Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2014/2015

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Katschberg 2014/2015 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Cvajs
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 5:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Mar 2009 23:02
Prispevkov: 56


Včeraj je bil na Katschbergu zelo lep smučarski dan. Malo pred 10.00 smo po nekaj vožnjah na Tschanecku in Gamskogelu odšli proti Ainecku, kjer nas je pred trisedežnico pričakala kar konkretna gneča, tako da smo čakali okoli 15 min. Ker smo vedeli, da je podobna situacija na dvosedežnici v Margareti, smo nekaj voženj na progi 28 in 29 ob Gipfelbahnu, ki sta bili odlični. Popoldne smo se le opogumili in po fenomenalni (in skoraj prazni ) A1 odšli v dolino, kjer je bilo potrebno počakati okoli 5 min. Na splošno pa ogromno ljudi (kjub Skipass akciji niti ne veliko iz Slovenije), ampak se je kljub temu dalo dobro nasmučati, saj na progah ni pretirane gneče.
Še nekaj slik: klasična panorama

Direttissima

Okrog 11.30 proga 28
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 364


Ko sem se danes zjutraj na Jesenicah ustavil na črpalki, sem bil že kar v dvomih, če se mi je res splačalo odpravljat proti Avstriji. Dolga vrsta iz Skipassa, morje avtov, oblačno vreme - stvari, ki ne obetajo super dneva na Katschbergu.

No, pa sem se popolnoma motil. Malo pred Rennwegom so se oblaki raztrgali (dokončno se je sicer zjasnilo šele ob kakih pol dveh, ampak je bil vremensko dan popolnoma spodoben), kakšne resne gužve na smučišču ni bilo, proge so bile pa super. Scenosled: zjutraj ene parkrat dol po Diretissimi (popolno, le malce zemlje je ven gledalo), potem super Snowbowl, okrog poldneva dol do Margarete (brez vrste na dvosedi), potem pa popoldne še na Tschaneck, kjer so bile vlečnice bolj ali manj prazne.

Nevem, verjetno sem bil malo pod vtisom tega pomladanskega filinga v dolini, ker kvaliteta snega me je danes res popolnoma presenetila. Še ob koncu dneva je bil namreč sneg več ali manj suh, piste pa res v zelo, zelo solidnem stanju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2015 10:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Včeraj na Katscbergu. Ko sva se zjutraj ustavila na Hrušici so se mi že porajale zle slutnje glede gneče, pa sploh ni bilo pretirano. Proge odlične, dobro zdržale vse do konca, v Margareto sva se spustila okoli 1h, A1 takrat še vedno perfektna. Več kot 10min čakanja ni bilo nikjer, razen verjetno na dvosedi pred 12h. Sicer pa priporočam, super smučarski dan. Če bi bile gnamesto Gondol Silver jeta 1 in 2 sedežnice bi bil pa še boljši. Je kar nadležno odpenjat smuči, se drenjati v vrsti, ko pa malo posije sonce se pa še na pancerje vse prime in potem še drgneš na vrhu, ko zapenjaš smuči
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2015 10:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

dolenc je napisal/a:
...so se mi že porajale zle slutnje glede gneče, pa sploh ni bilo pretirano... Več kot 10min čakanja ni bilo nikjer, razen verjetno na dvosedi pred 12h...


Tole mi nekako ne gre skupaj, 10 min čakanja je zame veliko preveč .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2015 10:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

10min je bil pač res tisti maximum, eno izmed fur v Margareto, ostalo pa večinoma manj kot 5
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smidge
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2015 12:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Mar 2015 11:57
Prispevkov: 4


dolenc je napisal/a:
Včeraj na Katscbergu. Ko sva se zjutraj ustavila na Hrušici so se mi že porajale zle slutnje glede gneče, pa sploh ni bilo pretirano. Proge odlične, dobro zdržale vse do konca, v Margareto sva se spustila okoli 1h, A1 takrat še vedno perfektna. Več kot 10min čakanja ni bilo nikjer, razen verjetno na dvosedi pred 12h. Sicer pa priporočam, super smučarski dan. Če bi bile gnamesto Gondol Silver jeta 1 in 2 sedežnice bi bil pa še boljši. Je kar nadležno odpenjat smuči, se drenjati v vrsti, ko pa malo posije sonce se pa še na pancerje vse prime in potem še drgneš na vrhu, ko zapenjaš smuči


jaz sem tudi bil v soboto gor.

glede gnece, ob 9.30 so vse table za parking bile oznacene, da je vse zasedeno. Nobenega ni bilo, ki bi kazal, kam se da parkirati, in so vsi avti samo debelo gledali in sli naprej. Tudi jaz, ker sem bil prvic tam, sem se pac drzal kolone, ker se mi je zdelo, da sem na zemljevidu videl, da je na drugi strani hriba se en parking. Seveda smo se potem v vasici spodaj vsi izgubili.

Potem grem nazaj gor, da bi poiskal kake informacije, in sele ko zavijem not na "zaseden" parking, so tam zadaj skriti usmerjevalci prometa, ki mahajo naj grem naprej, kjer je se cel parking fraj. Wtf?

Sigurno so mi pobrali 1 uro casa, ostalim iz kolone pa ocitno se vec, ker sem bil sploh edini, ki sem obrnil in sel nazaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2015 12:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Jaz sem bil gor ob 9h, parkiral na prvem parkirišču levo, mislim da je to številka 1, kjer so tudi urejali parkiranje, je pa res, da so redarji šele na samem parkirišču, tako da če je vse označeno kot polno zna biti problem...
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2015 12:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Štiridnevno 'mini - turnejo' sva danes začela na Katschbergu z upanjem, da v četrtek sredi marca končno ne bo več gneče na zloglasni dvosedežnici v Margareti. No, čim sva pripeljala na prelaz sva videla da trisedežnica ne obratuje, seveda 'wegen Sturm' (res je noro pihalo). Sedežnice ne levi strani so so obratovale, ampak cel dan na Tschanecku? Ne hvala, mislim da bi lažje zdržal en dan na Falkertu kot na levi strani Katschberga . Sva pač podaljšala na drugo stran prelaza in v Margareto, kjer so kljub močnemu vetru delale vse žičnice.

Smučarija je bila danes res odlična, gneče nobene, včasih sva morala počakat eno kabino ali spodaj v Margareti tri ali štiri sedeže, v glavnem pa nič, večinoma smo se vozili po 4 na kabino. Razmere pa povsem zimske, fraze kot 'spustilo' in 'zdržalo' danes niso na mestu: ojužilo se je samo po 12. uri na nekaj najbolj sončnih robovih proge A1 in najbolj desne proge v Margareto (ampak ob treh je vse že spet pomrznilo nazaj), večina prog je bila cel dan trda, na področju Snowbowle pa je veter na proge nanesel nekaj suhega snega in se je vozilo skoraj kot po svežem pršiču. Pihalo je konkretno, ampak sodobne žičnice kot sta Silverjet in predvsem Gipfelbahn niso imele nobenih težav in so obratovale s polno hitrostjo brez hujšega zibanja.

Nekaj fotk, prva fura s Silverjetom:


In takoj po A1 navzdol (mislim da sva jo danes prevozila vsaj petkrat). Nobene gneče nikjer:




Tudi na zloglasni dvosedežnici danes ni bilo (skoraj) nobenega čakanja, pa še temperature so bile tu doli znosne (zgoraj pa bi brez gondol zmznil):


Spet A1 ... :


... in za spremembo ena od desnih prog v Margareto:


Pa nekaj fur na Gipfelbahn s pripadajočimi progami, npr. Snowbowle okoli pol dvanajstih:


Črna proga pod Gipfelbahn:


Tu se mogoče da slutiti kako je pihalo:


Še nekaj prog desno (gledano navzdol) od Gipfelbahn; še popoldne si našel 'rebrce' od nočnega teptanja - in zamete na levi strani, nastale po tistem ko so bile proge poteptane:






Kot se vidi na večini fotk, je bilo vreme le nekaj kilometrov proti severu bistveno slabše. Tudi na Katschbergu je občasno iz (skoraj) jasnega neba rahlo naletaval sneg in tu in tam je oblak za krajši čas prekril sonce, pa ni bilo sile:


Za konec pa seveda (veliko presenečenje ) še zadnjič po A1, ob pol štirih še je večji del proge v soncu, stanje proge pa še vedno zelo, zelo solidno:




Pod črto: lep dan z enim samim minusom, in sicer da ni delala trisedežnica. Pa tako sem se veselil kakšne fure po avtocesti in po Diretissimi. Ampak glede na veter, starost in izpostavljeno traso sedežnice razumljivo. Malo se je veter umiril po 15. uri, ampak da se jim takrat ni ljubilo poganjat trisedežnice jim ne morem zamerit ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 10, 2015 6:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Za zaključek sezone sva si privoščila še eno štiridnevno turnejo, ki sva jo včeraj začela na Katschiju. Ne vem, morda bi Mokrine bile boljša varianta, ampak kaj hočemo, cel lajf se učimo . Namreč, problem včerajšnjega Katschija ni bil toliko v visokih temperarurah - saj sem ljubitelj putčka, ampak v novem, še nepredelanem snegu ki je ob teh poznopomladnih temperaturah postal neprijetno lepljiv in 'cukajoč'.

Zjutraj so bile proge pod trisedežnico še trde:


Snowbowle na drugi strani pa še odlična s steptanim pršičem:


Ampak že pred enajsto se je pršič v zgornjem delu spremenil v neko cukajočo zmes:


Mnogo bolje je bilo nižje, kjer je novega snega manj - tam se je pomrznjen star sneg lepo spreminjal v spomladanski 'firn':


Med enajsto in dvanajsto je bila daleč najboljša črna proga pod dvosedežnico, sploh desna stran, ki je nekoliko zasenčena:


Popoldan je bila užitna edino še Diretissima, tu pa je v zgornjem delu precej novega snega odnesel veter tako da smo smučali po veliko boljšem starem snegu:


Malo čez 14. uro sem imel dovolj in sem nenavadno zgodaj zaključil smučarski dan. Tako da ni bila ravno najboljša smučarija ever, je pa bil lep dan in malo več priložnosti za posedanje na sončku !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2014/2015
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB