Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Krvavec aktualno 2016-2017

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Krvavec aktualno 2016-2017 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 4:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


sj že tle gor prebereš kako nekateri uživajo z GS smučami po progah...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 5:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Problem je ko nekateri mislijo da so sami na smučišču. Menim, da bi morali žičničarji več narediti na opozarjanju in obveščanju da je brezobzirna vožnja zelo nevarna. Ker obstajajo kamere, bi morali žičničarji spremljati dogajanje na smučišču in ob divjakih, ki ogrožajo druge in ki ne nadzorujejo svojo hitrost ukrepati z odvzemom vozovnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medo
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 10:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144


Žičničarji se ne smejo in ne morejo ukvarjati s pacienti na smučišču ker morajo skrbeti za ljudi na napravi. Kam bi pa prišli, če bi žičničarji gledali okrog, smučarji bi se pa lomili na vstopni in izstopni postaji. Opozarjanje in kaznovanje je v pristojnosti nadzornikov, vendar je to zelo relativno. Pooblastila imajo enaka kot policisti vendar se zadeva ne izvaja kot so si jo zamislili uradniki v Lublan. V kolikor je zraven še policist še nekako gre, ostalo pa ni omembe vredno. Je pa v ljudeh samih preveč egoizma, ne mislijo nič drugega kot kako bo najboljš izkoristil karto.
Sem večkrat opozarjal ljudi, da jih bo zasul plaz, če gredo naprej, odgovor je bil, da bodo probali, če bo šlo. No, ko pa je enega zares je bil pa hudič zakaj je tam cesta. Edino kar bi zaleglo proti tem dirkačem na smučiščih je paralizator, da ga streseš in potem sprašuješ. Sedaj pa vsi v luft, da kje so pa pravice. Ja kaj pa DOLŽNOSTI??
Proti bedakom in idiotom ni pametnega ukrepa.
Potem so pa na smučiščih še ljudje, ki ne kupijo karte, gredo gor peš in potem delajo kar hočejo. Kaj boš naredil turnemu smučarju, ki nima karte in ti razrije pol smučišča zvečer, ko je že vse pripravljeno za naslednji dan za smučarje. V tujini jih lepo pokasirajo preden stopijo na smučišče, če ga kaj ušpičijo jim vzamejo smuči dokler ne plačajo kazni, kaj pa v Sloveniji lahko narediš?? NIČ ker so takoj pravice in odvetniki. V tujini ob zaprtju smučišča policisti ali redarji izpraznijo gostilne da lahko ure3dijo proge, pri nas pa navalijo turni smučarji da uničijo trud premalo plačanih delavcev, ki se trudijo z urejenostjo privabiti čim več smučarjev, ki plačajo vozovnice in omogočajo preživetje smučišča in si zagotavljajo kruh. O tem kako kdo dela pa nebi ker je človeški faktor ratal preveč čuden.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 8:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Citiram:
Proti bedakom in idiotom ni pametnega ukrepa.


To je pa tudi vse, kar je vredno rečt. Sicer se mi pa dopade ideja s paralizatorjem.

Na smučiščih imamo podoben problem kot na cesti. Ko se Janezek odpelje čez mejo, ga ne prepoznaš - po omejitveh, raje malo manj, doma pa v stilu "to je moj peskovnik" ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 11:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


A se hecate paralizator Tako pa ni potrebno biti nasilen. Treba je dati pooblastila nadzornikom in ti morajo biti aktivni na smučišču. Veliko pa bi morale narediti tudi šole smučanja pri vzgoji mladih kadrov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 1:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Mah problem je ker so smučišča majna. In se težko najde okno, da spustiš. Trde smuče pa same po sebi spodbujajo hitrost. In sama hitrost je tudi malo droga. Pa večina se nas še uči smučat.
Če je še trdo proge ostanejo ravne pa rezultira vse skupaj v precej nevarno kombinacijo.
Na krvavcu pa še radi šparajo in ne odprejo prog. Na že sicer premajhnem smučišču.
Par prog gor pa navozijo speed junkiev kolikor se le da. In recept za katastrofo je tu.
Sem dal čez že kar nekaj smučišč oa po hitrosti in tudi po znanju povprečnega smučarja je krvavec močno spredaj. Ampak včasih se ne izide.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 2:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Ja se strinjam Junc, Vogel je pa ravno nasprotno od Krvavca po znanju smučanja.Včasih sem smučal brez skrbi, sedaj pa ko imajo vsi čelade pa več gledam nazaj, kot naprej. Pred dvemi leti se mi je v Avstriji en stari od zadaj zapeljal med noge. Je pa res oba sva vozila carving (in takrat nisem gledal nazaj)rezultat je bil, da je on odšepal iz smučišča, meni se pa en kolešček v glavi vrti v nasprotno smer saj sem z glavo udaril v beton ter se po 10 sekundah nezavesti zbudil pri začetni postaji žičnice. Pa ne misli, da se mi je kaj opravičil. Sam sem stopil do njega ter ga povprašal če bo šlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


No to famo o super dobrih smučarjih na Krvavcu ne pristanem. Če bi bil Krvavec toliko bolj spredaj po smučarskem znanju, potem ne bi bilo toliko nesreč ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 6:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

"sj že tle gor prebereš kako nekateri uživajo z GS smučami po progah..."
Ne razumem kaj so tukaj smuči krive?

Moja zadnja izkušnja in cerknega v torek, 10-13 letna šmrkad je vozila smuk na progi brdo, skoraj od vrha zadnje strmine pa vse do tal. Smučke so imeli dolge cca 140, vsi razštelani (kakor ob treh zjutraj iza šanka z gostilne...), nekateri na zelo "labavih" nogah, celo napol v plugu pri zelo visokih hitrostih..
Jaz sem vlekel zavoje na GS, pri vsaj tretino manjši hitrosti, 100% pod kontrolo in stalno gledal preko rame, kdaj me kakšna šmrkava kamikaza nabije...
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Alen Luzar je napisal/a:
Smučke so imeli dolge cca 140, vsi razštelani (kakor ob treh zjutraj iza šanka z gostilne...), nekateri na zelo "labavih" nogah, celo napol v plugu pri zelo visokih hitrostih..
Jaz sem vlekel zavoje na GS, pri vsaj tretino manjši hitrosti, 100% pod kontrolo in stalno gledal preko rame, kdaj me kakšna šmrkava kamikaza nabije...


To je to, žal Pelje se 70 km/h, naravnost dol, položaj podoben tistemu z WC-ja, razštelan v nulo in gasa. Ko bi bilo treba koga obviti pa raje zamižim, ker res ne želim gledati nesreče. Takim bi bilo treba takoj odvzeti karto in to je to. Pa to ne leti samo na Krvavec. Tega je polno povsod. Včeraj sem v BKK imel podobnega pacienta, ki je celo malo zavijal ampak je imel kapuco čez vse razen očal in na stran ni videl nič. Če bi prišel s strani bi smučarja on zbil. Da o tem, da nekateri v "rorih" smučajo čez celo širino, ne gledajo na stran in nazaj nič ne bom. V soboto na Turrachu sem se nalašč "peljal" v takega pacienta, 2 metra od njega pa na ojstro "zabremzal", ga s tem fino poškropil, ampak dal sem mu vedeti da ni vse njegovo. Pa moja reakcija ni bila niti blizu kulturne, ampak ko bo enkrat zbil enega smučarja bo prepozno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 6:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

Junche,

se strinjam glede znanja povprečnega smučarja na Krvavcu - tehnika smučanja je res na nivoju, problem pa je, ker vozijo, kot da so vsak na svoji dirki F1...
Posebej za Krvavec se striktno držim naslednjih pravil (varne) vožnje:
1. vedno pusti na robu vsaj 2m - ker bo ziher nekdo tam švignil mimo
2. če smučaš v svoji špuri srednje širine, potem si relativno varen
3. če menjaš špuro, obvezen pogled čez ramo, kot če na cesti menjaš pas,
3a če greš iz sredine proti robu, je dobro to nakazati z roko,
4. itak ustavljaj vedno ob robu smučišča (kako me jezi, ko Čehi in Madžari stojijo na sredi, in to tik za kuclom...), nikoli v enem šusu...
5. smučaj s hitrostjo, ki je čim bližje povprečni hitrosti smučarjev okoli tebe - če že poči, bo manjša relativna hitrost pri trku

Včeraj sem se z dohtarjem peljal na Zvoh, pravi, da je res drama kakšen dan, ampak kakšnega posebnega porasta števila nesreč ne opazi...


P.S.: sem opazoval tiste z novimi Elankami - ta zelenimi, kot jih ima Flisar - so res "zvezde" - MitjaZ, dobro si jih snel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Pomoje elanke niso tak problem, gor hodijo ljudje za po 2uri. Ampak včasih se jim ne izide. Če se ponesreči "objameta" dva začetnika gre kakšen zob, kakšen kombinezjon, ni pa smrtonosnih hitrosti. Sam na njivce ne grem spustit če niso povsem prazne pa da ga jebeš. Ne zaupam ne sebi ne drugim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 7:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Na po tednu smučanja na Kronplatzu sem spet na Krvavcu, kjer imam občutek, da so se proge kar nekaj skrajšale. Jasno, tam sem delal po 70 km na dan in če pomislim kolikokrat bi se moral peljati z vrha Krvavca do gondole, da bi dobil to kilometražo ugotovim, da je tehnično in časovno nemogoče .
Je pa narava res lepa, posebno če pogledaš vreme v dolini.



_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 7:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Stane v petek mislim gor pa me zanima kako je z zvohom je kaj preveč spihan na vrhu.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Ne, ne Zvoh je zelo lep. Tista prva slika, ga prikazuje ob 11.30. Proga je v redu in tudi ljudi danes ni bilo veliko. V petek? Od sobote do ponedeljka je na Krvavcu svetovni pokal v telemarku, pa ne vem kje bodo proge. Sicer tudi jaz mislim iti v petek gor, bo že nekaj za smučat.
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 3 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Krvavec aktualno 2016-2017
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB