Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica/Gerlitzen 2014-2015

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 Osojščica/Gerlitzen 2014-2015 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2014 10:14 pm    Naslov sporočila: Osojščica/Gerlitzen 2014-2015 Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Neledeniški del sezone sva kot običajno začela na Osojščici, ki je začela obratovati v petek. Parkirna hiša je bila ob devetih samo do polovice zasedena, prevladovali so domačini (Beljak in Celovec z okolico), pa nekaj Slovencev za vzorec. Delale so sedežnice Gipfelbahn, Neugarten in Bergerbahn, vsaka z eno progo. Stanje prog je solidno, brez presežnikov: ledeno niti ni bilo, ponekod malo grudasto, in predvsem popoldan se je začelo prikazovat rjavo po robovih prog, v glavnem sicer zmrznjene grude. Gneče na žičnicah ni bilo, na progah pa je bilo precej polno - če mora leva proga na Neugartnu 'požreti' kapaciteto osemsedežnice, ne more biti prazna .

Precej povprečen dan je popestril Elanov test, moje smučke sem danes samo prezračil med vožnjo z gondolo, snega pa niso videle . Sicer pa je bilo večji del dneva sončno in zelo vetrovno. Ob enih pa so zaradi vetra ustavili Gipfelbahn, zato sva se malo prej kot sva načrtovala spravila v dolino. Klösterle nameravajo odpreti 18. (zgoraj) oz. 19. (spodaj), tako vsaj oglašujejo. Snega na zgornji progi zgleda za silo dovolj, je tudi že steptana, topovi pa prestavljeni na desno progo. Debeli kupi so še na Moserbahn, to bi lahko pomoje že odprli.

Fotk pa danes ne bo, težave s tehniko - bom nadoknadil jutri !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2014 8:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Obljubljene fotke z včerajšnjega polovičnega dneva na Osojščici:

Takoj zjutraj je bilo še oblačno in vetrovno ... :


... kmalu pa je posijalo sonce, veter pa je ostal :


Pri zgornji postaji kabinke je bila klima povsem druga, brez vetra in prijetno toplo:




Na Osojščici sem decembra smučal tudi že ko je bilo manj naravnega snega, ko je bil samo nastreljan pas sredi travnika. Ampak kar zgleda belo je res samo za kuliso:


Nobene gneča na Neugartnu:


Zjutraj je na 'avtocesti' delala še vsa artilerija:




Pa spet skok na južno stran. Na Panoramaabfahrt letos po moje (glede na vremenske napovedi) ne bomo smučali:


Oblaki so ostali lepo na Karavankah:


Poseben užitek je bila (uradno zaprta, da ne bo pomote) avtocesta na Neugartnu, takoj po tistem ko so malo po 11. uri ugasnili topove. Kvaliteten, sveže nastreljan sneg in prazno:




Na odprti progi pa je bilo kar (pre)polno:


Kako je bilo včeraj z Bergerbahn, mi še vedno ni jasno. Zjutraj ni delala, potem so jo pognali, ko sem se okoli pol dvanajstih ojunačil in hotel smučati po njej, je sedežnica delala, proga pa je bila zaprta ?! Kmalu zatem so ugasnili tudi sedežnico. Pa prihodnjič ... :


Moserbahn z velikimi kupi (zjutraj so tudi tu še 'streljali'). Škoda da včeraj še ni obratovala, bi imeli vsaj eno progo kjer ni pihalo in je bilo prijetno toplo:


Najdaljša vrsta dneva, malo pred dvanajsto smo na Gipfelbahn čakali eno minuto:



_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 5:39 am    Naslov sporočila: Re: Osojščica/Gerlitzen 2014-2015 Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


miki je napisal/a:
...Precej povprečen dan je popestril Elanov test, moje smučke sem danes samo prezračil med vožnjo z gondolo, snega pa niso videle...

@miki: torej, kakšni so kaj prvi vtisi o letošnjih elankah ?
Lahko tudi v temu primerno temo, da ne bomo smetili Osojščice...
http://www.smucisca.net/forum/viewtopic.php?t=3137&start=30
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2014 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

@gost2: eh, napačnega si vprašal glede letošnjih Elank, v bistvu sem jih testiral bolj zato da sem ob ne-idealnih snežnih razmerah 'šparal' svoje smučke . Tudi danes je bil test, z več firmami (Elan, Fischer, Salomon, Head) in spet so moje dilce v glavnem počivale. Edino Fischerjeve slalomke dolžine 158 cm so pustile dober vtis na ledenih ploščah Klosterleja.

Smučarija? Slaba ni bila, cel dan na soncu, prijetno toplo je bilo (čeprav se je popoldan hladilo), na severni strani je sneg v senci kljub pozitivnim temperaturam ostal trd, na južno stran je popoldan spuščal. Snega je malo, vseh vrst (dober, leden, grude, popoldan na jugu pomladanski), edino powder boste zaman iskali . Zanimanje je bistveno večje kot še en teden nazaj, vrst na žičnicah pa cel dan ni bilo.

Malo Gipfelbahna za začetek, proga pa zjutraj precej neugodna, trda in neravno steptana:




Pogled na Julijce pa čudovit:


Še dobro da je na odcepu Gipfelabfahrt (levo) tabla z oznako 'gesperrt', drugače bi še kdo smučal tam dol :


Pa še zgornji del Gipfelabfahrt:


Pacheiner bo še nekaj časa počival; sicer so nastavili topove in zgoraj tudi že malenkost 'nastreljali', ampak vsega skupaj je bolj za vzorec. Je pa lep pogled na megleno morje v dolini:


Skok na Neugarten; odprta je še vedno samo leva proga:




Vrhunec dneva pa sevada Klosterle, vsa čast žičkotom in topničarjem da so uspeli urediti progo do 1000m v teh razmerah. Zgoraj je bilo nekaj osamljenih kamenčkov, ampak ni sile:


Pri vmesni postaji je odprta samo proga 'skozi postajo':


Na spodnjem odseku je proga sicer ozka, zato pa brez kamna ali kopnine:






Zaenkrat je odprta samo desna proga mimo otroških vlečnic, strmini pa tudi ne manjka več dosti:


Treba je bilo preizkusti tudi Bergerbahn, proga ni nek presežnik, je pa lepo sončna in zelo lepo razgledna. Ko bo tu stala šestsedežnica, bom še večkrat zavil sem:


Snega tudi ni ravno na pretek, ampak zgoraj na položnem se da kopninam izognit, strmina pa je dobro zasnežena:


Obeti novosti 2015 :






Nova sedežnica bo speljana (gledano navzdol) nekoliko desno od stare, kar pomeni da bo spodaj podaljšana na zgornji del proge ob Birkenhofliftu:


Popoldan je na južni strani proga postala že precej 'čokoladna':


Ob treh sva za hec zavila še na Moserbahn, zgoraj je proge samo za eno ratrakovo širino, potem se proti spodnji postaji postopoma širi (to pa zato ker so topove nastavljali od spodaj navzgor, spodaj so 'streljali tri dni, na vrhu pa maksimalno dan in pol):


Še dobro da za smučarijo ne potrebujem 'zimskega vzdušja' v obliki zasneženih smrek, lesketajočih kristalov in podobnega kiča, ker trenutno zgoraj res ne zgleda niti malo zimsko:


Skratka, slabo ni, ne vem pa če bi (brez sezonske) bil pripravljen plačat 42 ojrov za trenutno ponudbo ... pomoje ne .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Glede na snežne razmere se na Gerlitznu res trudijo. V soboto so bile zelo dobro pripravljene proge, sicer preveč ledeno, ampak je vseeno bi dober smučarski dan !
_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Ja, res se trudijo na Osojščici, vsa čast žičkotom. V noči od sobote na nedeljo se je ohladilo in zjutraj je delala vsa artilerija nad višino 1400m (vmesna postaja Klosterle oz. spodnja postaja Gipfelbahn). Šli so celo tako daleč, da so topove ki so že bili postavljeni na črni strmini Pacheinerja, sper pripeljali na progo ob Gipfelbahn. Očitno je bolj nujno vzdrževati že odprte proge kot začeti zasneževati nove. Proge so bile vsaj za moj okus boljše kot včeraj, skoraj povsod se je našlo kaj sveže 'moke' za nekaj zavojev po mehkem, tam kjer so bile včeraj velike grude (npr, sredi spodnjega Klosterla) je bilo danes bistveno bolje. Ledene plošče pa so ostale, največ na Klosterlu, ki ga danes čez dan z izjemo enega topa v ravnini niso zasneževali. Zgledalo pa je tako - ob Gipfelbahn :







Na Neugartenbahn:


Klösterle - obvoznica levo mimo vmesne postaje (po nestrokovni oceni še ni dovolj snega za odprtje):




Proga Klösterle, omenjen osamljen top v ravnini nad 'Huaba Hitt'n':


Vzhodna (na fotki leva) proga na Klösterle 2 - ta bi bila v zgornjem delu že za silo dovolj zasnežena za odprtje:


Razlika v primerjavi z včerajšnjo fotko z istega mesta je očitna:


Še bolj opazna je razlika na Wörtherseeabfahrt - po manj kot 24 urah 'streljanja' so vse kopnine lepo pokrite. In skoraj neverjeten dogodek - megla nad Celovško kotlino se je danes razkrojila:




Najboljša pa mi je bila (uradno zaprta) desna Neugartenabfahrt, to je že skoraj podobno pravemu 'powdru':

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 11:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2343


Danes je tudi mene letošnja neugodna zima prisilila mislim da celo prvič smučat na avstrijski teren. zbral sem osojščico. glede na stanje prog drugje je stanje prog perfektno, kamnov na nekaterih progah praktično ni. Najboljse proge so bile obe Klosterle, tista pri Bergbanu in obe posebej modra pri 8 sedi. Te so tudi držale cel dan in se niso odjužile, edino morda Klosterle čisto spodaj. Malo slabše je bilo z spodnjim delom proge tiste 4 sede ki je takoj od gondole proti vrhu, na koncu je bila ponekod razkopana do zemlje, medtem ko je Moserban ob njej "zdržal". Ljudi je bilo zelo malo, bo pa sedaj bed počitnicami kar problem ko bo truma ljudi drla skozi res ozek klosterle1. Na skipassu se dobi karta za 36 eur. Kar je v primerjavi z trenutno ponudbo recimo krvavca za 26 zelo ugodno.
Še nekaj pa mi je bilo zelo ušeč, in sicer da če piše da seda dela do 16.15 dela do takrat, kar je pri nas redko. Tako da se bo toleponovilo če pri nas ne bo kakšnega premikaa na bolje
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 24, 2014 8:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Miki, hvala za odlčne reportaže (kot vedno).
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 24, 2014 7:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Stanje se je v primerjavi z vikendom rahlo poslabšalo. Več je zdrsanega ledu in napraskanega cukra in moke , na spodnjem delu proge do gondole pa je bil že na moji prvi vožnji malo po pol enajsti uri pravi kamnolom:



Glavni razlog za slabše stanje prog ni otoplitev, na celem smučišču je bil rahlo ojužen le del na sliki, ampak drugačna klientela. Domačine, ki večinoma kar znajo smučati (mednje seveda štejem tudi nas Slovence) so zamenjali turisti "abručarji" in množice tečajnikov. Obiska je bilo dopoldne namreč celo več kot ob vikendu, sredi dneva pa se je hitro spraznilo.
Odprli so dve novi progi, tale na sliki je bila najboljša, čeprav bi s pravilnim poznavanjem znakov moral ugotoviti, da je zaprta :



Druga, modra proga na Neugartnu pa je bila zaradi množičnega obiska kar nekoliko razrita.

Od nedelje pa ostaja še ena zamera:



Zjutraj so pri previsokih temperaturah vklopili topove, ki so namesto snega špricali vodo . Nastale so gladke ledene plošče in ena nama je precej pokvarila načrte za praznično smuko .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 25, 2014 9:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Jaz sem bil tudi včeraj gor. Gipfelbahn je bil kamnolom že ob 8.30. Daleč najmanj šodrast je Kloster1 in pa proge ob 8-sedežnici. Upam, da bodo v teh dneh mraza ki pridejo streljali tudi na obstoječih prograh, ker bodo drugače hitro nevozne. Škodra je res veliko, zato sem že takoj vedel da bom odrajsal smuče... pa sem jih res in kar močno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2014 10:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Čeprav sta me Tomi in Ki9 s svojimi opisi (kamnolom) malo prestrašila, sva se danes ponovno ustavila na Osojščici - kaj pa sploh še preostane na jugu (Mokrine so verjetno še bolj kamnite, v Bad Kleinkirchheimu ponudba za zjokat, na Turrach ali Katschberg pa nima smisla rinit če od severa tišči snežne oblake). Pa se mi sploh ni zdelo tako zelo slabo - zdaj pa ne vem ali mi je letošnja zima že tako zelo znižala kriterije da sem z vsem zadovoljen, samo da se da dričat, ali je tistih nekaj kupčkov snega ki so jih nastreljali danes ponoči tako zelo spremenilo situacijo?

Kakorkoli, začela sva na jugu, zgoraj prav solidno stanje ... :


... nižje so, kot sem že napisal, ponoči na nekaj mestih zasneževali, zjutraj pa so topove odstranili. Ne rečem da ni bilo nekaj kamenčkov in nekaj več grud zemlje, ampak s previdnimi kratkimi zavoji po robovih se je dalo 'sovražniku' dobro izogibati (da bi se izživljal s kakim hitrimi in širokimi karving zavoji pa je itak prvič pretrdo in drugič preveč slabih smučarjev na progah):




Na Pöllingerbahn že visijo sedeži, progo pa na gosto zasnežujejo:


Desna Klösterleabfahrt, o kateri piše že Tomi: steptana, dobra, na vrhu pa prav po balkansko 'zaprta' z 2 m dolgo ograjo in eno sramežljivo tablo ... seveda se zapore nihče ne drži. Na uradno odprti levi progi Kanonenrohr pa ne vem kaj so delali, ali jim je zakopal ratrak ali kaj, vsekakor je na prvi strmini na enem mestu kar na gosto kamnov / zemlje / verjetno kar mešanice enega in drugega . Vsekakor je 'zaprta' proga bistveno boljša:


Progo ob Klosterle 1 tudi pridno 'širijo', topovi so sicer usmerjeni v dele proge ki so še kopni, nekaj 'moke' pa je zaneslo tudi na odprte dele proge, tako da se je marsikje našlo nekaj pršiča:


Proga dneva: seveda uradno zaprta zadnja strmina na Klosterlu. Podlaga je že fino steptana, čez pa so danes 'našpricali' še odličen pršič iz črede žiraf:


Pred pavzo sem zavil še na Bergerbahn, letos jo bom za slovo še večkrat poslikal:






Za konec dneva, ko je sever že preveč senčen, pa še nekaj fur na sončku ob Gipfelbahn:






Za konec: ni idealno, se pa zelo trudijo. Glede na to kako so v samo eni noči 'zaflikali' progo ob Gipfelbahnu, pričakujem da bodo v nekaj dnevih porihtali še ostala mesta kjer je trenutno še premalo snega. Tudi za Panoramaabfahrt si ne bi več upal staviti da
Citiram:
(...) letos po moje (glede na vremenske napovedi) ne bomo smučali
, glede na to kak mraz se obeta se ne bi čudil če bi jo uspeli porihtati v naslednjih 3 - 4 dnevih. Žal pa ne dela niti en top ob vlečnicah Pacheiner in Birkenhof - na prvi so topove že prejšnji teden odpeljali, ob drugi pa imajo sicer fiksne žirafe, ampak danes niso delale (vsaj v tistem delu ki se ga vidi od Bergerbahna ne).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vilazala
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 9:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2014 9:51
Prispevkov: 4


Najprej vsem en lep pozdrav, že nekaj časa spremljam avstrijske teme, saj smo tudi mi letos kupili sezonsko koroško karto (2 odrasla, 4 otroci), nazadnje sva jo imela z možem pred rojstvom otrok. Vaši opisi in slike nam pomagajo, da se lažje odločimo kam zaviti, glede na letošnje snežne razmere (pa saj bo jutri boljš, a ne?).
Od četrtka na petek smo z AD spali na parkirišču pri Klosterle in spodnjo progo, tisto uradno še zaprto so do 5h zjutraj rihtali ratraki, celo noč so streljali in slišalo se je ratrake. Tako, da se res trudijo, zgleda tudi cele noči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 5:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

miki je napisal/a:
...Pa se mi sploh ni zdelo tako zelo slabo - zdaj pa ne vem ali mi je letošnja zima že tako zelo znižala kriterije da sem z vsem zadovoljen, samo da se da dričat, ali je tistih nekaj kupčkov snega ki so jih nastreljali danes ponoči tako zelo spremenilo situacijo?...


Miki, mislim, da bolj drži tista prva trditev . Ko sem včeraj prebral tvoje poročilo, mi je postalo žal, da sem "šprical", še bolj pa na kakšnih treh prvih vožnjah danes zjutraj, ko je bilo res super. Smučal sem sicer le na spodnji Klosterle, ker se je že ob 8h v trenutku pooblačilo in tako nisem imel razloga, da bi šel pogledat višje . Kasneje je postalo lepše, saj je začelo snežiti .
Sredi dopoldneva so se navzdol začele valiti (tudi dobesedno) množice turistov, sedežnica je vse to požirala brez čakanja, na ozki progi pa je postala kar gneča. Proga se je zato seveda zdrsala do ledene podlage, predvsem na zgornji strmini se je pojavilo še kamenje. Še vedno ostajam pri mnenju, da so razmere slabše, kot ob vikendu. Tudi puhec, ki bo zapadel, jih po mojem mnenju ne bo bistveno izboljšal. Še najbolje bo na delih prog, ki jih bodo na novo odprli, zasneževanje lepo napreduje.

Za slikanje je bilo premraz, zato samo ena iz avta. Ob odhodu seveda, ob prihodu ob 8h je bilo parkirišče bolj prazno :



Aja, s progo dneva se pa strinjam .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Da ne bo pomote, smuka je še vedno čudna, naši kriteriji pa so se precej spustili. Samo dve slikici iz včerajšnega zasneževalnega dne.
Klosterle v snežnem primežu

Kanzelbahn pa v zapozneli jeseni, hehe.


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2014 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 364


Glede na relativno spodbudne vtise iz prejšnjih postov sem se tokrat po dolgem času odpravil na Gerlitzen. Kulisa je bila zaradi novozapadlega snega kar zimska, dejanske razmere pa ne ravno najbolj. Izven prog se smučat seveda ni dalo, saj si takoj preril do podlage, na progah je bilo pa tudi presenetljivo veliko kamenja. Predvsem na spodnjem delu proge pod Gipfelbahnom je bilo že kar težko odpeljat brez kakšne praske na smučah. Podobno velja za cel Klosterle, ki je bil zaradi kombinacije velike gužve in umetnega snega v spodnjem delu praktično popolnoma neužiten. Še najbolj prijetna smuka je bila pod osemsedo in dvosedo. Vreme je do treh kar zdržalo, mraz pa tudi ni bil tako zelo ekstremen kot so napovedovali.

Je pa današnji obisk pustil en zelo, zelo negativen vtis. Dopoldne jim je za uro in pol crknila elektrika na celi gori, s čimer seveda ni nič narobe. Se zgodi. Problematično je to, da noben od nesramnih kasantov ni hotel niti slišati o tem, da bi nam na štiriurno karto (ki je bila sicer kupljena pri Skipassu, but who cares?) naložili ekstra uro in pol časa, ki smo ga izgubili s čakanjem. Očitno je, da imajo zadosten obisk, kar pa na žalost pomeni, da jim je precej vseeno za customer service. Mene zdaj spet kar nekaj časa ne bodo videli. Imate ostali kakšne izkušnje s takimi primeri?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica/Gerlitzen 2014-2015
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB