Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe, 2016/17

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Turracher Höhe, 2016/17 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 21, 2017 8:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes se odločiti kam na smučanje so bile kar sladke skrbi, napovedano sončno, mrzlo, brezvetrno vreme, dobro pripravljene proge povsod na celem območju Koroške je nas lastnike sezonske karte spravilo v redek položaj, kam, povsod bo lepo. Edina dilema je bila kje bo mogoče manj obiska, ta pa se pričakuje ob napovedani lepi soboti. No, midva sva se odločila za Turrach. Vse je bilo po pričakovanjih, veliko več smučarjev kot ob mojem zadnjem obisku, vendar je zdaj že opazno, da so na smučišču z novo nastalo sedežnico Schafalmbahn in vsemi pripadajočimi progami naredili velik korak naprej. Posebej pomembna je, ker je smučišče ob tem času precej v senci, na Schafalmu pa so proge kar lepo sončne, to pa so tukaj zelo potrebovali. Nekako se smučarji zdaj bolje razporedijo po smučišču in prav hude gneče na progah ni (razen občasno), edino Kornockbahn je še vedno glavni in se danes kar nekajkrat naredila vrsta spodaj in gneča na grebenu in osrednji progi. Manj obljudene so proge na drugi strani (Turrachbahn), ki so bolj senčne, so pa en čas delno celo v soncu. Danes sem zaradi vračanja žene po poškodbi smučal bolj po sončnih progah, tako da nisva bila dosti na senčni strani. Pozna se, da tukaj ni zapadlo veliko naravnega snega, pod nogami se čuti odlično pripravljen umeten sneg, ki pa se zdrsa na vseh malo bolj strmih, obljudenih in senčnih delih. No še tole, Slovencev kar nekaj, posebej veliko število jih je prišlo z avtodomi, pri Wildkopfliftu sem jih naštel cca 20. Srečal sem kar nekaj hrvaških smučarjev, kar tukaj prejšnja leta ni bilo običajno.

Zjutraj prijetno mrzle temperature na Kornocku, sneg odličen


Za otroke so naredili ob glavni progi na Kornocku tunelsko progo, vendar so bili glavni protagonisti več ali manj odrasli otroci.

Panorama na zgornji postaji Turrachbahna, peneče s katerim tu razvajajo goste ob 12 uri je bilo danes tudi v dnevni sobi na Kornocku, zraven so bili še fini kanapejčki, tudi vege varianta. Po dolgem času sem spet srečal letačega batlerja na progi, ki je ponujal kasične lizike, vitergine, jabolka. Razvajajo nas pa tukaj

Desna proga na Turrachbahnu, ob času najinega obiska je več ali manj samevala, je pa na zadnji vožnji, ko sva šla drugam nastala manjša vrsta, lahko da je bilo pozneje bolj polno.

Tole je druga stran še na soncu, spodnja polovica pa je v senci in precej trda, mestoma ledena in že zgodaj zdrsana, ampak tako je tukaj vedno kadar je mraz ob tem času. Prav tako je bila že dopoldne zdrsana zadnja strmina na desni strani/progi, gledano navzdol.

Na Wildkopfliftu so naredili simpatičen otroški park, ob času najinega slikanja se je pripeljalo po tunelčkih kakšnih deset smučarjev, ne boste verjeli niti en ni bil otrok, izgleda je današnje sonce delovalo na otroško dušo, ki v vsakemu od nas za vedno.

Schafalm, leva proga gledano od zgoraj, odlična dopoldne, potem pa je bila v tem delu v senci, vendar nič zdrsana, spodnji osrednji del pa zdrsan, jaz sem se odločil da spustim, pa na robnike, pa kar bo pa bo, letelo k pr norcih.

Začetek kratke črne proge na Schafalmu

Še pogled iz druge strani, popoldne cel ta del v senci, zdrsan in poln abručarjev.


Začetek proge Mapaki, ki je (ne)srečno speljan tako, da večina smučarjev sploh ne najde začetka , posledični skoraj nobenega smučarja na progi cel ljubi dan.

Pivo sem si danes izjemoma privoščil med smučanjem, sonce bilo tako prijazno, da je ob 12 uri temperatura na spodnji postaji Kornocka kazala +6 stopinj (lažnivc, verjetno zaradi direktnega sonca), tako sva lahko sedela in uživala zunaj k'martinčka.

Turrachov 'spidštreke', malo pred koncem proge na grebenu Kornocka so naredili tole prav luštno progo, leti k pr norcih, zadaj je odličen park, ki se nadaljuje po prelomnici naprej skoraj do doline. Fantje so res užival. Vidi se tudi vhod v tunelsko progo za otroke, pardon odrasle hehe.

Panoram na zgornjo postajo Schafalma

Osamljeni Mapaki
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2017 10:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Danes je bila kar guzva na Turracherju. Siver zjutraj pred 9 super,... tam do 9:30. Snega super.. kasneje so se pa zacele pojavljati ledene ploske,.. in pa kupi na dolocenih delih.
Popoldan je pa zacel pihati se veter na Kornocku.... pod crto kar ok dan
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2017 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

gas je napisal/a:
Danes je bila kar guzva na Turracherju.

No, današnja sobota je verjetno bila podobna, že zjutraj so se valile kolone avtomobilov in avtobusov iz Slovenije v Avstrijo. Se sreča, da tukaj ne pride dosti avtobusov. Danes sem se zadrževal bolj na senčnem delu smučišča, ki pa se je na koncu izkazal kot precej sončen in pa precej manj obljuden. Praktično na nobeni napravi Zirbenwaldu, Weitentalliftu, Sonnenbahn kot Turrrachabhnu ni bilo vrst, prav tako pa večinoma prazne proge. Mislim, da smo v celem dnevu samo dvakrat čakali v manjši vrsti na sedežnici Turrachbahn. Na drugi strani je bil Kornock precej poln do popoldneva. Na 'Ovci' smo danes bolj malo smučali, ko pa smo je bilo pa že precej senčno in zdrsano. Spet je bila pri vlečnici Wildkopflift kolonija slovenskih avtodomarjev, še večja kot prejšnji vikend. Proge zjutraj odlično pripravljene, se pa hitro zdrsa, popoldne se pokažejo na nekaterih delih ledene plošče, tako da je kar zoprna smuka, sploh ker robniki postanejo bolj topi. Naredi pa sonček, brezvetrje, lagodnost smučarjev in prvič po dolgem času bolj topel dan prav nepozaben čudovit smučarski dan.


No, popoln dan pa naredi tudi tale pirček, sem ga moral spet pripopat, ker sem v službi slišal komentarje, da več pijem kot smučam. Jim ne moram pomagat, če niso sposobni ob dobrem obedu še kaj popit

Danes bodo samo popoldanske slike iz 'senčne' strani , tole je leva proga na Turrrachbahnu, odlična do zadnje strmine, kjer je bilo popoldan kar nekaj ledenih plošč.

Diretissima v popoldanskem soncu.

Še desna valovita proga na Turrachbahnu, meni najbolj všečna tukaj, zadnja strmina pa je bila že zgodaj zdrsana in ledena, tako da sem pozneje vozil okoli po obvoznici.

Rumeni copter popoldan spet v pogonu na ledenem spodnjem delu Turrachbahna.

Zirbenwald popoldne še v soncu, precej prazen in nič zdrsan

Medtem pa na drugi strani Kornock globoko v senci s precej uničenimi progami, ampak na koncu smo morali še enkrat po tunelčkih ob osrednji progi.


Ob vožnji proti domu ob cca 16:30 pa v BKK-ju neverjeten pogled na polna parkirišča pločevine, predvem me je presenetilo ogromno število parkiranih avtobusov in pa kolona čez Bad. Tega pa nisem doživel že nekaj let, no sezona je očitno v polnem teku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2017 8:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Se bom oglasil kar tukaj, ker sem bil pač v Badu. Ja, Age, prav si videl. Po spletu čudnih okoliščin smo parkirali na parkingu ravno med temi avtobusi. Mulci so bili pet do štirih že nekaj zmatrani in jih je žena spravila v avto, jaz sem pa naredil še eno furo. Ko pridem do avta ob 16.15, mi žena reče: spokaj se noter, magari v pancarjih, bom jaz vozila. Če bodo vsi ti avtobusi krenili pred nami, bomo do priključka na AC rabili tri ure. Gaaasa.
(skipass akcija.press)
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2017 2:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


V nedeljo pa smo bili v Badu skoraj popolnoma sami, nevem če sem kje počakal več kot en sedež, še ob dveh popoldne se je dalo brez problema najti rebrca.
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2017 11:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

elanfan je napisal/a:
V nedeljo pa smo bili v Badu skoraj popolnoma sami, nevem če sem kje počakal več kot en sedež, še ob dveh popoldne se je dalo brez problema najti rebrca.


So bili vsi na Turrachu je bila spet gneča,. pa ledene ploskve, pa helikopterji

Ampak sonček je bil pa fajn
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Za pojasnilo sobotne gneče v Badu: ni bila zaradi smučarjev, ampak zaradi večernega koncerta „Wenn die Musi spielt“, ki vedno privabi ogromno ljudi.

Na Turachu pa v nedeljo žal spet smrtna nesreča:

http://kaernten.orf.at/news/stories/2822748/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 2:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

tomi je napisal/a:
Za pojasnilo sobotne gneče v Badu: ni bila zaradi smučarjev, ampak zaradi večernega koncerta „Wenn die Musi spielt“, ki vedno privabi ogromno ljudi.

Na Turachu pa v nedeljo žal spet smrtna nesreča:

http://kaernten.orf.at/news/stories/2822748/


uf,.... ce se prav spomnim (je blo res veliko helikopterjev v tem vikendu), je bilo tole v parku, spodaj... na tisti dolgi stangi....

Sicer so mi Ture top smucisce,.samo imam obcutek, da z parki in funslopi itd,. da se je res povecalo stevilo nesrec,.. sploh fun slope (tisti hribcki) mi delujejo nevarni, za ljudi ki niso prav vešči smučanja
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 4:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


V bistvu je nesreč s smrtnim izidom na srečo še vedno malo. Posebej v takih zimah, ko izletne površine praktično ni in si takoj med skalami, drevesi, vodovodno napeljavo, ...

Najbrž razliko med lažjimi in težjimi poškodbami dela kvalitetna zaščitna oprema, saj so čelade in želve praktično že obvezna oprema.
Me prav zanima, koliko let bo preteklo, da pridemo do airbagov v množični uporabi, kot jih danes uporabljajo tekmovalci.

Prav tako mi je zanimivo, kako razni inšpektorji v bistvu dovolijo odprte proge z zelo ozko površino smučišča, saj so večkrat to le ozke 2-3 metre široke zasnežene ceste.

Saj ne, da bi imel kaj proti, ampak po svoje me preseneča, kako je regulativa na področju naprav tako rigorozna, na področju urejanja smučišča jo pa praktično ni.
Vsaj meni se zdi, da je urejenost smučišča, zaščitne opreme in križanj med progami izključno v domeni posameznih žičničarjev.
Tukaj se mi zdi na splošno, da se Italjani potrudijo največ, Avstrijci veliko manj, Francozi pa sploh nič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2017 11:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Kakšne imate izkušnje z 8. februarjem na Turacherju? Gneča, da ni za hodit, a se zgliha s tem, da ostali nimajo prosto? Napoved za jutri je solidna, bojim se samo invazije iz SLO.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2017 6:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Izkušenj nimam, ampak takole je bilo danes:



http://www.bergfex.si/turracherhoehe/webcams/c367/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2017 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Ha, februar v vsej svoji lepoti in guzvi.. glede na to da verjetno jutri ne bo bolje ampak prej slabse bom verjetno se malo pocakal z obiskom..
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2017 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 364


Danes fino, gužva bolj ali manj samo na Kornocku, kjer je bilo občasno treba počakati kakih pet minut. Proge so bile ob pol dveh, ko sem nehal, še brez omembe vrednih poškodb. Najbolje kot ponavadi na dvosedežnici, super tudi na Schafalmu, presenetljivo slabo ob Weitentalliftu, zelo grbinasto in ledeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2017 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Včeraj sem bil na Turrachu. Že ob 8.40 je bila vrsta na Kornocku 5 metrov daljša od avtomatov, torej ne mala. Po dveh vožnjah je bila vrsta še veliko večja, torej se je bilo potrebno preseliti. Ob pol 11tih šok na Turrachbahnu- vsaj 10 minut čakanja, enako je bilo tudi na Zwiebrlnbahn... Vse do 12:30 ko so se ljudje (končno) umaknili in normalno smučanje se je pričelo. Proge pripravljene odlično, še zadnja desna (gledano s hriba dol) na Turrachbahnu ni bila ledena in se je dalo prav fino peljat Ledenih plošč ni, nabrušeni robniki pa ne škodijo Če potegnem črto... popolnoma vseeno oz. bolje bi bilo da bi prišel na smučišče ob 12tih in smučal do 16:00, kot pa da vstajamo ob 6.00 in gremo domov ob 14.00...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2017 12:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Hvala za informacijo, Ki9. Sem si kar mislil da je bilo nekaj takega. V nedeljo, ko sva šla v Bad Kleinkirchheim, smo malo pred deveto vozili od Feldkirchna proti severu že kar v koloni, pa sem ugibal koliko avtomobilov iz te kolone bo zavilo na Bad in koliko jih bo nadaljevalo proti Turrachu. Odgovor: od cele kolone sem edini zavil levo proti Bad Kleinkirchheimu, VSI ostali pa so nadaljevali po dolini navzgor ... (pa še v Badu smo na nekaterih žičnicah čakali dve minuti ali tri).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 2 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe, 2016/17
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB