Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim 2015/2016

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Bad Kleinkirchheim 2015/2016 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Včeraj sem šel po petkovem "matranju" (sneg, dež, megla) v BKK. Že zjutraj idealno vreme, ki se je čez dan sicer za odtenek poslabšalo, ampak res se ne bom pritoževal Proge v Oswaldu so bile dobro pripravljene, še najslabše se mi zdeli progi na Nationalparkbahn Brunnach. Večino dneva sem se vozil na Millstätter See Bahn, ki je bila meni še ob 14.00 uri odlična. Izpostavil bi tudi prijaznost nekaterih žičničarjev, ki so konstantno pozdravljali ljudi in poizvedovali če so ljudje zadovoljni s stanjem prog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vantage
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2016 2:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 12:28
Prispevkov: 60


Hej!
A mi lahko kdo prosim razlozi po katerih povezavah se da najhitreje priti iz zdraviliske strani proti Nockalmu? (Pa ne z avtom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2016 2:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Vantage je napisal/a:
Hej!
A mi lahko kdo prosim razlozi po katerih povezavah se da najhitreje priti iz zdraviliske strani proti Nockalmu? (Pa ne z avtom


Greš samo po vrsti, naprava za napravo. Če boš malo pogledal zemljevid, ti bo vse jasno Nekih hudih bližnic pa v BKKju ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2016 2:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Res je, možnost je samo ena, od stirisede maibrunbahn se pripeljes do podhoda pod mostom in tam prečkaš cesto, od tam pa s prastarimi napravami na vrh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vantage
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2016 4:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 12:28
Prispevkov: 60


Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2016 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ob pomanjkanju boljših idej sva se danes spet zapeljala v BKK, tokrat za spremembo na senčno stran (glede na to da smo imeli sonce bolj na minute, ni bilo posebne škode ). Bila sva res zgodnja, ob pol devetih sva - seveda brez čakanja - že stopila na Kaiserburgbahn, in prvi dve furi sta res bili uživancija na perfektnem snegu in prazni progi:




Res na kratko nas je pozdravil tudi sonček:




Kot rečeno, smučala sva samo na senčni strani: Kaiserburg, Strohsack, Klammerca, Maibrunn. Kot se za BKK spodobi, se je nekaj več ljudi nabralo šele okoli desetih, edino resno vrsto sva imela ob 11. na spodnji postaji Kaiserburga (5 minut), sicer pa vrst ali sploh ni bilo ali pa smo čakali manj kot minuto.

Sneg ki je bil zjutraj odličen, se je žal hitro zvozil in ko smo odrinili tistih nekaj cm moke, so se pokazale kar konkretne ledene plošče. Popoldan si imel na izbiro samo še plošče ali narinjene kupčke, razen zadnjih 100 - 150 višincev kjer je rahlo spuščalo. Posebej huda je bila proga pod štirisedežnico Maibrunn. Vreme pa tako malo mešano, popoldan je na kratko še enkrat posijalo sonce ... :


... kmalu se je spet pooblačilo:


... za krajši čas konkretno snežilo:


... pa rahlo snežilo, zraven pa med oblaki sijalo sonce:


Pod črto: zdržala sva do pol štirih, s tem da je bil res pravi užitek samo nekje do 11. ure, potem pa bi uživali samo še trdoljubi. Ampak v tej sezoni sem se že navadil 'plazenja' po robovih in kratkih zavojev po narinjenem snegu ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2016 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Po dolgem času spet v BKKju. Mi smo začeli ob 8:50 v St.Oswaldu. Skoraj nič ljudi. Proge so bile dobre edino proga 19 Wiesernockabfahrt je bila v slabšem stanju.(kamni, trava).
Meni najboljša podlaga je bila na Wieserockbahnu in Schartenbahnu, vendar so bile vse proge na vrhu oz grebenu objete v oblak.

Sledil je premik na BKK stran, progi Maibrunnabfahrt in Kaiserburgabfahrt sta bili zame najboljši progi, za progo dneva bi določil Maibrunnabfarht, kjer je bilo manj ledenih plošč.

Sem pozabil kako dolgo oz počasi se vzpenajš v BKK. Za Kaiserburgbahn smo iz doline do vrha potrebovali več kot 21min in ob povratku smo na dvosedi Sonnwiesenbahn presedeli več kot 15 minut.

Skratka super smučarski dan. Ga bo treba ponoviti v sončnem dnevu.



PS miki tvoje slike so vedno super in si jih rad ogledam, ampak 2.slika je že kot EPP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 29, 2016 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Še moje poročilo od sobote - kot kaže je bilo v BKK-ju kar nekaj forumašev Mi smo začeli nekaj po 8.30 na Kaiserburgbahnu, nato pa počasi potovali proti Brunnachu ter nazaj. Vreme je bilo kakršno je pač bilo, prevladovalo je oblačno vreme z nekaj sončnimi žarki, pa sneženjem in v višjih legah tudi meglo. Praktično na celem smučišču so bile že od dopoldneva prisotne ledene plošče, zlasti na nižjeležečih progah na področju Brunnacha in Nockalma pa tudi drastično primanjkuje snega. Podobno je tudi na progah brez umetnega zasneževanja ob zgoraj ležečih vlečnicah na Kaiserburgu. Ne glede na vse je bila smuka solidna, gneča pa znosna - sploh prvo uro smo smučali praktično sami. No pa saj to je že Miki napisal V prihodnje bodo v BKK-ju morali še precej vlagati v smučarske naprave - večinoma so zastarele, še tista sedežnica, ki je novejša - Millstäter See Bahn - pa fiksna.

Pa še nekaj slik:

Proga 1 takoj zjutraj


Spodnji del proge 1T


Kaiserburg - področje vlečnic


Na spustu po progi ob Maibrunnbahnu so se pokazale prve konkretne ledene plošče


Tradicionalna z Nockalma


Na progi ob Millstäter See Bahnu


Na progi 20


Proga 26 ob Nationalparkbahnu Brunnach


Na Shartenbahnu


Pogled na progo 22 s sedežnice...


pa še na njej


Na področju Nockalma


Zgornji del Klammerce


Srednji del Klammerce


Spodnji del Klammerce - sonce in sneženje hkrati


Na progi 1 nekaj pred 16.30 uro

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 29, 2016 11:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Bad postaja pravi muzej na prostem kar se naprav tice, po merilu Kronplatza so prakicno vse naprave zrele za odpis, tudi edine novejše a tehnološko zastarele fiksne sedežnice. Lastniki so očitno bolj škrt od najhujših gorencev, sploh glede na ceno karte za ta muzej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2016 1:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


kotulc je napisal/a:
Bad postaja pravi muzej na prostem kar se naprav tice, po merilu Kronplatza so prakicno vse naprave zrele za odpis, tudi edine novejše a tehnološko zastarele fiksne sedežnice. Lastniki so očitno bolj škrt od najhujših gorencev, sploh glede na ceno karte za ta muzej.

Se popolnoma strinjam,jaz sem to opazil že nekaj let nazaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vantage
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2016 3:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 12:28
Prispevkov: 60


Smo bli v petek gor in se mi zdi da bi bolj rabli drsalke kot smucke Da ne omenjam s kaksnim stilom te nabasejo tiste dvosedeznice
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2016 4:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

Ja tut js nevem zakaj je v Badu tako, če pogledaš k sosedom ( Gerlitzen, Turracher... ) imajo dosti bolj moderne naprave. Tista F2S od vmesne postaje Kaiserburga se mi je zdelo več kot 10 min vožnje gor pa še ustavlja se Še najbolj starinska pa je pomoje Nockalmbahn. Upam da bodo to mal popravili in zgradili boljše žičnice Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2016 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


Ja no, tud Gerlitzen ni ravno moderen, razen dveh novejših odklopnih je vse za zamenat.
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Ko sem se naveličal Turacha, sem naredil še dve vožnji na Klamerci. Mislil sem da jih bom več, na Bergfexu je namreč pisalo, da je novega snega tako spodaj kot zgoraj 5cm. A ga je bilo že spodaj 2x, zgoraj pa celo 10x toliko .



Ob robu zgornje strmine sem še našel nekaj celca, ja, to pa je tisto pravo :





Proga je bila že precej razrita, na zdrsanih delih so se tudi pokazale "mikijeve" ledene plošče od prejšnjega tedna, spodaj je bila že odjuga:



Ampak jutri bo tole super .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2016 9:37 pm    Naslov sporočila: 19.marec2016 Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

V soboto smo imeli krasno vreme in odlično smuko. Začetek na Brunnachu:









Sneg je bil že zjutraj ponekod južen, ponekod čudno pomrznjen. Ker je bilo za vlečnico še prezgodaj, sem se po zgornji povezavi premaknil na Schartenalm, sedežnici sta nekaj minut še stali:



Radentheiner Streif, odličen suh, utrjen sneg:



Millstätter See Bahn, beton:



Priedröf, v zgornjem delu čudna snežna podlaga, ponekod celo kopnine, imel sem občutek, kot da proga sploh ni bila teptana:





Spodaj spet dobro:



Tudi druga proga z Nockalmbahna je bila dobra:



Premik v BKK, tudi na Maibrunu dobro:



Najboljše pa na Klamerci, čeprav je termometer na spodnji postaji gondole kazal 12 stopinj:









Odličen sneg tudi ob vlečnici in glavni progi na Kaiserburgu:







Povratek v St. Oswald, Sonnwiesenbahn:







Po toliko letih sem prvič opazil, da se z vrha vlečnice vidi Osojščica:



Ob tako lepem dnevu in odličnih razmerah na Klamerci bi bilo škoda dan zaključiti predčasno, zato sem se po hitrem okrepčilu po cesti vrnil v BKK in naredil še dve vožnji na Klamerci, Strohsackbahn sem ujel minuto pred 16. uro. Proga je bila še vedno odlična:



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim 2015/2016
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB