Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Rekonstrukcija smučišča 2015

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 69, 70, 71, 72  Naslednja
 Rekonstrukcija smučišča 2015 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2017 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Italijanska stran bo delala, vsaj kabinska, ker je itak uporabljajo tudi poleti. Veliko smučarskih klubov uporablja progo žal treninge, ker je vse do marca v trdi senci in je so pogoji prfektni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2017 10:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ker sem vrgel tisto kost o zapiranju, naj malo pojasnim. Italijanska stran je v lasti Promotoura, ki je čisto privatna družba. Njen cilj je ustvarjanje dobička in Sela Nevea je med njihovimi smučišči tiso, ki jim dela izgubo. Poleg izgube iz rednega poslovanja je tu še zajeten odpis terjatev do Kanina. O morebitnem zapiranju ne vem nič več, kot je bilo objavljeno v enem članku, kjer so to omenjali kot možnost. Lahko da gre samo za pritiske, da bi dobili še kakšne dotacije, kot so jih v preteklosti že veliko več od 6 mio. (Ledenko!), ker tudi Italijani so zainteresirani, da jim ne crkne ta zabačena dolina ob meji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brad
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 12:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2005 11:51
Prispevkov: 25


marko je napisal/a:
Ker sem vrgel tisto kost o zapiranju, naj malo pojasnim. Italijanska stran je v lasti Promotoura, ki je čisto privatna družba. Njen cilj je ustvarjanje dobička


Promotur ni privatna družba. In je daleč od tega, da bi ustvarjala dobiček.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 2:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Sem malo pobrskal Promotur je bila do leta 2012 čisto običajna delniška družba, potem so se pa preoblikovali v nekakšno regionalno agencijo oziroma deželno družbo, karkoli že to je. Kakorkoli že, njihovi lastniki oziroma ustanovitelji gotovo niso navdušeni nad kritjem izgube, ne glede na organizacijsko obliko. Izguba leta 2014 je bila kar precejšnja, na Sella Nevei so imeli v tej sezoni za tretjino manjši obisk predvsem zaradi izpada Kanina.

Brad sicer bi pa lahko kaj več napisal sam, če kaj veš, ne da jaz brskam po internetu in se mučim s skopimi informacijami v italijanščini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 3:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Če se prav spomnim, je v sezoni 13/14 velik plaz zasul cesto med Rajbeljskim jezerom in Sello in plaz so sanirali zelo dolgo, ne vem če ne skoraj celo sezono. Zato dostop do Selle iz Trbiške in Bovške strani ni bil mogoč. Potem pa kmalu še plaz na cesti med Predilom in Rajbeljskim jezerom... Tako da je bil izpad verjetno povezan tudi s tem.
Sicer pa sem pred leti bral, da je država vstopila v Promotur, da krije izgubo z denarjem, ki bi ga sicer namenili za socialne transferje, če bi vse skupaj zaprli in ljudi poslali na cesto Saj dobička, če gledaš samo prodajo kart, enostavno ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joško
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Avg 2015 10:41
Prispevkov: 244


To je seveda čista neumnost. Socialni transferji za nekaj 10 zaposlenih bi bili za večkratno manjši od stroškov vzdrževanja smučišča. Če bi bilo tako enostavno, potem bi država vsako podjetje lahko rešila pred stečajem.

Če pogledamo v predlog proračuna občine Bovec za leto 2017, potem je že jasno, kako se bo Sončni Kanin financiral. Čeprav je minister Počivalšek ob otvoritvi smučišča zatrdil, da bo država za Kanin namenila le še 1,5 mio EUR za pokritje dodatnih del, pa je očitno zavajal. V predlogu proračuna je namreč za Sončni Kanin v letu 2017 predvidenih 327.000 EUR, ki jih na podlagi Zakona o financiranju občin zagotavlja prav minister Počivalšek oz. MGRT. In tako bo očitno iz leta v leto...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 8:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Joško, dodatna dela so nekaj drugega kot pokrivanje sprotne zgube in te ni omenil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

pošiljam komentarje preko telefona pa mi dela same slovnične napake lol.
Nisem čisto siguren, da je plaz zaprel cesto v sezoni 13/14, ker sem v omenjeni sezoni parkrat smučal in vedno sem šel gor preko italijanske strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skijat
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 10:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Avg 2015 16:31
Prispevkov: 133


Butale, ta mi je všeč. Vendar velja kar za celo gornjo Slovenijo. Na Turaheru so mi trije jodlari v narodnih nošah špilali na smučišču, govejo muziko iz Butal.
Za veselje in prijetno počutje ob smučanju. In poleg Madžarov smo bili v glavnem samo mi -iz Butal
_________________
2017/18 42 dni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 9:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

MSIN je napisal/a:
pošiljam komentarje preko telefona pa mi dela same slovnične napake lol.
Nisem čisto siguren, da je plaz zaprel cesto v sezoni 13/14, ker sem v omenjeni sezoni parkrat smučal in vedno sem šel gor preko italijanske strani.

V enem članku, kjer so za Selo Neveo za sezono 13/14 opravičevali veliko zmanjšanje obiska (tretjino) in izgubo so bili omenjeni izpad Kanina, slaba zima in nekaj časa zaprta cesta. Tisti članek je bil v hrvaščini, ampak se mi je novinar za razliko od naših zdel kar dobro obveščen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trops
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 9:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2015 7:52
Prispevkov: 195
Kraj: Dol pri Ljubljani

Trudijo se, ni kaj!

--------------------------

PredVALENTINOVA večerja

datum: 11.02.2017

Za vas in vašo najdražjo osebo prvič prirejamo romantično večerjo v najvišje ležeči slovenski restavraciji.

PredValentinova večerja na Kaninu v najvišje ležeči slovenski restavraciji Prestreljenik - 2017.

Vabljeni na PredVALENTINOVO večerjo, katere se lahko na Kaninu udeležite prvič.
V Restavraciji Prestreljenik na smučišču Kanin prvič prirejamo večerjo za vse tiste, ki ste zaljubljeni do 2202 m in še naprej. Ne zamudite priložnosti in se nam pridružite v soboto, 11. februarja, na tem prav posebnem večeru.

Opis programa:
Ob 16. uri in 15 min bomo pričeli z vzpenjanjem na 2202 m. Vožnja z gondolo vam bo ponudila intimnost, v kateri boste lahko pobegnili vsakdanjemu vrvežu in se za nekaj časa posvetili drug drugemu ali tudi dobri družbi dveh prijateljev. Kot vam bo najbolj prav.
Zbrani v restavraciji bomo vsi skupaj stopili na teraso in nazdravili ob sončnem zahodu.
Sledi večerja s priložnostnim vzdušjem. Prijazni natakarji vam bodo z izbranim menujem postregli pri vaši mizi. Med Mesnim in Ribjim menujem, ki sta opisana spodaj, se odločite ob rezervaciji.
Ves čas večerje bo poskrbljeno za primerno glasbo in za mesto, kjer se boste lahko ob njej zavrteli.
Po večerji in prijetnem druženju se boste okoli 22. ure v intimnosti gondole in z razgledom na luči Tržaškega zaliva ter Bovca spustili v dolino.

Izbirate lahko med dvema priložnostnima menujema:
Mesni menu Ribji menu

Presenetite svojo najdražjo osebo in jo povabite na romantično večerjo v najvišje ležečo slovensko restavracijo.

Vaša rezervacija je potrjena z nakupom karte v predprodaji. Karte lahko kupite na prodajnem mestu kart ali v pisarnai Javnega zavoda Sončni Kanin na A postaji gondolske žičnice v Bovcu. Lahko jih tudi naročite po povzetju na vaš naslov. Naročila sprejemamo na e-naslovu info@kanin.si. Cena prevoza z gondolo in PredValentinove večerje v najvišje ležeči slovenski restavraciji je 45 € na osebo. Število mest je omejeno.

Veselimo se vašega obiska,
Ekipa Sončnega Kanina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tslok1
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 12:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Feb 2014 18:32
Prispevkov: 15


Citiram:
Ob 16. uri in 15 min bomo pričeli z vzpenjanjem na 2202 m. Vožnja z gondolo vam bo ponudila intimnost, v kateri boste lahko pobegnili vsakdanjemu vrvežu in se za nekaj časa posvetili drug drugemu


Pogumno... So tako nastavli, da je nevarno da spet kaka kabina dol pade.
Bojo stresni testi

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 8:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Sploh ni slaba ta večerja!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trops
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2017 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2015 7:52
Prispevkov: 195
Kraj: Dol pri Ljubljani

Po štirih letih Kanin in Sella Nevea spet povezana

torek, 7. februar 2017

S sosednjega smučišča Sella Nevea (Na Žlebeh) so sporočili, da so po zadnjih snežnih padavinah, ko je zapadlo več kot meter sneg, na italijanski strani Kanina uspeli urediti tudi zgornji del proge do Prevale.

KANIN > Jutri bo tako po štirih letih zopet odprto povezano smučišče Kanin-Sella Nevea, so sporočili iz občine Bovec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trops
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2017 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2015 7:52
Prispevkov: 195
Kraj: Dol pri Ljubljani

Včeraj in danes intenzivno urejajo proge pod postajo D.

http://s53mv.s5tech.net/ipcam/4h.php?loc=Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 69, 70, 71, 72  Naslednja Stran 70 od 72

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Rekonstrukcija smučišča 2015
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB