Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Vogel - aktualne informacije 2016/2017

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Naslednja
 Vogel - aktualne informacije 2016/2017 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2016 12:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


oja je napisal/a:
Mislim, da je to zgrešena logika, da država nebi smela vlagati nepovratna sredstva v žičničarsko infrastrukturo na katero je potrebno gledati kot na javno infrastrukturo (avtocesta).


Traparija brez primere! Poglej lastniške strukture in namen infrastrukture!
Ceste so državnega pomena in jih mora vsaka resna država urejat enako kot energijo in vse tovrstne "dobrine".
Smučišče je v prvi vrsti pridobitniška dejavnost in tu urejena država nima kaj iskat, kaj šele šenkat denar nekaj lokalnim tajkunčkom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2016 12:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


E sedaj pa smo prišli do tistega mišlenja ki pravzaprav zavira razvoj infrastrukture na smučiščih. Ja zadnjih 30 let je veljalo, da je žičniška infrastruktura privatna stvar samo poglej ledenko, kam nas je to pripeljalo. Skoraj vsa smučišča v sloveniji so pred propadom. Žičnice bi morale biti javna infrastruktura, vse okoli pa privat. Tudi v Avstriji ter Italiji so bile subvenciji tisti glavni puš, da imajo danes tisto kar imajo. Sedaj ko so že veliki in imajo veliko prometa lahko tudi sami kakšno žičnico postavijo, vendar za začetek pa jim je EU ali država pomagala. In ledenko vidim, da imaš precej znancev v tujini na smučiščih vendar poslovnež pa nisi, kot tudi makro ekonomist ne. Faktor 7x doseže stacionarni gost, že če gre samo v hotel s 4 zvezdicami. Zakaj so v Avstriji ko grem smučat v finih hotelih pred njim parkirani avtomobili samo z slovenskimi ter hrvaškimi registracijami? Zakaj nimamo enega takega smučišča v sloveniji da bi taki gosti prišli tudi k nam. Faktor 7 ne doseže gost ki pride na vogel z avtovlakom ter kupi paket vozovnica malica ter prevoz. Takši gost tudi faktor 2 ne doseže.Vogel poln, gostilne pozimi v Bohinju prazne ker ni stacionarnih gostov. Zakaj? Ker nimamo smučišča 2864 Bohinj, ki bi verjetno edino v slovenji bilo sposobno dobiti tudi take goste ki bi naredili faktor 7x.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2016 2:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

ledenko je napisal/a:
Le zakaj je tudi po Avstriji splošno razširjena krilatica, da gre tisti, ki je zgradil hotel v stečaj, podobno se zgodi še drugemu, šele tretji lastnik jo zvozi, če ravna preudarno.
Novo smučišče, velikopotezno grajeno z krediti se v teh časih nikjer na svetu (razen v Severni Koreji.) ne obdrži nad vodo! Tale sedemkratnik je verjetno nastal za potrebe neke seminarske naloge, katere glavna skrb je bila subvencija, ali pa vehementno plahtanje pravovernih naivnežev.

Pred tremi tedni sem bil pri bratu znanega bivšega smukača Hoeflehnerja. Ima čudovit hotel, ki se ga nihče ne bi branil in zakaj zahudiča je tam zaposlena cela njegova družina in to 24 ur dnevno, če ima turizem take hude donose? In da ne bo pomote sta z bratom povezana in brat upravlja Hauss. Ta je začuda glavni za vse kar je treba postorit na smučišču, z sinom pa sama delata sneg! Tudi tu je čudno, da se ob Q7 mučita cele noči.


Pri nas očitno še vedno velja, da je treba sanjat in sanjat in velikopotezno zapravljat tuje denarce.

Ledenko nehaj provocirati, ker te nekateri jemljejo resno. Če bi tista krilatica držala, se sprašujem, zakaj hudiča sploh še kdo na svetu investira v hotele in žičnice. Je tistemu Hoflehnerju prevečkrat udaril kol v glavo, da je tako neumen, da meče stran denar in se gre hotelirstvo? Zakaj kdorkoli še hoče biti prvi ali drugi lastnik hotela? So to samo tisti, ki ne znajo šteti do 3 in potem kupiti hotel na licitaciji za male pare. V tem primeru bo hotelov kmalu zmanjkalo in turizma kot panoge ne bo več. Ampak zanimivo, da ponekod cele regije in celo države vlagajo in solidno živijo od turizma, panoga raste in zajema že 9,8 % svetovnega GDP, vsaka 11. služba na svetu pa je v turizmu.

Makroekonomije pa najbrž res ne razumeš, zato tako vztrajno mantraš o tistih večkratnikih. Jaz sem dal primer na nivoju vasi, na nivoju regije oziroma države pa je ta večkratnik bistveno večji. Dokaj elementarna ekonomija: ker pride denar od zunaj, se ne dvigne povpraševanje, ampak obseg povpraševanja. Večkratnik je toliko večji, kolikor bolj je država trgovinsko zaprta, ker učinki ne odtečejo čez mejo. Zato se državam splača spodbujati dejavnosti, ki se na prvi pogled takim z obrtniško miselnostjo zdijo metanje denarja stran (recimo turizem in stanovanjske zgradbe, ne pa nakup avtomobilov tujih znamk). Če smo pa malo bolj natančni, po podatkih WTTC vsak direktno porabljen EUR v turizmu prispeva (različno po državah) še 1-2 EUR indirektnih in induciranih prihodkov. Če računamo, da je karta v povprečju manj kot polovica stroška stacionarnega gosta, lahko hitro izračunaš, da je faktor med 4 in 8, kar pa seveda velja le za stacionarne goste, katerih bivanje v hotelih in apartmajih je pa spet treba nekako subvencionirati, da hotelirji prehitro ne propadejo.

Kaj je državnega pomena in financirano s strani države je pa odločitev države oziroma njenih državljanov. Nam se recimo zdi državnega pomena šolstvo in zdravstvo, v ZDA je to nepojmljivo, imaš pa tudi države, kjer so ceste zasebne, pa tudi države, kjer država poskrbi za vodo, bencin, stanovanja, nogometni klub ...

Aja, pa v Severni Koreji tudi ne gradijo smučišča s krediti, resnici na ljubo tam že dolgo ni novega smučišča, ker so samo prestavili eno staro žičnico, če se prav spomnim. V zadnjih letih so po moje nastala nova smučišča samo na kitajskem in v Rusiji (prosim popravi me, če se motim).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2016 2:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892



Zrno na zrno pogača, kamen na kamen palača. To še vedno drži in tega se naši vzorniki prekleto držijo.
Sedemkratnik, se v turizmu verjetno izide le narko mafiji, česurovini primeša dovolj strihnina.

Ampak če smo resni je seveda smiselna državna pomoč v neki investiciji, kjer je jasno vidno, da je investitor resnično vložil lastna sredstva in dal svojo glavo na tnalo. Neke kvazi investicije, kjer se jamči z naročeno opremo, ki bo nekoč vgrajena so pa vsaj v naši deželici rahlo vprašljive in neuspeh ničkolikokrat dokazan.


p.s.
Makroekonomija? Res me ne zanima, ker je predvsem pri nas to skupni golaž z politiko in rezultat je kot žvečilka. Navadno nas posameznike bolj zanimajo direktne številke.

Sicer pa:
Spet sem se zapletel v lastno tumarijo in bil preveč aktiven. Naj pišemo in razglabljamo kar hočemo, svet se vrti naprej in vam dam prav, ter se malo umikam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 20, 2016 7:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Ali kdo zna sporočiti kdaj bo ski open na Voglu na naravnem snegu? Menda začne 1.12. snežiti. Ali bo 1 dan ali 2 dni brezplačno? Ledenko pri nas investicija brez državnih sredstev je ena navadna utopija. Biti je potrebno pravi čarovnik, da dobiš pravo formulo za investicijo. Čokl se je trudil, ker pa v ubogi fovšaritni Sloveniji ne moremo brez negativizma bi rabil malo več fleksibilnosti. Mogoče se je sedaj to naučil na primeru Bohinj in mu bo šlo drugič boljše. Nič koliko je bilo podeljenih kreditov, ki so jamčili z nakupljeno opremo ali zgradbo. Kaj je pri tem narobe? Nič čeprav bi bila ta oprema bolj na lizing. Torej čira čara - akra kadabra in miljoni so prišli sicer v DUTB.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 20, 2016 8:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Stari, kaj bi ti brez Čokla? A si njegov sin al kako, da ga tule tako omenjaš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 7:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


@Zeko,

"Barabe Primorske" so mu tudi bile favšoritne?
Pri kreditih z zastavo opreme je najbolj narobe cena! Če je umetno dvignjena v imenu ne vem kake modernosti ali česa drugega, potem si goljufal, da si dobil večjo subvencijo, ali kredit, ki ti ga na konci ni treba vrnit, saj si na začetku prigoljufal dovolj, da si spravil nekaj v oazo, produkt pa vrgel v stečaj. Tudi, če si uspel z takimi rabotami in podjetje preživi, si prigoljufal nesorazmeren delež subvencije. V kolikor se ti takšno poslovanje zdi pravilno ali celo frajersko, si napačno vzgojen, oziroma psihopat, za ostale davkoplačevalce pa stenica.


p.s.
Včeraj sem se pogovarjal z lastnikom velikega smučišča, ki je nekaj poizkušal pri nas in je precej razočaran nad situacijo. In kaj mi je povedal:
- vsi pri vas bi radi čez noč napravili smučišče, ampak to ne gre! Najprej sedežnica ali dve, potem se pa počasi z čim manj vpletanja bank nadaljuje. Nobena druga pot ne prinese uspeha in preživetja.
- take korupcije kot pri vas, še nikjer nisem doživel. Eden laže drugemu ne glede na uspeh firme, samo da dobi tistih par centov pod mizo. Ena sama hinavščina, nihče ne govori kar misli. Ne razumem kako more biti južneje na Balkanu še huje kot mi razlagaš.
- pri vas je direktor statusni simbol, ne pa poklic. Moj direktor je še direktor banke in turističnega združenja, pa poglej kako ti pomaga v tem dreku top postavljat. Pri vas te človek z takimi funkcijami niti na pogovor ne sprejme tako hohštaplerji so. (Zeko, to nista Toni in Hanspeter.)
- evropske subvencije se manjšajo in se bodo počasi ukinile. Ne razumem od česa bodo ti patroni potem živeli.
- tako ne bo dolgo šlo, pri vas se mora to sesut samo vase. Pa veš, da so vsa vaša malo večja smučišča realno že pod vodo?

Toliko o vašem razumevanju makroekonomije in podobnih jajc.
Pa da ne bo pomote, tale gospod bi mirno prišel v prvo deseterico lestvice bogatih, če bi bil Slovenc in tudi v svoji bogati domovini kar nekaj šteje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 10:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Ledenko na prvi pogled bi se s tabo kar strinjal ko opisuješ naš Balkan. Pa vendar Nemec ali Avstrijec nikoli ne bo šimfal svoje..., kot mi lahko v blato potisnemo svoje kar brez razmišljanja. Vsa ta čudovita Evropa gleda predvsem na svoje interese, slovenci pa ne znamo razmišljati s svojo glavo in na svoj interes. V bistvu tvojemu bogatašu ni interes, da bi mi naredili eno dobro smučišče, ki bi konkuriralo Avstrijskim, zato govori začnite z eno sedežnico. Avstrijci zelo dobro poznavajo makroekonomijo, zato pa imajo tako dobro razvit turizem tako pozimi kot poleti.
Tvoj bogataš je gledal iz stališča privatnika in ima v tem primeru prav, če pa gledaš s strani regije oz. države pa moraš poskrbeti za makroekonomijo in kot zgleda je to pri nas španska vas

Glede subvencij pa zelo površno ter enostavno razlagaš. Ceno ti zmeraj določa dobavitelj, ki jo moraš tudi plačati prek banke, da potem dobiš eventuelno kakšno subvencijo. Mogoče so tako kot praviš gradili naše avtoceste
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 11:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


zeko je napisal/a:

Glede subvencij pa zelo površno ter enostavno razlagaš. Ceno ti zmeraj določa dobavitelj, ki jo moraš tudi plačati prek banke, da potem dobiš eventuelno kakšno subvencijo.


Zajček, postajaš Sergio!
V vašem primeru je dobavitelj hkrati investitor in ne mi trabantat o nekih fiksnih cenah. Zakaj potem Schulz iz Zireltalla (pa še marsikdo) kupuje topove za okrog 60% cene iz tega "največjega in najmodernejšega" projekta in to vključno z vso avtomatiko, ki naj bi bila na naj, naj smučišču nekaj posebnega?

Ostalega nima smisla komentirat. Balkan bo ostal Balkan, parazit pa parazit, četudi mu natakneš kako latinsko ime, zunanji sovražnik je še vedno prisoten..., bljah za kozlat!

Lepo nadaljuj in pazi, da ne dobiš sladkorne kot Trops v temi o Kaninu. Tam se cedi od podvigov, tu pa od ekonomije.
Naveličal sem se te žalosti-zmagal si!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 5:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Ne ledenko nisem zmagal, zmagali bomo vsi, če se zopet začne smučarija nad Bohinjsko Bistrico. Od formurašev, ki naj bi bili navdušeni smučarji nisem do sedaj niti enega pametnega predloga slišal kako se da speljati izgradnjo novega smučišča pri nas ala Bohinj 4264.Vsi ste nekam proti samo tujina vam diši. Sedaj ali ste že vsi v penziji ali pa vlečete denar od javne uprave. In tega denarja ne bo, če ne bo realnega sektorja in smučišče ter turizem to je. Torej brez smučiša tudi za zdravstvo ne bo več ali to sploh kopčate.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 6:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Brez vasega smucisca bo verjetno za zdravstvo vec. Kot sem napisal ze pred leti (pa bil popljuvan) od tega smucisca je od vsega zacetka zgolj ena realna opcija... 15 (ali 30... se ne spomnim vec kaksna je bila zacetna stevilka) miljonov, bi gospod pobasal v svoj zep ter sel naprej, brez zicnic seveda, cez 5let pa bi nek EU uradnik prisel v kontrolo kaj se je naredilo s tem denarjem in ker bi na hribu nasel samo gozd ter zarascene pasnike, bi to pomenilo, da bi Slovenija vracala teh 15mio nazaj EU-ju. Ergo... se manj bi ostalo za zdravstvo, verjamem pa da tebe v tem primeru ne bi pretirano to zanimalo, ker s 15-30mio v zepu gres lahko tudi samoplacnisko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 6:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


Da se še jaz oglasim.

Dokler ne bo v Sloveniji modernega smučišča (po merilih Avstrijcev, Italijanov in celo Francozov) in dokler se ne bom znebil občutka nategnjenosti, me slovenska smučišča ne vidijo! Pa bi z veseljem dal moje težko prislužene Evre Bohinjcem, Bovčanom, Mariborčanom... Ampak ne vem, nekako se mi "ugodna" smuka na kratkih progah, s počasnimi zastarelimi vlečnicami (z nekaj izjemami), ne zdi tako ugodna. Da bom za cca 15 km prog (realnih, ne napihnjenih 30-40 km) dajal 30 in več EUR za dnevno karto -> hvala lepa.

Imam to srečo, da lahko izbiram. In čeprav je v tujini za cca 15 EUR dražje, se mi zdi, da dobim več. Več km na ceno karte, boljše naprave, boljše snežne razmere, boljšo preparacijo prog, manjšo gužvo!

Veliko upanja polagam v odprtje Kanina, kjer se bo sicer vzpostavilo že obstoječe stanje, ampak vseeno. Želim jim prispevati kakšen EUR, če ne drugega za "junaško" obnovitev naprav, ki so jo izpeljali kljub neusmiljenemu sovragu (narava, država, tujci, kolaboranti). Poleg tega mi je sam koncept upravljanja s smučiščem (lastništvo lokalna skupnost, vsi ki imajo korist od smučarskega prispevajo nek delež) moderen, pa čeprav Ledenko pravi drugače. Tukaj se strinjam z Zekom, ki pravi, da bi morala država pomagati pri investicijah, tako kot so v preteklosti države pomagale v Avstriji, Italiji in Franciji in da je rešitev v lastništvu okolja, tako kot je to navada v Dolomitih in v Franciji. Avstrija je tukaj poseben primer.

Ampak hudič je v podrobnostih. Nekako dvomim, da bi bila država Slovenija sposobna učinkovito speljati tak infrastrukturni projekt brez "lokalne poslovne etike" (beri podkupovanja in polnjenja lastnih žepov), razen če bi se zgledovali po Nordijskem Centru v Planici, ki se mi zdi, da je edina svetla izjema, pri kateri ni prišlo do znanih slovenskih zgodb.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 7:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Matejp zelo pohvalno in kar nas je takih več, da želimo tudi v sloveniji imeti primerljivo smučišče z avstrijskimi pač navijam za Bohinj, kjer je lokacija in teren idealen. Ampak tvoja skepta, da smo v Sloveniji tako daleč prišli s to koruptivnostjo in podkupovanjem pa si tudi sam nisem mislil. Mislim tudi, da EU denar ne gre kar nekomu v žep ampak samo na osnovi plačane fakture. Tudi sam sem bil že pred preizkušnjo podkupovanja, pa sem to gladko zavrnil, vidim pa, da sem bil verjetno le kot izjema in kot tak se mi zdi, da tudi tu izpadem kot nek posebnež, ki ne živi v realni lopovski državi kot je slovenija in posredno so na tak način vzgojeni tudi državljani. Samo kam to pelje? Dejansko kot pravi Martin v eno veliko revščino, ki dejansko pri polovici državljanov že obstaja, 40% jih še nekako životari kakih 10% oziroma 200.000 oseb pa bajno živi od bajnih plač v javnem sektorju in od nakradenega denarja. Le ti uživajo v tujini, nekateri zapravijo tudi 600 eur na dan - jih nekaj osebno poznam imajo že prigrabljeno lastništvo v podjetjih in skratka živijo na veliki nogi in teh zares v Sloveniji ni malo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Bojim se, da je zmerjanje Slovencev z Balkanci zelo žaljivo.
Za Balkance.
Žal!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 7:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Pa še ena za mojstre pravopisa:
"Ta suhi škafec pušča."
Uporabljeni soglasniki so nezveneči in pred besedami, ki se začnejo njimi, uporabljamo predlog "s". Vsi ostali soglasniki in samoglasniki slovenske abecede so zveneči in pred njimi uporabljamo predlog "z".
Pa veliko sreče.
Še ena povezava.
Upam tudi, da poznamo razliko pri predlogih "s/z" in "iz".
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Naslednja Stran 5 od 12

Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Vogel - aktualne informacije 2016/2017
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB