Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2016/2017

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Katschberg 2016/2017 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 12:51 pm    Naslov sporočila: Katschberg 2016/2017 Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Smučišče odpirajo v soboto.

! #Tschanekbahn #Gamskogelexpress #Königswiesenlift #Silverjet2 #Doppelsessellift-Aineck!

Karta 20€
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2016 9:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Če je šel kdo slucajno gor, bi bil vesel za porocilo... sicer na kamerah zgleda bogo
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2016 10:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

V soboto je tudi v resnici izgledalo bogo:



Kar se vremena tiče, oblačno, občasno rosenje, zgoraj megla. A smuka je bila prav dobra, sneg je bil zrnat in ne premehak:







A1 je dobro zasnežena po celotni širini, žal je bila zgornja polovica v megli, spodaj pa odlično:





Dobre proge so bile v veliki meri posledice majhnega obiska, ne vem, če sem v celem dnevu videl več kot 10 ljudi, na progi pa sem srečal, oz. prehitel enega samega!

Nedeljsko jutro je prineslo eno dobro in eno slabo presenečenje. Dobro je bilo lepo vreme, slabo pa:







Slike so sicer lepe, ampak proge od včerajšnjega dne NISO BILE TEPTANE. Kaj dosti smučin včeraj res nismo naredili, a sneg je bil zdaj trdo zmrznjen, povrhu je bila zaradi večernega dežja še gladka ledena glazura. Žena je šla dol raje kar z žičnico:



Sam sem si sicer dobro pretresel kolena, a je trdota na osončenih delih le počasi popuščala:















Opoldne je bilo na sončnih delih že prijetno mehko:







Na A1 je takih mest bolj malo, zato je ostala precej trda, a je bil sneg popoldne lepo zvožen in zglajen, odlično:









Kako je bilo na prelazu pa bo povedal Miki .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 10:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Smo tudi mi bili na drugi strani

Zjutraj ej bil kar šok trdo, ledeno, luknje,.. me je blo kar mal strah
Okoli 10h je pa počasi začelo popuščati in je bilo potem do 13h prav lepa pomaldanska smuka POtem sta pa tamal imela dosti

Večina časa smo preziveli (od 10h naprej) na Tschaneku, je bil veliko boljsi sneg kot na Gamskogelexpresu...
POd črto lep sončen dan.. pa tudi na smučali smo se

Sem pa imel obcutek, da nas je bilo pol slovencev na smuciscu
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ker ste že predhodnika (skoraj) vse povedala, samo nekaj fotk s prelaza:

Žalosten pogled ob devetih na Tschaneck. Iz Avstrije pač nisem vajen da zjutraj pridem na progo ki ni sveže steptana. Res je bilo smučin od prejšnjega dneva tako malo da si jih preštel na prste, in videla so se rebrca od petkovega teptanja, ampak sveže steptano bi bilo vseeno lepše:


Odprta je slaba polovica širine, ampak kar je odprto je brez kamnov in kopnin:


Podobna situacija na Gamskoglu, s tem da je tam na progi bil kak droben rjav 'flek', kamenja pa niti ne:




Posebej se nama je dopadel odsek levo od ograje, praktično nedolžen in prvi je začel spuščat:




Pogled na drugo stran: proga ob trisedežnici je že pripravljena, nekoliko na ozko sicer in na enem mestu jim je sneg malo 'zdrsnil' po strmini, ampak mislim da ni bojazni da tega ne bi uspeli poflikat danes in jutri:




Potrjujem kar piše gas, okoli 11. je bila na Tschanecku perfektna spomladanska smuka na ojuženi in prazni progi :


Naslednje kar bodo na Tschanecku verjetno odprli bo Sonnalmbahn, progi ne manjka več dosti (na levih dveh vlečnicah pa bo trajalo še bolj dolgo, tam niso še nič 'streljali):


Ob pol dvanajstih sva se prestavila v Margareto, kako je tam pa je itak že vse povedal Tomi. Aja, Gipfelbahn ta vikend, kot je znano, še ni delal, ampak za prihodnji vikend pa po moje ni bojazni, proga - kolikor se je pač videlo od zgornje postaje Silverjeta - je že lepo bela:


(da ne bo nesporazumov: progi na zadnjih dveh fotkah sta zaprti , tako hudo na odprtih progah včeraj vseeno ni bilo)
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 5:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Glede na stanje prejšnji teden in celeotedenski mraz sem kar malo razočaran, Gipfelbahn bo sicer delal, Aineck pa še vedno ne, torej ne bo povezave med obema deloma smučišča (no ja, v eno smer bi najbrž šlo ).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2016 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Odličen dan danes na Katschbergu. Začel ob pol devetih, končal ob treh, vmes spil en kakav in naredil dobrih 12000 višincev, dovolj za gospoda srednjih let .

Na Tschanecku sem uspel biti na drugem sedežu, ko so sedežnico nekaj minut čez pol devet odprli:


Proga perfektna, odlično steptana, za jutranje divjanje (OK, namesto kratkih slalomk bi bolj prav prišlo kaj daljšega, ampak menjavat smučke sredi dneva se mi res ne da):


Tu pa sem s slalomkami res užival: nerazgrnjeni kupčki sveže nastreljanega kvalitetnega snega pod štirisedežnico Sonnalm:


Tudi na Gamskogelexpressu sta zdaj odprti dve progi in pol, najbolj desna je še zaprta, zgleda pa že dobro zasnežena. BTW, začeli so zasneževat tudi prvo progo ob vlečnici Freiberg, na Sonnleitnu še nič:




Skok na drugo stran. Ob Gipfelbahnu sta odprti (in v doberen stanju) prvi progi desno od žičnice, Snowbowla je še nezasnežena:




A1 je tudi bila OK, malo trša kot ostale proge na tem koncu. Zgled da že lep čas niso nič zasneževali:


Črna pod dvosedežnico je odprta v polni širini, samo danes ni bila najlepše steptana (pa še temna je). Enkrat je bilo dovolj:


Zadnjo uro pa še na trisedežnici, cela proga je popoldan na sončku. Sicer je bila ponekod že kar zdrsana in trda, ampak ob robu je bilo povsod dovolj 'moke' da se je dalo lepo vijugat ne da bi 'zabijal' kante v beton:


Spodnji breg Diretissime so že zasneževali, ampak še kar precej manjka. Zgoraj pa je itak kopna:




Pod črto: odličen dan, nobenega kamna in tudi na žičnicah še nismo čakali. Natančneje, na dvosedežnici v Margareti je bila 'vrsta' dolga v povprečju 10 - 15 ljudi, na ostalih žičnicah pa sem vedno dobil prvi ali drugi sedež / kabino. Je pa bilo vseeno bistveno več folka kot dva ali tri tedne nazaj, na prelazu so stali slovenski avtobusi, v Margareti pa nemški in nizozemski (!). Na splošno je bilo kar dosti Slovencev, preko palca vsaj tretjino obiskovalcev.

Zdaj pa še klic vpijočega v puščavi: ljudje, pamet v roke pri polnjenju kabin na kabinskih žičnicah. Prvi sem, ki bom težil, če se pri gneči (kar je zame čakalna doba nad 2 minuti) ne napolnijo vsi sedeži v gondoli. Ampak: če ni nobene gneče, pa ni treba tiščat svojih riti v gondole kjer že sedi 6 smučarjev. Danes smo na večini fur v osemsedežni kabinki sedeli po 4 (kar je zelo udobno), občasno 6 (tudi še OK). Ne morem pa razumeti da nekdo v zadnji sekundi priteče v kabino kjer že lepo sedi 6 potnikov in mora nujno na klop pritisniti še svojo rit, ena kabina zadaj pa prazna (ali pa morda le z 2 smučarjema). Ne razumem ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
copiapoa
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2016 9:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2015 9:05
Prispevkov: 25


Kakšna je praksa glede parkiranja na Katschiju? Vas večina parkira na prelazu, ali v Margareti? Je vseeno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2016 10:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Jaz vedno parkiram na prelazu, ker pač pridem z juga in si prihranim 10 min vožnje. Razen tega dan tudi vedno začnem na progah na prelazu (Tschaneck, Gamskogel), ki so vzhodne/jugovzhodne, torej zjutraj sončne. Margareta je zjutraj senčna in skoraj vedno izjemno mrzla, tja se spravim šele po 11. uri.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2016 11:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


... se popolnoma strinjam z Mikijevo opazko glede tiščanja riti tam, kjer res ni potrebno ...
Opažam pa, da to, skoraj brez izjeme, prakticirajo starejši gospodje. Nato pa zgoraj še 10 min gleda okoli in razmišlja kje bi peljal (očitno v kabini ni mogel razmišljati v miru ).

Sicer pa tak Katschberg zgleda na meji cenzure.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2016 1:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Včeraj bil na Katscbergu. Prvič sem doživel, da sem lahko avtocesto A1 presmučal v celotni dolžini sam, čisto sam, brez nobenega smučarja na njej -> spustil sem kolikor mi moja smučarska tehnika omogoča ...

Snežna površina je bila zelo dobra - trda ampak še ne ledena in predvsem pa se je dalo res fino fino karvati po celotni širini brez oziranja na ostale smučarje. MAJKA! Drugih prog razen A1 in povezovalnih se sploh nisem dotikal, ker ni bilo potrebe.

Grajam lahko samo ozko grlo dvosedežnice v Margareti, sicer ni bilo nobenega čakanja, se je pa zato sedežnica večkrat ustavila in generalno gre za zelo počasno sedežnico... Upam, da jo bodo kmalu nadgradili za kaj boljšega in hitrejšega.

Če imate možnost toplo priporočam obisk Katscberga do konca tedna, dokler ne pridejo božične-novoletne mase ljudi gor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 23, 2016 12:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Samo potrdim Matejev post! Jaz sem bil danes, s tem da sem presmučal vse razen A1, ker mi je bilo pač fino na soncu. Nič ljudi, perfektno urejene proge, res smučarski dan za 10/10.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ravensburger
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2015 10:48
Prispevkov: 47


V dveh dneh (30.12. in 31.12.) bil na Katschbergu in v Nassfeldu.
Oba dneva sta bila zelo lepa, edino na Katschbergu so proge zelo zamrznjene (ledene), po mojem jim je kakšen močan veter totalno spihal sneg s prog, ker so proge po celi dolžini podobne.
Nassfeld me je prijetno presenetil, bral sem na forumu, da so proge tam dosti ledene, zamrznjene, ampak so očitno v nekaj dneh vse to popravili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tdm
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2017 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2007 21:18
Prispevkov: 60


Pozdravljeni!
Ker še nisem smučal tu, me zanima kako je z gužvo tekom vikenda. Bi šel februarja gor, samo me je malo strah, da se zaradi gužve ne bom nasmučal. Mi lahko kdo pove kaj o tem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2017 3:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Dobro se je izogibati raznih Hervis itd akcij. Ob sončnem vikendu v glavni sezoni gotovo ne boš sam na smučišču, toda nasmučaš se vedno lahko. V skrajnem primeru na obeh vlečnicah na levi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2016/2017
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB