Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe 2015/16

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 Turracher Höhe 2015/16 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2016 11:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Izmed naštetih se mi zdi rahlo problematična modra Kornock - mislim, da je bila še lani rdeča? Ni sicer pretirano strma, ima pa dve prelomnici (če se prav spomnim), ki sta jo včasih pač naredili rdečo. V primeru slabšega vremena vsekakor odsvetujem Kornock z otročiči.

Idealna rešitev bi bila verjetno Märchenwald ob Zirbenwaldbahnu, tako da lahko ati/mami tu pa tam izmenično skočita na Turrachbahn.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Kunta
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2016 9:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 13:45
Prispevkov: 34


Bisi hvala za napotke, bomo sprobali. Kornock bomo sprobali šele ta drugi dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2016 11:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Je pa najbrž kakšno bolj primerno smučišče za froce. Tako z lahkimi progami, manjšo gnečo in predvsem manjšimi cenami. Recimo Simonhohe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Včeraj je bila snežna podlaga odlična, tudi ob koncu dneva so bile proge dobre. Vidljivost je bila na gozdnih progah seveda dobra, a tudi na Kornocku je bila kar solidna. Veter sploh ni bil problematičen, čeprav so okoli 15. ure ustavili Kornock,"ovce" pa, zanimivo, ne. Dan ni bil prav nič fotogeničen, zato slik ni.

Ponoči je zapadlo kakšnih 20cm snega, zgoraj mogoče malo več. Proge so teptali zjutraj, po mojem mnenju bi jih lahko nekaj ur prej. Prve vožnje so bile super, kasneje so se proge seveda počasi razrile. Smučati se je dalo tudi po celcu, a bi ga lahko bilo več. Za voznike pa manj, kajti pričakala so jih nesplužena parkirišča . Ker žena ne more smučati je tako imela priložnost odkidati kar dobro zameten kombi .
Zjutraj se je nekaj kazalo sonce, a so kasneje spet večinoma prevladovali oblaki, tudi snežilo je, zato samo nekaj slik s Turachbahna:









Proge pod sedežnico ni več, za freeride je žal malo prepoložna:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2016 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 364


Danes sem za štiri ure skočil na Turrach. No, v bistvu sem se kar malce odvlekel, ker se mi nekako ni dalo nikamor (še sam sebe negativno presenečam, kaže, da bo tole letošnja zadnja smuka na karto).

Ko sem se peljal skozi tužni Bad, me vnema ni nič bolj zagrabila, zato pa sem se potem vseeno ogrel, ko sem se pripeljal na svoj standardni parking pod Panoramabahnom. Pripadajoča proga je bila že zjutraj precej južna, ampak za ene par voženj še popolnoma OK. Po njej sem se spravil delat mini Turracher Rondo - po pričakovanju je bilo še najbolj kompaktno na zirbenwaldskih progah, dobra je bila tudi proga Sonnenbahna. Za konec sem se potem vrnil še k novi sedežnici, ki so jo pognali šele okrog enajstih. Zelo simpatična stvar, moram rečt, čeprav so bile proge ob pol dveh že popolnoma gnile in se je bilo v kombinaciji s precej močnimi sunki vetra občasno kar težko premikat. Nabor ljudi je bil precej zanimiv, kar dosti Nemcev in Madžarov, potem pa še cela kopica tistih orto domačinov ki se jih nič ne razume.

Na dnu Turrachbahna je opoldne kazalo 17 stopinj, na prelazu par stopinj manj. Je pa snega še dovolj, tako da ljubiteljem spomladanske smuke priporočam kakšen dopoldanski izlet v tej kraje, če ste se pripravljeni malo borit z gnilcem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 02, 2016 7:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 350


Danes sem dopoldne smučal na Turrachu. Zaradi temperatur sneg že zjutraj ni bil pomrznjen. Okoli dvanajstih so proge v glavnem popustile, vseeno pa zanimiv smučarski dan (imeli so t.i. dan kiltov, to je v škotske noše oblečeni smučarji, ki pa so se pretežno zadrževali v kočah).
Čez prelaz so se občasno vlačile megle in se izmenjevale s soncem. Vseeno pa to ni zmotilo kar precejšnje število smučarjev, daljših čakalnih vrst pa ni bilo.
Čez jezero se še da, taxi pa ni vozil in so čez prehajali kar na potiskanje.

Nekaj slikovnih vtisov:






Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 10, 2016 10:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Ne-ledeniški del sezone sva zaključila na Turrachu (Mokrine so tudi bile v ožjem izboru, ampak tam sva letos večkrat smučala, na Turrachu pa je bil to šele najin 3. smučarski dan v sezoni). Zjutraj je bilo kar konkretno oblačno, podlaga ob pol devetih še lepo pomrznjena, na zgornji polovici proge na Kornocku pa 2 - 3 cm novega snega:




Malo sva se prestavila tudi na Kombibahn, tam so prvi sramežljivi sončni žarki poskrbeli za idealni putrček:


Okoli desetih je sonce začelo zmagovati, sneg pa zelo na hitro popuščati:


Na 'ovci' sta odprti samo še obe levi (gledano navzdol) progi:








Razlog da so zaprli desni dve progi na 'ovci' (in tudi obe najbolj levi na Kornocku): začela se je gradnja nove akumulacije:


Premik na Zirbenwald, proga zgleda lepše kot je bila za vozit:


Nedvomno najboljša smuka danes pa je bila na najnižjem (!) delu smučišča, na črni strmini ob Turrachbahn:




Sončno, toplo, prazno, in seveda južen sneg. Vsekakor so mi take razmere neprimerno ljubše kot kak mrzel zimski dan brez sonca, z gnečo in betonskimi progami :




Tudi na Turrachu je bilo vsepovsod čutiti da je sezone (z izjemo Kornocka) konec, ves dan so pospravljali ograje, blazine, oznake ob robovih prog:


Okoli pol treh so ponovno zmagali oblaki, zato sva zaključila s smučarijo, tudi proge so bile takrat celo za moj okus že skoraj preveč pocaste. Ampak pod črto je bil prav lep dan. Prihidnji vikend pa nadaljujemo na Meliju .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 Stran 5 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe 2015/16
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB