Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Gerlitzen/Osojščica 2015/16

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 Gerlitzen/Osojščica 2015/16 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2015 10:43 am    Naslov sporočila: Gerlitzen/Osojščica 2015/16 Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Začetek sezone v soboto, 28. novembra. Da vidimo, kakšna bo ponudba...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2015 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Spletna stran ne da dokončnega odgovora: na linku http://www.gerlitzen.com/de/informaton/aktueller-liftbetrieb.html je samo pri gondoli, Gipfelbahn in osemsedežnici napis 'Start Wintersaison: Samstag 28. November 2015!' Če pa pogledaš 'status', ima poleg omenjenih tudi nova 'Wörthersee 6er Family-Jet' rumeno oznako, torej 'v pripravi'. Upam da se bo do vikenda tu še kaj spremenilo ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pecnkenik
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2015 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Okt 2008 13:54
Prispevkov: 7


A mislite da bo cena polna?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2015 10:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Mene pa zanima če je običajno takole velika gneča/ se sploh splača vozit?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2015 9:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Po mojih izkušnjah tja do začetka božičnih praznikov nikoli ni prehude gneče, tako da resno razmišljam o Osojščici en dan za vikend ... odvisno kaj bodo odprli.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2015 12:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Danes je tudi uradno: ta vikend štartajo z Gipfelbahn, osemsedežnico in novo 'Wörthersee 6er'. Klösterle 1 in 2 odpirajo 5. 12.

(ali: tisti ki se iz meni povsem neznanega razloga radi z avtom vozijo 'okoli r**i v žep' in parkirajo na Klösterleju, bodo ta vikend morali potrpeti in uporabiti gondolo )
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2015 6:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Kolk je pa cena vozovnice ta vikend?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
user
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2015 7:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 18:53
Prispevkov: 51


Na Hrušici celodnevna 30 eur ( na blagajni smučišča pa glede na spletno stran mislim da 33 eur )
_________________
15/16: alta badia 4x, gerlitzen 1x, stari vrh 1x
14/15: alta badia 2x, arabba 1x, val di fassa 4x, val gardena 1x, carezza 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2015 9:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

No pa smo odprli še smučarsko sezono 2015/16 na nizje ležečih smučiščih

Odprete so bile 3 zgoraj omenjene sedežnice.... Nova 6 seda je huda ogrevani sedeži, varovalo se samo odpira sama proga pa,.... ne vem, mene ni prepricala.. spodaj so cesto razsirili,.. danes je bil spodaj cisti beton...

Drugače pa 8 seda zelo fajna,.. medtem ko 4 seda, zgoraj super, spodaj pa beton, tako da je bilo kar zanimivo

Guzve nobene,.. tako da se je dalo kar fajn nasmucat....

Na Kanzelhohe so topovi delali cel dan, kupi so tudi ze kar veliki, tako da bodo verjetno kmalu odprli....
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blurej
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2015 10:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2009 20:59
Prispevkov: 29


Za otvoritev sezone je bilo kar dobro danes na Osojščici. Manjko prog in relativno drago karto je nadoknadilo čudovito sončno vreme in dobro pripravljene proge.

Kljub bojazni pretirnega navala ni bilo. Na sedežnicah ni bilo nobenega čakanja, na progah pa je bil malo gost promet.

Naravnega snega je toliko kot drugod, 15cm, pa se spihan je ponekod, zato moram pohvalit delavce, da so dobro pripravili proge. Videl sem en ali dva kamna, tako da ni bilo treba pazit kje in kako vozis.

Do 12h so na Klosterleju (zgornji del) ves čas streljali, že zdaj izgleda senga v kupih dovolj. Se mi je pa zdelo pogumno da to delajo, glede na to da do konca decembra nove pošiljke snega ali mraza ni na vidiku (tudi bazeni so prazni).








Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2015 2:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


gas je napisal/a:
Drugače pa 8 seda zelo fajna,.. medtem ko 4 seda, zgoraj super, spodaj pa beton, tako da je bilo kar zanimivo


No ja, bilo je trdo, ampak nič posebnega. Se je dalo lepo zvozit
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2015 6:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Glede na to, da sem včeraj smučal na Turrachu lahko primerjam snežno podlago in ta danes dopoldne tu mi je bila veliko boljša, kot včeraj. Vendar samo do trenutka, ko so se proge zdrsale do ledenih plošč. Predvsem se mi niso zdele prav nič trde. Meni najljubša proga danes je bila tista na štirisedi, potem pa na novi šestsedi. Slednja predvsem zato, ker sem se lahko hodil gret na sedežnico, kar do te sezone ni bilo na tem smučišču možno, hehe. Na osemsedežnici pa je leva odprta proga problematična vsaj zato, ker je dolgo v senci. Smučarjev je bilo danes na progah, vsaj zame, več kot včeraj na Turrachu. To je verjetno zaradi večje dolžine odprtih prog na Turrachu. No vseeno je bil čisto lep smučarski dan, pa še novo pridobitev smo preizkusili.

Ker še nobeden ni dodal slik nove lepotičke, jih bom pa jaz. Prva slika je vstopna postaja, ker prvo rundo nisem imel časa slikat dokler nisem prevozil prenovljene proge. Progo so nekoliko razširil in jo spodaj speljali malo drugače, jaz sem bil prijetno presenečen. Je pa zanimivo, da so vse tri nove sedežnice (+ prenovljena Höhe-Höhe v Nassfeldu) na Koroškem identične. Izgleda so imeli dogovorjen skupni nakup, da so dobili več popusta .

Po takih ratrkovih špurah pa miki danes ni mogel priti. Moj komentar o njegovi starosti v včerajšnem poročilu ga iziritiral tolko, da se je v trenutku pomladil in spet prišel normalno

Strmina pred bivšo spodnjo postajo sedežnice Berger se še zasnežuje, škoda.




Pred odhodom še pogled na spodnji del Gipfelbahna.


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
molichnik
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2015 2:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jul 2012 14:55
Prispevkov: 9
Kraj: luče

pozdrav. zanima me če vzameš karto do 12.30 ali morš že takrat dol z jajčki al še lahko spijem pivo in grem dol ob 12.55?
_________________
have fun...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2015 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Žal ti ne znam pomagat, ker še nikoli nisem bil na Osojščici s poldnevno karto . Lahko pa prilimam par fotk od danes:





Vreme je bilo prav 'žleht', na vseh straneh se je občasno prikazovalo modro nebo, ampak sonca na smučišču pa ne vem če je bilo v vsoti za eno uro. Saj so bili oblaki v glavnem tanki in so prepuščali dovolj svetlobe da je bila vidljivost solidna, ampak s sončkom je pač lepše. V glavnem je izgledalo tako:


Sneg je bil zjutraj lepo urejen, čez dan pa se je kar zvozil, pa čeprav žičnice niso bile polne (čakanja ni bilo dobesedno nič, skoraj vedno sva bila sama na sedežu štiri- ali šestsedežnice). Kamenja je res zelo malo, tako malo da še jaz ne delam panike. Mogoče je nekaj več kamenčkov in grudic zemlje na progi na Neugartnu na obeh robovih, če imate nove smučke se tam držite sredine proge:


Največ sva smučala na Klosterlu, zjutraj super, proti poldnevu kar nekaj plošč in kupčkov narinjene moke. Najboljša je bila na spodnjih 250 višinskih metrih, kjer so ponoči nastreljali kvaliteten nov sneg:








Občasno sva si šla tudi pogret rit:


Za zaključek dneva pa še bolj za hec ena fura na Moserbahn:




Tudi tu so prejšnjo noč zasneževali:


Pollingerbahn še ne bo tako kmalu obratovala :


Pod črto: zelo solidna smuka, za oznako odlično je bilo a) premalo sonca in b) premalo odprtih prog. Nekaj so prejšnje noči zasneževali 'avtocesto' na osemsedežnici, desno progo na zgornjem Klosterlu in levo obvoznico pri vmesni postaji Klosterla, ampak kupčki so tam še skromni, upanje da v kratkem kaj dodatnega odprejo pa glede ena vremensko napoved neznatno ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 3:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

molichnik je napisal/a:
pozdrav. zanima me če vzameš karto do 12.30 ali morš že takrat dol z jajčki al še lahko spijem pivo in grem dol ob 12.55?


Sem poiskal zate:

Talfahrt Kanzelbahn ohne Zeitlimit - jedoch spätestens bis 17:00 Uhr

Pridem na
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Gerlitzen/Osojščica 2015/16
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB