Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Carving in plug

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Carving in plug « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
vitta555
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2015 4:21 pm    Naslov sporočila: Carving in plug Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2014 14:11
Prispevkov: 4


Zdravo!
Zanima me če je najboljši način učenja začetnika s Carving smučkami tudi plug? Namreč vem da z "normalnimi" smučmi ni problem dati smuči v pozicijo pluga in se mi zdi da je to dober začetek za učenje. Nisem pa nikoli smučala s Carvingom in me zanima če veste, če se učenci s Carvingom učijo na isti princip - torej najprej plug potem pa šele vzporedno pozicijo smuči ali pa plug preprosto preskočijo in uporabljajo drugačne začetne tehnike smučanja?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2015 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

plug je še vedno ata pa mama začetnikov.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 13, 2015 11:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Obstajajo tudi šole, ki zavračajo plug kot nepotrebno fazo. Prevladuje pa še vedno tako, kot pravi Fischer.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 13, 2015 11:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


To je butasto, začetnik seveda potrebuje plug, ker se je z njim najlažje ustavit na položnem in tako imajo učenci neko osnovno tehniko bremzanja. Pride prav praktično vsak dan na smučišču, npr. za bremzanje v ozkem prostoru pred sedežnico, tako da je del osnovnega nabora smučarskih veščin.

"Edit admin: prosim, ne citiraj."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kofetek
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2015 2:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2015 13:07
Prispevkov: 4


Ste pa odpri temo, ki tudi mene zelo zanima. Prve korake smucanja pri otroku učim sam z nekaj zanimivimi igrami /vajami. Razlog je tudi v tem, da otrok še noče v skupino na tečaj smučanja.

Preseneča pa me, da z različnih strani slišim, da šole od prve minute učijo karving tehniko in izpustijo klasično smučanje.

Sam smučam klasično in karving. Karvingu pa prav ekstremno nisem naklonjen, ker ja izjemno nevaren za poškodbe noge, predvsem kolena, kar potrjujejo tud strokovnjaki:

"Karving smuči so znova spremenile vzorec poškodb, ki so zaradi večje hitrosti postale visokoenergijske. »Včasih smo operirali spiralne zlome, ki, kar se zdravljenja tiče, niso bili tako zahtevni. Danes je drugače, opravka imamo s pravimi eksplozijami kosti v zgornjem delu golenice, v predelu kolena. Ne morem pozabiti pripombe kolega, s katerim sva operirala pacienta s tako eksplozijo v kolenu; med operacijo, ki je bila tehnično zelo zahtevna, je po uri ali dveh pripomnil: 'Kje pa je tule koleno?' In res je bilo vse dobesedno raztreščeno v prafaktorje,« pripoveduje prim. Matej Andoljšek.

Citat iz:
http://www.polet.si/dr-house/vojne-razmere-v-bolnisnici-na-koncu-treh-dolin

Če to bere kak učitelj, me res zanima:

- ali šole učijo od začetka in 100% samo karving,
- kaj je razlog za tako odločitev,
- kako se obnese pri najmlajših recimo od 5 leta dalje. Zanimiva bi bila tudi statistika poškodb. V bistvu me zanima ali je pri otrocih večja možnost za poškodbe pri klasični ali karving tehniki.











NoriSnezak je napisal/a:
marko je napisal/a:
Obstajajo tudi šole, ki zavračajo plug kot nepotrebno fazo.


To je butasto, začetnik seveda potrebuje plug, ker se je z njim najlažje ustavit na položnem in tako imajo učenci neko osnovno tehniko bremzanja. Pride prav praktično vsak dan na smučišču, npr. za bremzanje v ozkem prostoru pred sedežnico, tako da je del osnovnega nabora smučarskih veščin.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arkham
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2015 2:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Sep 2014 18:51
Prispevkov: 8
Kraj: Mirna

Živjo

Dal sem hčerko v šolo smučanja v Kranjski gori in so jo učili vozit plug tako, da plug tehnike niso še vsi odpisali.

Jaz mislim, da izpuščanje plug tehnike pri učenju je bolj tržna niša bi rekel kot pa kaj drugega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2015 6:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Par let nazaj so me na faxu učil fantje in dekleta iz Demo teama in smo gladko začeli s plugom. Carving zavoj je prišel na vrsto šele dosti kasneje in celo dejali so, da bile za začetek boljše stare sulice brez stranskega loka.
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2015 1:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Treba je biti precizen in ločiti plug od plužnega zavoja in drugih oblik zavoja, kjer so smuči stalno ali v neki fazi v klinastem položaju. Če je sam plug, kot osnovna oblika drsenja nujen za nadaljnji napredek v smučanju, plužni zavoj ni. Sam bi sicer zagotovo vsaj še čisti plužni zavoj tudi učil 8sem pač stare šole), gre pa zagotovo tudi brez tega. Recimo UPS metoda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2015 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Je pa najbolj verjetno debata okrog učenja pluga in plužnih zavojev brez potrebe. Ne porabi se veliko časa za učenje osnov, bodimo pa si edini, da nas znanje pluga ob kakšni nepredvideni situaciji lahko tudi reši. Je pač tako, da vsaka stvar, ki jo dodatno obvladaš nekaj pomeni !
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Carving in plug
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB