Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2014/15

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 Mokrine/Nassfeld 2014/15 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2015 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Ker ne vem, kakšen je tvoj okus, ali lahko opišeš, kako brezhibne so bile proge? Ledene in betonske, kot je napisal volki, ali kaj drugega?

Zweikofel pa je proga, ki je najbolj izpostavljena soncu, je praktično edina proga z južno lego na Mokrinah .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 12:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Na smučanju mi je vedno (pre)vroče. Sem ljubitelj trdih prog in umetnega snega. Če tega ni, je tudi led dober, samo da škriplje, da je podlaga hitra in da ni kupov, kjer je težko zavirati. Ker tega letos nisem bil deležen skoraj nikjer, sem bil tako pozno v pomladi pač prijetno presenečen.
Kar se pa tiče Zweikofla in njegove osončenosti...če ti praviš , da je najbolj južna proga v Nassfeldu, bo menda že držalo. Jaz sem bil tam trikrat (3x) v življenju, ti pa samo letos 12x. Ampak v petek sem bil na njej samo enkrat, in sicer okrog treh popoldne in takrat je bila (sem napisal "dokaj")v senci. Sicer pa mislim, da so bile na ta dan kar vse proge približno enako osončene, problem je bil le v nadmorski višini.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 10:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Zelo lep dan sva preživela na Mokrinah - zgleda da sva našla enega redkih koncev Alp kjer danes sploh ni snežilo. Bilo je nekaj oblakov in dosti sonca, pa kar (pre)mrzlo - zjutraj je bilo na vrhu -8, čez dan pa se tudi ni nič grelo, pa še precej vetrovno je bilo, sploh popoldan.

Dan sem začel z brušenjem robnikov za 8 ojrov zgoraj na Madritschnu, potem pa sva zaradi mraza takoj zavila dol na gondole. Troglofel odličen, trd, ampak ne leden (no, vsaj s svežimi robniki ne):






Še boljši pa je bol dopoldan Zweikofel, spomnil sem se debate ki sta jo imela Pončo in Tomi in poiskal edino progo ki je ob desetih začela za odtenek spuščati:


Začuda je bilo na obeh gondolah kar polno, redno smo čakali po 2 ali 3 kabine. Ob pol dvanajstih je seveda sledila prva smuka v dolino, ampak ravno takrat se je pooblačilo, tako da fotk nimam. Zgoraj pa še malo uživancije, najprej na Sonnleitnu:


Proga ob pol dveh - gladka kot dojenčkova ritka, nobene čofte, nobenih puklčkov, ampak tudi ne ledena:


Da ne bom samo hvalil: desna (gledano navzgor) proga na Mossernu si v zgornjem delu zasluži oznako ledena, niti sveže kante niso pomagale. Podoben je tudi zgornji del Madritschena. Največ vetra in/ali največ smučarjev?


Garterkofel ob treh:


Da ne boste rekli da slikam izključno v soncu :


Za konec pa ... se ve kaj. Ne vem če sem kdaj 6. aprila smučal na 600m v tako dobrih razmerah:






Snega je dovolj do konca zadnje strmine, edino zadnjih 100m ravnine do gondole je en precej pisan in tanek snežni trak, tisti ne bo zdržal do prihodnjega vikenda.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 9:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

No, zdaj vemo, kje bo zgornja postaja:







Sicer pa nič novega, le proga v dolino je zaprta, oz. Zweikofel ne dela več. Aja, pa spet je prišla pomlad .

Proge popoldneva - Sonleiten, še posebej spodnji del ob vlečnici :

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 11, 2015 8:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Pomlad je udarila na polno. Že takoj zjutraj si lahko izbiral med betonom na manj in putrčkom na bolj osončenih progah.

Putrček :



Beton :



Zjutraj je na prelaz sicer silila megla:



A se je kmalu popolnoma razjasnilo:



Gneče seveda ni bilo, že pred opoldnevom se je popolnoma spraznilo, popoldne je bilo nekaj ljudi edino na Sonleitnu, kjer so bile tudi najboljše razmere. Povsod drugod je bilo še zame premokro in preveč razrito.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 12, 2015 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

No pa smo bili še zadnjič v tej sezoni na Mokrinah.

Zjutraj je bil sonček, tam do cca 11h, potem pa se je pooblačilo.... in tako ostalo do konca.

Proge so bile,... jah pomladanske mokre,... kupaste,.... skokcov nič več (tamala pa v jok),.... guzve pa tudi nobene.....
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 Stran 4 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2014/15
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB