Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Smučarsko zavarovanje v tujini - Corris ali kaj drugega?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Smučarsko zavarovanje v tujini - Corris ali kaj drugega? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2016 12:06 pm    Naslov sporočila: Smučarsko zavarovanje v tujini - Corris ali kaj drugega? Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Zdravo,

ker moje smučanje v veliki večini poteka v tujih državah (Italija, Avstrija, Francija), me zanima katero smučarsko (?) zavarovanje se najbolj splača. Sam se s smučarijo ukvarjam rekreativno, kjer sem več ali manj večino časa prebil na progah. Zdaj pa me mika se preizkusiti tudi na terenih zunaj prog.

Sam sem se pozanimal pri moji zavarovalnici, kjer pa so me usmerili na Corris, češ da je to najboljša zadeva. Sem preveril njihovo ponudbo, kjer pa v njihovih pogojih piše, da krijejo samo primere, ki se zgodijo na progah, za zavarovanje zunaj prog, pa je potrebno "dodatno" zavarovanje (na osnovno zavarovanje nabijejo 100% dodatek).

Na tem forumu sem zasledil, da članstvo v nekaterih planinskih zvezah (Avstrija) prinaša ugodnosti, kot je helikoptersko reševanje v celi Evropi, ampak nisem prepričan ali sem to pravilno razumel.

Načeloma sem tudi zasledil, da če najameš uradnega vodiča, si tako preko njega (oziroma preko ponudnika) zavarovan v času ture.

Zanima me katero zavarovanje (smučarsko) se najbolj splača in morebitne vaše izkušnje z njimi.

Iščem pa:
- celoletno (oziroma zavarovanje, ki bo veljalo November-Maj)
- ki bo veljalo v državah Francija, Avstrija, Italija
- ki bo pokrivalo tudi offpiste smučanje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2016 11:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Jaz sem dolgo imel zavarovanje preko Avstrijske planinske zveze.
Vse do Triglavove ponudbe turističnega zavarovanja, ki je zelo ugodno predvsem v družinski izvedbi. Krije vse, do zneska iz pogodbe, ne glede na lokacijo, šport ..., do trenutka, ko se udeležiš tekmovanja.
Ker moramo vsi padalci biti člani kluba, sem bil primoran doplačati za povečan riziko ... a je vse skupaj s popustom in nekim bonom zneslo reda 150€ za celo družino za paket B.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2016 8:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

To z zavarovanjem pri avstrijski planinski zvezi, sem pred casom gledal tudi jaz, pa na koncu mi stvar ni bila pretirano vsec. Ce imam prav v spominu, je stvar sicer uporabna v hribih (sportih), v vseh ostalih primerih pa ne. Konec koncev je pri zavarovanju vazno tudi to, da ko gres na primer v shopping v Celovec in se ti na cesti zgodi nesreca, da ti stvar krije npr. helikopter. To ti pa to zavarovanje ne krije, razen ce si na poti na organizirano planinarjenje pod okvirom avstrijske planinske zveze. Zato sem zaenkrat se vedno na Generali Turist (cca. 80eur letno), bo pa pocasi spet potrebno malo preveriti trenutno stanje pa mogoce zamenjati
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spaca157
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 05, 2016 11:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 20:59
Prispevkov: 30


Će je še aktualno,
najbolj ugodna zadeva zame je mariborsko zavarovanje asistenca tujina. in sicer paket C za 40 eur ponuja zelo veliko, velja celo leto in pokriva vse nezgode in reševanja v tijini in mnogo več. Lahko povem iz prve roke, v franciji sem si pri smučariji zlomil roko na 2500m višine, pogoj da takoj pokličeč sistenco št. na kartici in oni organizirajo svoje agente in potek reševanja. Imel sem prevoz z akijem in rešilca do ambulante stroški 650 eur ni bilo potrebno plačati na mestu kot imajo to druga zavarovanja, rengen slika 100 eur plačal na mestu dobil vrnjeno od zavarovalnice po parih mescih, sledila je operacija v franciji in bolnišnično bivanje tri dni luksuz soba za naše standarde, dobil vse papirje in šel domov brez plačila, doma sem še enkrat kontaktiral zavarovalnico poslal papirje in vse so poštimali nisem plačal niti centa, od takrat imam vsako leto to zavarovanje.
Velik pomen v tujini ima da je to zavarovanje v partnerstu z axe zavarovalnico ki jo vsi dobro poznajo.
Pa veliko brezkrbnih počitnic z asistenco v tujini
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2016 9:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Zadeva je še vedno aktualna. Sem se pozanimal pri vseh navedenih zavarovalnicah:
- ZM
- Triglav
- Generali

Njihova (osnovna) turistična zavarovanja veljajo za smučanje po urejenih in zavarovanih progah. Triglav in Generali iz njunih splošnih pogojih eksplicitno izključujeta turno smuko (=smučanje izven urejenih prog), ZM pa posredno (ne piše v splošnih pogojih zavarovanja, ampak zavarovanje velja samo na smučiščih).

Predvidevam, da vsaka zavarovalnica ponuja zavarovanje na off-piste terenu ob dodatnem plačilu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2016 9:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Ko sem jaz bral splošne pogoje ZT, to ni bilo navedeno, na pisno vprašanje so mi celo pritrdili da velja !?

Sem že pobaral agenta ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2016 9:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Ko sem jaz bral splošne pogoje ZT, to ni bilo navedeno, na pisno vprašanje so mi celo pritrdili da velja !?

Sem že pobaral agenta ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2016 11:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Matjep no ko bos kaj nasel sporoci, ker sem kot rezultat tega sel brati splosne pogoje pri mojem (Generali) kjer imam tole:

Zavarovalno kritje ne velja za dogodke, ki:
m) nastanejo pri alpinizmu, prostem plezanju in smucanju izven urejenih smucisc;
o) pri planinarjenju nad 3.000 metrov nadmorske višine, ter pri prostem plezanju;
p) nastopijo zaradi izvajanja ekstremnega športa ali so v neposredni zvezi s še posebej nevarno dejavnostjo, ce je le ta povezana z nevarnostjo, ki precej presega obicajno tveganje na potovanju

To pomeni, da je za 90% stvari, za katere rabim to zavarovanje stvar povsem brez pomena in mi dobesedno krije bolj kot ne zgolj shopping v Celovcu, kar se ga pa grem najvec enkrat letno In na koncu pomeni, da si moram tudi jaz najti drugo zavarovanje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2016 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Jaz sem pri ZT vplačal nek dodatek (približno 30%) kot "aktivni športnik". Ne spomnim se natančno kako je napisano, ampak vem da sem takrat prebiral pogoje in sem razumel kot da mi to zavarovanje krije tudi poškodbe v primeru športnega udejstvovanja. Je pa povsem možno, da je stvar res samo za "on-piste" zadeve in vse, kar se dogaja v nekem "kontroliranem" okolju. Torej tudi mene zanima kako in kaj je s tem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Matic
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2016 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Jaz sem pri ZT vplačal nek dodatek (približno 30%) kot "aktivni športnik". Ne spomnim se natančno kako je napisano, ampak vem da sem takrat prebiral pogoje in sem razumel kot da mi to zavarovanje krije tudi poškodbe v primeru športnega udejstvovanja. Je pa povsem možno, da je stvar res samo za "on-piste" zadeve in vse, kar se dogaja v nekem "kontroliranem" okolju. Torej tudi mene zanima kako in kaj je s tem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
FAAC
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2016 3:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Torej, junaki zavarovanj.

Na vašo pobudo sem še enkrat prebral kompletne splošne pogoje za turistično zavarovanje ZT in prav nikjer nič ne piše o izključitvi odgovornosti za noben šport, dokler se pri tem ne uporablja motorno vozilo, plovilo ali letalo in se ne udejstvuje na tekmovanju, oziroma organiziranem športnem dogodku.

Nikjer niti z besedo ni omenjen ekstremni šport, off piste, plezanje, padalo ...

Torej, ZT še naprej.
Če kdo želi, mu skeniram in pošljem dokumentacijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2016 3:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Torej, junaki zavarovanj.

Na vašo pobudo sem še enkrat prebral kompletne splošne pogoje za turistično zavarovanje ZT in prav nikjer nič ne piše o izključitvi odgovornosti za noben šport, dokler se pri tem ne uporablja motorno vozilo, plovilo ali letalo in se ne udejstvuje na tekmovanju, oziroma organiziranem športnem dogodku.

Nikjer niti z besedo ni omenjen ekstremni šport, off piste, plezanje, padalo ...

Torej, ZT še naprej.
Če kdo želi, mu skeniram in pošljem dokumentacijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2016 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Mene zanima. Sam se nagibam k celoletnem Corrisu z dodatkom za off-piste...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

FAAC je napisal/a:
Torej, junaki zavarovanj.

Na vašo pobudo sem še enkrat prebral kompletne splošne pogoje za turistično zavarovanje ZT in prav nikjer nič ne piše o izključitvi odgovornosti za noben šport, dokler se pri tem ne uporablja motorno vozilo, plovilo ali letalo in se ne udejstvuje na tekmovanju, oziroma organiziranem športnem dogodku.

Nikjer niti z besedo ni omenjen ekstremni šport, off piste, plezanje, padalo ...

Torej junak zavarovanj... si prebral kaj vec? Ja ne izkljucuje off piste, je pa problem da ga pri tem paketu sploh ni potrebno izkljuciti, ker sploh ni namenjen temu. Danes sem sel brat pogoje, ker je pocasi cas, da si boljse kot do sedaj uredim tole in to pri Triglavu je dobesedno turisticno zavarovanje. Ko na morju v Turciji pohodis jeza, gres lahko k zdravniku in oni krijejo to. Ko se (magari na smuciscu) polomis bos najprej dal par 10.000eur za helikopter, ki te bo spravil do bolnisnice od tam dalje pa bo poskrbel Triglav. Pri vseh teh stvareh potrebujes Search and Rescue (SAR) opcijo. Takoj ko se nesreca naredi izven ceste (ne bos verjel ampak dovolj je da avto zdrsne v graben pa ze potrebujes SAR), ni vec navaden bolnisnicni prevoz ampak je SAR. In tega ne krije ne Triglav ne Zavarovalnica Maribor pri svojih turisticnih zavarovanjih. Generali pri svojem Turist zavarovanju ga, ampak je kot sem napisal omejeno in za off piste neuporabno.
Torej po tem sodec jaz ostajam na obstojecem plus clanstvo v Avstrijski planinski zvezi za cca 60eur/leto pa imam pokrito vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 9:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Ne vem od kod ti te ugotovitve, kolikor pogoje razumem sam, Triglav krije stroške transporta do vrednosti določene v pogodbi.
A je to SAR ali prevoz s kočijo pa po mojem nima veze.
Torej pomembno je, da imaš zavarovanje in da vanj verjameš.
Sklepamo ga itaq z namenom, da stran vržemo premijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Smučarsko zavarovanje v tujini - Corris ali kaj drugega?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB