Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Gerlitzen/Osojščica 2015/16

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Gerlitzen/Osojščica 2015/16 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
joze88
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2016 12:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2009 18:51
Prispevkov: 19


Bil kdo za vikend? Stanje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2016 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Ta vikend se je zgodil slovenski desant na Koroško. V soboto sem bil prvič v Mokrinah, v nedeljo pa še na Osojščici in kaj takšnega na slednji še nisem doživel. Očitno se bom moral v glavni sezoni zadrževati bolj severno, Koroška pa bo ostala za decembrsko in marčevsko smuko.

V nedeljo dopoldne je bil Klösterle daleč najbolj obljuden... Iz Gipfelbahna in Wörthersee Jeta je smučarje najbrž pregnal močan veter. Čakalna doba pri obeh Klösterlejih je bila tudi po 10min (+/-).


Po 12h je situacija na Klösterleju postala bolj znosna.


Pa še ena slaba fotka iz Wörthersee Jeta - trenutno se zasnežuje leva proga (gledano nazvgor) in pa proga ob Pacheinerju.


Aja... Stanje: Klösterle povsem dobro zdrži te mase Slovencev, medtem ko so ostale proge bolj izpostavljene vetru (mogoče še najbolj očitno na strminicah ob Gipfelbahnu in na vrhu več ali manj vseh prog) - uporabi robnike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
voodoo
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 1:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2007 17:33
Prispevkov: 54


A je kdo biu sedaj med tednom gor / kakšno stanje prog / snega ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ravensburger
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 10:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2015 10:48
Prispevkov: 47


Jaz sem bil malo več kot teden dni nazaj.
Za moje pojme je bilo preveč ledenih plošč na obeh Klösterle že od zjutraj. Mislim, da je veter veliko pripomogel k temu in spihal progo, sicer ne vem, če je vedno tam tako.
Po mojem obisku je šele zapadel glavni sneg.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2016 10:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Za včerajšnji dan sva se odločala med Mokrinami in Osojščico, pa se je problem rešil sam od sebe ker sem zjutraj malo predolgo spal in na Mokrine ne bi uspela priti dovolj zgodaj, na Osojščici pa sva bila celo nekaj minut pred 9. uro (Age, priznaj da napredujem ). Proge so bile seveda še odlične, vreme perfektno - sonce in stopinja ali dve pod ničlo, prvih nekaj fur so bile proge še prazne, ravno prav za nekaj hitrih zavojev:




Ko se je Gipfelbahn začela polniti, sva pobegnila na novo šestsedežnico in Birkenhoflift:




Presenetljivo je bilo za Birkenhoflift precejšnje zanimanje, na spodnji postaji smo stali minuto do dve (vem, ne sliši se veliko, ampak navadno je ta vlečnica bolj ali manj prazna, ker se folk raje vozi zgoraj na sedežnicah).

V zadnjem mrzlem tednu so zasnežili vse proge na Osojščici ki premorejo zasneževanje, tudi takšne ki že nekaj let niso bile odprte. Recimo št. 25, Ossiacher See Abfahrt:


Pogled z nasprotne strani:


Še ena proga ki je zelo redko odprta je št. 3, Pacheinerabfahrt (levo od istoimenske vlečnice):


Govorim o progi ki tukaj prihaja z leve. Črna 20 (desna) je seveda tudi odprta:


S Klosterla samo ena fotka, s tega dela smučišča sem jih prilmal že dovolj. Proga je zdaj že zelo široka, seveda se je do poldneva že dodobra zdrsala, ampak med ledenimi ploščami se je povsod našlo dovolj 'moke' za prijetne kratke zavoje. O kakšnem karvanju seveda ni bilo govora:


Ob pol enih so se navlekli oblaki, sprva še prosojni, ki vidljivosti še niso ovirali, ob dveh pa je postalo že kar difuzno, zato sva zaključila.

Splošni vtis: Snega je na vseh progah dovolj, kamna cel dan nisem videl. Glede vrst pred žičnicami: najhuje je bilo 15 minut pred 12 na zgornji Klosterle, stali smo 5 minut (presenetlivo pa na nasledni furi čez 20 minut tam ni bilo več nobene vrste). Drugače je bilo med 10. in 12. povsod polno, celo na Pacheinerju, vendar brez daljšega čakanja (v glavnem minuto ali dve).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2016 1:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Ok, zdaj pa Miki ti meni povej, kako ti uspe narediti slike brez smučarjev, kljub temu, da glede na opisano ni bilo tako malo ljudi kot je prikazano na slikah

A žena zaporo potedgne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 7:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Jaz sem bil gor v ponedeljek. Smučarji v glavnem Madžari. So zanimivi, precej bolj na easy kot drugi narodi. Bilo je toplo, po eni že kupi mehkega snega, se pozna, da je večina na jug., sem bil kar vesel, da imam samo 4-urno karto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
copiapoa
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 7:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2015 9:05
Prispevkov: 25


Bom izkoristil kar to temo, ker se v bližnji prihodnosti odpravljam v Gerlitzen. Vprašanje za vse, ki pogosto obiskujete tuja smučišča. Kako imate rešeno zavarovanje za primer nezgode (reševanje, prevozi...itd)?
Hvala za info.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 9:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Skoraj vse zavarovalnice ti ponujajo zavarovanje tujina, večinoma lahko zavarovanje skleneš kar online. Je pa cena enodnevnega zavarovanja smešno poceni (vrednost enega piva) proti znesku kateri te lahko doleti če tega nimaš. Vedno moraš zavarovanje urediti vsaj en dan prej preden greš, ker drugače ti ne velja. Zavarovanje vzameš pri kakšnih znanih in preverjenih zavarovalnicah, da potem zaradi 0,5€ cenejšega zav. niso kakšne komplikacije pri kakšnih prevozih v Slovenijo ali pregledov pri zdravnikih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 9:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Skoraj vse zavarovalnice ti ponujajo zavarovanje tujina, večinoma lahko zavarovanje skleneš kar online. Je pa cena enodnevnega zavarovanja smešno poceni (vrednost enega piva) proti znesku kateri te lahko doleti če tega nimaš. Vedno moraš zavarovanje urediti vsaj en dan prej preden greš, ker drugače ti ne velja. Zavarovanje vzameš pri kakšnih znanih in preverjenih zavarovalnicah, da potem zaradi 0,5€ cenejšega zav. niso kakšne komplikacije pri kakšnih prevozih v Slovenijo ali pregledov pri zdravnikih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
copiapoa
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 9:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2015 9:05
Prispevkov: 25


Hvala za odgovor. A evropska kartica zavarovanja potem ni potrebna? Zadošča sklenjeno zavarovanje tujina in ni potrebna kombinacija obojega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Oboje!!

Evropska je itak zastonj. (žal preveril na lastni koži)

LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
copiapoa
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2016 11:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2015 9:05
Prispevkov: 25


Končno okusil Gerlitzen. Smučišče mi je všeč, za vsakogar se kaj najde. Žal pa ravno danes konkretna odjuga in na sočni strani že zjutraj vse mehko. Na severu je za silo zdržalo do ca 11. Gužve ni bilo. Še pridem, ob boljših razmerah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2016 8:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice



Miki, evo razloga, zakaj bi se vozil okrog riti v varžet . Danes zjutraj ni šlo brez vsaj 15 minutnega čakanja na gondolo, ki začne voziti ob 8.15. Prišel sem že pred osmo in se mi nekako ni dalo stati v vrsti, ki je segala do vrat, zato sem še malo pozajtrkoval in se nato 15 minut "sprehajal" do gondole, z vključenim krožnim ogledom garaže . A zgoraj se je skozi oblake že prebijalo sonce:











Sneg je bil zgoraj zimski, nižje pa že rahlo zrnat, spodnji Klosterle mi danes ni bil všeč:



Tudi ljudi se je precej nabralo, zato sem se vrnil na vrh, dober je bil Wörthersee Abfahrt, a na šestsedežnici redno vrsta do avtomatov:





Že pred opoldnevom so oblaki dokončno zmagali, naredil sem še nekaj voženj do gondole. Čakanja pred sedežnico sicer ni bilo, a na progi so se občasno pojavili taki prizori:



Seveda sem kmalu zaključil. Zdaj pa ne vem, ali sem se med letošnjo sezono tako odvadil gneče, ali pa sem že prestar za tako s... .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2016 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

Tomi,
67 dni - kako ti uspe?
What do you do for a livin'?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Gerlitzen/Osojščica 2015/16
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB