Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Kamere za preverjanje kart na smučiščih

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Kamere za preverjanje kart na smučiščih « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2016 9:53 pm    Naslov sporočila: Kamere za preverjanje kart na smučiščih Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Sem včeraj opazil na Turacherhöhe, da imajo kamere na avtomatih za karte.
Snemajo, ko greš skozi...snemajo v hrbet, tako, da ni panike zaradi zasebnosti. Če smučaš s kako ljubico...

Predvsem opozorilo za pare z otroki, kjer eden smuča, drugi ima mulca za zabavati. Potem se pa zamenjata...saj sva midva počela enako.
In tudi v spodnjih postajah sedijo bejbe pred monitorji...najbrž z namenom.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2016 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Avtomati imajo že lep čas kamere in snemajo tudi v obraz in primerjajo slike.
https://www.youtube.com/watch?v=ojDsr7iTI9U

Sem slišal za primer, ko je nekdo posodil sezonsko (Topski pass) kolegu in takrat ni bilo težav, je pa imel težave zaradi tega kasneje na drugem smučišču in so mu takrat pokazali vse slike za nazaj, kdo in kje je uporabljal karto.

Ne vem pa koliko komplicirajo z dnevnimi kartami (na kateri ni slike) ali te mogoče avtomat zjutraj slika in potem tekom dneva kontrolira kdo uporablja karto?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 12:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Ne smejo slikati v obraz...evropska zakonodaja.
Slikajo odzadaj..program primerja velikost uporabnika, barvo oblačil...itd.
Sicer pa ja...na vseh dnevnih kartah lepo piše da NISO prenosljive.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 8:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Potem daj ženi še svojo bundo, ko ji daš karto. Ali pa druga možnost, da smučaš, ko si z malim otrokom, doma, kjer so glede tega bolj prijazni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 10:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Cisto lepo slikajo od spredaj. Za Turacher res da ne vem, ker se ne spomnim kdaj sem bil zadnjic tam, vsa ostala smucisca imajo pa stvar postavljeno tako, da te slika od spredaj, priblizno takrat ko prislonis karto k citalniku. Tako da mocno dvomim, da bi bil Turacher edini, ki bi imel sistem delan posebej za njih in bi ljudi slikal v hrbet. In ja stvar dela tudi na dnevnih kartah... ko se prvic "stempljas" posname sliko in jo pri kasnejsih uporabah preveri v primerjavi s prvo sliko v sistemu.
Drugace pa imas malo napisanega tukaj:
http://www.skidata.com/en/mountain-destinations/access-readers-turnstiles/freemotiongate.html

Kamera je pa ponavadi nad tisto zeleno lucko zgoraj:
http://www.skidata.com/typo3temp/fl_realurl_image/freemotion-gate-basic-01-cs-2.png
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pjost
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 1:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2016 13:38
Prispevkov: 1


V poduk ostalim lahko povem svojo zgodbo, da ne boste počeli takšne neumnosti in po nepotrebnem ostali brez Topski pass (letna karta). Karto sem posodil bratu, ki je šel v Nassfeld kjer so ga takoj zjutraj že na vhodni postaji na gondolo (Millenium) takoj ko je šel skozi ticket control ustavili in ga povabili na kontrolo karte. Seveda so imeli v računalniku mojo sliko (tista, ki je na karti in ki se naredi ob nakupu je nepomembna), ki se je posnela na kontrolnih točkah (do takrat sem obiskal Meli, Katchi, Gerlitzen). Ker se slika ni ujemala (druga bunda, oprema itd) in ob kontroli tudi osebni dokument so mu karto enostavno odvzeli. Ob prigovarjanju, da se je to zgodilo prvič, če ga lahko mogoče samo upozorijo pa mu je kontrolor (to niso žičničarji) enostavno razložil, da po uradnem postopku lahko vse skupaj prijavi še na policijo, kjer bo kazen še dodatnih 500€. Če ste to lahko počeli včasih se sedaj na vseh večjih centrih to definitivno ne splača več saj je tehnologija toliko napredovala, da je analitika slik v postprocesingu že tako napredna, da v hipu ugotovi, da je šlo za zlorabo in ti avtomatsko zablokira karto. Za mene se je končalo žalostno, upam da koga odvrnem od podobne ideje, da ne bo tako naiven in posodil karto (niti dnevne).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 2:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Pjost je napisal/a:
V poduk ostalim lahko povem svojo zgodbo, da ne boste počeli takšne neumnosti in po nepotrebnem ostali brez Topski pass (letna karta). Karto sem posodil bratu, ki je šel v Nassfeld kjer so ga takoj zjutraj že na vhodni postaji na gondolo (Millenium) takoj ko je šel skozi ticket control ustavili in ga povabili na kontrolo karte. Seveda so imeli v računalniku mojo sliko (tista, ki je na karti in ki se naredi ob nakupu je nepomembna), ki se je posnela na kontrolnih točkah (do takrat sem obiskal Meli, Katchi, Gerlitzen). Ker se slika ni ujemala (druga bunda, oprema itd) in ob kontroli tudi osebni dokument so mu karto enostavno odvzeli. Ob prigovarjanju, da se je to zgodilo prvič, če ga lahko mogoče samo upozorijo pa mu je kontrolor (to niso žičničarji) enostavno razložil, da po uradnem postopku lahko vse skupaj prijavi še na policijo, kjer bo kazen še dodatnih 500€. Če ste to lahko počeli včasih se sedaj na vseh večjih centrih to definitivno ne splača več saj je tehnologija toliko napredovala, da je analitika slik v postprocesingu že tako napredna, da v hipu ugotovi, da je šlo za zlorabo in ti avtomatsko zablokira karto. Za mene se je končalo žalostno, upam da koga odvrnem od podobne ideje, da ne bo tako naiven in posodil karto (niti dnevne).


Lepo, da izkušnjo deliš z nami.

Se mi pa zdi kar grdo, da karte niso prenosljive, saj gre pri tem izključno za špekuliranje podjetja, ki je močnejša stranka, da pridobi še tistih nekaj ekstra kart zaslužka. Upajmo, da ne bodo kdaj prevzeli modela letalskih prevoznikov in profilirali cen!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 2:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

No škoda, ker se nisem spomnil in slikal kamera. Sem jo opazil po naključju, ko sem gledal, kje je mali. Če jo opaziš, se prav lepo vidi.

Da bi pa sedaj goljufal s kartami, ne hvala.
Sem pa slišal od soseda podobno zgodbo...kako so sin in njegova punca ostala brez tedenske karte.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 3:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Hvala pj, si mi preskrbel slikco kamere.
http://www.skidata.com/en/mountain-destinations/access-readers-turnstiles/freemotiongate.html
Na vrhnji fotografiji med bejbo in tipom je avtomat. Zelena lučka..in skrajno desno, temnejša pika. Tam je kamera.

Ko sem prebral o tem. Bom sedaj moral paziti, da z ženo slučajno ne zamenjava kart...je vseeno 20 cm nižja.
Najbolje, da napišem nanjo kar imena.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Mene so enkrat na Kronplatzu prosili, če lahko z ženo zamenjava karti, ker imajo ločene glede na spol. Nobenega teženja, groženj niti sumov o goljufanju. Najbrž imam pošteno faco. Tisto glede prepoznave je pa malo čudna. Saj eni imamo več različnih bund.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

NoriSnezak je napisal/a:


Lepo, da izkušnjo deliš z nami.

Se mi pa zdi kar grdo, da karte niso prenosljive, saj gre pri tem izključno za špekuliranje podjetja, ki je močnejša stranka, da pridobi še tistih nekaj ekstra kart zaslužka. Upajmo, da ne bodo kdaj prevzeli modela letalskih prevoznikov in profilirali cen!

Ja, pa grdo je, da ne smem voziti avta z bratovo vozniško, da mi ne dovolijo operirati ljudi s stričevo specializacijo, da ne morem v kino s karto, ki jo je že uporabil kolega...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Zanimivo moj kolega je pa lani v schladmingu smučal z otroško karto pa mu ni nihče nič rekel. Sem pa slišal da imajo naprave ponavadi le na glavnih napravah
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2016 1:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


marko je napisal/a:
Ja, pa grdo je, da ne smem voziti avta z bratovo vozniško, da mi ne dovolijo operirati ljudi s stričevo specializacijo, da ne morem v kino s karto, ki jo je že uporabil kolega...


Nekateri ste pa res bebavi, sklepam, da nalašč!

Ni poanta v tem, da bi nekdo želel nekaj, kar mu ne pripada (izpit/specializacijo, zastonj ogled filma itd.).

Poanta je v tem, da s karto plačaš delo žičničarjev, nadzornikov in stroške obratovanja smučišča za tisti čas, ki velja na karti (pol dneva, en dan, več dni itd.). Zdaj, če pa ti to karto uporabljaš kot Janez ali kot Micka, bi jim moralo biti povsem vseeno. In kaj jih briga, če 4 ure smuča z isto karto Janez, potem pa še 4 ure z njo Micka, saj ne bosta smučala istočasno! Stroški obratovanja ne bodo v tem primeru čisto nič večji. Vendar so podjetniki pač zviti ko preste in raje z izgovorom neprenosljivosti prodajo dve poldnevni karti po 20 € kot pa eno celodnevno po 30 €. Imajo 10 € dodatnega profita iz ničesar (oziroma iz naslova zvitosti). Temu jaz pravim grdo odiranje strank!

Lepši primer bi bil, da bi ti bauhaus prepovedal prenosljivost kladiva, tako da ga ne bi smel več posodit sosedu ampak bi si le-ta moral kupit svojega. Ali pa da bi ti v oštariji prepovedali dati pico na pol (nekateri to sicer že počnejo z zaračunavanjem "pogrinjka"). Skratka, v osnovi gre za čisto odiranje strank.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2016 5:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


@ Norisnezak
Torej bi po tvoje lahko lastnik apartmaja kupil karte za svojo družino in jih potem celo sezono posojal gostom?

Takšne karte sicer ponekod obstajajo ampak so prenosne in s tem bistveno dražje.

Pri sezonski si plačal sezonsko uporabo smučišča zase (kolikor boš izkoristil je na tebi) ni pa v ceno vključeno tudi posojanje karte (to pa je vključeno pri bistveno dražjih prenosnih kartah).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Kamere za preverjanje kart na smučiščih
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB