Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje-aktualne informacije 2016/2017

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Naslednja
 Mariborsko Pohorje-aktualne informacije 2016/2017 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gospodk
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 8:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Jan 2013 11:51
Prispevkov: 103


Danes na Arehu podobno kot so opisali predhodniki.









Priporočam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Faraonka
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2017 10:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2014 18:39
Prispevkov: 53


Kako je kaj na Piskru te dni? Po kameri sodeč je na zgornji postaji sedežnice že precej kopno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 9:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 201


Faraonka je napisal/a:
Kako je kaj na Piskru te dni? Po kameri sodeč je na zgornji postaji sedežnice že precej kopno.


Report od sobote: snežna podlaga je šla čez vse faze, od jutranje trdote do južnega poca opoldne.

Report od nedelje: nizke temperature in veter so naredili svoje, praktično celotni Pisker je bil še opoldne pošteno trd, južnega snega ni bilo nikjer. Jim pa tokrat ni uspelo ravno lepo steptati, ponekod so bili kar veliki prehodi.

Količina snega: če mene vprašaš, je snega še dovolj. Zgoraj je sicer tista kopnina, ki je vidna na webkameri, vendar je po drugi strani še več kot dovolj snega. Manjka sneg v spodnjem delu leve Cojzarice, kjer je letos pod strmino prehod čez žičnico na drugo stran. Malo ožja (za kakšna 2 ratraka je tudi ravnina od Cojzarice na Pisker). V izteku Piskra je na desnem robu sneg malo tanjši, vendar daleč od kopinine.

So pa avtobusarji drugačnega mnenja saj so Pisker ugasnili, kao zaradi kopnin.

Ne vi meni kopnine, še po bistveno manj snega so delale proge, ko je bil interes za to. Enostavno se ne splača. Sedaj tako hodimo smučati še samo tisti s sezonskimi, od nas pa so denar že dobili in se jim gladko je.. za nas. Kar je še posebej nesramno prav letos, ko smo tisti s sezonskimi jeseni na lepe oke zaupali avtobusarjem svoj denar, saj takrat niti koncesije niso imeli - banda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gospodk
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2017 9:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Jan 2013 11:51
Prispevkov: 103


V tem prispevku pravijo, da še bodo obratovali 14 dni. Torej še prvi teden aprila.

http://www.rtvslo.si/tureavanture/novice/video-na-pohorju-se-vedno-smuka-na-treh-progah/418372
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Faraonka
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2017 2:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2014 18:39
Prispevkov: 53


Najlepša hvala za odgovor. Se pa strinjam, za brezveze so zaprli Pisker, sem zelo razočarana z njihovo odločitvijo. Katastrofa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2017 7:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Da še Miki pristavi svoj piskček k aktualni tematiki. Najprej o (ne)obratovanju Piskra, drznem si citirati andmer-ja 99:
Citiram:
Zgoraj je sicer tista kopnina, ki je vidna na webkameri, vendar je po drugi strani še več kot dovolj snega.
Tu se povsem strinjam, Webcam je na tem mestu zavajal. Snega za izvoz, tisto kar je razkopano je zato ker so si tu 'sposodili' sneg za traso krogcev:

Citiram:
Manjka sneg v spodnjem delu leve Cojzarice, kjer je letos pod strmino prehod čez žičnico na drugo stran. Malo ožja (za kakšna 2 ratraka je tudi ravnina od Cojzarice na Pisker).
Hvala za informacijo, ni mi bilo jasno kako je za vikend sploh še bila možna smuka na Piskru, ker omenjena ravnina spodaj levo je res čisto kopna. Po desni pa je tudi še maksimalno za en ratrak snega:


Tako da, če bi bila sila bi Pisker še lahko obratoval, ne zdi pa se mi nek hud greh če so ga 27. marca zaprli. Bolj zamerim zavajajočo informacijo da so to naredili 'zaradi kopnin', če bi napisali da se jim zaradi majhnega zanimanja ne splača, bi bilo bolj pošteno. Predvsem pa upam da so so 'topničarji' zaponmili kje jim je 'crknila' proga in bodo prihodnjo sezono na ravninah nastreljali kak kup na zalogo ...

Drugače pa je Cojzarici odprta samo vzhodna proga, ki mi danes ni prav sedla, ni bil niti beton niti putrček, ampak precej cukrasto - grudast sneg:


Zahodna proga je uradno zaprta, so pa po njej še potegnili dve špuri z ratrakom, kjer se je dalo odlično smučat. Po pol deseti, ko je jutranji beton začel spuščat, je bil prijeten tudi del ki sicer ni bil sveže steptan. S proge so precej snega potisnili na traso vlečnice, ki je zdaj spet na debelo pokrita s snegom:


Povezava z Ruške na Cojzarico je še lepo prevozna, nazaj pa uradno zaprta, ampak se še da prigoljufati mimo kopnin. Ruška je bila okoli desetih odlična, v senci trda, na levem robu pa je prijetno spuščala. Na sredini je že precej ozka:


... zadnja strmina pa postaja rjava. Nekaj dni bo verjetno še zdržala, dolgo pa ne več, tudi nekoliko višje ni toliko snega da bi lahko na veliko tiščali sneg na ta breg:


Pod črto: kar solidno so letos gospodarili 'avtobusarji', preveč ne smem težit. Če res mislijo obratovat še prvi teden aprila, bo po moje to samo še Cojzarica z eno progo.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2017 8:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Če bi se jim "jebalo" za vas, kot govorite, ne bi obratovala ne Ruška ne Cojzarica. Na bergfexu mate arhiv slik, pa lahko vsak dan po 15 uri vidite, kaj čarajo, da še lahko gospoda s sezonskimi smuča. Zanimivo, da jamrajo sami taki, ki imajo 70 dni+ na Pohorju. Smučali ste realno za 4€ na dan in zdaj so vas oškodovali, kako grdo od njih Zdaj pa so banda, kradljivci ipd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2017 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 201


lenko je napisal/a:
Če bi se jim "jebalo" za vas, kot govorite, ne bi obratovala ne Ruška ne Cojzarica.


To bi enostavno potegnilo za seboj preveč negativne publicitete, da bi se jim splačalo to narediti.

lenko je napisal/a:
Na bergfexu mate arhiv slik, pa lahko vsak dan po 15 uri vidite, kaj čarajo, da še lahko gospoda s sezonskimi smuča.


Kaj čarajo - steptajo proge in na kakšno kopnino s teptalcem narinejo sneg. Skratka nič takšnega kar ne bi delali na vseh normalnih smučiščih. Vsaj jaz nikjer ne vidim horde fizikalcev, ki bi v potu svojega obraza na hrbtih nosili koše snega iz dežele škrata Bolfenka...

lenko je napisal/a:
Zanimivo, da jamrajo sami taki, ki imajo 70 dni+ na Pohorju. Smučali ste realno za 4€ na dan in zdaj so vas oškodovali, kako grdo od njih


Koliko dni sem smučal s sezonsko (ne, žal ni bilo 70+) je moja stvar in moj rizik, saj moram jaz odkartati denar v naprej. In včasih je dobra sezona, včasih pa tudi ne.

lenko je napisal/a:
Zdaj pa so banda, kradljivci ipd.


Če ni bilo dovolj eksplicitno jasno iz mojega sporočila: OK, ustavili so Pisker. Naj pošteno povejo, da se ne splača, ali pa naj bodo vsaj tiho, zakaj so ga zaprli. Ne pa se mi lagat in me imeti za butla, da so na progi kopnine, če vem da niso. Tako kot pri "pohorskem načinu" štetja žičnic, mene tukaj predvsem moti laž.

Kajti, če si me upajo nalagati že pri takšni stvari, ki je vsem na očeh, kaj šele potem delajo pri stvareh, ki niso tako vsem na očeh. Ena izmed takšnih, ki mi recimo pride na misel, je vzdrževanje, kjer imajo kar nekaj masla na glavi....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2017 3:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

V tako opevani Avstriji so mnoga smučišča na precej višji nadmorski višini iz istih razlogov že povsem zaključila sezono.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2017 4:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

.....ali so zaprla svoja smučišča zaradi ekonomske logike, al zaradi premalo snega, al zaradi nečesa vmes?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2017 6:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Vabljeni na Pisker, kjer so odlične razmere za smučanje!
Pozor, smučajo lahko le imetniki sezonskih vozovnic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2017 8:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 201


lenko je napisal/a:
Vabljeni na Pisker, kjer so odlične razmere za smučanje!
Pozor, smučajo lahko le imetniki sezonskih vozovnic.


Predlagam, da za reality check pogledaš v desni spodnji kot monitorja na datum!

In za vsak slučaj še razlaga: ko so v ponedeljek zjutraj objavili, da je Pisker zaprt zaradi kopnin, takšnih kopnin tam še ni bilo, saj vem kakšno je bilo stanje v nedeljo ob 13h - torej so se lepo zlagali!

Pripenjati sliko stanja 3 dni pozneje, potem ko je bilo 20+ stopinj in zraven dajati aroganten zapis o imetnikih sezonskih - temu se v trumpovskem novoreku reče alternativna dejstva.

In še nekaj glede lastnikov sezonskih, ki jih imaš tako v želodcu: recimo, da je povprečna cena prodane sezonske 220 EUR * 2000 imetnikov, potem je to 440kEUR. Torej najmanj nekje toliko, kot so letos imel dobička. Ti je že kaj kliknilo?

over.and.out
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2017 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Res je, pisker bi še lahko obratoval en dan dlje. EN DAN. Ali je za en dan res potrebno takšno prepucavanje upravljalca?
Kaj naj lastniki sezonskih vozovnic za avstrijska smučišča rečejo? Konec sezone je določen že pred začetkom sezone, pa če ti paše takrat ali ne, če je meter snega naokoli, ali ne, zaprejo takrat in pika. Samo na Pohorju pa še kje imamo fenomen, kjer se upravljalce že nekaj let dobesedno izsiljuje po takšnih ali drugačnih kanalih.

Kar koli o dobičku je sedaj prehitro za govoriti, upravljalec tako rekoč nima bajnih kreditov na ramenih za razliko od drugih smučišč, tako da je takšen dobiček tudi posledica tega. O točnih cifrah, težko trenutno govorimo, ker dejansko še sezone ni konec.
Kar pa se bo zgodilo z dobičkom in koliko ga bo ostalo, pa govori novembra oz. decembra pred začetkom nove sezone, ko se bo videlo, kam se je ta cifra vložila in koliko se še bo dodatno prililo za razvoj hriba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2017 8:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

....kak pa pir in kokice pašejo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2017 10:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ampak zdaj so prvi problem žičnice in oprema. Stečajni upravitelj razmišlja o tem, da bi jih prodal za 15 mio ali morda nekaj manj. Občina bi za njih dala 0 ali nekaj manj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Naslednja Stran 25 od 27

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje-aktualne informacije 2016/2017
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB