Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Vogel - aktualne informacije 2015/2016

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Vogel - aktualne informacije 2015/2016 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2016 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

Too! Jutri odpirajo še Konto in Kratki plaz! Na smučišču veljajo tudi redne cene od jutri. Upam da mi bo zneslo iti gor in malo poslikati in objaviti sem. Danes zjutraj je gor fajn snežilo. Upam čimprej tudi na Zadnji Vogel in Šijo.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 16, 2016 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

No danes sem bil pa na Voglu. Moram reči, da sem pričakoval kaj več, saj so bili na progah tudi kamni. Kratki plaz je odprt, ampak slab, trasa vlečnice je mal poraščena . Do 11h je bilo fino, potem pa je začelo svinjsko pihati (sneg je pihalo s prog in ga vrtinčilo). Sneg je bil v redu, dokaj solidna smuka, vse pohvale pa zelo angažiranim žičkotom gor, ki se zelo trudijo. Postrežba je sijajna ,hrana tudi. Trudijo se, ni kaj. Imam pa tudi že prenešene slike, ampak na shrani.si piše da so prevelike, čeprav sem pomanjšal na 800 pixlov. Verjetno (spet) ne bo nič.
Sem se zgleda mal razvadu ker ko sem 1. smučal na Voglu je bilo ruševje premalano na (de)belo. Zdej pa tko zeleno
Lep pozdrav in naj nekdo pove kako slike pomanjšati, saj to ni taka skrivnost .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gospodk
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 16, 2016 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Jan 2013 11:51
Prispevkov: 103


Poskusi za nalaganje slik uporabiti http://www.smucisca.net/index.php?prikaz=nalaganje_slik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2016 4:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

Hvala ti za link.

No pa še slike:
img]http://www.smucisca.net/uploaded/3353.jpg[/img]











Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 8:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

Danes sem bil spet na Voglu. Smuka je super, kar me je motilo so bili KAMNI na progah (ja, na žalost ste prav prebrali). Sem si mal smučke uničil ampak bom že preživu. Najboljši je bil Kratki plaz (kot vedno). Ledeno ni, bo pa zdaj odjuga kar se je poznalo že danes. Jutri pa mogoče še Krvavec.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2016 9:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 364


Blue bird dnevi na Voglu so vedno najlepši. Včeraj ponoči je zapadlo kar nekaj snega - ne da se mi gledat uradnih podatkov, ko sem s palico meril po pršiču, se mi ga je zdelo kakih 30 centimetrov.

Ljudi ni bilo preveč, sneg je bil pa perfekten, daleč najboljši v letošnji zimi. Šija in Zadnji Vogel nista obratovala, sta pa bila zratrakirana in se bosta verjetno odprla v prihodnji dneh (Zadnji Vogel sklepam da jutri, Šija pa mogoče malo kasneje, kaj pa vem).

Ker sem bil spet s turnimi, sem imel ob enih popoldne priliko razdevičit strmo progo s Šije proti ZV - verjetno je bilo to najboljših par 100 višincev moje smučarske kariere, ali pa vsaj nekje pri vrhu. Ko smo že o tem razpredali v temi za Turrach, je tule slika. Ratrakova rebrca, spuščena kakšne 4 centimetre. Božansko.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 5:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

Super! Upam da bom kmalu šel spet lahko gor sam da še mal zapade čez vikend. Sam naj bo med počitnicami lepše vreme kot lani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medo
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 10:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144


JakaB je napisal/a:
Blue bird dnevi na Voglu so vedno najlepši. Včeraj ponoči je zapadlo kar nekaj snega - ne da se mi gledat uradnih podatkov, ko sem s palico meril po pršiču, se mi ga je zdelo kakih 30 centimetrov.

Ljudi ni bilo preveč, sneg je bil pa perfekten, daleč najboljši v letošnji zimi. Šija in Zadnji Vogel nista obratovala, sta pa bila zratrakirana in se bosta verjetno odprla v prihodnji dneh (Zadnji Vogel sklepam da jutri, Šija pa mogoče malo kasneje, kaj pa vem).

Ker sem bil spet s turnimi, sem imel ob enih popoldne priliko razdevičit strmo progo s Šije proti ZV - verjetno je bilo to najboljših par 100 višincev moje smučarske kariere, ali pa vsaj nekje pri vrhu. Ko smo že o tem razpredali v temi za Turrach, je tule slika. Ratrakova rebrca, spuščena kakšne 4 centimetre. Božansko.



Vsem turnim v razmislek- ko takole razdevičite proge takoj po končanem ratrakiranju naredite več škode kot koristi in bi bilo boljše, da ostanete doma. Ko ti vaši zavoji zmrznejo so naslednji dan prave pasti za nevešče smučarje, ki jih preseneti vsak kuceljček. Da o kolesarjih ne govorim. Sicer v tem zgornjem primeru bodo pred odprtjem teptali še enkrat vendar vsaj za razmislek je pa potrebno omenit. Če se postavimo v vlogo smučarja, ki kupi za naše slo pogoje drago karto potem vsaj pričakuje progo urejeno brez lukenj egoističnih turnačev. Razpaslo se je večerno obiskovanje smučišč in ko so teptalci parkirani se turni usujejo po progi ter uničijo požrtvovalno delo premalo plačanih delavcev na smučiščih. Da o nevarnosti bližnjega srečanja z zajlo teptalca sploh ne govorim. Ko se ti turni zaleti v zajlo in naredi salto vsaj upaš, da se bo pobral in ne bo ostal rdeč madež. Vse to pišem iz lastnih izkušenj, ko ti ob borbi za vsakega smučarja naslednji dan, turni požrejo še tisto malo živcev kar ti jih politična drhal in ostali pustijo. Nadzornik na smučišču pa še odgovarja za stanje proge in ni prijetno zjutraj upravljalcu sporočiti, da bo proga zaprta ker si je nek turni kolesar vzel pravico in razril progo v lepih zavojih po celi širini. Mogoče bo tole nekaterim brez pomena, nekateri bodo pa kakšno rekli ob srečanju z enako mislečimi in kakega turnega opozorili, da so še drugi na smučišču.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2016 10:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Mene pa v tem primeru zanima, zakaj je bila sploh proga zaprta, če je snega dovolj in proga urejena. Ali gre za varčevanje na račun smučarjev ali za kaj drugega?

Sicer se pa strinjam z Medotom. Med te bi uvrstil še sprehajalce. Bi morali kdaj komu izstaviti račun za škodo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freesteyle
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2016 12:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:41
Prispevkov: 78
Kraj: cerkno

Se strinjam. dobiš prave kamikaze, ki hodijo s turnimi smučmi po progi navzgor. To je ravno tako kot da bi po avtocesti vozil zavedno v kontra smeri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2016 4:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


marko je napisal/a:
Mene pa v tem primeru zanima, zakaj je bila sploh proga zaprta, če je snega dovolj in proga urejena. Ali gre za varčevanje na račun smučarjev ali za kaj drugega?


kako pa veš, da je dovolj snega? Jaz bi rekel,da ga je trenutno premalo za odprtje šije. Glede na to da je teren strm, spodaj skale, ga mora še par cm zapadt.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 11:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Saj ne vem, ampak sklepam iz Medotovega komentarja, piše, da bodo progo še enkrat poteptali in odprli. Jaka ne piše, da bi bilo snega premalo in na slikah zgleda idealno, vsekakor mnogo bolje kot na progah, ki so bile odprte v začetku sezone. Ker imajo gotovo kakšen razlog za neodprtje, sprašujem, kar sprašujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 11:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2343


50 cm snega za sijo zagotovo ni dovolj. Še pri 70 cm ob dneh ko je veliko ljudi vn pogledajo kaksne skale
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vremenar
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 11:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2015 17:21
Prispevkov: 56


Oni najbolje vedo zakaj je niso odprli, in mislim, da to ni ravno vprašanje, o katerem bi mi morali razglabljati. Pomojem pa za oškodovanje smučarjev ne gre, saj se, mislim da , na Voglu zelo trudijo za goste. Verjetno je vzrok pomanjkanje snega oz. da bi se proga preveč razrila, saj vidite kako se razrije že po zavojih enega smučarja.

Lp
_________________
Seize the day!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 11:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

Točno tako Vremenar, lahko da je tudi sneg tako spihalo. Vsekakor se trudijo, saj vejo, da če se nebi, bi ob takih zimah prišlo gor še manj ljudi. Jaz sicer ne morem reči, koliko je potrebno snega za odprtje, ker sem bil gor vedno, ko je bilo več kot meter snega na Šiji. Mora ga pa biti več kot 50cm, saj so pod progami Šija, Kratki plaz in ZV kamni, drugje pa je trava in rabijo manj snega. BTW zdele od 8h do 10h je gor zapadlo ene 2 cm. Se že začenja . LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 2 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Vogel - aktualne informacije 2015/2016
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB