Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Falkert?!?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Falkert?!? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
peshi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 5:40 pm    Naslov sporočila: Falkert?!? Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 17:37
Prispevkov: 12


Pozdravljeni!
Moj prvi post na tem forumu, čeprav ga berem že kar nekaj časa. Zanima me ali kdo pozna to smučišče v bližini Badkleinkircheima? Po slikah sodeč izgleda kar lepo in glede na to da ni pretirano daleč in ugodna cena kart, bi šel pogledat kako je. Vsaka informacija dobrodošla.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2006 11:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Odvisno kaj iščeš: meni je s svojimi 4 vlečnicami absolutno premalo smučišče, pa niti ene sedežnice ne premore. Ta dolga vlečnica je kar strma, tako da hitro bolijo noge. Če pa so ti všeč takšna smučišča, boš zadovoljen: ljudi je navadno malo, snega dosti (naravnega in nastreljanega), gorski svet enkraten. Aja: cesta je strma, prve dneve po sneženju se je brez verig ne bi lotil.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peshi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2006 8:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 17:37
Prispevkov: 12


Naprave (beri vlečnice ) so tudi mene zmotile, ampak obilo snega, možnost smučanja po celcu in pa hud gorski ambient (sodeč po slikah na njihovi spletni strani) sem se vseeno odločil da bom kakšen dan preživel tam. Hvala za informacije;)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2007 7:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

tudi koča ob jezeru je v redu,snega je ponavadi dovolj je bolj družinsko smučišče za nezahtevne smučarje,ena proga na platoju nad jezerom pa je tudi ok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zak
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2007 8:34 pm    Naslov sporočila: lp Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 23:15
Prispevkov: 128
Kraj: Prevalje

Ja to smucisce naj bi bilo v preteklosti namenjeno samo obiskovalcem nekih toplic ali hotela ki je tam gor zato se ni nic razvijalo...to sem nekje prebral...



L.P. zak
_________________
Letošnja sezona 07-08: 2xPetzen, 2xKoralpe, 1xPoseka, 1xKope, 1xOšven


http://freeride-ski.page.tl/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 07, 2015 10:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

miki je napisal/a:
Odvisno kaj iščeš: meni je s svojimi 4 vlečnicami absolutno premalo smučišče, pa niti ene sedežnice ne premore. Ta dolga vlečnica je kar strma, tako da hitro bolijo noge. Če pa so ti všeč takšna smučišča, boš zadovoljen: ljudi je navadno malo, snega dosti (naravnega in nastreljanega), gorski svet enkraten. Aja: cesta je strma, prve dneve po sneženju se je brez verig ne bi lotil.

Ja, tako se časi spreminjajo (ali Miki se stara): danes sva se s Hochrindla zapeljala še na Falkert, vožnja traja dobrih 25 minut tako da sva gor prišla ob pol dveh. Sicer pa sta dve uri za to smučišče povsem dovolj, sploh ker spodnja vlečnica Zirmachlift (nima zasneževanja) ne obratuje.

Plan prog:
http://www.heidialm.at/home/de/pistenplan



Sonnenlift (krogci, desno) in Falkertlift (sidra, levo):


Na Sonnenliftu, vlečnica ima tri razmeroma kratke modre proge z južno lego (na planu prog sta vrisani dve, to je edino smučišče ki ga poznam ki ima dejansko več prog kot je vrisano na planu):


Zgornji steber Sonnenlifta in pogled na Spitzlift:


Falkerlift s simpatično progo 8, po moje je bolj modra kot rdeča.




Še en pogled na Spitzlift; vzporedno z vlečnico poteka črna proga, po sredini pobočja rdeča 'obvoznica', tretja proga pa od zgornje postaje po grebenu in nato od sedla (desno od stebra) naravnost navzdol:


V Spitzliftu, ena najbolj stmih vlečnic kar jih še obstaja:


Snega je tudi tukaj na 2400m zelo malo, ogromno je odpihnil veter. Večina prog na Falkertu ima zasneževanje, nekaj variant pa so uspeli urediti tudi samo z naravnim snegom. Pogled proti St. Oswaldu:


Črna proga, tale si zasluži to oznako. Nobenega kamenja, tudi ledenih plošč ni, samo dober trd sneg. Odlično!


Tretja proga na Spitzliftu (ne iščite je na planu prog, ni vrisana!), najprej po grebenu ... :


... malo spominja na Hochfleiss v Heiligenblutu:


Nato po naravnem žlebu, ki sicer danes ni bil sveže steptan:


Še enkrat Spitzlift ... :


... in še enkrat odlična črna proga, po oceni obeh najlepša od vseh prog ki sva jih danes prevozila na obeh smučiščih. Žal se ob treh nanjo spusti senca:


Za konec dneva pa še malo sončka na Sonnenliftu:


Za konec: odličen dan, s kombinacijo dveh smučišč ki sta nama vsako zase sicer premali za en dan, sva si današnji dan kar izpolnila. Sploh Falkert je ozemeljsko čudovit kotiček Koroške, mislim da bova še kdaj prišla, če bova iskala dan (oziroma pol dneva, kaj bi tam zgoraj počel ves dan ne vem) 'za dušo'!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2015 6:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Hvala za reportažo, zgleda precej simpatično smučišče. Kar zanimiva je ta kombinacija relativno velike nadmorske višine in samo parih vlečnic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 24, 2020 1:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Ker raje smučam na praznem smučišču z malo napravami kot pa na polnem smučišču z veliko napravami, sem že par dni načrtoval, da bom med glavnim počitniškim vikendom pobegnil na Falkert, ki sem si ga pred kratkim bolj podrobno ogledal, ko sem na enega od sosednjih kucljev šel s turnimi smučmi.

Izbira je bila kar prava, saj nisem prepričan, da bi danes kje drugje lahko ob enajstih tako brezskrbno karval po celotni širini proge. Ljudi je bilo namreč malo, nekaj čez deseto uro sem parkiral 5 metrov od proge in par deset metrov od blagajne. V treh urah (25 EUR) sem se več kot spodobno nasmučal, večinoma na Falkertliftu in pripadajočih progah. Obratoval je še Sonnenlift, Spitzlift pa letos (oziroma mogoče že več let, saj niti ni več vrisan na mapi) žal ne dela. Škoda, če bi, bi smučišče verjetno obiskal večkrat, saj mi je tudi kulisa zelo všeč, tako je pa primerno predvsem za take umike pred gnečo kot danes.

Kot je miki napisal v drugi temi, je bilo vreme sicer res kar nekako depresivno. Vidljivost je bila sicer OK, ampak bergfexovih sedem ur sonca pa seveda ni bilo. Vmes je parkrat celo rosilo, ampak ni bilo prehudo.

Sneg je bil do kakih pol dvanajstih dober, potem se je pa začel gnojiti in ob kakih enih je že kar konkretno zaviral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2024 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


V petek sem si šel semle popravit slab okus z Obertauerna par dni prej. Super sneg, nič gužve (daljša vlečnica je sicer imela nekaj vrste, ampak je šlo predvsem za tekmovalce, ki so imeli rezervirano eno progo), za dopoldansko (31,5 EUR) super.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2024 10:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Misliš da ni bilo gužve zaradi malo manj znanega smučišča, ali je 29.12. tradicionalno bolj pust ? Si vrgel kaj uč tisti dan na ostala smučišča ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Falkert?!?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB