Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Otvoritev Macesnovca pri Ratečah

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Otvoritev Macesnovca pri Ratečah « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
slowie
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 10:41 am    Naslov sporočila: Otvoritev Macesnovca pri Ratečah Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2006 10:38
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

V soboto 14. januarja bo menda otvoritev nove proge v Macesnovcu.

Ali ima kdo kakšne podrobnejše podatke o tem?

Hvala in lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 11:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

To pa je novica meseca! Nisem si mislil, da bom dočakal ta dan !. Ne vem še če kje na svetu obstaja tako malo smučišče, ki bi ga tako dolgo gradili .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 12:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Za kaj sploh gre ?

Mislim za kako smucisce, kje, naprave, itd ??


_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 4:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Macesnovc je proga..khm smučišče pri Ratečah, čisto ob Italijanski meji. Ima eno dvosedo, postavili so pa vse skupaj par let nazaj, odprli pa bojo že zdej .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2006 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 21:04
Prispevkov: 103


Drugače pa tam sploh ni slabo. Bil sem danes in je bilo zelo v redu. Proga je ena sama, dovolj široka in sorazmerno dolga. Drena nobenega, saj vsi ostanejo v KG, cene ugodne. Ker ni prestrmo, je smučišče primerno za družine z otroci.
Nekaj fotk spodaj, ostale pa v
GALERIJI


CENIK smučarskih kart


Macesnovec


Otroška vlečnica


Prodaja kart in okrepčevalnica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2006 11:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2006 17:53
Prispevkov: 10


Na tem smučišču majo sploh umetno zasneževanje???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2006 11:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 21:04
Prispevkov: 103


Letos ga ne rabijo, sicer ga še ni, je pa v planu tudi to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2006 1:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2006 17:53
Prispevkov: 10


kako dolgo progo pa majo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2006 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 21:04
Prispevkov: 103


Mislim da je okrog 1,5 do 2 km.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2006 9:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

fino.....možnosti za povezavo s Kr.Goro ni ane?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
gost
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2006 10:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 21:04
Prispevkov: 103


Ne, res ni možnosti za povezavo s KG ali Podkorenom. Je pa smučišče povsem v zasebni lasti.
Po moje kranjskogorci niso kaj preveč navdušeni nad tem smučiščem. Sicer je majhno, a vseeno jim odvzame kakšnega smučarja. Pa še širiti se nameravajo, tako da bo s časom ratalo kar spodobno smučišče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2006 12:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


Mislim, da je proga vseeno nekoliko krajša, sodeč po mikijevih besedah (dolžina dvosedežnice približno 1000 m) in njegovi fotografiji na
alpinforumu ter s pomočjo karte...nekje okoli 1,25 kilometra.

http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?t=7687&highlight=macesnovc+ratece



pogled na smučišče Macesnovc-Rateče s Tromeje

Zakaj ne bi bilo možnosti za povezavo s Kranjsko Goro prek Podkorena? Mar samo zato, ker je smučišče v zasebni lasti ali zaradi česa drugega?
To področje namreč ne spada v okvir Triglavskega narodnega parka.
Če pogledam karto področja, se mi tehnično gledano takšna povezava zdi izvedljiva, vendar je povsem jasno, da ne z eno samo napravo v enem samem letu, ampak ob precej obsežnih nekaj let trajajočih investicijah.

Najprej bi bilo potrebno
(A) zamenjati dvosedežnico Velika Dolina na Podkorenu (jo podaljšati ter tako omogočiti navezavo ali pa usmeriti na zahod, v smeri proti Planici),
(B) zamenjati kratko vlečnico Slatna (270 m) z vsaj 1000 m dolgo sedežnico, ki bi to kratko progo povezala s Podkorenom, ter nato
(C) z novo približno 2000 m dolgo sedežnico povezati Slatno z vrhom Macesnovca in smučiščem Rateče-Macesnovc, kjer bi morda bilo potrebno
(D) zamenjati obstoječo približno 1000 m dolgo dvosedežnico s približno
1300 m dolgo malo drugače postavljeno sedežnico, ki bi omogočila
prečenje žleba potoka in prehodno progo v smeri proti Slatni.


Pri vseh teh novih napravah bi seveda bile potrebne številne deviacije
smučarskih in tekaških prog, prehodov čez ceste in potoke...

Točki A in B sta po objavah v medijih nekako v srednjeročnem načrtu upravljalcev kranjskogorskih smučišč, zakaj torej ne bi dolgoročno optimistično razmišljali tudi o ostalih možnostih?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2006 9:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

@gost2: tudi jaz sem razmišljal (oz. tudi že risal po karti) podobno kot ti . Če se bo KG razširila do Planice, kar dejansko srednjeročno načrtujejo, se mi zdi ta varianta povsem realna. Lastništvo se mi ne zdi poseben problem: v tujini, sploh v Avstriji in Italiji, imajo žičnice v velikih smučarskih centrih pogosto celo množico različnih lastnikov, ki si po sezoni delijo denar od prodanih kart glede na število prevozov.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2006 10:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
@gost2: tudi jaz sem razmišljal (oz. tudi že risal po karti) podobno kot ti . Če se bo KG razširila do Planice, kar dejansko srednjeročno načrtujejo, se mi zdi ta varianta povsem realna. Lastništvo se mi ne zdi poseben problem: v tujini, sploh v Avstriji in Italiji, imajo žičnice v velikih smučarskih centrih pogosto celo množico različnih lastnikov, ki si po sezoni delijo denar od prodanih kart glede na število prevozov.

Hja Miki to je na Gorenjskem, kjer najbrž raje zaprejo smučišče, kot da bi sosed nekaj malega zaslužil. Na srečo so zdaj Štajerci zraven.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucifer
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2006 12:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 12:27
Prispevkov: 343
Kraj: Planina pad Golico

Samo en kratek komentar glede štajercev na Gorenjskem!!!!!!!!
Če bi bilo vse res kar mislite, da so Štajerci naredili recimo v Kranjski Gori potlej bi po Pohorju morale voziti super moderne žičniške naprave pa se mi prejšni teden to niti slučajno ni zdelo, ko sem smučal na MB Pohorju. ŽAL MISLIM, DA JE TRENUTNO POHORJE Z SVOJIMI NAPRAVAMI ENO IZMED REDKIH SLOVENSKIH ŽIČNIŠKIH MUZEJEV...!!!
Kar pa se tiče Kranjske Gore ima pa največje zasluge za hiter razvoj smučišč ter ostale infrastrukture HIT tako, da če bi bili objektivni bi lahko rekli samo bravo PRIMORCI.

pa brez zamere!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 1 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Otvoritev Macesnovca pri Ratečah
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB