Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2014/15

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Mokrine/Nassfeld 2014/15 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2015 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

No, danes pa niti slučajno ni bilo toplo, tudi opoldan so bile temperature pod ničlo, proge pa posledično povsem zimske - trd (ampak ravno še ne leden) star sneg in na njem nekaj suhe 'moke', ki se je čez dan narinila v večje in manjše kupčke. Na splošno torej dobre snežne razmere, je pa precejšnja razlika med progami, tudi med sosednjimi z enako lego. Na splošno so mi najbolj 'sedle' proge na Rudniku in Mossernu, posebna poslastica pa je bila črna na Gartnerkoflu, še ob treh popoldan super za vozit s pršičem na trdi podlagi.

Gneča ... je bila in ni bila: zjutraj ob devetih smo na Millenium prišli z minimalnim čakanjem (pod 2 minuti), najdaljša vrsta (5 minut) je bila na Gartnekoflu, pa na obeh Garnitznih smo stali 2 ali 3 minute. Na nasprotni strani, torej Rudniku in Trogkoflu smo občasno čakali minuto, na Mossernu začuda nikoli.

Dve ali tri fotke sem tudi naredil:

Prvo uro je nebo še prekrivala visoka oblačnost, ki se je počasi tanjšala:






Najdaljša vrsta dneva, z nekaj aktivnosti se je dalo priti do sedeža v malo manj kot 5 minutah:


Počasi je sonček pregnal zadnjo oblačnost:
























Malo po dvanajsti za spremembo enkrat v dolino, zgoraj po (takrat še) odlični črni progi od vrha Zweikofla naravnost navzdol:


Nad vmesno postajo se sneg počasi spremeni iz zimskega v pomladnega:


Proti dolini pa pravi marčevski putrček, vem da me trdoljubi nikoli ne boste razumeli, ampak meni je to najljubši sneg sezone:






Nazaj v zimi, medtem so se oblaki spet nekoliko zgostili:




Pa še druga fura v dolino ob štirih:






Zadnji breg pa je bil ob štirih res rodeo, kot piše andrejv. In kar nekaj smučarjev za katere bi bilo bistveno bolje da bi šli na gondolo kot da se pobijajo tu dol. Ampak meni za spremembo paše tudi nekaj južnih puklčkov, glavno da se da smučat do doline:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Godfather20
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 5:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 1:16
Prispevkov: 26


V nedeljo podobne razmere, ampak sonca praktično ni bilo. Mogoče samo za odtenek po 14 uri. Kljub vsemu naredil 60km. Žal pa so kar nekaj spominov dobile tudi smuči. Nekaj tudi na račun difuzne svetlobe. Na splošno za ta letni čas se najde kar dosti kamnov?!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 07, 2015 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


Danes idealen dan, -1, brez vetra, brez oblaka, proge celi dan super, brez ledenih ploskev in odjuge gužve tudi ni
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2015 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Fajn dan danes na Mokrinah. Sicer so bile ledene plošče in tudi sneg je popustil ampak se je dalo fajn na smučat.

Zanimivo je bilo, da ni bilo prevelike gneče... sem pričakoval, da bomo stali v vrstah. Pa je bilo kar ok.

Več bo pa verjetno Tomi povedal
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2015 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Prav veliko več ne , tudi slik nimam. Danes je bilo v primerjavi z včerajšnjim dnem ljudi manj, a so bile proge kar precej bolj zdrsane. Tam, kjer sem smučal jaz, kaj dosti odjuge ni bilo, sem pa res zaključil že ob 14.30.
Fajn je blo, ampak ne za oceno 5, razen vremena seveda. Sem še preveč razvajen od Silliana .

@gas: a se mar poznava?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2015 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Mi skoraj cel dan smučal v FUn parku tam je blo ok

tomi: ne,..samo sem videl avtodom oz. smo imeli zraven parkiran naš avto.
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 10:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Današnje razmere nikakor niso ustrezale imenu smučišča . Podlaga je bila bistveno trša kot za vikend in to praktično na celotnem smučišču, kljub celodnevnemu soncu je spustilo le redkokje. Ljudi kar precej, ta teden poteka tudi največji avstrijski šolski tečaj, zaradi katerega si lahko občasno naletel na gnečo na progi ali pred žičnico, a ni bilo sile. Zdrsano niti ni bilo dosti in se je dalo dobro nasmučati, tokrat sem največ smučal na Trogkoflu in Madrichnu. Seveda pa so nujno potrebne ustrezne smuči z ostrimi robniki in tudi "trdoljubnost" nikakor ni odveč .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2015 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Od zimske idile z novim snegom na vrhu ... :


... do poznopomladnih puklčkov v dolini:


Vreme je bilo perfektno, gneče nobene, snega dosti, kvaliteta pa zelo odvisna od višine, lege in bioritma tipov ki so včeraj teptali proge . Nov sneg vsekakor ni izboljšal snežnih razmer, prej obratno. Je bila na zelo mali razdalji izjemna razlika med stanjem na progah, od grudastega novega snega, južnih grbin do čistega betona se je našlo vse. Trogl je recimo že ob desetih spuščal, Gartnekofel je bil istočasno še čisti beton. Vsekakor se je našlo dovolj prog z dobrim snegom, da sva se do sitega nasmučala. Najboljše proge dneva za moj okus so bile Sonnleiten ... :


Desna Mossern:


Trogkofel je bil še ob treh prej prertd kot premehek:


Tudi Rudnik je bil cel dan bolj za trdoljube:


Meni najlepša (saj vem da sem malo premaknjen) pa seveda proga v dolino - prvič sem jo (od prve vmesne postaje navzdol) prevozil že ob devetih:


Drugič ob enih, takrat je bila skoraj idealna:


Ob po petih pa seveda malo zdelana:


BTW, proga v dolino je v podobnem stanju kot pohorski stadion v začetku marca - tu in tam se na robovih pokaže malo trave. Ampak na Mokrinah jim na misel ne pride da bi progo zaprli, raje so steptali malo na ožje in prestavili palice ki označujejo progo malo bolj proti sredini ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 30, 2015 11:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Miki hvala za reportažo.
Vprašanje: ali bi bilo za it gor v sredo ob taki vremenski napovedi, ki je trenutno na bergfexu?
http://www.bergfex.si/nassfeld/wetter/prognose/#2
Ali bo pretoplo?
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 30, 2015 2:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Kje pa ti vidiš kakšno toploto . Temperature bodo že brez vetra čisto zimske, razen seveda v dolini. Veter naj bi bil pa kar močan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2015 7:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Mene tud mika v sredo, sam kar me odbija je močn veter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2015 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Miki, v soboto smo se pa zgrešili .

Super vikend je bil, predvsem po zaslugi vremena in še posebej tistih, ki menijo, da je smuka konec marca itak brez veze .



Zasnežene smreke so tole zimo skoraj atrakcija :



Nov kicker (a sem se prav izrazil ) v parku:



In še zadnja vožnja malo po 16. uri:



V nedeljo zjutraj ni bilo betona, ker je sneg zvečer, ko so ga teptali, že pomrznil:



Ljudi je bilo še manj kot v soboto, ura kaže pravi čas:





Presenetljivo pa je bila manjša gneča na Sonnleitnu, še na višku sezone sva tu čakala manj. Tudi proga je bila spodaj kar razrita:



Še na Gartnerkoflu je bilo v špici dneva praktično prazno, proga pa kar trda:



Opoldanska zasedenost parkirišča:



Trogkofel je bil v nedeljo veliko bolj prijazen :



Popoldne so se sicer počasi gostili oblaki, ki pa niso pokvarili vtisa super vikenda .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2015 2:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


A v pond. 6.4. je zadnji njihov dan?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2015 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 188
Kraj: Maribor

Danes beton in led na večini prog. Zgoraj malo pod ničlo, proga v dolino od polovice spustila že ob 12 h. Smučarjev kar nekaj, vendar brez čakanja na napravah.
Žal je veter na gornjih progah odpihnil ves mehki sneg tako, da je bila na večini prog izključno betonska podlaga ali pa sami led. Imel sem občutek kot, da so bile proge pripravljene z strojem za urejanje drsalič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2015 8:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Danes je bil Nassfeld daleč najboljši smučarski dan v tej sezoni. Ni jih bilo veliko, da bi z njimi primerjal, ampak vseeno.
Nebo brez ene same sence, temperature za tretji april znosno okrog ničle pa tja do +4°C-ja, zame pač pretoplo.
Proge so bile zjutraj pa nekje do 12.ure brezhibne, potem pa so začeče spuščat. Najbolje so se držale FIS (čeprav je bil spodaj že slab), Garnitzen 2, Trogkofel in pa Mossern.
Najslabše pa (zanimivo, kljub temu da je dokaj v senci) Zweikofel. Rudnik in Sonnleitn nekje srednje. Za progo v dolino nam je ob 16.15 zmanjkalo časa, pa nič ne de, ker je bil pogled nanjo z gondole prav žalosten (blato).
Veter je bil zanemarljiv, ljudi pa presenetljivo veliko (pač prazniki), ampak čakanja pa nikjer. Za oceno 9/10 so mi manjkali nabrušeni robniki.
Letošnjo seznono sem tako zaključil, za naslednjo je pa v planu Topskipass Kaernten. Samo global warming naj klimatologi prestavijo za kako stoletje, pa bo.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2014/15
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB