Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » visinska razlika

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 visinska razlika « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2015 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ja vidim, saj to je proga ženskega smuka, sem mislil, da se ta imenuje Tofana (saj veš, Abraham pa spomin). Je bila tudi meni všeč. Prej sem mislil, da govoriš o tejle na zadnji sliki - iz Tofane pod gondolo, tudi kar lepa proga.
http://www.smucisca.net/forum/viewtopic.php?t=1065

Sicer pa vso srečo na Višarjanki in poročaj, kako ti bo šlo, ko boš (če boš ) prišel k sebi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2015 5:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Te tri proge so vzporedno: gledano od spodaj (iz cilja) navzgor je najprej skrajno levo Tofana Olypica s svojim startom desno od zgornje postaje trosedežnice in tistim skokom med skalami, nato so Labirinti takoj pod zgornjo postajo štirisedežnice oz. pod Kočo Duca d Aosta, in skrajno desno potem proga Canalone, kjer se v nadaljevanju lahko vse tri združijo.

Še vedno sem prišel k sebi....je pa res da rabim enih par sekund da na polno zadiham....in to je to...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2015 4:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


fischerpro3 je napisal/a:
marko je napisal/a:
E, generacija. Ni to Abraham, to je premalo počepov jeseni. A Labirinti misliš tisto progo v Cortini (Google pravi, da je še ena s tem imenom v Sočiju). Glede na tvoj jagodni izbor bi mi morala biti všeč, ampak je nimam v najboljšem spominu. Je bila na par odsekih zgoraj precej kamnita, spodaj zelo položna, potem pa še stanje na gondoli. Ampak sem bil tam samo enkrat.


Ni, ni premalo počepov...bodi brez skrbi (na Lussarissimo se ne gre nepripravljen verjemi in ta se bliža 14.3.2015)....bicikl, tek in fitness čez celo leto, tako da imam noge kot konj, ampak šparal jih pa lih nisem (pa tudi FIS dila naredi svoje) .......drugače je pa bilo pod Labirinti tole mišljeno http://www.skiforum.it/slopes/71-labirinti.html....tako da ne vem na kakšno gondolo si mislil....Mi smo ga žgali skoz po tisti varianti direktno pod Kočo Duca d Aosta.... in pa po varianti skrajno desno......
http://www.skiforum.it/slopes/72-canalone.html


Še ena žilava:

http://www.skiverband-ooe.at/alpin/alpin-rennlauf/5788-hoess-xl-laengster-riesentorlauf-der-welt
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2015 5:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Ma tega je še: npr. Helmissimo (kateri je kao do sedaj najdaljši velelslalom)
http://www.helmissimo.it/de/, pa Gardenissima http://www.gardenissima.eu/en/home.html (pravijo do mnogo lažja od Lussarissima). pa http://www.schlagdasass.at/ .......Glede taga zadnjega linka pa na 7 km podobna višinska razlika kot na Višarjah na 4 km (Di Prampero ima 940 višinske)....ne more bit ne vem kako hard.... http://www.skiverband-ooe.at/alpin/alpin-rennlauf/5788-hoess-xl-laengster-riesentorlauf-der-welt (pa še datum med tednom jim ne gre ravno v prid-mi amateri moramo med tednom rabotat, da lahko čez vikend gremo kam smučat)

PS vsi znajo nekaj na koncu sezone naredit.....samo pri nas se "kao" ne da....bureki pravi....zato pa je tako kot je..


Nazadnje urejal/a fischerpro3 Sre Mar 04, 2015 5:35 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2015 5:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Zanimiva je primerjava z Gardenissimo. Tale Pyhrn trophy ima na 1052 m višinske 7 km progo s 150 vrati, Gardenisima pa na 1033m 6 km in 115 vrat. Očitno precej hitrejša. In če je kdo pozabil, lani je med ženskami zmagala naša Ilka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2015 5:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

tečno u božjo mater nižje od tistih gostiln na Secedi kjer se paralelni progi (samo tisti kugel pod zgornjo postajo sedežnice je paralelni veleslalom-že tu se razlikuje z Višarjami)združita v en "kao"super G.....pol še pa kakega počasneta vjagaš po dolini, pa se ganjaš z njim (ker te ne spusti naprej) do cilja....je pa res da je spektakel, ker so borci iz svetovnega pokala tud prisotni in ker so iz nje naredili cel šov...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2015 5:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


nikol mi ni tripal kolk jih nardit na dan. mam bolj fetiš od vrha do tal. to imam tam nekje 2600 rekord. močno dvomim pa da bi progo sploh zmogel 4x na dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2015 5:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


fischerpro3 je napisal/a:
tečno u božjo mater nižje od tistih gostiln na Secedi kjer se paralelni progi (samo tisti kugel pod zgornjo postajo sedežnice je paralelni veleslalom-že tu se razlikuje z Višarjami)združita v en "kao"super G.....pol še pa kakega počasneta vjagaš po dolini, pa se ganjaš z njim (ker te ne spusti naprej) do cilja....je pa res da je spektakel, ker so borci iz svetovnega pokala tud prisotni in ker so iz nje naredili cel šov...

klinc za slavo je treba stisnt zobe. sej filinga ni. nardiš klukco pol pa na kej bolj zabavnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2015 5:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Ilki vsak evrček prav pride.... Nam pa tudi kaka kitara pršuta ni odveč....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2015 6:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


jo bo že pamet srečala, nas ne bo več ..

"Edit admin: prosim, ne citiraj."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2015 11:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


ma ja, saj ni fora. meni osebno bolj interesantna npr. kaka taka:
http://www.sv-telfes.at/news93_ausschreibung-9-schlicker-talschuss-jedermann-volksabfahrtslauf-ski-alpin-april-2015.html
teta, doma v bližini, pa neutrudno vabi...
sicer pa... če pa kaki jack zaključi tisoč razlike okrog dveh minut, pa se mu obeta kar herojski standard..

_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2015 12:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


ok, na tej ziher ne
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2015 10:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

A se kdo od veteranov spomni smuka iz Golovca (V Ljubljani), ki so ga prirejali v 70-ih letih (in tudi že prej). Jaz sem kot froc par let zbiral pogum, ko sem se končno prijavil, pa ni bilo snega in ga niso več prirejali. Sicer po dolžini ni čisto v rangu zgoraj naštetih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 Stran 3 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » visinska razlika
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB