Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe 2015/16

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Turracher Höhe 2015/16 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 2:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Če znaš dobro smučat, pa imaš poleg tega še nabrušene robnike, niso trde proge noben problem. Dosti varneje kot po plundrastih kupih po možnosti zapenjat robnike...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

NoriSnezak je napisal/a:
Dosti varneje kot po plundrastih kupih po možnosti zapenjat robnike...

Tocno to. In za povrh z neprimerno vecjim uzitkom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 2:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Citiram:
Aha, vi torej znate odgovorno uživat, ljubitelji trdaka pa ne? zanimiv zaključek... BTW nisem Alen Luzar fan....ga pa razumem...


Nobenega branja med vrsticami ni potrebno, ker ni tam nič napisano ... odgovorno uživanje leti na vse nas ... se pravi na VSE NAS, ki imamo sneg radi.
Komu je kaj večji užitek pa smo si sedaj že razjasnili in nič ni narobe, da se ne strinjamo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 2:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

aja pol pa se s tem absolutno strinjam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 7:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

nevem zakaj sklepate da se je treba po trdi progi peljat 100+ km/h? oz da se po mehkem lahko pelje max 20kmh... hočem povedati samo to, da imava z mikijem očitno drugega "malarja", glede kvalitete snežne podlage.

Je pa norenje po ojuženi progi bistveno bolj nevarno kakor po trdi, vsaj po mojih izkušnjah/logiki.
Očitno sem jaz tudi eden redkih, ki nikakor ne mara "rebrc" od ratraka, saj je smučka bistveno bolj mirna in stabilna, oz lepše prime v zavoju ko se ta rebrca zdrajsajo... osebne preference pač.

Važno je itak, da vsi uživamo na snegu oz podlagi, ki nam pač najbolj paše Enim trdo, drugim mehko, tretjim kupčki, četrtim rebrca....
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 8:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Alen Luzar je napisal/a:
Očitno sem jaz tudi eden redkih, ki nikakor ne mara "rebrc" od ratraka, saj je smučka bistveno bolj mirna in stabilna, oz lepše prime v zavoju ko se ta rebrca zdrajsajo...

Zgleda nas je res bolj malo takih ja. Drugace pa ja, po trdi se lahko peljes 100+km/h, po mehki pa krepko tezje, pa se neprimerno bolj nevarno je. Ampak nikjer ne pise, da se po trdi MORAS peljati tako hitro. Za tiste brez kontrole, pa snezni pogoji tako ali tako niso ovira.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 11:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


in koliko časa si zmožen vozit po ledenih podlagi?
mislim vozit, ne drajsat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 11:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Jaz? Ponavadi tam nekje od 8:45 (ali pac ko zalaufajo prvo zicnico) do kaksnih 14:00. Definitivno dlje kot po mehkih, ko je po dveh urah vse razrito in me mine veselje do smucanja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 2:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

@pj: word in maš v dobrem....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 4:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


sami herminatorji.
vsaka vam čast
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

Me veseli, da je v debati skupni imenovalec: vsi, ki odgovorno uživamo na snegu, imamo prav, pa naj bo mehak ali trd, 15km/h ali pa 100km/h.
Nisem v ligi spoštovanih kolegov Mikija (zelo sem ti hvaležen za prave fotoreportaže s smučarije, užitek jih je brati in gledati), Fisherpro3-ja, pj and co., ampak če moram izbirati med kupi snega in ledom, izberem slednjega, absolutno z dobrimi robniki. Med kupi snega sploh ne znam uživaško smučati, zgleda bolj kot boj za preživetje...
Moje idealne razmere: ne bom pozabil 7. februarja 2013, Vogel. zgoraj -2/-3C, sonce, brez vetra, proga Šija proti zadnjem Voglu. Enosedo so pognali ob 12-ih, bil sem med prvimi desetimi na progi...rebrca ob 12-ih, zgornja 2cm odpuščena, spodaj pa trdo (ne ledeno), Nebesa...težko ponovljivo, srečna kombinacija poznega odprtja proge in idealnega vremena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 364


No, če se je tema obrnila v to smer, bom pa še jaz svojo preferenco povedal, zakaj pa ne .

Sem bolj v Mikijevem kampu. Nasploh se v dolge zavoje ponavadi spustim samo na praznih in optimalno prepariranih prograh, drugače pa precej raje vztrajam pri slalomskih zavojih. Posledično imam zelo rad mehkejši sneg, pa naj bo sveže zapadel ali pa pomladansko ojužen. Ker veliko smučam tudi turno, mi je tako smučanje tako ali tako bližje, hkrati sem pa precej solidno smučal že v stari tehniki, pa imam še zdaj malce bolj retro stil.

Trdo podlago iz dobrega naravnega snega imam sicer tudi zelo rad, ampak v letošnji zimi je še nisem našel. Prek pomrznjene ali ledene se pa peljem bolj previdno - odkar imam malo boljše in dobro vzdrževane smuči sicer relativno suvereno, ampak nek blazni užitek mi pa to ni.

Kar se tiče rebrc od ratraka je pa po mojem mnenju vse odvisno od snega. Če so taka, da s kanto lepo zarežeš skozi njih, je to nekaj najlepšega, če so pa trda, bi se pa kar strinjal z Alenom, da je lahko precejšnja muka po njih peljat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 10:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

...pokojni je iz okolice Novega mesta. Na videz sem ga poznal - pred novim letom so dobili dojenčka...tragedija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2016 8:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

elan je napisal/a:
sami herminatorji.
vsaka vam čast

Malo cinik??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2016 9:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 353
Kraj: Dunaj

Smučanje je šport v naravi, sneg pa naraven pojav.... do pred kratkim, ko so ugotovili, da se dan narediti tudi umetnega. Meni osebno je vsaka snežna podlaga OK, rad potegnem dolge zavoje po speglani avtocesti, rad hitro vijugam po naritem snegu ob robu smučišča, rad si razgibam kolena med kuclji, včasih pa rad samo nabiram kilometre - pač glede na trenutno stanje smučarske proge in stanje v nogah. Nad snežno podlago se ne pritožujem, samo, da je! Aprila me zjutraj ne motijo pomrznjena rebrca od ratraka, popoldne me ne motijo kupi južnega snega. decembra me ne moti trda podlaga iz umetnega snega in januarja me ne moti 10cm svežega pršiča na speglani progi. Uživam v smučanju, pa naj bo to v soncu, megli, dežju, mrazu ali sneženju. Vedno pričnem s smučanjem, ko naprave poženejo in končam takrat, ko mi telo pove, kdaj je pravi čas. Tak pač sem in ne pričakujem od ostalih, da bodo enaki. Kljub skoraj šestim križem na ramenih še vedno z užitkom in brez problema presmučam 11 višinskih in 60 dolžinskih kilometrov na dan. In veselim se vsakega naslednjega dneva na smučkah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 3 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe 2015/16
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB