Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Kitzbühel

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Kitzbühel « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 16, 2018 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


že dogaja..

https://tvthek.orf.at/profile/Tirol-heute/70023/Tirol-heute/13992000/Kitzbueheler-Bergbahnen-in-Skisaison-gestartet/14379567
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2019 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Med petkom, 8. 2., in nedeljo, 10. 2., smo smučali na področju Kitzbühela. Vreme je bilo solidno, saj je bilo v petek in soboto večinoma sončno, v nedeljo pa je prevladovala visoka oblačnost. Vidljivost je bila kljub temu tudi tega dne zelo dobra. Temperature so bile precej visoke, tako da so se prisojne proge ojužile, sicer pa je občasno vseeno malo zazeblo zaradi nekoliko močnejšega vetra. Snega je na področju Kitzbühela veliko, se pa že pozna februar, saj je bila gneča precejšnja. Proge so bile najbolj uničene v petek, ko je čez noč padlo 10-15 cm snega.

Plan prog: https://www.skiresort.info/ski-resort/kitzbuehelkirchberg-kitzski/trail-map/

Za lažjo predstavo dodajam še nekaj fotografij po dnevih


Petek, 8. 2. 2019

Proga 70 ob moderni sedežnici Rasterhöhe


Na progi 74 ob nekoliko bolj mrzli (sicer odklopni) sedežnici brez pokrovov


Proga 75 s Zweitausenderja je ena najširših na celotnem smučišču


Na dolinski progi proti Jochbergu


Na progi 77 ob gondoli Panoramabahn Kizbüheler Alpen






Sobota, 9. 2. 2019

˝Mini Ischgl˝ v Kitzbühelu


Streif


Mišnica


Proga 22 v Kitzbühel je bila fantastična


Na progi ob sedežnici na Steinbergkogel






Nedelja, 10. 2. 2019

Na najmodernejši sedežnici na področju Kitzbüheler Horna


Pogled s proge 4 navzgor ...


... in navzdol


Pogled na progi 4a (levo) in 4 (desno)


Proga v dolino ni umetno zasneževana, zaradi česar so se na njej že pojavile rjave lise


Ena z vrha Horna

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2019 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Če bi stanoval v Mitersillu po tvoji reportaži domnevam da bi en dan imel kamot zapolnjen s smučanjem po Panorama, Zweitesendser in Wurzhohe, kajne ?

Kaj pa potem 2. dan - se mi bolj splača zapeljat z avtom to Kitzbuhela in tam probavat Streif in okolico ali bolje da kar isto pičim z Panorama žičnico in naprej z 3S-Bahn do Kitzbuhela in v dolino (pa seveda še nazaj ?
Je na 3S-Bahn zelo gužva za čakat ?

So zelo strogi in 16:00 nehajo obratovat kake povezovalne ali še imaš kaj lufta ? In če vse zamudiš, morda ve kdo kake so ski-bus povezave med Kitzbuhelom in Mitersillom ?

Če bi imel samo 2 dni katere hribe in proge za solidne smučarje priporočaš (niso nam všeč preveč položne alil polno položnih odmaranj vmes) ?

Kaj pa če imaš samo 1 dan (da hočeš druge dni it naprej v Zillertal in Hintertux) kateri hrib/proge bi izbral v KitzSkiju ?

Hvala za info !
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2019 6:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


@Smucar9

1. 1 dan je popolnoma zapolnjen, če smučaš med Mittersillom in Jochbergom, imaš prav.

2. Za 2. dan se ti, če želiš odvoziti večino prog na področju Kitzbühela, splača odpeljati kar do Kitzbühela. Če boste šli s smučmi vse od Mittersilla pa do Kitzbühela ne bo dovolj časa, da bi presmučali vse naprave na področju Kitzbühela. Je pa tudi na ta način možno prevoziti vsaj glavne proge in se nato tudi vrniti nazaj do Panoramabahna. Na 3S-u ob našem obisku ni bilo nobene gneče.

3. Povezovalne večinoma delajo do 16.15 ure. Ostale naprave do 16.00 ure. Večjih popustkov ni. Skibus vozni red: https://www.kitzbueheler-alpen.com/media/2018-19-Kitzbuehel-Pass-Thurn-Mittersill-bis-17.03.2019.pdf

4. Več dobrih prog je nad Kitzbühelom, a je tam tudi nekoliko večja gneča. Priporočam, da se gre vsak dan na en del smučišča.

5. Če bi imel 1 dan, bi priporočal smučanje nad Mittersillom, saj je nato le še 20 min vožnje do Zillertal Arene ter nekoliko več do doline Zillertal. Zlasti bi to varianto priporočal z vidika večje priročnosti - ker je Panoramabahn ravno na poti proti Zillertalu - sploh, če tja prideš s smeri Felbertauerna oziroma Zell am Seeja
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2019 7:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


mihek je napisal/a:

5. Če bi imel 1 dan, bi priporočal smučanje nad Mittersillom, saj je nato le še 20 min vožnje do Zillertal Arene ter nekoliko več do doline Zillertal. Zlasti bi to varianto priporočal z vidika večje priročnosti - ker je Panoramabahn ravno na poti proti Zillertalu - sploh, če tja prideš s smeri Felbertauerna oziroma Zell am Seeja


Hvala za zelo izčprne in informativne odgovore !!
tole za 1 dan, sem mislil, da bi seveda 2. ali 3. dan šel nekam čisto drugam. In ker se mi ni problem z avtom peljat, bi 1 sam dan za Kitzbuhel se bil pripravljen tudi stran od Mitersilla odpeljat do kateregakoli hriba KitSkija.
Tko od Kitzbuhelskih hribov, kateri ti je najbolj všeč za 1 dan smuke (če bi samo tistega lahko izbral) ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2019 11:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


Zraven Kitza imas tudi Skiwelt /Wilder Kaiser..
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2019 11:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

Pozdravljeni,

po odlični otvoritvi sezone, sva se 8.12. še prvič podala v Kitzbühel.
Parkirala sva ob 9.00 pri Fleckalmbahnu (novost te sezone). A glej ga zlomka, nova gondola jim očitno še dela nekaj preglavic in ni delovala. Rekli so, da bo trajalo kar nekaj časa, da stvar uredijo, zato smo hitro skočili na skibus za Hahnenkamm. 25 minut pozneje smo kočno bili na gondoli (za las zgrešili Križajevo).
Na vrhu Hahnenkamma pa šok, nepopisna gneča. Ogromno ljudi, testi smučarske opreme vseh proizvajalcev, malo prostora. Zato smo hitro odsmučali proti 3S.

Na Hahnenkamm Bahn

Štart smuka

Streifu še kar manjka



Dlje smo šli od Kitzbühela, manj ljudi je bilo

3S
Potem pa počasi proti meni osebno najlepšemu delu smučišča, ki je bilo tudi najmanj obljudeno, Resterhöhe, Zweitausender. Proge so daljše, širše, panorama je res izjemna. Odprto je bilo do Thurnpassa, proga do Panoramabahna še ni odprta.






Proga 70 proti Resterhöhe
[URL=h

3-sedežnica Trattenbach (kar nekaj naprav, ki niso tako luksuzne)



Sedaj je bila tudi usposobljena Fleckalmbahn. Podobno kot v Zilelrtalu Tuanmandl bahn, luksuzni sedeži, gretje...



Pod črto: lep smučarski dan. Po grozoviti gneči prvih nekaj minut je območje od Jochberga do Thurn Passa močno popravilo vtis. Manj ljudi, lepše in daljše proge, tudi več snega, a zato vedno manj lukszune naprave.
Proge so bile kar ledene a brez kakih hudih problemov. Na koncu sva smučala na območju Kirchberga, kjer so bile proge že precej zdrsane.
V enem dnevu se da iz Kitzbühela do Thurn Passa in nazaj brez hitenja, če si dlje tam pa se verjetno bolj splača, če smučišče presmučaš po delih.
Osebni vtis, v smeri Kitzbühel-Thurn Pass je kar nekaj povezovalnih ozkih prog in imaš občutek, da se ne nasmučaš najbolj. V smeri nazaj proti Kitzbühlu pa tega ni in se ti vsaj zdi, da si tja res prismučal.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2021 11:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


https://www.tt.com/artikel/30804651/piste-im-oktober-streit-ums-weisse-schneeband-im-gruenen

Zadnja leta so vedno bolj popularna odprtja pozno jeseni z snegom iz lanske zime. Od letos kot kaže tudi v Kitzbühlu.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2021 11:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


To prakticirajo že kar nekaj časa.
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2022 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

Že kar nekaj časa brez poročila iz Kitzbühela? To je treba nujno popraviti.
Po zares dobrem odprtju sezone v Skicirkusu sem pričakoval vsaj nekaj takega, če ne še boljše razmere. A žal temu ni bilo čisto tako.
Večino smučišča so odpli ravno v soboto 17.12. in to se je marsikje poznalo na širini prog, ponekod je bilo kar nekaj grudic kamenja in zemlje. Glede na vremenske razmere v zadnjem obdobju sem pričakoval več. Podobno kot ob prvem obisku je največja gneča okoli Hahnenkama potem se pa malce umiri. Vreme v prvem delu dneva ni bilo najboljše zato tokrat do Resterhöhe nisva šla.
Več pa kot vedno v videu, seveda s slovenskimi podnapisi.
Aja, Streif Familienabfahrt je že odprt.
https://youtu.be/J85za3UQueA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2022 10:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


Bil v ponedeljek v kitzbuhelu vreme blo bolj oblačno, pa tut temparature na hribo bolj tople(+2) ko pa v dolini(-1)








































png pictures website
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2023 11:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Še moj prispevek glede včerajšnje odlične smuke v Kitzbühel-u, ki ni samo legendarni Streif.

Glede na to da sem imel nočitev blizu Mittersila, sem dan začel na gondoli Panoramabahn 2. Sledila je takoj smuka po progi 77 nazaj do vmesne postaje gondole. Proga je bila na enem delu malce slabše urejena, kot da so pozabili zratrakirat, vsega skupaj mogoče 30-40 metrov. Sledil je postopen premik po smučišču, po progah 70 do Resterhohe, nato po modri progah proti Zweitausender predelu. Tam sta sledili še dve vožnji po progi 75, ki je bila meni osebno ena lepših prog, široka, dokaj strma, sneg zelo oprijemljiv.

Nato sledi mogoče "najslabši" del KitzSki smučišča, in sicer trisedežnica Trattenbach in potem sidra Gauxjoch, preko katerih moraš it, če želiš nadaljevati pot proti Jochbergu in potem Kitzbühel-u. Tukaj pričakujem da bodo v bližnji prihodnosti posodobili napravi. Je pa res, da ponavadi greš na ti dve napravi samo 1-krat v dnevu, kar ni konec sveta, in ne predstavlja neke velike ovire, ampak vseeno.

Dan sem nadaljeval postopoma proti 3S Bahnu, prej sem se spustil še do Jochberga ter potem nazaj gor z gondolo Wagstattbahn. Sledil je transfer proti Kitzbühel-Kirchberg stran smučiša z 3S Bahn gondolo, ki traja okrog 10 minut.

V tem predelu sem potem presmučal te glavne proge, spust do Pengelsteinbahn 1, spust po progi Fleck 25 do Fleckalmbahn gondole, z luksuznimi kabinami. Proga Fleck je na žalost bila cela v ledeni ploskvi ob 13h, in je blo več ali manj drsenja kot smučanja. Sicer je pa proga zelo lepa, predvsem pa dolga in najbrž zjutraj v odličnem stanju.

Okrog 14h so sledile še vožnje po strmejših progah 23 Griesalm ter 38 Direttisima. Progi sta bili ob tej uri še vedno v zelo dobrem stanju, brez kucljev, sneg oprijemljiv, razen na 3-4 odsekih je bilo nekaj ledu.

Ob 15h pa je sledil potem še spust po Streifu. Mislim da so besede odveč po kakšni progi tekmujejo, najbrž vsi vemo. Seveda, proga ni urejena za smučanje, kuclji, led in pa še smučarske kamikaze, ki na vrhu Mišnice padejo in drsijo dokler se ne ustavijo. Sledila je potem še vožnja s Free Ski Busom nazaj do Panoramabahn 2. Je pa možno smučišče presmučati tja in nazaj, če želiš. Tokrat sem se odločil da raje izberem avtobus, saj sem želel malo več raziskovati.

Rad bi izpostavil, da sem samo 1x čakal na sedežnico 1 minuto, in še to takrat ko sem ravno naletel na 2 skupini šol smučanja. Sicer pa sem praktično vedno se lahko pripeljal direktno na sedežnico/gondolo, brez kakršnegakoli čakanja. Gužvo sem občutil samo na eni progi, kjer je bilo malce več šol smučanja, sicer pa proge prazne, brez ovir si lahko smučal svojo linijo od vrha do dna.

Glede narprav tudi ni za izgubljat besed, z izjemo prej omenjene 3-sede in sidr. Najde se še dve fiksni 4-sedežnici, ki sta na srečo kratki, in sem na njiju moral zaradi povezav 1x, ampak nič kritičnega.

Strnjeni vtisi, začnem z minusi najprej:
-stara in počasna povezovalna 3-seda in sidra (na srečo greš samo 1x v dnevu in niso tako dolge, ampak vseeno)
-proga Fleck 25 je bila cela v ledu, najbrž posledice toplega decembra
-želel bi si kakšno progo več, ki je daljša, recimo kot je dolga Fleck
-varčevanje z energijo, nobeni sedežnici ne dela gretje sedežev (imajo pa o tem tudi obvestilo na strani, tako da si s tem seznanjen že prej ko prideš)
-na momente sedežnice zaradi varčevanja niso delovale s polno hitrostjo (ni kaj, živimo v čudnih razmerah trenutno)

Pa še plusi:
+moderne naprave
+malo ljudi
+odlično pripravljene proge
+široke proge, zlasti na predelu Zweitausender, pa tudi drugje nisem nikjer občutil stiske s širino

Proge zmagovalke: 77, 70, 75, 60, 23, 38. Izpostavil bi lepo strme proge, ki so hkrati tudi zelo široke.

Glede na to da je bil to zame verjetno zadnji smučarski dan, nisem pretiraval, je naneslo 56km in 9k višincev.

Gledano v celoti, me je smučišče prepričalo, in se še vrnem. V kombinaciji z Zillertal dolino, lahko narediš izjemen smučarski teden. Na sploh se mi zdi da mi Tirolska smučišča dosti bolj sedejo kot Dolomiti.

Še nekaj malega od slik:

Vmesna postaja Panoramabahn2:


Vrh Panoramabahn2:


Jutranja proga 77:


Širina prog:




3-seda Trattenbach:


8-seda Zweitausender:


3S Bahn:




8-seda Brunn:


Stanje prog okrog 14h:


Štart smuka:


Mišnica:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2023 12:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala za vtise in fotke. Imam občutek da je to, sicer svetovno znano smučišče, v našem forumu in na splošno med slovenskimi smučarji zelo zapostavljeno.

Citiram:
Nato sledi mogoče "najslabši" del KitzSki smučišča, in sicer trisedežnica Trattenbach in potem sidra Gauxjoch, preko katerih moraš it, če želiš nadaljevati pot proti Jochbergu in potem Kitzbühel-u. Tukaj pričakujem da bodo v bližnji prihodnosti posodobili napravi.

Bodo, predvidoma že letos (gl. zadnji odstavek):
https://www.krone.at/2906388
Citiram:
Das größte Bauprojekt (23 Millionen Euro) im kommenden Sommer sind zwei 6er-Sesselbahnen der Firma Leitner, die im Jochberger Gebiet einen Schlepplift und eine fix geklemmte 3er-Sesselbahn ersetzen.

Menda so prvotno nameravali obe napravi zamenjati z eno kabinko od spodnje postaje Trattenbacha do zgornje postaje Gauxjocha (s čemer bi precej pospešili povezavo, žal pa izgubili nekaj prog), ampak geologija terena na direktni trasi tega ni omogočila. Zdaj bodo gradili dve šestsedežnici, trisedežnico bodo zamenjali po nespremenjeni trasi, vlečnico po malenkost zamaknjeni. Ob tem naj bi reaktivirali tudi progo 69 ob sedežnici Trattenbach, ki je bila v preteklosti urejena - in celo zasnežena - črna proga, že nekaj let pa vegetira kot neteptana Skiroute.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2023 12:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Mene osebno je navdušilo, sicer sem ga enkrat obiskal 2012, ampak takrat samo za par ur. Verjamem da v času počitnic je več gneče, ampak mislim da glede na naprave, mora kar dobro požirati večje število smučarjev.

Edino pomanjklivost mogoče še vidim v nadmorski višini, ker je relativno nizko v primerjavi z drugimi smučišči, ampak narava je narava.

Hvala za deljeno novico, nisem vedel da je že tako hitro v planu zamenjati ti dve napravi. Super, to bo res odlična pridobitev!

Mogoče še info glede nastanitve. Spal sem v hotelu Klausnerdorf nad Mittersilom, 900m od vmesne postaje Panoramabahn 2. Cena 105€ z zajtrkom za dve osebi. Glede na to da sem rezerviral 1 dan prej, cena več kot sprejemljiva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 11:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Dan kasneje kot exski (torej 9.2.2023) sem tudi jaz bil na področju Kitzbuhelskih Alp. Žal pa je moje mnenje o tem smučišču precej slabše. Najbolj mi je sicer bila všeč okolica v bližini Mittersilla, toda bolj ko sem prihajal proti Kitzbuhelu, slabše mi je bilo. En kup "starejših" počasnih štirisedežnic s trdimi sedeži, troseda, sidro in veliko ljudi na progah. Le te so se mi zdele na področju Kitzbuhela tudi kratke. V primerjavi s Saalbachom, Zillertalom so tako naprave kot proge za en nivo nižje. Tudi sneg je bil v primerjavi slabši, da o dokaj ledenem spodnjem delu "turistične" proge ob smukaški niti ne govorim.

Skratka, predel nad Mittersilom mi je ok, Kitzbuhelski pa ne preveč. Zdi se mi precenjen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Kitzbühel
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB