Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2015/16

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 Mokrine/Nassfeld 2015/16 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2016 10:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes sem se brez velikih pričakovanj odpravil na dopoldansko smuko. Pričakoval sem edino sončno vreme, a pri vožnji od Trbiža naprej je kazalo bolj slabo. Tudi na vrhu je bila v Italiji še megla, v Avstriji pa:















Ob 13h se je veter na hitro prinesel meglo in oblake, ob odhodu je bilo sonce le še na Gartnerkoflu. Smuka je bila sicer klasična spomladanska, brez posebnih presežnikov, ljudi nekaj manj kot ob mojem zadnjem obisku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 28, 2016 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Še par mojih malenkosti od včeraj:
Gartnerkofel: zelo dober cel dan


FIS: še boljši


Rudnik: prekopan in razrit-imenu primerno


Vreme in gnečo (Čehe) je že tomi opisal, zame je bil to zelo soliden dan, saj je suh zrak reševal proge pred visokimi temperaturami. No, razen proge v dolino. Pa še precej je pihalo spodaj. Bolje bi bilo iti dol z gondolo.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 28, 2016 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 350


Pa še moj prispevek z Mokrin v nedeljo. Praktično pa je Tomi opisal vse.
Zjutraj krasno sončno, okoli poldneva pa megle.





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2016 7:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Cesta od Pontebbe do Nassfelda je zaprta do predvidoma 4.4. zaradi zemeljskega plazu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2016 10:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2341


Snežni telefon ima nagradno igro do jutri do 14.http://snezni-telefon.si/award.php
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 10, 2016 8:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes smo tudi na Mokrinah zaključili sezono, snega je sicer še dovolj za kakšen teden ali dva, a bi seveda delali samo izgubo. Pri obisku se gotovo pozna tudi zaprta cesta iz Italije. Nevajen poti po Avstriji sem tako zjutraj prišel precej prezgodaj, smučišče je bilo zavito v meglo, tako da sem sprva hotel kar malo zadremati v avtu . A kmalu so žičničarji skupaj s sedeži navzgor pognali tudi meglo , okrog desetih pa so se počasi začeli prebijati prvi sončni žarki, sledila so tudi daljša sončna obdobja:








Na Gartnerkoflu je bilo zanimivo smučati na delu, kjer je sicer paralelni veleslalom, proga je bila zaprta, a popolnoma gladka še od petkovega teptanja, čisti putrček .
Sredi dneva sem slalomke zamenjal za freeriderce in se preselil nazaj na drugo stran:



















Na novi sedežnici so bili sedeži vroči kot peč, ne vem, ali je bilo vklopljeno gretje ali so se tako segreli pod zatemnjenimi kupolami.
Ko sem počasi nameral smuko zaključiti, sem "odkril" še zelo solidno progo na Madrichenu, ki se je še precej izboljšala, ko so se začeli voziti s teptalnikom, pospravljali so namreč kole ob progah:









Glede na to, da so bile proge mehke že takoj zjutraj, je bila smuka zaradi majhnega števila ljudi pravzaprav odlična. Za ljubitelje mehkobe seveda. Miki, kje si bil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 10, 2016 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Citiram:
Miki, kje si bil

Pri konkurenci:
http://www.smucisca.net/forum/viewtopic.php?p=77264#77264

Razmere so bile kar podobne, s to razliko da je sodeč po tvojih slikah na Mokrinah res še obilo snega, na Turrachu pa jim je zaključek sezone kar prav prišel, tu in tam se že prikaže kaj rjavega.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 Stran 4 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2015/16
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB