Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Vogel - aktualne informacije 2016/2017

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Naslednja
 Vogel - aktualne informacije 2016/2017 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 12:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Najbolj bi ga bilo podreti, pa ne samo naprave na smučišču,ampak celo goro zradirat, prestavit skalovje na obalo, direktno v vodo, da dobimo končno otok še v morju. Dolina, ki bi nastala bi omogočala nov koncept poletnega turizma in dotok toplega primorskega zraka, ki bi ogrel bohinjsko kotlino ter spremenil ljudi iz Gorenjcev v Primorce. Seveda ta sociološka preobrazba ne bi bila tako hitra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 12:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Ja pa ne mislit, da Slovenci v decembru ne smučajo. Ta vikend jih je bilo v tujini cca 200000. Samo na Kronplazu jih je bilo med 15 in 20 tisoč in to smučarjev z polno denarnico. Na APRES SKI party na spodnji postaji Olang jih je bilo cca 80% vsi pijani - pivo 5 eur, viljamovka 0,2 - 3,5 eur. Nacionalni interes države bi moral biti, da v sloveniji zgradijo mega smučišče z vsaj 100km prog, da bi denar od DDV šel v naš proračun za zdravstvo ter birokrate, tako pa je samo ta vikend za ski open iz slovenije šlo vsaj 60mil. eur od tega 6 miljonov za avstrijske birokrate. Hočeš nočeš smo že v Avstroogrski, kjer se ve kdo je gospodar s pametjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 12:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


Mojster... zdaj pa malo pretiravaš. 200000 (z besedo dvesto tisoč) Slovencev nekje pomeni 10% celotne slovenske populacije. To še Hrvatje nimajo v vrhuncu poletne sezone, ne pa neki ski opening v decembru...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 1:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


V petek sem bil na Turacherju in večinoma se je govorilo slovensko. Nemške besede si slišal v glavnem le pri tam zaposlenih.
In parkirišče je bilo nabito polno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


Ne pravim da ni bilo veliko Slovencev na smučanju. Pravim samo, da jih ni bilo 10 % populacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 1:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Glede na vreme ter na odlične pogoje za smučanje ter glede na to, da sem bil sam prisoten mislim, da se nisem zmotil za + - 10000 smučarjev. Me zanima če poznaš koliko ljudi v sloveniji smuča? ali je to 10% populacije ali jih je vsaj 30%? in koliko ljudi glede na cenejše karte in sobe izkoristi december za ski open? Ko si boš to odgovoril boš prišel do prave številke. In 200000 ljudi v sloveniji ima kar nekaj od palcem, vsaj 500000 pa dobesedno berači. Tako je to pri nas. in na koncu leta si veliko tudi s povprečno plačo privošči za 300 eur 4 dni smučarije - sem videl tudi veliko mladih, pa družin, ki so prevladovale - sobota je bila namreč za vse otroke zastoj smučarija - in to slovenci znajo izkoristit. Ja če ne več poleti Avstrijci zaslužijo več kot Hrvati pa čeprav imajo oni morje, Avstrijci pa planine ter jezera.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 1:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


Zaradi mene lahko vzameva tudi, da je smučalo 15 miljonov Slovencev, ker je tako moja kot tvoja cifra potegnjena iz riti. Če tako pavšalno in nenatančno ocenjuješ tudi turistični potencial npr Bohinja, potem znamo imeti hude težave pri finančni oceni morebitnih investicij. Matematika (in predvsem finance) je kur..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Matej ali si hodil kdaj na kakšen faks in se učil statistiko ter izračunavanje verjetnosti glede na naključna opazovanja. S temi metodami prideš lahko do dokaj natančne številke z 95% verjetnostjo. Jaz sem to na Kronplatzu naredil, ledenko ti je pa povedal za Turacherju. Koliko jih je bilo v Nasfeldu, Badu, Flahavu, sela rondi? Matej ne bodi naiven, sem pa bil v resnici tudi sam presenečen, saj sem se vozil na smučišče 3,5 ur pa toliko Slovencev. S parimi sem govoril - prihajajo že leta. Zato dragi Slovenci - vlaganje v turizem v Sloveniji je nujno, pa ne samo v smučišča tudi v otok na obali. Pri nas se pa ukvarjamo bolj s Erjavcem, Cerarjem in podobnim fičfiričem, ki nimajo tudi malo veze z gospodarstvom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 2:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


Sem hodil na faks - naravosloven in ga tudi končal, tako da vem, da je tvoje stresanje procentov iz rokava bikovo sr... Če si tudi ti obiskoval faks, bi pa lahko vedel, da imajo anekdotični dokazi zelo malo veze s statistko, vsaj če želiš ostati pošten sogovornik.
Tukaj se ne gre za to, da Slovenci ne smučamo in da celo zelo veliko smučamo, ampak pretiravat pa res ni potrebno. Če bi recimo izjavil 20000 Slovencev je smučalo (kar je še vedno ogromna številka), se sploh ne bi oglašal, če pa začneš z izmišljenimi številkami nekaj argumentirati in dokazovati svoj prav, potem pa je potrebno zadevo presekati. Že zaradi smiselnosti debate...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Vseh slovencev smuca 20÷25 % in da jih je bila polovica od teh sedaj na openingu je smesno. Verjamem, da jih je na Kronplatzu veliko, ampak 20.000 je norija... Poznam jih veliko, ki gre vsaj 1x letno v tujino, a trenutno od teh ni na openingu prav nobenega. (ceprav s(m)o vcasih ob normalnih zimah redno hodili...)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukke
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 4:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2010 16:20
Prispevkov: 84


Podatek, da na celem Kronplatzu lahko smuča cca. 20000 ljudi naenkrat, pove , da zeko stresa bedarije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukke
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 4:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2010 16:20
Prispevkov: 84


Bom povedal čisto po domače, vse žičnice skupaj imajo zmogljivost 63000 ljudi na uro. Se pravi, če smuča 21000 ljudi, to pomeni, da vsak naredi v eni uri 3 vožnje, ob pogoju da so vsi sedeži in kabine polno zasedene ( v praksi vemo kako je) . Vsak pa naredi v eni uri več kot 3 vožnje. Se pravi, še številka 20000 pretirana oz. je to takrat, ko je res gužva ;

To pomeni, da je podatek o 15000 Slovencih totalna bedarija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 7:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Ok. Lukke poglej moj izračun. Zmogljivost je več kot 63900 smučarjev na uro. Če smučaš po Silvestru ter Ried - u ali do spodnje postaje v Olangu ter se potegneš nazaj na vrh se pelješ dobrih 25 min.V soboto so vse te postaje bile popolnoma polne in si čakal cirka 3 min. za vstop v kabinko. enako pa je bilo tudi na vrhnjih postajah čakal si vsaj 1 - 2min.(skratka žičnice so bile blizu 100% zasedene). Upoštevaj da so smučali cca 3 ali 4 dni in da ta ski opening traja do 24.12. in če upoštevaš da bodo med božičem in novim letom Slovenci prav tako drveli gor so številke ogromne in si jih niti prestavljati ne znamo. Torej samo na žičnicah je bilo cca 30000 smučarjev, na progah jih je potem cca 15000 ter v vseh gostiščih, ki so bila nabito polna vsaj 5 ur še dodatnih 15000 smučarjev.Torej skupaj je smučalo čez 60000 smučarjev in po moji oceni je bilo od tega Slovencev za četrtino - cca 15000 ali več. Pa kljub temu to ni tako bistveno, hotel sem samo povedati, da bi, če bi imeli v SLOVENIJI eno ali dva mega smučišča z zmogljivostjo 50000 smučarjev, bi te dve smučišči samo slovenci z lahkoto zapolnili poleg Hrvatov, Mažarov ter bivši jug.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 7:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Zeko, ti lahko tule razlagas samo verjame ti pa nihce. O podatku da je bilo 80% Slovencev pijanih pa raje ne bom. Lahko da smo pijanski narod, ampak po tvoji logiki se ga je gor nabutalo vsaj 10000 Slovencev. Dej bodi malo bolj realen...
In ja, tudi ce bi imeli se 3 Vogle odprte bi sli na openinge. Zakaj? Lahko ti povem da nas je Saalbach- bivanje (apartma+ savne+bazen vkljuceno) + karta stal 150€/ osebo. O tem kaj mi Saalbach ponuja napram Voglu oz. KG, ki sta od doma oddaljena okoli 30 km ne bom.Lahko ti povem da je sorodnik star 15 let vceraj dal za dnevno karto 10€!!! Na Vogel za ta denar komaj pride z gondolo gor, v KG se pa lahko za ta denar vozi na trakcu...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 7:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Pa ja sej to hočem povedati, da v sloveniji rabimo mega smučišče recimo povezava Cerkno -soriška planina - kobla. In mislim, da bi se vsaj 10 - 20% smučarjev potem odločilo ostati doma na mega smučišču. Jasno pa je da se ne boš šel na ski opening vozit na otroški trakec, kot ga sedaj na Voglu propagirajo.Pa dej malo bolj razjasni kaj te je stalo 150 eur. 3 dnevna karta je cirka 130 eur ali min. 120 eur potem si dal za apartma na noč samo 10 eur oziroma če si bil 4 noči manj kot 8 eur. Dej naslov da grem tudi jaz drugo leto tja. Možno pa je da ste vzeli kakšen apartma za 10 oseb in ste se nabutali na pograde. No koliko pa jih je bilo v Saalbach u?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Naslednja Stran 7 od 12

Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Vogel - aktualne informacije 2016/2017
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB