Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2015/16

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Mokrine/Nassfeld 2015/16 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Lugano
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 10:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2014 22:33
Prispevkov: 2


Kako je kaj ta teden gor? Zanima me če je gužva?
_________________
13/14:
Schladming 5x
Molltaler: 2x
Bad-Kleinkircheim: 1x
Katschberg: 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 10:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


Spletne kamere Nassfelda:
http://www.bergfex.com/nassfeld/webcams/

Tako da lahko sam preveriš kakšno je stanje + na kamerah lahko dobiš občutek o gneči. Trenutno je tako, da gneče ni ravno veliko, ker pač zaradi megle in sneženja ni veliko folka gor ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

@JakaB: uporabljam Sony Cyber Shot DSC-H70, in to že nekaj let. Lepo paše v vsak žep, ima širok kot (25 mm), 10x optični zoom, skratka, zelo sem zadovoljen. Drugače pa nič ne kompliciram, slikam v glavnem na avtomatskem načinu in tudi ne obdelujem slik v kakšnem Photoshopu (ker se mi ne ljubi ).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2016 10:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Imam vprašanje za tiste, ki ste bolj domači na tem smučišču.

Glede na to, da je danes ponoči in zjutraj zapadlo kar nekaj novega snega, me zanima kakšno stanje proge se lahko v Nassfeldu pričakuje v četrtek. A jim bo uspelo zrihtati proge?

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2016 11:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Porihtane bodo, ampak pricakovati, da bodo po toliko novega snega trde je pa malo prevec optimisticno Idealen dan bi bil danes, ker bi ujel se par fur celca, do jutri bo pa ze vse zvozeno, na progah pa po uri ali dveh pol metrski kupi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2016 11:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


http://www.bergfex.at/nassfeld/wetter/prognose/#0
http://www.bergfex.at/nassfeld/wetter/prognose/#1

Ponoči bo nehalo snežiti, se proti jutru jasnilo, dan pa bo sončen, vetra malo.
Temperature bodo na večini smučišča ostale pod ničlo tudi čez dan.
Proge bodo že urihtane, morda z malo pršiča na utrjeni podlagi,
verjetno se bodo že dopoldne začeli pojavljati večji kupi snega,
ker se ves ta novi sneg še ne bo imel časa zares dobro sprijeti.
Moje mnenje: nimaš kaj preveč razmišljat, napoved je odlična,
pojdi, uživaj, pazi nase, pa po možnosti še mene vzemi s seboj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 5:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Včeraj in danes smo bili na Mokrinah...
Vćeraj že takoj zjutraj je bil rodeo kupi novega snega,.. ljudi pa niti ne preveč.-- še največja guzva je bila na Rudniku in /zmeraj pozabim ime), tam kjer se gre na drugo stran

Danes pa zjutraj cisto pomladanski sneg... mehko,... ob cca 11 pa je ratalo zanimivo snega je zacel "bremzat", tako da se mi je veckrat naredil da je noga ostala, telo je pa hotelo iti naprej Ljudi pa se manj kot vceraj....
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Se žal moram strinjati z Gas-om o današnjem dnevu. Po včerajšnjem super dnevu v BKK sem danes na Mokrinah pričakoval podobne razmere, ampak sem že zjutraj ugotovil, da to ne bo to. Ljudi pa res presenetljivo malo za Mokrine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2016 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Danes na Mokrinah najslabša kombinacija vseh možnih okoliščin: skoraj cel dan je bilo oblačno, občasno tudi megleno, sneg mehek, folka pa za sredino marca nenavadno dosti. Že na Milleniumu smo stali 15 minut, zgoraj pa dopoldan na večini sedežnic tudi 3 ali 4 minute. Skratka: preveč (novega) snega, preveč folka, premalo sonca.

Pretiravam? Presodite sami:






Se pa je vremenska situacija hitro menjavala, recimo na Gartnerkoflu je bila sredi dopoldneva gosta megla, na drugo stran na Garnitznu pa istočasno solidna vidljivost z nekaj sonca. Z nekaj sreče se je dalo dobiti tudi dokaj prazne proge s solidnim snegom:




Proga v dolino pa je danes bila res samo za ekstremiste. Zaradi oblačne in meglene noči tudi zjutraj ni bila nič pomrznjena, sneg nasičen z vlago, in ob štirih prekrita s pukli zavidljive velikosti in smučarji ki so se med tem pukli mučili, padali, se zabijali na glavo v grbine ... za pozabit:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 12:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Saj ne morem verjet, ko tole berem. Ta teden se je proti meni zarotilo prav vse: najprej je odpadel planiran podaljšani vikend v nassfeldu, potem smo se odločili, da bomo šli vsaj v soboto, pa je v petek popoldne še to padlo v vodo. Nekako sem vročično blodil, da bova šla sama s sinom in sem se danes zjutraj brez budilke zbudil - pravočasno - za odhod - samo vstati bi moral iz postelje. Pa nisem. Sin me je že pred zajtrkom spraševal zakaj nisva šla???
Cel dan sem bil siten ... OK, gremo pa vsaj jutri. Pogled na bergfex: veter v rdečem...nič ne bo. Za zjokat...
Zdaj pa tole tvoje poročilo miki.....uf daleč od tega, da ti privoščim, ampak sem pa vsaj malo potolažen, da sem ostal doma. Za nas Dolenjce je tak smučarski dan kar podvig in da bi ga takole skazilo vreme...
BTW: kako je bilo danes z vetrom?
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 10:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Se strinjam z Mikijem.
Veliko folka, ja Spar je pri nas imel akcijo.
Pa še opazka, toliko Madžarov na smučišču še nisem videl oz slišal. Bodo lahko preimenovali Mokrine v Madžar Pukl.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 10:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

Tudi na Krvavcu je bilo veliko Madžarov in tudi Hrvatov, pomoje skupaj več kot Slovencev
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 8:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Včerajšnja smuka res ni bila kaj prida . Ne spomnim se, da bi kdaj tu smučal v takšni gneči. Od slabe ocene lahko izvzamem nekaj prvih voženj zjutraj in nato še dve vožnji na Sonnleitnu, ko sem ujel edino daljše sončno obdobje:





Je bilo pa vsaj nekaj dogajanja. Bikini Flashmob:



Modna revija:



Tek na vrh:



Kidanje velike količine snega s strehe in pripravljena "luža":



Potencialni kopalci:





Kašen je ostal tudi suh:



Včerajšnja napoved za danes je bila veliko sonca in veliko vetra. Namesto sonca smo danes imeli sneženje, čisto na vrhu tudi nekaj megle, vetra je bilo nekaj, a popolnoma neproblematično. Ljudi je bilo malenkost manj kot včeraj, a še vedno ogromno, sploh za tako vreme. Smuka pa je bila bistveno boljša, temperature so bile bolj podobne zimskim. Zjutraj je bila snežna podlaga na Troglu prav perfektna. Slike tokrat samo s sprehoda ob smučišču, snega je res veliko:









Spust po stezi za bob proti Pontebi:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 11:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Madžari morajo imeti neke počitnice, saj je bilo včeraj na AC proti morju kar precej njihovih tablic, nenavadno za ta čas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2016 10:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Madžari imajo 15.3. državni praznik, spominiski dan revolucije 1848.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2015/16
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB