Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim 2015/2016

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Bad Kleinkirchheim 2015/2016 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2015 10:13 pm    Naslov sporočila: Bad Kleinkirchheim 2015/2016 Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Presenetljivo hitro bodo tudi v BKK poskrbeli za minimalno ponudbo ob začetku sezone:
Citiram:
Skisaison startet am Samstag, 28. November 2015

Die Nationalparkbahn Brunnach und die Brunnach-Abfahrt werden ab diesem Samstag täglich geöffnet sein, am 5. Dezember folgen weitere Lifte und Seilbahnen.

Se mi pa zdi da so letos, vsaj kot se vidi na Webcamih, zasneževali precej bolj pridno kot zadnjih nekaj let. Baje so tudi nabavili 60 novih žiraf in 10 topov.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2016 10:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


Naslednji teden se bomo verjetno odpravili v BKK. Nikoli še nisem bil tam, pa me zanima, kje je najbolje zjutraj pustit avto, pa potem smučat. Tko glede gužve pa urejenosti prog....
Na katero stran je bolje; Kaiserburgbahn ali Nockalmbahn?
Ali je možen prehod s smučmi med tema dvema hriboma?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2016 10:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


miki je napisal/a:
Začetek, kot po navadi, na Nockalmbahn. Tam rada parkirava, ker je zjutraj gondola navadno prazna in tako ostane vsaj eno uro. Namreč: avtobusi navadno parkirajo na Kaiserburgu, Slovenci z SUV-ji navalijo na veliko parkirišče pri Nationalparkbahnu, razmeroma malo parkirišče pri Nockalmbahnu pa ostane zame in nekaj domačinov. Potem pa traja vsaj uro, raje dve, preden folk z obeh večjih parkirišč najde do Nockalmbahna.

Nockalmbahn stran je bolj sončna, Kaiserburgbahn stran pa bolj senčna,
kar posledično vpliva na kakovost snežne podlage in na ugodje pri smuki,
prehod s smučmi je omogočen prek dvosedežnice Sonnwiesenbahn I & II.
http://www.bergfex.at/badkleinkirchheim/panorama/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 16, 2016 5:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

evo danes preživel dan na BKK. ljudi zelo malo, ampak tereni pa bogi, ker so vsepovsod kupi snega in pa laufajo topovi. so pa odseki prog predvsem na kaiserburg strani, kjer se da lepo peljat. podlaga je pravzaprav odlična, kjer je zratrakirano. tale mraz bodo na polno izkoristili, tako da zna biti čez nekaj dni odlična smuka. ker sem kupil v skipass predprodaji 5 kart, bo treba še najmanj 3x letos gor
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rupa
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2016 12:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 19:14
Prispevkov: 59


Razmišljam o badu to soboto, ker je akcija. Me malo skrbi da bo prevelika gužva zaradi poceni karte pa še nek orenk koncert je zvečer. A se mi splača it al je boljše da najdem kaj drugega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2016 5:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

danes lep dan v Badu. Proge na senčni strani fenomenalne vse do 13.00 ure ko sem popakiral domov, noge enostavno niso dale več, ker sem včeraj bil na Katschbergu in se boril s kupi južnega snega.

Danes malce več ljudi, ker je bila skipass akcija in je blo kar slovencev, ki jih drugače ne vidiš ob sobotah. Ampak na progah nobene gneče. Vsaj na senčni strani, kjer se jaz vozim, na sončno ne grem niti pogledat.

Fajn bi vseen bilo, da pade malo snega ali pa da pride minus da še neki nastrelajo, ker je res tanka snežna odeja.

Kakorkoli, še bomo sli ob lepih sobotah v BKK

Popeglana proga pod Kaiserburgom:




Slovenski objestnež:

_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2016 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Mi smo bili na sončni strani, pogledat pa smo šli tudi na senčno . Nikjer nobene gneče, proge praktično vse dobre. Seveda z ostrimi robniki, sneg se je ojužil le ob gondoli Brunach in sedežnicah Sonnwiesen. Popoldne se je pokazalo nekaj manjših ledenih plošč, a nič pretresljivega. Snega je dovolj, le na delu, kjer gondola Brunach prečka progo, je bilo popoldne hudo rjavo in zdrsano do zemlje. Bo treba še priti, ob sobotah seveda, zadnja leta tole smučišče kar malo zanemarjam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 7:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

Tudi jaz sem bil v soboto prvič na bkk-ju. Vreme idealno, le na vrhu kaiserburga je malce pihalo... Me je pa smučišče zelo pozitivno presenetilo, proge odlično pripravljene, sploh senčna stran. Edino na črni franc klamer je že zjutraj manjkalo snega v nekaterih delih v strmini.

Do enih smo se tako vozili po progi št. 1 na vrh kaiserburga, gužve nobene, proge lepo trde (brez plošč)...

Ker smo tokrat bili prvič smo si šli pogledat še sončno stran, pa mi je bilo skoraj malo žal, saj je pot do Priedrofa (2 dokaj počasni sedežnici in potem še sidro) kar dolga, ljudi je bilo več, proge pa bistveno slabše, precej kupov in ledenih plošč. Predvsem proga v st. Oswald je bila v spodnjem delu ob pol treh povsem nevozna.

Sigurno bom še šel v bkk, senčna stran smučišča mi je bila res top! Teren lepo razgiban, proge dolge, široke, razgibane, odlično pripravljene Top!!
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2016 8:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Lep dan danes v Bad Kleinkirchheimu: sonček do konca (čeprav po 15. uri skozi tanko kopreno), skoraj brez vetra, nobene gneče. Temperature zjutraj -2, čez dan +4. In končno se nisem dričal po ledu, zjutraj je bil lep dobro steptan naravni sneg (na vrhu 10 cm, v dolini mogoče 3) na umetni podlagi, čez dan pa je zadišalo po pomladi: sneg se je pretvoril v lep spomladanski 'putrček', prav po mojem okusu.

Snega je trenutno načeloma dovolj, ne pa ravno v izobilju. Na tistem nesrečnem odseku pod Nationalparkbahn, ki ga omenja že Tomi (med spodnjo postajo Spitzegga in mestom kjer se proga razcepi na tri variante), je že spet rjavo z nekaj zaplatami trave. Drugo rjavo mesto je levi rob proge pod Millstaterseebahn (gledano navzdol), tudi tam je že malo rjavo.

Fotke danes samo od prve ure, potem je bila baterija prazna :









_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2016 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Kot se spodobi za soboto v glavni sezoni, sva se danes spet odpravila v BKK in odločitev je bila ponovno pravilna. Proti četrtkovim Mokrinam je bil današnji dan balzam za dušo (nobene gneče) in telo (neprimerljivo boljše snežne razmere). Kot smo že vajeni, so padavine minule noči BKK skoraj povsem zgrešile, v dolini je novega snega padlo mogoče 2 cm (do popoldneva pa ga je sonce itak 'polizalo'), na vrhu 3 - 4 cm. Ravno dovolj za iluzijo smuke 'po celcu':




Koliko je bilo 'gneče', mislim da najbolje pokaže tale slika s Priedrofa:


Vrst cel dan praktično ni bilo, edino na Schartenbahn smo enkrat ali dvakrat čakali 3 sedeže. Sneg pa vseh vrst, od pršiča na senčnih progah, spomladansko ojuženega na južnih in vzhodnih legah (sploh spodnji del pod Nationalparkbahn) do konkretnih ledenih plošč proti koncu dneva. Ampak vsaj metrskih grbin ni bilo .

En mali izbor (in ja, spet sem v Photoshopu brisal smučarje s posnetkov ):










Pod črto: odličen dan, sploh za vrhunec zimskih počitnic je bilo danes v Badu kar zaskrbljujoče prazno. Saj ne da bi me motilo ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2016 8:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

No tu se vidi, kako imamo različen pogled na kvaliteto terena. Zame je bil včeraj daleč najslabši dan v BKK v tem letu. Sneg razrit že po 1 uri smučanja, spodaj pa ogromno ledenih plat. Nasploh je bil sneg hinavski in je enkrat grabil, drugič ne, popolnoma nepredvidljivo. Upam, da se bo stanje malce popravilo, da bo še kakšna lepa uživaška sobota.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2016 1:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

Se strinjam.. Ta naravni sneg ki je povsod padel zdaj, je precej suh in se še nekaj časa ne bo sprijel. Sem smučal na krvavcu v četrtek in je bila "nikakva" podlaga za moj okus...

Pritisneš v zavoju pa se špica 5cm vdre, ne drži nič, ubistvu sploh ne moreš "naloudat" dile kot se zagre... poleg tega podlaga ni enakomerna, sploh ko se sneg malce narine... Nabrušena trda dilca na putru ne prime, potem pride 2m trde stare podlage, te preseneti in ti skoraj odtrga kolena, potem pa spet spusti na tem vašem "putrčku"....
Glih samo za drajsanje z širokimi all mountain smučkam...

meh, čakam odjugo in potem mraz da to fejst stisne
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2016 10:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Včeraj - petek v BKK.
Napoved ni bila "idealna" prav tako ne samo vreme iz stališča "rabim sonce", je pa bilo idilično zimsko, kot že dolgo ne. Cel dan preživet samo strani "toplic".
Sneg je do 14h nežno naletaval, megla v pasovih, ki se je pomikala po smučišu gor in dol, a nikoli tako močna, da ne bi videl kje peljati.
Tista izjava, da odprejo ob 9:00 in niti minute prej se je izkazala za hec, saj smo bili na Kaiserburgbahn ob 8:45 pa je gondola že veselu furala nekaj minut. Se ne pritožujem.

Na progah pa podlaga mehka z očitno razliko v kvaliteti snega glede na višino (in temperature ... razlika >5st med vrhom in podnom). Rahli kupi so se pojavili že nekaj čez 10, a so, zaradi majhnega obiska (parkirišče pod gondolo nekej do 2/3 polno), vztrajali v isti obliki do nekaj čez tretjo popoldan.
Kot rečeno je malo do 14h začelo intenzivneje snežiti (še vedno prijetno in znosno), kar se je poznalo predvsem na vrhu, kjer smo v eni uri dobili cca 10cm in furali po "cevcu" nekje do sredine, spodaj je snežilo malo oz. nič.

Po standardnih kriterijih je bilo zanič vreme in zanič razmere na progah, a ker imam zimo rad, še rajši pa sneg je bil tudi tak dan super.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Citiram:
Tista izjava, da odprejo ob 9:00 in niti minute prej se je izkazala za hec, saj smo bili na Kaiserburgbahn ob 8:45 pa je gondola že veselu furala nekaj minut.
Ja, s februarjem so začetek obratovanja žičnic premaknili na 8:30. Ne vem če vseh, ampak zagotovo to velja za glavne dostopne žičnice. Očitno so se morali malo prilagoditi pritiskom konkurence iz okolice (Osojščica začenja ob še bolj nekrščanskih urah, 8:00 in podobno ).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 12:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

Vogel pa zadnje dni začenja že ob 7.30, to je šele nekrščansko!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim 2015/2016
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB