Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Vogel - aktualne informacije 2015/2016

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Vogel - aktualne informacije 2015/2016 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Zna biti kar hudo ampak velikokrat zalaufajo že ob 8 zjutraj če prideš takrat imaš poj ene 2 uri fajn smuke. Če pa bo zdej zapadlo dovolj snega za Žagarja pa se bo precej ljudi smucalo tam.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

V soboto se je dalo čist dobro nasmučati, kljub počitnicam sam so bili še informativci tko da je blo manj otrok, dobr da sm bil na informativcu že v petek. Zdaj utegne bit več gneče ker bo skupen vikend. Če greš zjutraj tako da si vsaj ob 9h na hribu, se boš kar nasmučal (vsaj jaz sem se). Lahko tudi pogledaš moje slike in presodiš LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2016 2:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Vogel ima novega lastnika, oziroma je največji latnik RRC v javni ponudbi pridobil še 10% podjetja, tako da ima sedaj približno 60%. Izgleda, da so prodali predvsem mali delničarji, tako da ima država še vedno 20%, TNP pa 10%.

Bolj zanimiva je cena. Po prodajni ceni je podjetje vredno približno 4 mio EUR, kar je po eni strani malo, glede na premoženje (dokaj nova nihalka in sedežnici), glede na profitabilnost pa še kar veliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2016 12:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


V petek se menda odpre Žagar
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2016 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


gapi202 je napisal/a:
V petek se menda odpre Žagar


Vogel FTW!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihajlo86
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 19, 2016 9:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 14:50
Prispevkov: 43


Včeraj je bila glede na napoved izbira vogel ki pa se je izkazala za ne najboljšo izbiro smučišča. Ker sem pričakoval več ljudi kot običajno zaradi počitnic sem bil že ob 7.30 na spodnji postaji vogla. Tako je bilo nekaj prvih par fur res prazno smučišče kdor se hoče na smučat se splača zgodaj biti tam, sem govoril z enim znancem ki je prišel na spodnjo postajo ob 9.30 in je na gondulo čakal skoraj do 12.00. Pričakoval sem, da bo temperatura malo nižja bilo je +1 ze zjutraj na zgornji postaji nihalke, sneg je bil temu primeren precej mehko. Čisto na vrhu na šiji je bilo malenkost bolje. Vidljivost je bila na trenutke zelo slaba od megle do sonca oblakov... Izven prog se ni dalo smučat no ni bil užitek, ker je bilo preveč južno vse skupaj. Kar se je dalo se na smučat tja do ene 9.30 - 10.00 za silo potem pa se je pojavila gneča tako se je čakalo nekje 10 - 20 minut. Žagarjev graben je bil včeraj še zaprt vendar se verjetno na lastno odgovornost da zadnjo fur naredit tam, da ne čakaš eno uro na gondulo, spodaj je nekje 20 morda 30 cm snega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 19, 2016 10:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Za izven prog je slucajno kdo pogledal kaksne so trenutne razmere in kako nevarno je ta moment to pocetje, sploh ce ne poznas teh stvari oz. nisi nic prej preveril in zgolj zapeljal v celca? V Nassfeldu je vceraj ze dva zasulo, s tem da je sploh drugi, ki ga je v celoti zasulo imel hudo sreco, da so ga se zivega potegnili ven. Glede na to, da vecina ki na smuciscih smuca izven prog nima nobene lavinske opreme, je verjetnost da te najdejo zivega, ce te zasuje, bolj kot ne enaka nic. Tako da dajte preveriti pogoje preden brezskrbno zapeljete v celca... pa ceprav je to samo 10m od urejene proge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 19, 2016 12:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

Pj se podpišem pod tole, v soboto ko sem se peljal na sedežnici Šija sem gledal enga borderja ki se je delal frajerja in je šel od Šije dol po cevcu. Najprej je šel dol on, nato je šel dol še plaz, na srečo ni bil velik in ga je samo malo "opozoril na nevarne razmere". Kakšni ljudje rabijo opozorilo drugačne vrste da ubogajo .

mihajlo ti si vsaj smučal, jaz sem pa od nedelje bolan pa še počitnice so fovš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 26, 2016 10:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

dolenc
Citiram:
Se vidi da ti ni niti približno jasno kako izgleda urejanje prog. Kot prvo to ni izvedljivo zato, ker proge niso zratrakirane v pol ure, drugič bi se seveda našli pacienti, ki si ne bi vzeli pavze in slalomirali med teptalci, da tega da bi bilo takoj spet vse razrito sploh ne omenjam. Sneg rabi nekaj časa(odvisno od temperature) da se sprime in pomrzne, drugače nisi naredil nič.



vem da ta post ne spada pod Vogel ampak, se pa navezuje na debato, ki se je tukaj odvila

Samo kot informacija, med šolskimi počitnicami(15.2.-20.2.) so na Rogli, torej na slovenskem smučišču, so ob 11ih začeli posamično zapirati proge, da jih je ratrak malo porihtal.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 26, 2016 10:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


MSIN je napisal/a:
Samo kot informacija, med šolskimi počitnicami(15.2.-20.2.) so na Rogli, torej na slovenskem smučišču, so ob 11ih začeli posamično zapirati proge, da jih je ratrak malo porihtal.

lp


Sklepam, da kakšno mašinžago, ki je položna? Ne vem, če bi bilo pametno na kakšni strmini med smučarji z zajlo strašit...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 26, 2016 11:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Hm sicer se ne spoznam na ratrakiranje prog, ampak kakšna zajla?

Aha... wiki saves. Naj bi se zajla (oziroma vitel) uporabljala za strme dele prog v podporo ratrakom. OK fair enoughl, ampak mislim da pri Voglu ni ravno velike strmine (razen začetek iz Šije dol proti Zadnjemu Voglu).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 26, 2016 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


matejp je napisal/a:
Hm sicer se ne spoznam na ratrakiranje prog, ampak kakšna zajla?

Aha... wiki saves. Naj bi se zajla (oziroma vitel) uporabljala za strme dele prog v podporo ratrakom. OK fair enoughl, ampak mislim da pri Voglu ni ravno velike strmine (razen začetek iz Šije dol proti Zadnjemu Voglu).


Tudi za del Šije pred križiščem z zadnjim Voglom potrebujejo zajlo, sem pred par leti na lastne oči videl ratrakiranje Šije okoli poldneva, ko smo se smučali po Zadnjem Voglu. Tisti dan smo bili med prvimi desetimi na sveži Šiji in je bilo božansko!

Edit:
Takole sicer zgleda ratrakiranje z vitlom: https://www.youtube.com/watch?v=4bMoZYj5siM
Se kar zamisliš, če so cene kart res previsoke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Panikuc
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2016 6:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2014 17:04
Prispevkov: 5


Pozdravljeni,
Prihodnji teden grem smučat na Vogel, pa me zanima kakšno je vaše mnenje katere smuči naj vzamem elan GSX ali elan amphibio 14, sicer ponavadi smučam na veleslalomkah ampak glede na to da je veliko novozapadlega snega me skoraj bolj vleče h drugim. kakšno je vaše mnenje ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 29, 2016 11:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Panikuc je napisal/a:
Pozdravljeni,
Prihodnji teden grem smučat na Vogel, pa me zanima kakšno je vaše mnenje katere smuči naj vzamem elan GSX ali elan amphibio 14, sicer ponavadi smučam na veleslalomkah ampak glede na to da je veliko novozapadlega snega me skoraj bolj vleče h drugim. kakšno je vaše mnenje ?


Raje amphibio 12 kot pa 14, sploh za mehek sneg. Z GSX se pa spusti s Šije, ko bo ledena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 02, 2016 10:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Mi lahko kdo razloži ali proga 12 brunarica do zadnjega vogla obstaja že od nekdaj ali sem bil jaz do sedaj slep
Kakšna proga je to?
http://snezni-telefon.si/Zicnice-Vogel

Ali ne obstaja ena spletna stran kjer lahko ob predstavitvi smučišča pregledaš tudi proge oz. so na voljo videoposnetki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 5 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Vogel - aktualne informacije 2015/2016
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB