Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Vogel - aktualne informacije 2015/2016

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Vogel - aktualne informacije 2015/2016 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 12:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Ko sem tole prebral sem prvo misli da gre za sarkazem....
Citiram:
Ko ti vaši zavoji zmrznejo so naslednji dan prave pasti za nevešče smučarje, ki jih preseneti vsak kuceljček.

Tale o pravih pasteh je pa pretirana. Dvomim da nočni oz ilegalni smučarji naredijo luknje na terenih, ki so primerni za nevešče smučarje.Nevešč smučar ima na razpolago položne terene. Nevešč smučar, ki ga skrbi za lastno zdravje, nima kaj delati na zahtevnih progah. Za nevešče smučarje so bollj nevarni drugi nevešči smučarji kot pa sledi od turnega smučarja.


Citiram:
Če se postavimo v vlogo smučarja, ki kupi za naše slo pogoje drago karto potem vsaj pričakuje progo urejeno brez lukenj egoističnih turnačev.

Jaz sem se postavil v vlogo smučarja, ki je kupil karto in ta smučar z drago karto se je že večkrat vprašal zakaj na smučiščih, vsaj na nekaterih progah, ne naredite med obratovanjem(9-16) obveznega premora (medtem gredo lahko ljudje na kosilo, malico,pijačo kar je dodaten biznis) in popularno progo ponovno vsaj malo popravite, da bo smučišče varno in prijetno še za zadnji 2 uri celodnevnega smučanja.

Turni smučarji in drugi pohodniki, ki hodijo ob robu proge mi ne delujejo nič kaj nevarno in se zaradi njih ne počutim ogrožene. Nevarnejši so mi smučarji, ki ne poznajo osnovnega smučarskega bontona.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tslok1
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 1:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Feb 2014 18:32
Prispevkov: 15


Sem bil včeraj na Šiji in gleda ven še precej kamnov... sigurno ga manjka še vsaj ene 40 cm. Zratrakirali so pa zato, da je vsaj kaj snega ostalo na progi, saj je zadnje dni gor precej pihalo.
Kar se pa tistega o turnih tiče... je tisti komentar totalna bedarija. Če samo pomislimo kakšne pridejo proge po 12 (kjerkoli), niso sledi turnih niti omembe vredne. Na Voglu se pa sploh nimajo kaj pritoževat, ker tudi turnim že samo prevoz z gondolo mastno zaračunajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 4:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Citiram:
Jaz sem se postavil v vlogo smučarja, ki je kupil karto in ta smučar z drago karto se je že večkrat vprašal zakaj na smučiščih, vsaj na nekaterih progah, ne naredite med obratovanjem(9-16) obveznega premora (medtem gredo lahko ljudje na kosilo, malico,pijačo kar je dodaten biznis) in popularno progo ponovno vsaj malo popravite, da bo smučišče varno in prijetno še za zadnji 2 uri celodnevnega smučanja.


Se vidi da ti ni niti približno jasno kako izgleda urejanje prog. Kot prvo to ni izvedljivo zato, ker proge niso zratrakirane v pol ure, drugič bi se seveda našli pacienti, ki si ne bi vzeli pavze in slalomirali med teptalci, da tega da bi bilo takoj spet vse razrito sploh ne omenjam. Sneg rabi nekaj časa(odvisno od temperature) da se sprime in pomrzne, drugače nisi naredil nič.

Turni smučarji so pa postali svojevrsten fenomen, ponekod jih je že skoraj več kot ostalih smučarjev, sploh tam kjer je nočna smuka. Sploh letos, ko so že tako ozke proge tako zavzemajo še 1 do 2 metra širine, večinoma slabo vidni, brez lučk ipd. Ko bo prišlo do kakšne bolj resne nesreče se bo pa kaj premaknilo.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 5:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Dolec preberi še enkrat pa razmišljaj izven zakoličenih okvirjev. Nisem rekel da morajo biti zratrakirane kot so zjutraj. Govora je bilo o nevarnosti in odpravi le teh.

To, da progo zaprejo in se nihče ne vozi po njej, sem pa že doživel na smučišču.
Kršitev je bila odvzem karte in denarna kazen. Zapora je bila pa čisto enostavna. 4 količki,trak,tabla zaprto in policaj na smučkah, ki je tam čisto turističnemu kraju primerno,opozarjal smučarje celo debelo uro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 5:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Kakšne "nevarnosti"? Veliko večja nevarnost je teptalec, ki se med obratovanjem smučišča vozi po progi. Kako boš zaprl progo, da ti ne bo iz nobene koče, povezave ali iz gozda, kamor je šel na minus priletel smučar?

To preprosto ne gre, ne iz finančnega ne iz vse ostalih vidikov, če ne bi se to že vsaj na kakšnem smučišču delalo.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 6:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


No... jaz sem že doživel na tujih smučiščih (3 doline, Zillertall, Sella Ronda...), da so preprosto zaprli progo in jo v tem času ponovno zratrakirali. Še več. V času ratrakiranja, ko je šlo 4-5 ratrakov v dolino, so za ratraki vozili smučarji v oddaljenosti 15-20 metrov.

Ne pravim, da bi zdaj morali na Voglu to početi, ampak samo to, da v tujini to ni nek bav-bav. Se mi zdi, da gre za podobno foro kot za špricanje umetnega snega. To je bilo še nekaj let nazaj pri nas en velik no-no, v tujini pa dokaj normalna situacija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medo
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 9:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144


Nekateri smučarji imajo radi gladke proge in se zato odpravijo zgodaj na smučišče. Prav tako obstajajo smučišča kjer je proga cel dan gladka. V kolikor je snežna podlaga kot zabetonirana zlahka zdrži cel dan smučanja brez kakih kupov. Če je pa mehko se pa razrije v parih minutah.
Nekateri mislite, da teptalec naredi progo trdo- to se gladko motite. Teptalec samo poravna snežno površino, z frezo pa zmelje kepe, grudice in razporedi enakomerno po celotni skoraj 5 metrski širini. Potem je pa tu mati narava, ki poskrbi za zmrzal. V zgodnji zimi traja to nekaj ur, spomladi pa ob južnem snegu proga otrdi v nekaj minutah, takoj, ko zaide sonce. Zato je v spomladanskem času več grudic in le z najboljšo frezo lahko te grudice zmelješ, da je površina zjutraj dokaj gladka.
Teptanje med obratovanjem pa nima smisla oz. je to le metanje nafte proč. Mogoče pred nočno smuko in da je vsaj 2 uri neprevozna drugače se takoj naredijo kupi. Freza melje od nekaj cm do 10 cm v globino pri čemer pri najglobljem frezanju hitrost teptanja močno pade. Tako da smučanje za teptalcem v večernih urah je samo povzročanje škode. In ja, tudi najboljše smučarje zjebe ena sama grbinca kaj šele rekreativce, otroke. Potem je tu še tehnika smučanja, ali se zavoje zareže ali se oddrsava. Pri tem nastanejo za smučarjem robovi, ki jih potem mati narava zamrzne in ujame za jutranje smučarje. Nekateri pač mislijo samo nase, za druge jim je malo mar. Za teptalec med obratovanjem pa na smučišču ni prostora kar potrjujejo nesreče. Nikoli ne veš s katerega konca kdo prileti.
Pa še to, ljudje danes nimajo nobenega respekta več pred nikomer, tudi pred izgubo svojega življenja ne. Ko sem opozarjal na nevarnost plazu na odseku sem dobil odgovor " bom probal ". No veliko jih je poizkusilo, enemu ni uspelo. Tudi prisotnost policaja ni pomagala. Tako, s smučarijo bo šlo v Slo samo še na slabše kot tudi na vseh ostalih področjih. Samo na cesti poglejmo kaj se dogaja.
Ne vem, zakaj je tako malo vreden trud delavcev, da ob jebariji mati narave in stroški ter čudne države ne more proga počakati do jutra brez nočnega vandalizma. Pridi zgodaj na smučišče, vrzi rit zgodaj iz postelje ne pa da zvečer uživaš na mehki sveže urejeni progi in uničuješ trud premalo plačanih delavcev. Sem pa prevečkrat opazoval afnanje turnih smučarjev pri hoji navkreber, ko jim psi niso več prijeli in so začeli cik cak in ogrožali smučarje. In prav nič ne moreš. Najrajši bi ga fizično odstranil iz smučišča pa to ne gre kar tako. V tujini so proti turnim, ki se ne držijo reda konkretne kazni, pri nas je pa tako, da vsak lahko počne kar ob zdravi kmečki pameti nebi. Vogel je še zadnji divji gorski raj in upam, da ga bodo izpisali iz TNP-ja ter se malo posodobili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
junche
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 9:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Tud v iscglu so ratrakiral ob "odprti" progi. Saj teptalec ni miš da bi ga spregledal. Sem se pa na Krvavcu enkrat skoraj podelal ker sem v megli slišal nekje blizu teptalec, meni pa ni bilo jasno ne kje sem jaz ne kje teptalec. Ampak res se ni videlo nič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 11:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Se strinjam da v Avstriji nimajo problemov voziti se z ratraki in skidooji gor in dol med obratovanjem smucisca (btw, zakon o tem imajo enak kot pri nas), je pa tudi res, da so avstrijska smucisca zascitena kot kocevski medvedi in si to lahko privoscijo. Drugace pa ja, ratrak ni mis, ravno zato se mu je se toliko tezjo ogniti, ko ga nabases pod kaksno prelomnico. In ne prav hudo se ga ne slisi. Da o raznih zajlah za vitle niti ne govorim. Zato je, vsaj kar se mene tice, cisto ok, ce so med obratovanjem lepo parkirani. Kaksne koristi od njih tako ali tako ne bi bilo, ce bi "urejali" proge med obratovanjem smucisca.

Adit by admin.: "prosim, ne citiraj"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2016 9:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Samo podpišem se pod medotove pošte. Mislim, da s temi objavami imaš že sestavljenega pol dopisa, da se začne ostopek o kaznih za takšne zlorabe. Če se sedaj začne bo morda že drugo leto bolje.

Stvar je zelo jasna:
smučišča imajo obratovaljni čas pa čeprav to piše samo kot obratovanje naprav, ponekod pa je določeno tudi čas odprtja proge +15 do 30 min po zaprtju žičnice. In to ni nič drugače kot so odprte trgovine, pekarne uradi... Ko je zaprto je zaprto ne moreš nič. Stvar pri smučiščih je le, da so "odprta" v naravi in je prvi izgovor nisem vedel in ne vem.

Ne maram kazni in ta mi je ena izmed bolj svobodojemajočih - tudi sam nisem nikakršna izjema in raje rijem po zaprtih "smučiščih" tako v letni kot zimski sezoni.

Pravzaprav ali imamo že izraz za smučišča v letni sezoni, pri nas bodo vedno ostala smučišča smučišča pa čeprav v parih letih ne bomo smučali, tudi ledenko nam ne bo mogel več pomagati

Uh smo zašli iz teme. Oprosti moderatorski tim.
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2016 12:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Obratovalni čas imajo žičniške naprave in ne smučišče.
Dejansko ob nakupu plačaš uporabo žičniških naprav in ne strmine po kateri se spuščaš.
Za smučanje sploh ne potrebuješ karte ampak...za uporabo sedežnic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freza
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2016 2:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 13:16
Prispevkov: 1
Kraj: Bogu za hrbtom

Zanimivo razmišljanje. Kaj več pa ne bi komentiral, ker bi izpadlo preveč provokativno

Sem se moral prav prijaviti, da izrazim še svoje skromno mnenje, ker opažam, da ima kar nekaj smučarjev malo napačne predstave o smučiščih. V teh deževnih dnevih predlagam branje Zakona o varnosti na smučiščih (ZVSmuč), da boste malo razširili obzorje znanja. V prispevkih se takoj opazi kdo dela oz. je delal na smučišču ali pozna nekoga, ki se giblje v teh krogih. Žal je tako, da ima veliko ljudi pri nas zelo slab odnos do truda drugih in so mu v ospredju lastni egoistični užitki. Upravljalci se upravičeno jezijo na ljudi, ki jim uničujejo snežno površino. Bolj kot so smučišča dostopna slabše je.

Adit by adin.: "prosim, ne citiraj."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2016 5:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Dajte no pretiravat, če steptajo ob 4h popoldne potem pa pustijo to pač ni dobro upravljanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2016 7:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


...res je...kar se tiče časa obratovanja smučišča...


II. OBRATOVANJE SMUČIŠČA
11. člen
(obratovanje smučišč v različnih pogojih)
(1) Smučišče sme obratovati le podnevi in v vremenskih razmerah, v katerih je zagotovljena varnost smučarjev.
(2) Smučišče lahko obratuje tudi v nočnem času, če je za to ustrezno urejeno in osvetljeno in če je tako obratovanje določeno v dovoljenju za obratovanje.
(3) Pred začetkom in po koncu obratovalnega časa smučišča se opravi varnostni pregled smučišča. Izven obratovalnega časa je dovoljen dostop na smučišče le zaposlenim pri upravljavcu smučišča in naprav na smučišču ter v primerih, ki jih dovoli upravljavec smučišča.
(4) Izven obratovalnega časa se šteje, da je smučišče zaprto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2016 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

Tole ni mnenje, zgolj navedba dejstev in edinega možnega sklepa.
Iz Zakona:

11. člen
(obratovanje smučišč v različnih pogojih)

(4) Izven obratovalnega časa se šteje, da je smučišče zaprto.

24. člen
(določbe o ravnanju smučarjev in drugih oseb na smučišču)

(3) Smučarju je prepovedano:

- smučati v času, ko je smučišče ali del smučišča zaprto;


VII. KAZENSKE DOLOČBE

35. člen
(1) Z globo od 200 do 600 eurov se kaznuje za prekršek:
- smučar, ki ravna v nasprotju s tretjim odstavkom 24. člena tega zakona;

torej, edini možen sklep: vsako smučanje po progah je po zaprtju smučišča prepovedano, "karta" lahko stane do 600€.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 3 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Vogel - aktualne informacije 2015/2016
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB