingerbahn. Po sredini dve ratrakovi špuri, levo in desno pa obilni kupi snega ki so na soncu rahlo spuščali. Popoldan neprimerno bolj prijetno kot ledeno zdrsana Sonnenarenaabfahrt. Medtem ko sem bil pri prejšnjih dveh progah edini 'grešnik' na njih, je bila tale pod Pöllingerbahn kar dobro obljudena, tudi babico s predšolskim vnukom sem srečal na njej, pa nihče ni težil:


Edina od zaprtih ki je nisem preizkusil je bila Klösterleabfahrt II, tam so delno že razgrnili kupe in so bile ponekod velike grude:


Pod črto: čudovito vreme, kot vedno fantastična panorama, smuka pa nekje za oceno 8 od 10 možnih . Za praznike pričakujem da bodo vse proge z zadnjih 4 fotk odprte, kar bo verjetno precej razbremenilo zdaj kar obremenjena smučišča ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2016 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Pozdravljeni,

je bil kdo v zadnjih dneh kaj na Osojščici? Lahko pove če se je jutri vredno odpeljati gor...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2017 3:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Najprej hvala bergfexu za današnjo sončno napoved.

No, saj zdajle doma na Dolenjskem sije sonce in je prav možno, da tudi na Gerlitzenu. Ampak jaz sem že doma.
Zjutraj sva bila z ženo (=brez otrok ) ob 8.15 že na gondoli. Bil je prijeten klepet z 82-letnim mladeničem , kateremu so leta do sedaj povzročila le to, da ne more več s sabo trogati smuči in jih ima zato kar lepo zgoraj v ski-depoju. Aja, pa edini od svoje klape še hodi gor. Ker so vsi ostali schon weg.
Vedel sem , da bo mrzlo. Zato sem imel pod smučarskimi hlačami še 3! spodnje. In dvojne nogavice. Gor pa -14, vidljivost nekaj med meglo, oblaki in sneženjem. Torej katastrofa.
Na Klosterle je bilo potem kar znosno. Proga dobra, povrhu sveža moka, potem pa šok: artiljerija dela na polno na večih odsekih in tam je bilo neprebavljivo. Imeli so eno kao veteransko tekmo v VSL, pa so mi dovolili malo probat. Prvič v življenju sem vozil med količki. Ja.
Ženo je zeblo, zato povratek na vrh, tam pa spet vidljivost=0.
Greva pogledat do Kanzelhoehe. Proga pogreb, vidljivost=0, topovi streljajo kot za stavo.
Ob 11.30 sva imela dovolj, smer Slovenija.
Na Gerlitzenu nimam sreče z vremenom. Zlepa me več ne vidijo. A ni noč za zasneževanje?
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2017 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

Zasnežuje se takrat k je mraz!
_________________
2009/10 Kranjska Gora 13X, Flachau 1X, Zauchensee 1X, Obertauern 1X, Kanin 1X, Mokrine 1X, Katcberg 1X
2010/2011 Mollta 2x Kr. Gora 30X, Katschberg 1X
2011/2012 Alta Badija 4xKr. Gora 12X,Bad Kleinkirchheim 2X
2012/2013 Kranjska Gora8x, Bad Kleinkirchheim 1X, Großeck - Speiereck 1x
2013/2014 Alta Badija 4x, Kranjska Gora30X, Mokrine 1X
2014/2015 Kranjska Gora 22X, Katchberg 1X, Molltal 1X
2015/2016 Kranjska Gora 6x Alta Badija 4X
2016/2017 Alta Badija 4X Kranjska Gora 28X Mojstrana 1X
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2017 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Se načeloma strinjam da se zasnežuje ko je mraz in nisem med tistimi ki jamrajo če podnevi dela kak top, sploh če je mrzlo obdobje kratko in je treba izkoristit vsako mrzlo uro. Ampak kar danes počne Osojščica (ob tem da je napovedan vsaj še en teden svinjskega mraza s kratko prekinitvijo v četrtek) pa ne razumem. Skoraj vsak dan gledam Webcame in sem videl, da so 'prespali' kar nekaj noči s temperaturami okoli -10 z izklopljenimi topovi, danes pa sredi dneva streljajo na polno? In to na odprte proge? Pri tem ko imajo še kar nekaj prog zaprtih, na Pacheinerju in Birkenhofu bi lahko zasneževali cele dneve pa ne bi nikogar motilo. Res težko razumem to logiko ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Gerlitzen/Osojščica 2016/17
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB