Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Stelvio

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Stelvio « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 27, 2015 2:29 pm    Naslov sporočila: Stelvio Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Prejšnji teden sem se potikal s kolesom po Dolomitih in si nisem mogel kaj, da ne bi prikolesaril še na vrh Stelvia. Zgoraj je poletno smučišče, baje največje v Evropi. Mi lahko pove kdo kaj več o njem? Kdaj so ga zgradili, zakaj so ga zgradili ... Tudi hotelov je polno, a večinoma precej slabo vzdrževanih. Čemu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2015 2:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ne vem koliko ti ne bom pomagal, nekaj podatkov pa vseeno imam. Najprej Stelvio ni v Dolomitih. Cesta čez prelaz je že stara, zgradili so jo Avstrijci, ker je bila na obeh straneh nekoč Avstrija. Ker je zgoraj tudi ledenik in snežišče s stalnim snegom so tam smučali že pred postavitvijo naprav (kot na naših Ledinah). Ne zamenjaj s progo Stelvio, ki je atraktivna proga v Bormiu.

V 60-ih letih (mogoče kakšno tudi že prej) so na Stelviu postavili tudi žičnice. Smučišče je bolj ubogo, proge merijo samo 9 km (ponekod se hvalijo z 20 km), v glavnem nezahtevne položne proge, skupaj je 6 žičnic. Smučišče je na ledeniku in poleti tam trenirajo klubi in reprezentance.

Gondoli sta 2 ena je stara iz leta 1966, druga funifor iz leta 2000. Vlečnice so relativno nove (20 let). Ker je cesta pozimi zaprta, smučišče obratuje le od maja do novembra, oziroma odvisno od odprtosti ceste. nekje sem prebral, da je bilo nekoč še več vlečnic, ampak nisem siguren.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 1:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Počasi se daleč pride Hvala.

Sem pa mislil, da so to še Dolomiti - no nima veze. Ja cesta je iz prve polovice 19. stoletja iz časov avstroogrske.

Glede smučišča pa - hvala. Sem ga le od vznožja gledal.

Torej so hoteli tudi iz šestdesetih let. Očitno so takrat imeli velike načrte ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Stelvio
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB