Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » BiH, SČG

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 BiH, SČG « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
aurevc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2006 1:41 am    Naslov sporočila: BiH, SČG Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 1:38
Prispevkov: 1


Je že kdo smučal na bosanskih ali srbskih smučiščih (Jahorina, Bjelašnica, Igman, Kopaonik, Šar planina, ...)? Katerega najbolj priporočate? Za kakšnih pet dni recimo.

LP, Anze
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2006 5:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Po moje se bolj splača na zahod. Drugače pa je Kopaonik center, kakršnega v SLO nimamo, bil sem še na Jahorini, moj brat pa na Šarplanini (Popova šapka).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 19, 2006 2:31 pm    Naslov sporočila: Brezovica Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

To vprašanje je verjetno bolj zanimivo za tiste 'srednjih let': je že kdo smučal na Brezovici na Kosovem? Ali vsaj pozna koga, ki je že bil tam? V 80ih je Kompas imel to smučišče redno v ponudbi in vem da so Mariborčani kar hodili tja na 'eksotično' smuko, žal nobenega od njih osebno ne poznam, da bi dobil informacije iz prve roke.

Zakaj me je zadeva začela zanimati? Nekaj dni nazaj je kosovska 'agencija za privatizacijo', ki je pod mednarodnim nadzorom (EU), izdala javni razpis za privatizacijo tega smučarskega centra, vključno z žičnicami, hoteli itd. Kupec mora dati tudi garancije za nadaljnje investicije v smučišče. Sliši se zanimivo ...

Še ena fotka od letos, 'ukradena' z YU - foruma:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2006 7:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Videti je čudovito. Me spominja na Francijo...
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jul 13, 2006 8:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tudi drugje sanjajo. Če koga zanima, kako zgledajo načrti na smučišču, ki ima 1 ubogo družinsko vlečnico, načrtuje pa center z 18 modernimi napravami in vložek 500 mio ? naj si pogleda na stran Babinega zuba (Stare planine). http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/babin_zub.htmMenda naj bi letos postavili prvo sedežnico, katero so sicer načrtovali že 30 let. Zanimiv pa je zemljevidek na koncu: http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/babinzub_mapa.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2006 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Slike

Najboljse sezone naj bi trajale od srede novembra do srede maja.
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 04, 2006 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Na Stari Planini (Babin zub) so končno nehali sanjati in bodo letos postavili dve žičnici (fiksno štirisedežnico in vlečnico s sidri). Dve novi štirisedežnici (po eno fiksno in odklopno) bo gradil tudi Kopaonik (vir: http://www.skijanje.co.yu/):

Citiram:
Ekskluzivna vest iz "Doppelmayr-a"

31.07.2006.

Potpisan ugovor za žičaru i ski lift na Staroj planini, i za žičare Duboka 1 i 2 na Kopaoniku.

STARA PLANINA:
Žičara četvorosed "Komnjarnik" sa fiksnim sedištima i trakom za ubrzanje na ulazu, kapaciteta 1200 skijaša na sat, dužine 1106m, visinske razlike 330m, polazi sa 1230 m/nv sa lokaliteta Konjarnik, nesto ispod sadašnjeg EPS-ovog hotela. Izlazna stanica je na 1565 m/nv, na lokalitetu "Sunčana Dolina"
Ski lift "Sunčana dolina", tipa sidro, kapaciteta 1200 skijaša na sat, dužine 605m, visinske razlike 177m, polazi sa 1544 m/nv sa lokaliteta Sunčana dolina. Izlazna stanica je ispod vrha Babin zub, na 1722 m/nv. Ski staze su povezane, i njhova ukupna dužina je oko 2000m.
Pogledajte fotografije sa položajem žičara na terenu Stare planine > > >
Očekuje se da če biti nabavljen i bar jedan tabač snega.

KOPAONIK:
Žičara isklopivi četvorosed "Duboka 1". Sadašnji ski lift se demontira i negovom trasom sepostavlja isklopivi četvorosed (Kao Pančić). Da drugoj - levoj - krivini se postavlja međustanica za mogući izlazak. Izlazna stanica iznad izlazne kucice nekadasnjeg jednoseda.
Žičara četvorosed "Duboka 2" sa fiksnim sedištim (kao Mali Karaman). Sadašnji dvosed se demontira i na njegovu trasu postavlja novi četvorosed, čime će se obezbediti efikasno izvlačenje skijaša ka vrhu Karaman greben i dalje ka turističkom centru.
OKVIRNA DINAMIKA RADOVA:
- Do 01.09.2006. Projektovanje konstrukcije od stane Doppelmayr-a
- Od 01.09.2006. Zemljani radovi iostali pripremni radovi za montažu
- Od 01.10.2006. Montaža konstrukcije na terenu.
- Do kraja 2006. Pušranje u rad
Sve četiri navedene žičare imaju jednaki prioritet gradnje, i "Doppelmayr" kao dobavljač to može da ispoštuje, mada sve dosta zavisi i od podizvođača radova kao i vremenskih uslova.
Sve žičare i ski liftovi Kopaonika i Stare Planine, funkcionisaće u okviru Javnog preduzeća "Skijališta Srbije".

Novosti iz regiona:
Ski centar KOŽUF - Makedonija: Ugovorena je izgradnja (Čekaju se još bankarske garancije) jednog ski lifta tipa sidro i jednog šestoseda.


No, na Staro planino zaradi ene fiksne sedežnice ne bom zavil, Kopaonik pa me počasi začenja zanimati. V treh letih bodo postavili 5 novih štirisedežnic (!), od tega dve odklopni. Medtem ko so nove žičnice, ki so jih gradili prejšnji dve leti, služile v glavnem začetnikom, saj imajo zelo položne proge, pa letošnji dve omogočata smuko tudi na rdečih in črnih smučičih.

Zakaj se mi zdi da nas bodo pri razvoju smučišč počasi prehiteli tudi Srbi, Makedonci, Bolgari in Ukrajinci? Kaj v Sloveniji delamo narobe? Prestroga okoljska zakonodaja, predlogi birokratski postopki, nezaupanje do tujega kapitala, zaplankanost ali kaj ?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 07, 2006 12:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Miki, takega smučišča, kot je Kopaonik bil že doslej v Sloveniji itak zaenkrat nimamo. Jaz tam sicer še nisem bil, so mi pa kolegi,ki so bili tam zadeve precej opisovali. Zanimivo je, da na Kopaoniku prevladujejo tudi v obsmučarski ponudbi. Npr. če je na Rogli na posodo 5 motornih sani, jih je na Kopaoniku vsaj 50 itd. Najbrž bomo res morali narediti eno ekskurzijo pri bratskih narodih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 07, 2006 1:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
Miki, takega smučišča, kot je Kopaonik bil že doslej v Sloveniji itak zaenkrat nimamo.
No, tu bi jaz bil malo bolj previden. Res, če pogledamo na plan prog bi to lahko trdili. Za začetek - tudi jaz še nisem bil na Kopaoniku, priznam pa, da me počasi mika. Redno pa berem komentarje na zgoraj omenjenem forumu. Predvsem niti slučajno ne obratuje vse kar je narisano na planu prog. Zaenkrat je - razen novih sedežnic - vse skupaj menda še precej po balkansko, pogosto 'pozabijo' poteptati proge, nekatere žičnice tudi ob ugodnih snežnih razmerah kronično ne delujejo. Recimo najvišja sedežnica ne obratuje že od leta 1999, ker baje na progi leži nekaj neeksplodiranih kasetnih bomb od NATO - vega bombardiranja (sami žičnici sicer nič ne manjka). Najdaljša proga praktično nikoli ni urejena in tudi zelo redko odprta. Predvsem boljši smučarji se pritožujejo, da njim namenjene proge - in žičnice - slabo vzdržujejo (ali jih sploh ne odprejo), trudijo se v glavnem le okoli tistih treh novih štirisedežnic ki so jih postavili lani in predlani (zelene in modre proge za beograjske fine dame v Spiderjevih kompletih). Ampak dejstvo, da bodo letošnje novosti na bistveno bolj resnih terenih, vzbuja upanje, da se stvari spreminjajo.

Aja, motorne sani in njihova izposoja: zgleda da je tam res raj za ta šport, ampak na omenjenem forumu se da prebrati tudi, da starši ne upajo popoldan pustiti otrok samih na sneg, ker nekateri frajerji z izposojenimi sanmi tako divjajo okoli hotelov, po položnih progah itd., da vlada prava anarhija. Tako da morda niti ni tako hudo, če imajo na Rogli res samo 5 sani .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 07, 2006 1:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Miki, mislil sem na obseg, ne na kvaliteto. 22 žičnic, hotelov kot v Kranjski gori, smučišča na 2000 metrih, veliko naravnega snega itd. Balkan pa seveda ostaja Balkan. Meni so kolegi rekli točno to, kar si napisal ti. Smučišče je namenjeno novim povzpetnikom, na parkiriščih vidiš v glavnem Mercedesove in Porschejeve terence, po restavracijah pa videvaš ljudi z bodyguardi.

Zanimivo je tudi drugo srbsko (oz. Albansko) smučišče. Tudi Šar planina je tako smučišče, da ga v Sloveniji nimamo takega. Blazni tereni na 2500 m, žal pa še bolj balkansko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 08, 2006 11:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Citiram:
Zakaj se mi zdi da nas bodo pri razvoju smučišč počasi prehiteli tudi Srbi, Makedonci, Bolgari in Ukrajinci?


Ta pripomba po letošnjem letu, ko bo zgrajenih kar nekaj novih naprav, verjetno ni več na mestu. Mnenja sem, da se lahko Slovenjia v povprečju od letos dalje uvršča med solidno infrastrukturno razvite države.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 08, 2006 12:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

zelenec je napisal/a:
Citiram:
Zakaj se mi zdi da nas bodo pri razvoju smučišč počasi prehiteli tudi Srbi, Makedonci, Bolgari in Ukrajinci?


Ta pripomba po letošnjem letu, ko bo zgrajenih kar nekaj novih naprav, verjetno ni več na mestu. Mnenja sem, da se lahko Slovenjia v povprečju od letos dalje uvršča med solidno infrastrukturno razvite države.

Bojim se, da si dregnil v osje gnezdo (čeprav tudi jaz mislim, da je nekaj naših centrov že zelo solidnih).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 08, 2006 1:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


2 šest sedi, 2 štiri sedi (žal fiksni), kakšna vlečnica in rabljena dvoseda - bil bil kar lep tempo za prihodnje, če bo vsako leto tako, bo super!
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 08, 2006 1:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ja, res je, toliko kot se gradi letos se že dolgo ni - samo upamo lahko da bo šlo v tem tempu dalje.
Citiram:
2 štiri sedi (žal fiksni)
Ali to pomeni, da je Kekec v KG dokončno prestavljen v leto 2007 ali je še kaj upanja?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 08, 2006 10:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Za Kekca ne vem, bi blo pa fajn, če bi ga postavl Samo tudi vlečnica je dost, sploh pa na Kekcu ne smučam pretirano, ker je proga prepoložna (za mene).
_________________
Letos smučal: 1x Stari Vrh, 1x Kranjska gora, 3x Soriška Planina, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » BiH, SČG
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB