Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe, 2016/17

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Turracher Höhe, 2016/17 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 23, 2017 6:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Ko gledam dan za dnem kamere iz Turacha se mi zdi kot da je skoda sobote ce bi sel gor. Ker ce je sredi tedna tako velika gneca, kaj bo sele za vikend. Bad ima v soboto skipass akcijo, Osojscica je smucisce Beljaka, Katschberg je ze nasploh znano kot "polno" smucisce... pa nam lastnikom koroske letne ostane le se par smucisc..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oja
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 23, 2017 8:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Apr 2014 12:48
Prispevkov: 57


Jaz sem ugotovil, da je v času zimskih počitnic in praznikov najbolje skočit na kakšno manjše koroško smučišče, kjer ponavadi ni gužve in se prav dobro nasmučaš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 05, 2017 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Včeraj sva se kljub napovedi, predvsem pa ker sva imela za porabit karte in sva tako ali tako šla naprej v Schladming ustavila na Turacherju.

Na Kornocku so bili že gor sedeži, na blagajni so povedali, da za Kornock niso prepričani, da bo pa delovala Panorambahn. Po dveh furah na Panorambahnu in ko je že zgledalo da bodo odprli Kornock, so se očitno odločili, da je veter premočan in zaprli vse sedežnice.

Tako smo bili cel dan obsojeni na vlečnice, okoli 13h sva le ugotovila da z motornimi sankami vozijo smučarje na Weitentalift in zaradi precejšnje vrste "turno" prilezla do tja. Tukaj se je vtis dneva precej popravil, vlečnica je dolga, putrček je bil, tako da je bilo nekaj prijetne smuke.

Ne da mi miru občutek, da bi marsikatera sedežnica brez problema obratovala, bolj kot veter je bil očitno problem slab obisk, saj vrst večinoma ni bilo niti na vlečnicah. Kriv pa sem seveda sam, ker bi lahko na napoved pričakoval takšno stanje
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 05, 2017 7:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

No, višje je bil veter močnejši...tu kjer sedaj smučamo, je delalo samo 14 naprav od 68.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 12, 2017 7:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Po dolgem casu spet na Turracherju
Meni ena boljsi smuk letos (jih ni veliko, ker mamo smolo z poskodbami).

Zaceli smo na Turrachbahnu, kjer do 11h ni bilo nobene guzve. Sneg je naraven in super, edino spodaj pri zadnji prelomnici je trd....

Potem smo se pa preselili na drugo stran, kjer je pihalo,.amppak proge so bile super
GUzva je bila kar zmerna, sem pricakoval hujse.... so na pa jodlarji brez probleme zaparkirali spredaj in zadaj, pri vlecnici. ko so pa prisli ob 12:30 pa sorry in to je to,.. sploh nisem mogel verjet
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 11:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


23. 3. zanimiv smučarski dan. Ob prihodu ob 9.00 najprej dež s snegom, ki je kmalu ponehal, nato pa vedno bolj jasno. Temperature tipično pomladne, zaradi česar so bile praktično vse proge ojužene. Ne glede na to so zaradi manjše gneče večinoma ostale v solidnem stanju. Edino izjemo je predstavljala osrednja proga s Kornocka, ki je bila v spodnjem delu zelo kucljasta. Omeniti velja še, da so odprte vse proge, prav tako je snega še povsod dovolj. Kamenja nisem zasledil. Se pa to seveda zna spremeniti, če se bodo tako visoke temperature še nadaljevale. Glede na to, da sem smučišče obiskal po kar dolgem času naj podam še svoje mnenje glede najnovejše sedežnice Schafalmbahn: gre za veliko pridobitev, zlasti, ker je ob njej kar nekaj novih prog. Smučišče se tako vzorno razvija. Avstrijci se res znajo iti turizem. To se je pokazalo že z razdeljevanjem brezplačnega šampanjca na zgornji postaji Zirbenwaldbahna

Pa še nekaj slik:
























_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 5:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


mihek je napisal/a:
Avstrijci se res znajo iti turizem. To se je pokazalo že z razdeljevanjem brezplačnega šampanjca na zgornji postaji Zirbenwaldbahna


Kako hitro "kupiš" Slovenca. Mu daš zastonj kozarček ali dva šampanjca in so vsi veseli
Realno, pa so na Turrachu v zadnjih 8 letih (mogoče še kakšno leto več) razen nove sedežnice na smučarski infrastrukturi niso naredili prav veliko. Res da se trudijo s snežnim parkom, ski- cross progo, talajo sladoled, lizike, itd, ampak še vseno pridemo gor smučat. In upam, da imajo v načrtu postaviti tudi kakšno novo napravo z novimi progami, zamenjat vlečnico v luknji z neko moderno sedežnico, ker je v februarju na Turrachbahnu vsaj 10 minut čakanja po 10:30 klasika. Po slikah sodeč je podobno tudi na Kornocku, ampak tam sem sam bolj malo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Ki9...pa je pošteno, da tako spljuvaš vsako malenkost, da se "lahko kupi Slovenčka".
Daj bodi fer...kdaj si dobil na katerekolim slovenskem smučišču kaj..liziko??
In za Turracher, ja se razvijajo v smer smučišča, ki ni za enodnevne goste, ki pridejo samo smučati. Gredo v smer, kjer jim pustijo gosti več denarja.
Če samo pogledaš to http://www.marktlalm.at/das-dorf/
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 7:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Po moji oceni je Turracher koroško smučišče, ki se je glede na velikost, najbolj spremenilo v zadnjih 20 letih. Se spomnim smučarskega dopusta izpred slabih 20 let in takrat je bil Kornok še stara enoseda, Turach vlečnica, nobene odklopne naprave, nekega resnega zasneževanja ni bilo, .... V BKK za primerjavo pa se skoraj nič ni spremenilo, 1 gonodlo so zamenjali in 2 fiksni sedežnici in 1 fiksna sedežnica je na novo, to je pa to, na nekaterih delih pa imajo že pravi muzej na prostem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 9:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Milko je napisal/a:
Ki9...pa je pošteno, da tako spljuvaš vsako malenkost, da se "lahko kupi Slovenčka".
Daj bodi fer...kdaj si dobil na katerekolim slovenskem smučišču kaj..liziko??
In za Turracher, ja se razvijajo v smer smučišča, ki ni za enodnevne goste, ki pridejo samo smučati. Gredo v smer, kjer jim pustijo gosti več denarja.
Če samo pogledaš to http://www.marktlalm.at/das-dorf/


Ja priznam, napisal sem konkretno preostro, oz. bere kot zelo velika kritika, ni bilo pa tako mišljeno. Pravim, da so glede prijaznosti verjetno TOP avs. smučišče. Ampak glede na veliko priljubljenost smučišča, da bi bilo odlično da bi dodali/ modernizirali še kakšno napravo. To je bilo vse kar sem želel povedati. In še enkrat: za trud, ki ga vlagajo v "talanje" lizik, sladoledov, vina, predvsem pa v pripravo parkov, skicross prog si zaslužijo veliko pohval!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Jaz sem bil v petek popoldne na Turracher Höhe in me je mihek prehitel s fotkami, tako da objavljam le stanje iz rdeče štirke ob Kornocku, kjer so vladale razmere za vaterpolo.



Sicer pa, Turracher Höhe sem dal še eno šanso in tokrat sem se povsem osredotočil na Schafalm in Kornock. Heh, Kornock mi še vedno ni všeč, medtem ko delim mnenje miheka o Schafalmu - sploh rdeča 14 in črna 15 sta fenomenalni, škoda za rahlo prepoložen iztek.

Aja, da ne pozabim. Jaz sem pa dobil gratis robčke, ki so mi prišli zelo prav naslednji dan na Kreischbergu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 10:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ki9 je napisal/a:
Ja priznam, napisal sem konkretno preostro, oz. bere kot zelo velika kritika, ni bilo pa tako mišljeno. Pravim, da so glede prijaznosti verjetno TOP avs. smučišče. Ampak glede na veliko priljubljenost smučišča, da bi bilo odlično da bi dodali/ modernizirali še kakšno napravo. To je bilo vse kar sem želel povedati. In še enkrat: za trud, ki ga vlagajo v "talanje" lizik, sladoledov, vina, predvsem pa v pripravo parkov, skicross prog si zaslužijo veliko pohval!

Tole si ga mal pihnu mim, tukaj so v zadnjih 16 letih zamenjali in na novo postavili 5 sodobnih naprav, od koliko že...
Da boš bolj razumel, ni ga smučišča v koroški karti, ki bi se bolj posodobilo in razširilo, tudi če upoštevamo združitev Kals-Matrea. Zato pa je postalo tako priljubljeno, še 12,13 let nazaj je bilo tu Slovencev, da si jih štel na prste.
Ne vem točno več natančih letnic, saj je v starih postih Novosti Avstrija:
Nove naprave pa so, letnice približne:
2001 Kornock zamenjava enosedežnice
2004 Turrachbahn zamenjava vlečnice, tu so še nove proge in podaljšanje
2009 Panorambahn (Kombi) zamenjava enosedežnice, ki ni delal že več let, zgrajena še sankaška proga
2009 Zirbewaldbahn nova naprava, nove proge
2015 Schafalmbahn nova naprava ,nove proge
Poleg tega pa še precejšna posodobitev zasneževanja, nove koče, nove nastanitve, zame najbolj prijazni do smučarjev, na dveh mestih imajo ogrevane prostore z avtomatom za pijače in WC-jem, kjer se lahko vsak spočije, ogreje in zaužije svojo hrano in pijačo. Tole deljenje malih darilc je pa že ves čas kar jaz tu smučam in to je že tradicija.
Pa to je bilo malo smučišče pred leti, kaj bi še rad, opevane Mokrine niso niti blizu taki posodobitvi v tem času.

p.s: to velja za vse, še nihče od vas ni tu dobil 'šampanjca', samo peneče vino
Pa ne plačujejo me, da sem to napisal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 10:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Opa opa....
Se bom kar lepo branil. Če se prav spomnim, se bil gori prvič sezono 2006/2007. In ker se prvega obiska kar dobro spomnim, ti lahko povem da so takrat imeli že vso obstoječo infrastrukturo, razen seveda nove 6-sede, ki so jo postavili pred lansko sezono!
Še enkrat, ne pravim da so slabi, samo upam da bi naredili še dodatni napravi, da bi bilo manj gneče. Saj se na koncu verjetno vsi strinjamo?
Če sta ta 2 moji objavi zgledali "šimfaški" se opravičujem, ker res ni bilo tako mišljeno. Pa lep zaključek sezone vsem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2017 9:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Res je (pogledal na forumu), novi napravi so naredili 2006, verjetno si zato tudi začel hoditi na Turrach, ker pred tem praktično ni bilo Slovencev na smučišču, čas gre zelo hitro, vidiš jaz sem po spominu napisal 2009. Lej zamenjali so 4 naprave v zelo hitrem času, iz malega smučišča so naredili sodobno, plačat kredite ne gre tako hitro. Tukaj gredo lepo naprej z razvojem, če bi še spodaj v BKK-ju počasi dojeli, da je stara slava mimo...

P.S.: Sej sem samo čustveno reagiral, ne sekiraj se, tole končajmo, ker ni produktivno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2017 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Age je napisal/a:
p.s: to velja za vse, še nihče od vas ni tu dobil 'šampanjca', samo peneče vino

Mah, če lahko Hrvati delajo teran, naj pa še Avstrijci šampanjec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe, 2016/17
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB