Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2014/2015

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Katschberg 2014/2015 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2014 9:31 pm    Naslov sporočila: Katschberg 2014/2015 Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Moja prva letošnja izven ledeniška smuka ni bila najbolj navdušujoča. Ko prideš iz pravega naravnega utrjenega snega na tole na silo narejeno snežno podlago, se kar težko privadiš. Kot je v navadi tukaj spet polno kamenja in to po celem smučišču. Na prelazu so bile proge v klavrnem stanju, Tcshanek odprt samo po polovici proge, Gamskogel pa samo desna proga, ostale pa v zasneževanju. Na sploh se je danes cel dan zasneževalo, kjer se je lahko. Povezava na Margareto je delovala, tu so bile proge v boljšem stanju, Snowbowle, spodnji del A1, strma pod sedežnico in še nekatere še niso odprte. Spodnja proga do doline je bila pa kar v obupnem stanju. V Avstriji imajo kar probleme s snegom, če pa sem realen so pa dobri, da so imeli danes v Katschiju toliko 'zasneženih' prog. Sončka ni bilo prav v obilju, veter je bril cel dan po vrhnjih delih smučišča, tako da nismo imeli prav toplega občutka. Gondole SilverJeta in Gipfelbahna so kar fino guncale. Ne vem kakšno akcijo ali otvoritev so imeli danes tu, vendar je bilo za mene nepričakovano veliko Slovencev.
Še nekaj slikovnega materiala od danes.

Slikal sem v čudnem vrstnem redu, ker bilo prekleto mrzlo za slikanje. Prvo diretissima, ki je še daleč od....

Proga Aineck je bila v kar solidnem stanju do konca, sicer pa povezava ni delovalo od jutra, jaz sem opazil gibanje trisede šele ob enajstih.

Klasična panorama.

Na A1

Spodnja polovica ali malo več, pa še zaprta in v procesu zasneževanja.

Po skoraj vseh progah se je našlo precej delov z zmrznjeno zemljo in kamenjem, moje smuči so jo danes odnesle nepoškodovane



Na dvosedi spodaj v Margareti, mejni pogoji, proga je bila betonska z neravno podlago, nič kaj prijetno, še za PJ-a in Fischerproja ne, hehe....

Proga na Tcshaneku popoldne ob 15 uri je bolj ali manj samevala.


Upam na boljše pogoje naslednji vikend, Lep pozdrav
p.s. tomi se ne skida dol iz Melija, se bo moral še navadit na trdoto
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2014 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Ja, to je realnost neledeniških smučišč v letošnjem decembru . Približno takšno stanje sem tudi pričakoval, vseeno pa pohvalno da so vendar zrihtali progo do Margarete, četudi malo na silo. Kamenja pa je na Katschbergu decembra itak vedno dovolj, tudi v zimah bolj bogatih z mrazom in naravnim snegom ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2014 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

@Age, a hočeš povedati, da se bom slej ko prej res moral iz sanjskega Melija preseliti v kruto resničnost umetno zasneženih nižinskih smučišč
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RR07
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 24, 2014 9:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2014 15:46
Prispevkov: 20
Kraj: Gorenjska

Ali je kdo letos že kaj smučal? Kakšno je kaj stanje smučišča?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2015 10:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Bom odgovoril @RR07: ja bil sem "letos" in letos. Torej bil sem na božični dan in včeraj.
Na božični dan je bila poezija. Do čiste desetke je manjkalo vsaj kakih 30 cm dodatnega snega. Včeraj sem pa mislil, da je skipass akcija. (zjutraj sem se na Hrušici ob pogledu na vrsto pri -8°C peljal kar mimo - to me je na kasi v Katschiju za sružinsko karto stalo CELA 2,5€ več. Bankrot). Slovenci smo kar en po drugem hodili, temperature pa za regrat nabirat. Stanje prog je bilo temu primerno. Na vrhu Ainecka je sneg spihalo do trave/kamenja, diretissima zaprta, obvoznica pa z vzgonskim vetrom, ki se ga ne bi branil niti Prevc: skratka tako je pihalo v prsa, da ni šlo nikamor. Itak sem zaradi mularije obtičal na Tscaneku in glej ga zlomka: otroški progi sta bili še najboljši (najmanj gužve in v senci). He, he z nečim se pač moram tolažiti, če sem pa 3/4 dneva dežural tam. Na 6 sedo na črni nisem šel niti enkrat, ker je bila čakalna doba kot za operacijo kolka v sloveniji (namerno z malo začetnico). Sem bil rajši na sidrih, ki grejo nekako do polovice Tscanekbahna in grem stavit svojo zvito palico, da sem za vsak presmučan meter, ki ga je naredil potnik na 6 sedi, jaz naredil 5x več.
Slike: uspelo mi je samo enkrat slikati panoramo na Tschanek, ampak s telefonom. Je pa identična kot Agejeva tretja slika.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2015 3:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Zjutraj ob pol devetih smo štartali,naredili par fur na Tchaneku,ki je bila po moji oceni ena boljših prog.Nekaj po deseti smo se preselili na Aineck,kjer pa smo naleteli na gužvo za trosedo(čakali smo 20minut).Na dvosedi v Margareti ni bili nič boljše,zato smo v glavnem vozili do Siverjeta.Na progah se pozna pomankanje snega,ponekod se je predlo do zemlje,nekaj peska,pa tudi kamenje se je našlo.Vreme precej toplo,dopoldan sonček z kakim oblakom,popoldan pa oblačno zvetrom proti prelazu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
voodoo
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 11:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2007 17:33
Prispevkov: 54


petek - bili gor - na prvi smučariji letos - zelo razočaran morem rečt
do nekje 10 , max 10.30 se je še dalo vozit potem pa gužva na vseh progah, 10 stopinj , malo snega itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moped
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 13, 2015 10:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:09
Prispevkov: 57


Ima kdo kakšen info kako je gor? Me vleče, da bi skočil gor enkrat med tednom, ko ni gužve...jutri po možnosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 13, 2015 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


kar v akcijo, super je
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moped
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2015 7:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:09
Prispevkov: 57


Bil danes. Vreme super, sneg še boljši. Moram priznati, da nisem pričakoval tako dobre smuke. Mogoče na koncu SilverJeta najde kakšen kamenček pri izstopu iz jajčk, drugače pa super pripravljene proge, predvsem pa brez gužve! Proge zdržale do konca predvsem ker je bil sneg suh.
Na vrhu je mešanica naravnega in umetnega, spodaj v Margareti je pa samo umetni sneg, vendar odlično pripravljen...trd a vendar brez ledenih plošč.
Skratka odličen smučarski dan na soncu, sploh pa so občutki odlični ko se pripelješ skozi Karavanke pa na naši strani dežuje .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2015 9:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Se strinjam s zgoraj napisanimi,.. tudi na drugi strani so proge super pripravljene. Včeraj 3 seda na Aineck ni delala, tako da je bilo na Katschebergu malo guzve, ampak nic posebnega.

Proge pa res super pripravljene... cisti uzitek vceraj in danes...
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2015 1:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Da še jst pristavim svoje mnenje. Smuka dobra, sneg suh tako, da kupov skoraj ni. Na A1 v spodnjem delu v večini umetni sneg in so se popoldne na določenih (senčnih) mestih pojavile ledene plošče. Za perfektno smuko bi v dolini potrebovali še vsaj 15cm naravnega.
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2015 5:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Danes pa megla malo sem upal da se bo vzdignila, pa se do 12 ure ni,.tako da smo šli domov
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2015 6:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

danes kar OK dan na Katschbergu. Najbolj je najedalo zafrkavanje naprav. Enkrat smo na gondoli obtičali za nekaj časa - notri osem ljudi, sonce zgalo, tako da se je naredila sauna. Pa tud na sedežnicah je včasih počakalo in na vlečnicah.

Sicer pa zjutraj dobre proge, se je dalo lepo vjugat, ampak potem pa so se najbolj obljudene hitro skupčkale, ker so na udaru sonca in ljudi. Na koncu so bile najboljše vlečnice, ampak tam te pa mori, k noge še navzgor trpijo, ne sam navzdol

gužva ni bila velika, če bi bilo ene 5 minusa, bi pomoje proge dlje zdržale. tko pa je blo okoli nule al pa malo čez.

še tri slike:

_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 15, 2015 1:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Ima kdo za priporočit kakšno ugodno nastanitev za 2 osebi v bližini Katschberga? Namen je iti prvi dan Katschberg, drugi dan Obertauern.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2014/2015
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB