Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Gerlitzen/Osojščica 2015/16

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Gerlitzen/Osojščica 2015/16 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2015 10:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Lepo od njih. Sicer to ne bi bil nek hud udarec, bi pač moral parkirati na enem od parkirišč, za katero ne rabiš kabinke. Npr. pod Klosterlom. Znajo pa biti Avstrijci še bolj zagamani. Sem smučal na smučišču, kjer si moral do ure karto prinesti nazaj na blagajno na dnu smučišča. Če je bilo preveč vrste za vračilo kart, si bil lahko tudi ob par Evrov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 18, 2015 9:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Danes sem se kljub visoki temperaturi odločil da skočim gor. Že zjutraj je bilo na Kanzelhohe od "rora" dalje mehko, tako da sem raje skočil na druge proge. Ob pol dveh je bila proga popolnoma razrita, južna itd. Na 8- sedi je bil sneg cel dan zelo ok, podobno je bilo tudi progi Kloser 1 in 2. Sploh spodnji del Klostra 1 je bil po 12 uri super- nikogar, zame ravno prav trdo, totalno nasprotje Kanzelhoheja. Proga na novi 6- sedi je bila v zelo podobnem stanju kot Kanzelhohe. Videl sem par kamnov le na progi od 8- sede, ampak ni bilo sile...
Če potegnem črto, za tiste ki imamo letno karto se še splača iti na Gerlitzen, da bi dal za to 40 €- ne
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2015 5:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Danes sem bil ponovno gor. V primerjavi s prejšnjim tednom je malce bolj trdo- obvezno je treba imeti nabrušene robnike, vedno več je "šodra" in vedno več je rjavih "flekov". Jaz sem bom Gerlitzna kar malce izogibal dokler ne zasnežijo prog dodatno oz. dokler na zapade sneg.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Meni se pa danes sploh ni zdelo slabo, vsekakor bolje kot včeraj na Mokrinah. Vendar sem zaključil že ob 13h, ko so bili proge seveda slabše kot zjutraj, a najbrž boljše kot popoldan .
Pripravljali so avtocesto na Neugartnu, odprli jo bodo jutri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Pridružujem se Tomijevemu komentarju: smuka je bila do enih zelo dobra, nekaj 'šodra' (pa še to so bolj grude zemlje) je samo na najbolj strmem delu proge na Neugartnu na levem robu - sredina in desni rob sta OK.

Nekaj slikovnega materiala - za uvod Gipfelbahn, zjutraj ko je proga še 'speglana' odličen sneg za malo hitrejše in širše zavoje:








Pa na novo lepotico:


'Novi' odsek proge proti spodnji postaji zaradi JV lege začne spuščati že dopoldan, tukaj je sicer malekost rjavo, ampak še vredu prevozno:


Izven zasneženih prog pa tako:


Na Neugartnu:


Kot je že omenil Toni, 'avtocesta' v pripravi (ampak snega je zelo malo, z ratraki so s filigransko natančnostjo na progo tiščali dobesedno vsak cm snega):


Ob pol dvanajstih pa na Klosterle (prej mi je tam pretemno), bil je že nekoliko zvožen, ampak v glavnem še OK:




Najbolj zimsko je proti dolini:


BTW, pripravljajo tudi levo progo mimo vmesne postaje na Klosterlu. Strmino so lepo zasnežili in je že steptana, zgoraj na 'ravnini' pa so poleg nekaj skromnih kupčkov 'nastreljanga' snega vozili še sneg s traktorskimi prikolicami. Trudijo se, kapo dol!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 27, 2015 3:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Dobro, vsak vidi po svoje. V četrtek tudi ni bil ravno moj dan, zato sem zadevo videl slabšo kot je očitno. Po napovedi se sredi tedna ohladi, tako da bodo lahko končno spet zasneževali
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2016 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes zgodaj zjutraj, že pred 8.30 , na vrhu slabih 10cm svežega pršiča, a proge poteptane:



Nižje snega vedno manj, na sredini le popršeno s kakšnim centijem pomrznjenega snega:



Spodaj pa nefotogeničen beton .

Prvi sončni žarki na Gipfelabfahrtu:



Woerthersee abfahrt z modrim nebom zgoraj:



in meglenim morjem spodaj:



Proti Birkenhofliftu, na sliki še trdo, kasneje super ojuženo:







Kdo pravi, da ni snega :





Sredi dopoldneva proti vrhu:



Proge na slikah so bile odlične, na Neugartnu sem naredil samo eno vožnjo, na Klosterlih sploh nisem bil.

Pogled proti oblakom doma:



Okrog 11h je JZ veter začel predvsem na vrh prinašati meglo, a ni bila prav gosta in se je dalo normalno smučati. Vendar po tako lepem jutru ni bilo več pravega užitka, zato sem po treh urah smuko zaključil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2016 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Lepo, ni kaj. Midva sva včeraj smučala v precej manj fotogeničnem vremenu, čeprav je bilo zjutraj tudi nekaj sončka. Če koga zanima kako je zgledalo včeraj:
http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=54515

Ampak eno fotko imava pa enako :

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2016 9:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

, pa idejo o povezani progi z vrha do vlečnice tudi . Po dooolgi vožnji z vlečnico se lahko na sedežnici spočijem, potem pa gasa po spodobno dolgi progi navzdol.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
copiapoa
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2016 11:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2015 9:05
Prispevkov: 25


Prvič v življenju imam možnost smuke v tujini. Do sedaj sem smučal le v SLO. Je Gerlitzen prava izbira? Bo smučišče naredilo vtis? Možnost imam izbrati tudi Nassfeld ali Koralpe.

Hvala za mnenja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2016 12:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 364


Nassfeld bi te verjetno bolj očaral, ker je večji in tudi pokrajina je precej bolj impresivna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
copiapoa
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2016 12:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2015 9:05
Prispevkov: 25


Tudi sam sem podobnega mnenja. Kolega, ki je pripravljen peljati navija za Gerlitzen, ker edino še tam ni bil. Meni kot novincu je pravzaprav vseeno. Bomo videli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2016 3:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

Na mene je Gerlitzen naredil dober vtis, ko sem bil februarja 2015 gor. Je lepo smučišče, tudi razgledi so odlični, proge tudi niso zahtevne. Na Nassfeldu še nisem bil tako da ne morem primerjati, mislim pa da so proge tam težje. Vsem pa priporočam BKK tam pa so odlične, široke, dolge proge, lepa narava in super razgledi. Je pa tudi na Koralpah lepo. Za karkoli se boš odločil bo super. Prijetno smuko!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
copiapoa
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2016 10:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2015 9:05
Prispevkov: 25


Je prva polovica februarja kritičen termin glede gužve zaradi počitnic v Avstriji? Kateri dan vikenda (sobota/nedelja) je po vaših izkušnjah manj gužve?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2016 12:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Prvi teden feb.inajo v Avstriji zimske počitnice v regiji Dunaj in Sp.Avstrija.

Po moji oceni, v prvem tednu ne bo gužve.
Koroška regija ima počitnice 8.2.-13.2.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 2 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Gerlitzen/Osojščica 2015/16
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB