Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Krvavec aktualno 2016-2017

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Krvavec aktualno 2016-2017 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 7:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Stane60 je napisal/a:
Jasno, tam sem delal po 70 km na dan in če pomislim kolikokrat bi se moral peljati z vrha Krvavca do gondole, da bi dobil to kilometražo ugotovim, da je tehnično in časovno nemogoče


Sem se malo zamislil ob tvoji cifri in seštel dolžine žičnic na moji včerajšnji smuki in prišel do 40 km "zajle" pa sem zaključil nekaj po 13h. Ja, ne predstavljam si, da bi naredil 30 voženj z Vrhom Krvavca. Saj v teoriji bi šlo... 6 voženj na uro, pa 5 ur... ampak bi se mi verjetno zmešalo :-(
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 10:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Uf, zdajle sem se pa jaz zamislil nad podatkom. Koliko so pa sploh dolge proge na Krvavcu? Sem mislil, da je težko spraviti skupaj 40 km. Na Kronplatzu mi je jasno, saj vse podatke (so pa ravno tako približni) lahko pogledaš na spletu ali na avtomatih, dočim za Krvavec kljub temu, da dosti smučam tam, ne morem niti približno ugotoviti koliko je denimo dolga proga z vrha Krvavca mimo doma dol do gondole, ali pa iz vrha Zvoha do Rajske doline. Če kdo pozna te podatke, ga prosim za njih.
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 10:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Zato se pa jaz računal dolžine zajle (kolk sem se z žičnicami prevozil)...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 11:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Tam 1,5 km z vrha do gondole. Pojdi na www.geopedia.si pa lahko izmeriš + nekaj prišteješ zaradi naklona (merilec je zračna razdalja na ravnini)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 11:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Glede teh kilometrov je treba biti malo bolj previden in precizen. Skiline beleži samo vertikalne metre, ker ne ve, po kateri progi voziš. Dolžine prog, kot so objavljene pri večini smučišlč so izračunane po določenih formulah, ki niso vedno enake. Recimo Kronplatz skupno dolžino prog izračuna tako, da površino smučišča deli s 40 m in je to zanj dolžina vseh prog, ki se potem ne sklada s seštevkom posameznih prog. Za dolžine prog mi pa ni čisto jasno, kako jih določijo. 3 proge, ki gredo direktno pod napravo: Sonne naraste iz 691 na 1000, položni Korer iz 1050 na 1100, Pre da Peres pa se celo skrajša iz 878 na 866. Ne vem, mogoče tudi tukaj uporabljajo preračun iz površine.

Če kilometre šteješ iz kake GPS naprave so podatki seveda lahko bistveno večji, odvisno, kako široke zavoje delaš.

Stane, pozabljaš pa še nekaj. Ko sem bil jaz letos na Kronplatzu (in najbrž tudi ko si bil ti), so bile razmere tako idealne (prazne proge, nezahteven sneg idealne, vremenske razmere, nerazrite proge tudi ob koncu ...), da se je smučalo s precej večjo lahkoto kot zdaj. Mi se recimo sploh nismo ustavljali na progah in delali po 10.000 višincev, kljub temu, da so bila to prva smučanja in nismo bili kondicijsko pripravljeni, kar je več kot recimo ob smučanjih v januarju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

No da se malo dotaknem bistva teme.
Na Krvavcu danes čista perfekcija. Proge odlično pripravljene, ves dan trde, ravno pravšnje, v več kot odličnem stanju so bile vse do druge ure ko sem odšel.
Ljudi pa kar precej, a pretirane gneče na progah ni bilo, je bilo pa potrebno na napravah tam nekje do pol dvanajste kakšno minuto počakati.
Vreme pa že prav kičasto. Cel dan sončno in ravno prav mrzlo, okrog -4 stopinje, zgoraj pa je občasno rahlo zapihalo.
Snow park obratuje in je odlično pripravljen, res odlična postavitev, pomojem najboljša od kar park obstaja, sem pa prepričan da se bo še dopolnila, glede na to da je park odprt komaj 1 teden.
Snega na progah je dovolj, a ker ga nikoli ni preveč, in ker je še bolj zabavna vožnja po celcu, upam na čimprejšnjo, obilno pošiljko novega snega.
Absolutno priporočam obisk, ker tole danes je bil eden najboljših smučarskih dni od kar pomnim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 5:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Zato pa je gospod Christoph Schrache razvil neodvisno metodo, ki meri dolžino smučarskih prog nekega smučišča. Metoda vzame ravno sredinsko črto po progi in jo šteje samo enkrat, pa če je proga široka 10m ali 200m. Tako je prišel do zanimivih rezultatov, ko so nekatera francoska (in švicarska) smučišča navajala za 100% višjo kilometrino prog, kot je bila v resnici.

Nekaj smučišč je že "pridobilo" njegov certifikat, med drugim tudi Saalbach.

Več o njem pa http://www.pistenlaengen.com/en/mr-christoph-schrahe.html

P.S.: poleti sem se z njegovo metodo poigral na Krvavcu in dobil cca 15km prog, kar se mi zdi bolj realna ocena od 40km, kot jih sami navajajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2017 8:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

Krvavec sicer navaja okrog 30 km prog, ne 40 km, ker so resnično potegnili več variant, sicer iste proge, ampak vprašanje pa je kdaj gre recimo pri 200 metrov širokem terenu za eno ali več prog. Za primer proga z vrha Krvavca v Tiho dolino, kar se mene tiče sta tam dve progi, ki pa fizično nista ločeni.
Mislim da realna številka bi pa res bila okrog 20 kilometrov. Enako pa velja tudi za ostala smučišča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2017 11:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

matejp je napisal/a:
Zato pa je gospod Christoph Schrache razvil neodvisno metodo, ki meri dolžino smučarskih prog nekega smučišča. Metoda vzame ravno sredinsko črto po progi in jo šteje samo enkrat, pa če je proga široka 10m ali 200m. Tako je prišel do zanimivih rezultatov, ko so nekatera francoska (in švicarska) smučišča navajala za 100% višjo kilometrino prog, kot je bila v resnici.

Nekaj smučišč je že "pridobilo" njegov certifikat, med drugim tudi Saalbach.

Več o njem pa http://www.pistenlaengen.com/en/mr-christoph-schrahe.html

P.S.: poleti sem se z njegovo metodo poigral na Krvavcu in dobil cca 15km prog, kar se mi zdi bolj realna ocena od 40km, kot jih sami navajajo.

No tudi to je lahko malo vprašljivo. Ali na Katschbergu, kjer so proge fizično razdeljene z ograjo, štejemo 3 proge, na Krvavcu na Njivicah, kjer je širina proge večja in se tudi proga levo in desno od sedežnice nekoliko razlikuje, ni pa ločena z ograjo, pa to štejemo samo kot 1 progo. Isto recimo na Kronplatzu proga Sonne. Če steptajo celo pobočje, je to ena proga, široka 300 metrov, če pustijo vmes nesteptane ali nezasnežene pasove so pa lahko to tudi 3 ali 4 proge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2017 1:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Na ta vprašanja nimam odgovora, bi moral kar gospod Schrache odgovoriti. Ampak predvidevam, da bi se na Katschbergu štel "breg" dvakrat (fizično ločeni progi), medtem ko bi se na Krvavškem bregu štela samo ena proga. Kar je, če se dobro premisliš tudi prav.

Kot direktno posledico Schrachejevih trditev o prenapihnjenosti kilometrov na francoskih smučiščih, lahko štejemo spremembo "podatkov o smučišču" Serre Chevalierja, ki je podatek o 250 km prog spremenil v površino smučišča. Ta podatek mu omogoča nadaljnjo manipulacijo in se lahko v reklamnih akcijah prikaže "večji" kot je v resnici.

Les 2 Alpes ima navedeno 225 km prog, v resnici pa jih nima več kot 120 km, Drei Zinnen navaja dva podatka 93 km po Schrachejevi metodi ali pa 120 km po upoštevanju zavojev "povprečnega smučarja"... Kaj definira "povprečnega smučarja" ne vemo in v to definicijo lahko marketing vtakne kar hoče in s faktorji poljubno množi kilometre. Če bi upoštevali "smučarja začetnika" ima lahko Drei Zinnen 250 km...

Velikost smučišča oziroma skupna dolžina prog nekega resorta je zelo pomembna, saj upravljalcem omogoča višje cene in tudi narod raje gre na večje smučišče za tedensko smučarijo. Zato pa je tudi Saalbach investiral v njegov "pečat" in 270 km po tej metodi zveni zelo impresivno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2017 9:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Schrache je v opisu svoje metode napisal, da če se levi in desni del razlikujeta, se štejeta za 2 progi, drugače za eno. Njivice se nekoliko razlikujejo, desni malo visi, ampak ne prav zelo, tudi strmina ni na obeh straneh enaka. Po moje je to po kriterijih vseeno ena proga. Kljub premisleku ne vidim logike, da če bi namestil pod sedežnico ograjico (ali celo samo naredil nasip z ratrakom in označil 2 progi), bi bilo pa smučišče večje (več km prog).

Schrache proge tudi loči od povezovalnih cest, kar je v redu, je pa v njegovi metodi po moje manjša luknja, saj v skupni seštevek prog štejejo tudi označene ski-rute in nezasnežene proge, ki redko obratujejo. Na Krvavcu bi tako lahko med proge šteli tudi ski ruto iz Zvoha in progo pod hotelom, ki je bila v 10 letih le parkrat prevozna. Če bi štel pa še progo do spodnje postaje gondole, bi bil pa to res že prevelik nateg. Na svojo spletno stran lahko napišejo 10 ali pa 1000 km, ko si enkrat tam ti je hitro jasno, kako veliko in kako zanimivo je smučišče. In največja smučišča niso nujno tudi najbolj zanimiva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2017 12:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Včeraj - petek, podobno kot 7 dni nazaj. Po 11h na delih zdrsano, a ne ledeno. Ob strani in med "koridorji" narinjen lep cuker.
Po 11h je začel na vrhu tudi pihati veter in je vztrajno brusil še tisto malo kar je na vrhu 6-sede, tako da se prečno, do Njivic, najde kakšen manjši kamenček, sicer pa brez kamenja na progah.
Sredi dneva kakšno stopinjo nad 0, a podlaga ni spuščala. Prijetno presenečen sem bil nad odsotnostjo kamikaz, kar pomeni da je bilo več "normalnih" ljudi in to se je poznalo tudi na vrstah, saj je bila pred 6-sedo do 13:30 non-stop čakalna vrsta dobrih 5 min, ljudje pa željni zavijanja.
Zaradi telemarkistov, ki so imeli trening, ni bilo čutiti nobene večje gneče.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2017 4:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Danes bil precej krajši obisk od načrtovanega. Pohvala za nov način vstopa v kabinsko žičnico (nov položaj avtomatov). Gor pa par prog steptanih zjutraj, kupi, novega snega 20-30cm. Pod plažo se količina novega snega hitro manjša (tudi cevc je bil vse težji), tudi proga ob 4 sedi je bila ob 11 brez kupov...


Sredina proge pod 6 sedo je bila zjutraj teptana, ampak kaj dosti ni pomagalo

Zvoh


Njivice, neteptane, na vrhu postavljena tabla "ski route". 20 cm pršiča na steptani podlagi

Kržišče še sameva

In potem ob 11...

in potem mi je zagodla še okvara zadrge na bundi in sem ušel dol...
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokSiEu
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2017 10:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2012 21:11
Prispevkov: 114


Kržišče bodo pognali ob koncu tedna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2017 12:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Tista slika od zvoha je pa prav za na koledar.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 4 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Krvavec aktualno 2016-2017
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB