Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltaler Gletscher 2016/17

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Mölltaler Gletscher 2016/17 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Sam prav veliko ne bi dodajal.
Samo dopolnil bi Mikija glede na ljudi... ob 13:00 se tudi tako "poln" vlakec jeseni ne pejle dol... govorim o okoli 100 ljudi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2017 9:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Vikend na ledeniku je minil v precej zanimivih vremenskih pogojiv. V soboto dooldne še večinoma sončno, sneg sicer že drugačen, kot prejšnji vikend, popoldne pa se je začel rodeo, močan veter in prihod gostih oblakov, na vrhu še dober sneg, vendar difuzna svetloba, nekje zlizano, spodaj pa odjuga.
Danes vemensko boljši dan, precej več sonca, zjutraj nizke temperature, pri restavraciji -4.5 stopinj zjutraj (popoldne na terasi ni bilo zunaj nič kaj toplo), vendar snežne razmere precej zanimive, na ledeniku desna proga zaradi vetra trda, zlizana že zjutraj, posledično smučarjev cel dan le peščica (Fischerprojev, Luzarjev, PJ-jev premalo). Večina se je rajši spuščala po levi progi, ki ni bila obdelana od vetra. Na Altecku je začelo spuščati po pol enajsti, tja se je zateklo dosti smučarjev. Ogromno pa jih je smučalo po obeh progah k vlakcu, ker je tam bilo najbolj mehko. Na Panorambahnu direktna proga zaprta cel dan zaradi ledu, desna pa prav tako po dvanajsti uri precej zlizana. No tole na kratko, nekaj pa v komentarju ob slikah.

Jutranja v soboto ob 8:15, ledenik je zdaj že spet v senci, zaradi spremembe časa.

Osamljena spodnja postaja.

Črna na Atecku zjutraj odlična in predvsem v sončku


Leva plava proga na Altecku, ki jo redno zapirajo popoldne.

Včeraj na ledeniku odlična proga, vetrovni začetek, ki nam je prinesel oblake.

Danes, proga k vlakcu, mislim, da sem prvič tukaj začel z njo, silom prilike. Ful sem jo poslikal pa sem nekaj zamočil, ker je na telefonu samo ta.

Desna proga na Panorambahnu od šestsede naprej, zjutraj še čisto Ok, potem se pa precej zdrsala.

Tole pa je leva proga na ledeniku, danes malo smučarjev na tej progi, iz šestsede je izgledalo vse super, no na terenu pa trdo, zlizano, meni sicer to paše, samo sem šel samo parkat, ker so mi potem niso več prijeli robniki 'nisam posle imao više jaja, da idem'. odrsavat pa ni neko veselje.

Tale je užival, sploh ker ni bilo prav veliko junakov, hehe.

Še ob treh vrsta na šestsedi, na desni progi pa gužva, omenjena leva pa prazna

Na Atecku po 15 uri, še vedno zelo užitno, čeprav je spodaj precej ojužilo

Zadnji ror na progi k vlakcu, malo pre pol štiro, precej južno, sej kar paše mal rit po vodi, moker si ko cucek



Skratka ta vikend mešani občutki, kot je rad pomodroval moj sin, ko je bil še majčken 'mal je blo dobr, mal pa slabo'
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 09, 2017 8:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Spet na ledeniku, izgleda kot, da sem postal velik ljubitelj Schutza. Ampak meni nekako ne sedejo smučišča v aprilu, kot so npr. Mokrine, Katscberg, že tu se ojuži po 13 uri povsod, no na Panorambahnu, ledeniku zgoraj ravno prav. Zjutraj je zdaj tudi ledenik v soncu, sneg pa povsod trd, skoraj betonski, na nekaterih mestih ratrakirano v stopnicah, pa z luknjami, ampak še vedno precej zimsko do dopoldneva, potem pa se ogreje in postane precej toplo, na terasi je bilo ob 14:30 vroče, dekleta v modrcih, kratkih hlačah, v majicah s kratkimi rokavi. Črnih predmetov si se komaj lahko dotaknil, tako so postali vroči. Danes največ obiska v mojih zadnjih treh vikendih, vendar še vedno brez gneče, mogoče tudi zato, ker je bila terasa danes polno zasedena že ob 11 uri.

Več komentarja pa pri slikcah:

Leva proga na ledeniku zjutraj, izgleda kar fajn, pa je bila precej trda in ne preveč dobro ratrakirana, kar je kar razumljivo pri teh temperaturah. Robnike je bilo treba zjutraj imeti nabrušene, nisem ponovil napako iz prejšnjega vikenda in sem si porihtal dile: info za mikija brušeno na 87, nimam na 86.5, ampak zelo pomaga pri teh pogojih


Proga iz šestsede na Panorambahn dopoldan ista zgodba, trdo, vendar boljše ratrakirano, isto direktna proga.


Na altecku je bilo zjutraj do pol desete ista zgodba, vendar je tu sneg najprej popustil (razen rora v dolini)


Fantje so po moje lezli na bližnji Sonnenblick, tole je nekje ob 9 uri zjutraj

Sneg na ravninskem delu proge k vlakcu je kar dolgo ostal trd, danes dopoldan se je kar precej smučarjev rešilno odločilo za gondolo, Alteck in Panorambahn, ker jim je bilo drugje pretrdo.



Levi del desne proge na ledeniku, tole je bilo pa čista je.., tukaj pa ne pomaga nič, trdo, stopničasto, luknjasto, sem šel, samo ni nobenega užitka, šele popoldne, ko je ojužilo je postalo prebavljivo.


Na Atecku, mi je bilo všeč, ne glede kdaj sem prišel, še ko je bilo zmrznejno, ojuženo, vedno sem užival.

Panorama na ledenik

Ko so z desne proge odšli nadobudni hrvaški veleslalomisti, je ta del postal najboljša proga danes, rahlo odjužena, mljac.

Direktna na Panorambahnu kot vedno odlična..

Na ledeniku popoldan še vedno precej smučarjev, pogoji so tu popoldne postali pravi za večino smučarjev, presenetljivo je bilo danes precej malčkov, mislim to take 2,3 leta stare.

Vrst na sedežnici pa na srečo ni bilo, ker so danes gnali vse sedeže.

Ko sem pa zagledal tale prizor ob mojem zaključku sem se pa samo še smejal, sredi aprila, pa tak promet v roru


Pred nami so še velikonočni prazniki, vreme nam izgleda ne bo preveč naklonjeno, upam da bo velikonočni zajček prinesel kaj več sončka, pa prave temperature
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 14, 2017 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Danes na ledeniku fenomenalen dan, sončno, tudi temperature zjutraj ne previsoke. Zjutraj sem odpeljal nekaj voženj na Altecku, ki je zjutraj najbolj izpostavljen soncu, je ravno prav odjenjalo.
Na Scharecku je bilo zjutraj še precej trdo. Tja sem se preselil okoli enajste ure, ko so pospravili tudi kole, in potem do pol dveh na polno.
Do postaje vlakca sem se odpravil okoli pol tretje, proga do tam pa je bila bolj boj za preživetje, sploh v roru je bilo zanimivo.
Smučarjev kar precej, največ jih je prišlo tam med deveto in pol deseto, prevladujejo pa gostje iz vzhodnega dela Evrope.
Eden boljših smučarskih dni.

Klasični posnetki:






Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

V nedeljo sva šla še enkrat na melija uživat v pravem zimskem vremenu . Zjutraj ob prihodu na smučišče je še krepko snežilo, čeprav se je med oblaki že kazal obris sonca. Že kmalu pa so se oblaki raztrgali ... :






... nakar nas je večji del dneva razvajalo sonce. Ob povsem zimskih temperaturah (na vrhu -8, pri restavraciji -4, pri vlakcu malo pod ničlo) je sneg ostal zimsko suh. Proge po novem snegu seveda niso bile perfektne, zjutraj jih niso ponovno teptali, tako da je na sicer lepo steptani podlagi ležalo med 10 in 20 cm pršiča, v zametih tudi bistveno več, na tradicionalno spihanih mestih pa tudi nič. Slabo pa tudi ni bilo, užitek je bil takoj na začetku, ko je še bil 'celc', in potem po 14. uri na progi proti vlakcu, ko se je nov sneg zvozil in zgladil. Vmes pa je bila nekaj časa konkretna 'njiva', s tem da bilo najhuje na ledeniku, bolje na Panoramabahnu, najbolje pa na obeh progah do vlakca.

Še nekaj fotk, malo mešano . Ljudi je bilo zelo malo, čeprav je šestsedežnica delala s polovico sedežev in polovično hitrostjo, ni bilo teba nikoli počakati več kot en sedež. Popoldne pa nas je itak smučalo za na prste preštet ... :






Proga dneva je bila črna do vlakca:






Pod črto: po dolgem času spet pravi zimski dan, z novim snegom, ko celo mene kot zadrtega ljubitelja urejenih prog zamika da s slalomkami potegne nekaj zavojev po celcu. Lepo !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 30, 2017 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Nedelja je bila na moltalskem ledeniku lep sončen dan. Prava zima, saj je dva dni prej zapadlo okoli 30 cm novega snega.
Temu primeren je bil tudi obisk, saj so se že ob osmih polnila spodnja parkirišča, na naprave zgoraj pa se je kar konkretno čakalo.
Alteck ni obratoval zaradi nevarnosti plazov, dan prej so imeli na smučišču kar dve situaciji s plazovi, ki pa sta se srečno končali.

Jutranja klasična fotografija


Zaprt Alteck


Schareck



Pod gondolo proti vlakcu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 30, 2017 9:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Stubai, bil si prehiter zame s poročilom , jaz bi rekel današnjemu dnevu kar Slovenska veselica na Schultzovem dvorišču, danes nas je bilo kot v boljših sezonah med krompirjevimi počitnicami, precej je bilo tudi okoliških Avstrijcev, v spominu nimam, da bi kdaj ob tem času smučalo toliko navdušencev. Še včeraj, ko je bil powder day je prišlo pol manj ljudi. Danes smo tudi takemu smučanju dali dober naziv 'zimski sneg in pomladanska sevtloba'. Že zjutraj na prvem vlakcu jih bilo preveč, tako da smo prekleto basali v vagonih. Gneča pa se je začela že tam nekje ob pol desetih, pa mogoče na progah niti ne toliko, kot v čakalni dobi, ki je bila na Panorambahnu zaradi okvare kar pol ure, vsaj tako sem informiran, jaz mislim, da sem ravno ob slikanju spodnje postaje opazil gnečo in se obrnil levo na dolinsko progo. No še nekaj me je danes motilo, zaradi gneče verjetno, spet zelo agresivno obnašanje povsod na smučišču, posebej v vrstah, prava nestrpnost.

Več pa ob slikah:
Nova pomladanska proga na mestu kjer je običajno offpiste smučanje, tukaj dostikrat naredijo pomladi kakšno progo, predvsem Kosteliču so dostikrat aprila naredili smuk progo, sicer bolj levo, vendar tako speljana ni bila še nikoli, ni bila kaj dobro ratrakirana, jaz sem šel malo pozneje, ko je bila že malo 'zdrsana', postala mi jetakoj zelo všeč, sploh spodnji del.

Tudi leva proga na ledeniku ni bila zjutraj prav nič boljša

Proga v dolino je bila prav tako cel dan' zimska', ror pa že opoldne razkupan.

Zjutraj je bilo v roru še precej dobro, vrsta ven iz postaje, če si trofu na vlakec.

Taka vrsta je bila od pol desetih naprej pa tja nekje do pol enih, včasih pa še daljša

Ko sem hotel po direktni progi na Panormbahn sem ob fotografiranju zagledal stoječo sedežnico, vrsto in spodaj cel kup prihajajočih smučarjev sem se obrnil levo proti vlakcu, tudi tam smo konkretno čakali grrr...

Zgornji odsek Panormbahna je bil danes cel dan odličen.

Na levi progi je pozneje postalo kar prebavljivo, čeprav meni bolj leži desna proga.

Proga na Panorambahnu, takoj pod spodnjo postajo šestsede, ravno, ko so jo spet odprli, o snegu ne bom preveč pisal, ker je bil povsod v približno istem stanju, odličen zimski sneg, ne še popolnoma sprijet s podlago.

Na levem delu so včeraj spet sprožilii plaz neoprezni, mislim da boarderji, tri je potegnilo, samo brez posledic.

Zdaj pa nekaj več slik iz novo pridobljene proge, na začetku lete so ves dan vzletali 'padobranci'

Tale sneg na žicah me je prav impresioniral.

Zgornji najsrmejši del.

Potem proga zavije na drugo stran sedežnice in gre mimo spodnje postaje šestsede do tam kjer se spoji skupaj s progo iz Panormbahna, kar dolga.

Tole je že pod višino šestsede, najprej malo strmine
,
potem pa je lepo počasi vedno manj strmo, dokler ne pride v ravnino in se združi s progama na Panorambahnu.

Skakalnica na progi, zjuraj so tu trenirali Avstrjici superG, in po besedah mojega kolega je kar konkreten skok od 20 metara.

Tole je meni najboljši del, desno od spodnje postaje šestede.

Proti spodnji postaji Panormbahana

Še pogled na oddaljeno desno progo Panorambahna, na tem mestu kjer slikam ponavadi končujemo smučanje/dekanje po offpiste progi.

Pogled na Progo, kjer največ smučam na koncu, danes pa sploh nisem šel, tole je nekje ob cca pol štirih, ko so za nekaj časa prišli oblaki na smučišče, danes sem smučal zaradi preklete gneče malo več časa, da sem se vsaj malo utrudil.

Ob vožnji proti domu, še utrinek proti Goldecku, tolko snega, da bi lahko kar spet odprli


Ki9, ne vam kaj naj ti rečem, glede na to si se odločil, da te ne poberem zaradi časovne stiske, res lep pravi smučarski dan s preveč agresivnimi ljubitelji smučanja, ampak se je splačalo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 01, 2017 12:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Live report: danes precej manj ljudi, na vseh napravah brez čakanja, odprt tudi Alteck. Smuka seveda odlična :-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 01, 2017 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Age: po vseh slikcah tule gor se mi fino cedijo sline, ampak še 6 dni je. Mogoče pa mi uspe za vikend
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 04, 2017 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Z malo zamude še moje poročilo z odlične pred in praznične smuke. Začela sva v soboto, seveda na prvem vlakcu:





Nedolžna belina ni trajala dolgo, kajti vlakec je bil poln freeruderjev, ki so želeli izkoristiti skoraj pol metra svežega pršiča. Stanje na vrhu malo po deveti uri:



A celec ni bil idealen, sneg je bil precej napihan. Zato sem raje smučal po urejenih progah, ki so bile zaradi vetra kar dobro utrjene, le povrhu so bili nanosi čez noč napihaneha snega. Kasneje sem našel nekaj dobrega celca ob dvosedežnici.
Sredi dopoldneva se je levo od šestsedežnice čisto z vrha utrgal ogromen plaz. Stekla je velika reševalna akcija, a ne srečo niso pod snegom našli nikogar. Je pa plaz dosegel celo progo ob Panoramabahnu!



Prispevek o dogodku: http://kaernten.orf.at/news/stories/2840085/

V prispevku je tudi posnetek plazu, izgleda res strašljivo in je prava sreča, da ni bilo žrtev.

Nedeljo je podrobno opisal Age, smuka je bila odlična, precej maj odlična pa je bila gneča. Noro, take gneče nisem doživel že vrsto let, 10 in več let nazaj je bilo tako med jesenskimi počitnicami, predvsem ob dnevih reformacije.



Za povrhu se je še pokvarila dvosedežnica, zato so tam nekateri čakali tudi pol ure.

Po iskalni akciji so na plazu ostale označevalne zastavice:



Sem mislil, da jih bodo kar pustili, a so naslednji dan le poslali ubogega ratrakista, ki jih je pobiral celo popoldne.

Urnebes v nedeljo je mnoge odvrnil od prvomajske smuke, zato je prišlo nekajkrat manj ljudi in na vseh napravah je šlo povsem brez čakanja. Smuka je bila tudi zato seveda odlična, kaj odlična, perfektna . Zagnali so celo Alteck, ki bi prišel zelo prav prejšnji dan, a jih je očitno preveč prestrašil sobotni plaz. Slike, ki ne potrebujejo komentarja:













Popoldne se je sicer nekoliko pooblačilo, lepše je bilo na progi v dolino:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 04, 2017 11:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Za prazničnim 1. majem je prišel še za nas praznični 2., ki si zasluži posebno poročilo. Napoved na Bergfexu je bila zelo slaba, a splošne napovedi so le vlivale malo upanja. V dolini je celo noč močno deževalo, zjutraj je dež ponehal le malo pred odhodom prvega vlakca. Po hribih so se valile megle, vlakec je bil le polovično zaseden, v glavnem s tekmovalci, tudi takimi s SGS smučmi . S freeridercami sem bil skoraj edini, zato sem zgoraj močno razveselil ob temle prizoru:



Višje je bilo na včeraj steptanih progah snega še več:



Še bolj sem se razveselil ob pogledu na Alteck, sonceee:



Lepo zalit ledenik, kjer pa so na nekaterih delih teptali med sneženjem in je bilo snega manj:



Najprej sem se odpravil v dolino:



Zgoraj so Hrvati že prej začeli s treningom, na ravnini sem srečal teptalnika, ki sta urejala progo, v roru pa me je spet čakal nedotaknjen pršič.

Trening veleslaloma po celcu:







Alteck je danes seveda počival:



Nedotaknjena belina:



Ki se je nadaljevala tudi na vrhu, šestsedežnico so pognali nekoliko kasneje:







Aha, sem pozabil napisati. Prav povsod je bil perfekten pršič, zgoraj skoraj pol metra, ki so ga lahko izkoristili tudi tisti s tekmovalnimi in običajnimi smučmi. Kljub odsotnosti freeriderjev so se zato vijuge hitro množile:



No, tako zelo hitro tudi ne  :



Globino celca si lahko izbiral:



Ko smo porisali ledenik, sem se premaknil na Panoramabahn:









Sneg je počasi postajal rahlo južen, na prejšnji vožnji sem sprožil majhen plaz in se čudil, ko se tudi na bolj položnem delu dolgo ni hotel ustaviti:



Plazovi so se že od jutra prožili vse naokrog, a nekateri so še vedno preizkušali srečo na strmini, kjer se je sprožil sobotni plaz:



Popoldne se je vreme sicer poslabšalo, kar pa ni pokvarilo celotnega vtisa letošnje super prvomajske smuke, 4 sončni dnevi z zimskimi temperaturami in zimskim snegom. Odlična sobota in (kljub gneči) nedelja ter perfektna praznična dneva.
Tale današnji pa je bil sploh enkraten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
winni
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 05, 2017 2:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2013 19:37
Prispevkov: 145


scena
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 05, 2017 8:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


... da ti oko orosi ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 05, 2017 3:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Jokam

Sem pa izkoristil soboto, ko so dobili pošteno porcijo snega...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 07, 2017 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice





Še poročilo z zadnjega smučarskega vikenda v tej sezoni, tudi tokrat so bile razmere precej zimske. Na vrhu in ob Panoramabahnu je bila snežna podlaga precej trda, zato sva z vrha takoj nadaljevala na Alteck, ki je maja obratoval šele drugič (in tudi zadnjič).











Snežna podlaga je bila predvsem na črni progi perfektna, krasno pa se je dalo smučati tudi po nedotaknjeni površini izven prog:







Malo pred 11. se je proga zmehčala in malenkost razrila, zato sva se spet odpravila na vrh in nato po črni progi v dolino, snežna podlaga je bila še vedno precej trda:





Spodaj v roru pa je bilo seveda že mehko:



Zgoraj pa je ostalo še kar nekaj časa trdo:



Progo za SG, na kateri so trenirala tudi naša dekleta, so pospravili šele okrog 13h, takrat se je uživancija nadaljevala na krasnem putrčku. A kmalu so se zgostili oblaki, ki so povzročili slabo vidljivost, vrh ledenika se je celo zavil v meglo. Vendar ni trajalo dolgo, skozi oblake je kmalu posvetilo sonce in smučati se je dalo prav dobro vse do konca.

Slaba napoved za nedeljo se žal uresničila. Zaradi močnega vetra je obratovala le gondola, pa še ta zelo počasi, kabine je kar pošteno zibalo. Na zgornjem delu je bilo nekaj megle, vidljivost je dodatno poslabševal veter, ki je nosil sneg. Spodaj je bilo boljše, snežna podlaga je bila trda, sem in tja so bili manjši nanosi napihanega snega. Ampak, dve uri smuke je le bilo, precej boljše kot nič , sploh glede na zadnji dan obratovanja. Poleg večjega števila Hrvatov, ki itak smučajo (in trenirajo) v vsakem vremenu, smo smučali praktično samo še avtodomarji, ki smo bili tam še od prejšnjega dne. V takem vremenu se pač nihče ne bi vozil prav daleč, še manj plačeval za prenočišče, nas pa je to stalo kvečjemu kakšen evro za plin za ogrevanje, seveda ob sezonski vozovnici. Delam malo reklame, upam , da ne zamerite :

http://www.smucisca.net/index.php?prikaz=mali_oglasi&akcija=poglejoglas&id=693

Na svidenje v naslednji sezoni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 4 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltaler Gletscher 2016/17
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB