Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2014/15

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 Mokrine/Nassfeld 2014/15 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 9:33 pm    Naslov sporočila: Mokrine/Nassfeld 2014/15 Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Katastrofa . Resda sem razvajen od Melija, ampak tako slabega stanja resnično nisem pričakoval. Načrtovano kratek obisk sem tako zaradi slabih razmer še dodatno skrajšal.

Že prvi vtis je bil slab, parkiral sem na mestu, kjer bi sicer iz avta stopil direktno na progo, danes pa je bilo do nje kar nekaj korakov. Zraven še pogled na rjavo spodnjo strmino na Troglu, slika je sicer nastala precej kasneje:



Tudi višje ni bilo preveč spodbudno:





Zato sem takoj zavil proti Madrichnu:



Povezava je sicer izgledala precej čudno, a proga od daleč kar v redu:





Ne pa tudi od blizu:



Na sedežnici so zdaj nove kupole, ki že odprte zadržijo precej vetra. Dobra pridobitev, ki pa bo tudi privabila več smučarjev.
Po eni vožnji in pol sem šel pogledat, če je kaj bolje na nasprotni šestsedežnici. Tu sem zaradi kar dobrega zgornjega dela (beri brez vidnega kamenja) naredil par voženj. A na strmini je bilo potrebno izbirati med ledenim robom in grudasto sredino, seveda pa povsod paziti na kamenčke:



Pogled na Trogkofel in novo progo:



Proga na drugi strani, tu nisem smučal:



Iz obupa sem šel poskusit celo do Milleniuma, naprej proti Sonnleitnu je proga zaprta. Peljal sem se pa 3x: prvič, zadnjič in nikoli več .

In treba se je bilo spustiti po Troglu:



Glede na razmere žičničarji res nimajo kaj storiti, no tule bi se vseeno dalo napraskati nekaj snega in prekriti rjavino:



Še poskus na drugi strani:



Ozka proga:



In seveda kamenje:



Še najbolje je bilo ob sedežnici La Prima, a še vedno daleč od ocene prima . Mogoče bi bilo bolje ob sedežnici La Perla , a ta ne dela.
Količina naravnega snega pri spodnji postaji:



Mogoče bi kakšen geolog odkril, da je precej kamenja, ki ga omenjam, "le" zmrznjena zemlja, a vseeno tole ni bilo preveč podobno pošteni smuki. Smuči so sicer zaradi previdnega "smučanja po jajcih" (nemenoma je narekovaj že pred besedo smučanje ) sicer preživele...

Aja, obisk je bil večji, kot bi pričakoval tudi ob boljših razmerah. Ogromno je raznih skupin, ki hitro zasedejo ozke proge, a jih žičnice dobro požirajo.
Še ena pripomba: ponoči je zapadlo neverjetnih 1,5 cm snega, zato je danes vseeno izgledalo nekoliko zimsko.

Zaključek: škoda smuči, časa, denarja (čeprav je karta "zastonj"). Seveda, dokler se razmere ne popravijo, a kaže bolj slabo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 9:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Hvala za pošteno oceno in opozorilo (danes imava krizni sestanek na temo 'kam za vikend'). No, vsaj to zdaj vem kam NE bova šla .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 8:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


30cm ga more napadit, potem pa bo
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 11:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Eh, kaj bi s 30 cm? Če že sanjamo, dajmo konkretno ... recimo 3 m . Ne bi bilo prvič.

Se pa letos Mokrinam vidi, da se preveč zanašajo na naravni sneg, ki jih zadnja leta vedno znova obdari s kakšnim obilnim sredozemskim ciklonom. Letos ko naravnega snega skoraj ni, pa se je lepo pokazalo:
- da so pri zasneževanju zaspali na nivoju izpred 15 let, ki jim ne omogoča da bi v 3 do 4 dnevih uredili prevozne proge
- da so pri uporabi topov precej leni, na Webcamih sem v preteklih dveh tednih ulovil kar nekaj trenutkov, ko na Mokrinah ni delal niti en top, na Osojščici pa so se v vsakem trenutku ko je bilo -2 ali manj trudili in zasneževali, kjer se je pač dalo

"Edit admin: Prosim, ne citiraj."
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2014 5:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes Mokrine nikakor niso bile moja prva izbira, odpravil sem se na Osojščico, med potjo bi se mogoče odločil celo za BKK, oz. St. Oswald.
A mi je namero preprečilo zaprto Korensko sedlo, vsaj tabla v Podkorenu je to kazala, čeprav zapora danes ni bila več omenjena ne na promet.si, niti na oeamtc.at . V Trbižu sem potem raje zavil na Mokrine, spomnil sem se namreč na nove kupole na Madrichnu . A se je dalo shajati tudi brez njih, vetra namreč skoraj ni bilo, temperatura -10 stopinj na spodnji postaji pa tudi znosna. Tako je zjutraj kazalo kar dobro:



A proga je bila slaba, grudasta, ponekod ledena, na vrhu še s kamenčki, povrhu pa že zjutraj zelo polna. Zato sem šel pogledat na "Warm Up", kjer je bila proga sveže zasnežena s kupi umetnega pršiča, a je že na drugi vožnji gneča na progi postala neznosna. Druga proga je še zaprta:



Naprej na Trogl, na senčnem Gartnerkoflu gneča že ob 10h:



Eden od redkih delov, ki so jih od prejšnjega obiska na novo odprli:



Začuda je bil to edini del smučišča, kjer ni bilo gneče. Vsi so smučali naokrog:



Polna proga:



Proga dneva , zaprta in lepo zasnežena z umetnim pršičem:



A samo do sredine, nižje beton z betonskimi grudami:



Smučišče pa se je vztrajno polnilo:





Hitro sem se sprijaznil, da se danes pač ne bom nasmučal in se ob lepem vremenu začel ob takih prizorih prav zabavati :



Progo ob sedežnici Sonnleiten na polno zasnežujejo, na drugi pa topov sploh še ni, še žirafe ob njej mirujejo:



Kmalu po 12. uri sem imel zabave dovolj in se odpravil nazaj na Madrichen:



Še pogled na drugo stran, kamor nisem uspel priti, saj je bila na Gartnerkoflu pred sedežnico ogromna pahljača čakajočih. Tudi na Troglu ni bilo dosto boljle, doslej še nisem doživel take gneče celo na single špuri .



:



In še zadnji letošnji pogled navzgor:



Zaključek: tudi, če odštejem gnečo, je smuka slaba. Na parih metrih imaš skupaj razrit mehak umetni sneg, grude in grudice, beton, led... Zaradi gneče pa je bilo, razen na zgoraj omenjenih dveh kratkih odsekih, praktično nemogoče smučati že s kratkimi slalomkami s polmerom 9m. A tokrat je bilo zaradi lepega vremena s sveže zasneženo pokrajino in prav zabavne gneče vredno porabiti slabih 10 evrov za gorivo .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2014 11:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Joj, tole je pa ze prav gruteskno. Kadarkoli sem bil na Mokrinah je bila smuka slabsa kot marsikje pri nas. Ampak kar je pa na danasnjih fotkah..
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
voodoo
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 11:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2007 17:33
Prispevkov: 54


a je biu kdo za vikend gor ? kakšno je stanje na progah ? hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Pol glih ni za it to soboto, ko je akcija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 2:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Mene tud zanima, če se splača it to soboto.
Je bil kdo kaj gor kakšen dan? Snega bolj malo 20-55 cm.... Ne vem, ne vem......
Verjetno se pričakuje ogromno gnečo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 3:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

V soboto bo zelo toplo, okoli +10 stopinj na 1500m...
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 9:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Citiram:
V soboto bo zelo toplo, okoli +10 stopinj na 1500m...
To je sicer odlična novica , me vsaj zeblo ne bo med smučanjem. Slaba novica pa je, da je za Mokrine (spet) napovdan nek akcijski dan, in pa veter ki zna biti v soboto po gorah kar (pre)močan.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
divancan
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 11:46 am    Naslov sporočila: Nassfeld Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jul 2013 13:36
Prispevkov: 15
Kraj: Koprivnica, Hrvaška

Sami beton, kamenje. Bio u ponedjeljak 5.1.

NIšta dok ne padne 50 cm snijega, a za sada ga nema na vidiku.

Isto vrijedi i za Gerlitzen i za Bad. Bacanje para.
_________________
http://skipartner.blogspot.com/
Sezona 15/16
3 - 1x Molltaler, 1x Klippitztorl, 1x Turracher Hohe
Sezona 14/15
27 - 3x Molltaler, 4x Obertauern, 2x Katschberg, 1x Kreischberg, 1x Gerlitzen, 1x Bad, 5x Nassfeld, 2x Klippitz, 1x Krvavec, 1x Tarvisio, 1x Tauplitz, 2x Dachstain West, 1x Grosseck, 1x Fanningberg, 1x Zauche see
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Sm se kr odloču ja, da ne grem. Čakam na kakšno obilnejšo pošiljko snega. Bomo pa marca pa aprila smučal...hehe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


za v soboto je najboljsa izbira Obertauern, 100 do 140cm snega, in ker je to prelaz temperature ne bodo tako visoke
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2015 3:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


http://www.skipasstravel.si/?subpageid=490

SI.MOBILOVI SMUČARSKI DNEVI

Ugodneje na smuči Si.mobilom

S Si.mobilom je smučanje ugodnejše!
Do 50% nižje cene celodnevnih smučarskih vozovnic za izbrana avstrijska smučišča, brezplačen test Elanovih smuči in svetovanje DEMO ekipe.

Cena celodnevne smučarske vozovnice za izbrani smučarski dan je 27 EUR za odrasle in 11 EUR za otroke (letniki 2000 do 2008). Izjemne cene veljajo le za Si.mobilove uporabnike, ki na prodajnem mestu Skipass predložijo Si.mobilov račun za opravljene storitve v preteklem mesecu ali račun SIMPL vrednostnice.

Termini smučarskih dni

Pridružite se nam na belih strminah v naslednjih terminih:

10.1.2015 Mokrine (Nassfeld)
18.1.2015 Goldeck
24.1.2015 Bad Kleinkirchheim
7.2.2015 Turracher Hohe
21.2.2015 Osojščica (Gerlitzen)
7.3.2015 Katschberg

Prodajna mesta smučarskih vozovnic

Vozovnice za Si.mobilove smučarske dneve so vam na voljo na prodajnih mestih Skipass travel v Kranjski Gori, Koroška ulica 14 C, in na Hrušici pred predorom Karavanke, v stavbi bencinskega servisa Petrol v smeri Avstrije.

(Obvezno je doplačilo kavcije v višini 5 EUR za Key Card za vsako posamezno smučarsko vozovnico. Key Card lahko vrnete na blagajni smučišča ali na prodajnih mestih skipass travel. Na smučiščih veljajo redne cene. Vozovnice za leto 2014/2015 lahko kupite vnaprej, vendar vračilo neporabljenih vozovnic, zamenjave, stornacije in refundacije niso možne.)

http://www.skipasstravel.si/info/delovni_cas_poslovalnic/

PRODAJNO MESTO SKIPASS TRAVEL - PETROL HRUŠICA
Poslovalnica SKIPASS TRAVEL HRUŠICA Tel.: 04 5861 531 Skipass Petrol Hrušica Na avtocesti v stavbi bencinskega servisa Petrol v smeri Avstrije
Tel.: 04 586 15 31 E: mail: info@skipasstravel.si
Delovni čas: vsak dan od 07:00- 12:00 ure ,v
Vse informacije in naročila sprejemamo v poslovalnici Kranjska Gora na tel: 04 582 10 00 oz. na mail!

CENTRALA Kranjska Gora v hotelu SKIPASS:
Sporočamo vam, da smo se preselili iz stare poslovalnice v Kranjski Gori v na novo lokacijo in sicer v HOTEL SKIPASS **** na Koroški ulici 14c, Kranjska Gora!
Tel.: 04 582 10 00 info@skipasstravel.si
Delovni čas:- ponedeljek - petek : od 07:30 - 14:00, sobota, nedelja, prazniki 07:30 - 12:00,
sobota 10.1. se bo prodajno mesto odprlo že ob 07:00 SIMOBIL - ELAN GRATIS SKI TEST
Za prevzem izven delovnega časa nas prosimo pokličite: 04 582 10 00 oz. na mail: info@skipasstravel.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2014/15
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB