Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Varjenje alu lamele goosenice

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Varjenje alu lamele goosenice « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Ledinc
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 27, 2015 4:42 am    Naslov sporočila: Varjenje alu lamele goosenice Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Sep 2015 0:56
Prispevkov: 2


Imamo ratrak z 260km.
Ratrak ima spredaj dilo,zadaj pa frezo,je narejen za vecja smucisca z tehnicnim snegom.
Letnik cca 1990.
Prej so ga imeli na smuciscu rudno v železnikih.
Smo pa bili precej neprevidni in smo na zadnjem zobniku gosenico prelomili na polovico. Notranjo gosenico.in to cca 5 aluminjastih gosenic.
Pa me zanima če je že kdo imel izkušnje z varjenjem le teh.
Če ja bi najrajsi če se da dobit telefon od varilca.
Zanimajo pa me vse rešitve tudi nakup rabljenih.
Se zahvaljujem za odgovore.
Slike prilepim kasneje,sem nov na forumu..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 27, 2015 9:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Varit se sicer da, ampak bo takoj spet počilo. Profili so trdnostno utrjeni med ekstrudiranjem in varjenje popusti notranje napetosti, da je material kot žvečilka. Varilca, ki bi ustrezno varil in profil kasneje zopet utrdil vsaj po mojem vedenju ni v Sloveniji. Četudi bi bil je postopek predolg in predrag, da bi se izplačalo investirat v kos, ki je itak čez in čez utrujen in poln mikro razpok.
Za počeno rebro verjetno niste krivi vi, temveč utrujenost materiala. Kmalu se bo zelo verjetno zgodilo enako še z ostalimi profili. najbolje da pogledate kateri vse so že spokani.

Če se prav spomnim so v našem kraju včasih to reševali z vijačenjem jeklenih ojačitev. Pri tem moraš pazit, da bo šel profil lepo skozi zobnik in ni neka trajna rešitev. Poišči kako drugo zavrženo gosenico, ali pa izdelaj jekleno rebro.

Kot pišeš je teptalec letnik 1990. Verjetno je že pred Rudnim močno presegel pričakovano število delovnih ur in bodite pripravljeni na še kako tako "okvaro" na ostalih delih. Če je šel profil, so zelo verjetno tudi trakovi nategnjeni in bo gosenica preskakovala v ovinkih. "EMŠO" je hudič za živa bitja in materiale. Živa bitja se rešujejo z dragimi zdravili, stroji pa z še dražjimi rezervnimi deli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medo
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 28, 2015 1:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144


Smo imeli enako težavo pri Halovih gosenicah na PB 300 w kjer so mi popokale VSE notranje lamele. Zunanje ostanejo cele. Ker nas je en varilec NAŠTIMAL da bo to pošvasal sem odmontiral in peljal k njemu. 3 dni je švasal, potem pa sem zmontiral. Držalo je samo 400 m potem je vse popokalo. Ker ni kazalo drugače sem dobil druge lamele-zunanje (notranje največ trpijo in večkrat popokajo in jih ni za dobiti.) in sem dal zvrtati nove luknje na pravi razmak-kasbohrer original in hall imata različne razmake. Potem je pa to držalo.
Če pa rabiš kake lamele imam nekaj različnih še za rezervo. V našem koncu smo z žičnicami zaključili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mato
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 28, 2015 4:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 0:00
Prispevkov: 58
Kraj: Pod starim vrhom

Rollba TurboTrac 260.
Če ti niso dali nobene letve zraven vprašaj na Stari Vrh ali pa Vogel če imajo mogoče še kaj.
Drugače pa seilbahnen.net ali pa pistenraupe.eu
Majo fantje se zaloge rabljenih niso pa nove
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ledinc
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 10, 2015 2:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Sep 2015 0:56
Prispevkov: 2


No po dolgem casu dostavljam obljubljene fotografije.
Ce ima kdo podobne gosenice lahko tudi zunanje.
Sicer se ne vemo kako in kaj eno ali dve se imamo ,ampak rezerva ne skodi.
Luknje pa lahko tudi navrtamo...
No glede iztrosenosti gosenic sem pa mnenja da situacija kot jih je voznik izpostavil bi bilo cudno ce bi prezivele neposkodovane.
Je pa res da niso nove.
Mam probleme z slikami bom to se resil.
Je pa notranja gosenica dolzine 142.5cm zunanja pa 146.5cm.
Visina pa nekje 11cm.
Je pa zadeve nasplosno lepo ohranjena,z obilo rezervnimi deli,le strosek tekocega vzdrzevanja se mi zdi malo pretiran,sploh ker je zgornji del smucisca prestrm,pa se visina snega me malo skrbi.
Ker za tak ratrak je 40cm suhega snega verjetno malo premalo,ali pa ravno zadosti.
Mi pa mamo toliko snega vsakih par let.
Teza ratraka pa je 7.4tone cca.
No ko pa dela je pa super.
Top pa ne pride v postev.
Predrago...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Varjenje alu lamele goosenice
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB