Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Serre Chevalier

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Serre Chevalier « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 03, 2017 11:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


Če ti kaj pomenijo poceni nakupi je Briancon prava izbira-imajo velik e.Leclerc 500m od spodnje postaje gondole. Mi smo bili lani marca, na spodnji postaji smo za gor čakali max. 20min.
_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2018 12:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Kreteni na Mountvacation so mi 1 teden pred odhodom odpovedali prevoz. Po njihovo to niti ni razlog za odpoved, mi bodo pa velikodušno vrnili plačan avtobus.

Malo me mede, ker me Via Michelin pelje skozi tunel Frejus, kar je čisto v drugo smer in podaljša pot za 300 km. Kakšna je pot čez Claviere-Montgenevre. Glede na to, da je to precej obljudena vas in na AMZS piše, da je prevozen celo leto, ne bi smelo biti problema?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2018 1:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Cesta je vedno povsem prevozna, ajd če ravno ful sneži pol lahko mogoče malo počakaš. Glede na to, da ima Montgenevre enega največjih zimskih PZAjev (postajališč za avtodome), kjer je pozimi konstantno več 100 avtodomov, si lahko pomirjen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2018 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Hvala, sem sedaj čisto pomirjen, sploh glede na to, da imam čisto nove zimske gume, pa ketne v prtljažniku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gospodk
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2018 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Jan 2013 11:51
Prispevkov: 103


Čez prelaz Montgenevre bi te tudi peljali z avtobusom, tako da se nimaš česa bati. Snega je sicer ogromno (krepko čez 1m) a je cesta kopna. Preveri pri agenciji Skifun, če imajo kako prosto mesto na avtobusu do Briancona.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 20, 2018 8:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Če ne padeš v snežni metež ni skrbi. Sploh ker če štartaš zgodaj zjutraj si na prelazu nekje okrog kosila. V skrajnem primeru iče bi bil zaprt prelaz imaš pa še vedno Frejus. Ampak potem je pa spet vprašanje kaka cesta bi bila prek Lautareta. Ponavadi je tam slabša cesta kot prek prelaza, zaradi napihanega snega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2018 1:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Serre Chevalier med Slovenci ni najbolj obiskano smučišče, čeprav je med francoskimi najbližje, če ne štejemo Montgenevra, ki je par km prej. Ena od velikih prednosti smučišča je Grand Galaxy card, ki sicer ni omenjena ne na njihovih prospektih, ne na njihovi spletni strani. Karta poleg matičnega smučišča velja še na L2A in manjših Le Grave in Puy Saint Vincent. Povsem po naključju sem odkril, da velja tudi na smučišču Montgenvre-San Sicario-Sestriere. Za kraj bivanje sem izbral Villeneuve, ki je odlično izhodišče, ker je sredi doline in lahko na oba skrajna konca velikega smučišča (včasih so ga prodajali kot 250 km prog, bergfex jih navaja 136) prideš z le 3 žičnicami. Ima apartmaje neposredno ob postaji žičnic, oziroma če bivaš dlje, ustrezna parkirišča. Menda tudi ski buse, ampak je za lokalce težko ugotoviti, kje vozijo, postaje niso označene, oziroma so najbrž redke. V eni prejšnih reportaž se omenjajo stare naprave. Poleg tele, ki na sliki izgleda veliko bolje kot v resnici, in je najbrž starejša od prejšnjih jajčk na Krvavcu, je tam za izhodišče še ena dolga moderna sedežnica (seveda, tako kot vse, brez kupol).



Nasploh naprave niso najboljše, sploh v primeru kakšnega hujšega mraza ali vetra. Od 61 naprav je samo kabinka Ratier iz Chantemerla moderna, pa še tista gre samo do pol hriba, edina proga ob njej (Luc Alphand) pa je običajno zaradi treningov in tekem zaprta. Precej je tudi dolgih in strmih vlečnic, ki imajo na poti tudi do 3 ovinke. Tole sta vlečnici Mea in Clot z modrimi progami, na višini dobrih 2300 m. Smučišče ni prav visoko, leži od 1200 (Briancon) do 2660m.


Proti SZ, proti delu smučišča Monetier les Bains, pelje žičnica Vallons. Pri teh imenih je treba biti zelo previden. Ob žičnici Valons je proga Cucumelle, žičnica Cucumelle pa je na drugi strani hriba. Obstaja pa tudi proga Vallons, ki pa je čisto na drugem koncu smučišča. Proge namreč v Franciji niso označene s številkami, ampak z imeni, številke pa pomenijo, kako daleč je še do konca proge. Sistem je super, ko se ga navadiš, se pa malo zaplete, če smučaš na kakšnem smučišču, ki ga je malo v Franciji in malo v Italiji (Via Latea). Če ne znaš francosko, si je tudi malo težje zapomniti imena prog, ki si znajo biti včasih tudi hudo podobna. Proga pod Valonsom je bila vedno, ko sem bil tam, razrita, vsekakor ni bila teptana vsak dan, kljub temu, da gre za edino povezovalno progo, ki bi bila tudi drugače zanimiva za smučanje. Nasploh je logiko teptanja prog tam težko dojeti.


Treba je še čez tale prelaz.


V ozadju tele slike so vidne sledi terenskih smučarjev. SC je ena od mek terenskega smučanja. Na žičnicah prevladujejo smučarji s tistimi čudnimi lopatastimi dilami, veliko je boarderjev in težko je najti še kakšen meter nezoranega celca, čeprav je primernih terenov v obilju.


V dolini je odlična sedežnica Bachas, ki ima enih 5 odličih rdečih prog. Višinska razlika dobrih 700 m.


Nad Bachasom sta še dve predpotopni žičnici Yiret in Cibouit, ki zgledata tako, kot da bi ju pred 50 leti na hitro sešvasal en šlampast vajenec. Glede na to, da sta mestoma zelo daleč od tal, sem se ju raje izogibal.

Tole pa je na drugo stran, proti Brianconu, plato na 1900 metrih, nad Chantemerlom. Na nek način je to osrednji del smučišča. Od tu vodijo navzgor bolj ali manj vzporedno do različne višine 3 naprave, na platoju pa je nekaj veselja za začetnike. Tale sedežnica Combes se meni zdi optimalna. Ne gre sicer do vrha, ampak ti zato ni treba stati v nihalki. Pod to sedežnico je več odličnih prog (3), običajno sta bili ena do dve dopoldne rezervirani za treninge in tekme, zato pa sta bili popoldne odlični, lepo steptani, relativno trdi in brez kucljev.


Pod tem platojem je proga, imenovana po lokalnem matadorju Lucu Alphandu in kabinka Ratier. Vzporedna sedežnica stoji, kot še nekaj drugih naprav, tudi če niso bile povsem vzporedne. Odlična črna proga je za razliko od večine ostalih črnih teptana, a žal v glavnem zaradi treningov in tekem zaprta. Mislim, da mi je le enkrat uspelo ujeti odprto progo, ampak sem jo takrat kar dobro izkoristil.


Tole je malo pod vrhom Combesa, kjer je še en tak plato s številnimi progami za povprečne smučarje, ogromnim fun-parkom, cros stezo itd. Malo nižje je 3 croix, križišče številnih prog, od koder te sedežnica Prorel odpelje na istoimenski vrh. Iz tega vrha peljejo proge proti Brianconu.


V tem tednu so imeli v Brianconu Jazz festival. Odličen program in veliko (tudi) zastonj koncertov po kulturnih domovih, knjižnicah in pubih. Tole pa je koncert dixieland glasbe na piknik placu sredi smučišča. Pihalni orkester Briancona z dobrih 20 glasbeniki. Noro.


Zgornji sektor kabinke Prorel2 (ja, prav ste prebrali, sedežnica na drugi strani je Prorel, kabinki pa sta Prorel 1 in 2) prinaša enih 5 odličnih rdečih prog, ki se med sabo prepletajo in je zame eden lepših delov smučišča. Spodaj je samo ena proga, ki odpira poglede na Briancon z njegovimi trdnjavami in številnimi opuščenimi kasarnami. Žal je na koncu potrebno premagati kar precej stopnic, da prideš do gondole.


Še izbor nekaj lepših prog: Bois de Coques z dvema rdečima in eno modro progo, na katerih tudi teoretično ne more biti gneče.


Saludes:




Eduits in Aiguillette ob nekoliko odmaknjeni sedežnici Aiguillete. Redek macesnov gozd se mi je zdel odlična ideja za off-piste. Pa je bilo tudi tu že kar precej zvoženo.



V vasi so imeli tržnico domačih sirov. Cene so res navite, ampak siri so bili pa odlični.


Po 4 dneh sva se že malo naveličala tega smučišča, čeprav nama je bil zelo všeč (najbrž je na to vplivalo lepo vreme, hvalijo se, da so najbolj sončno smučišče v Franciji) in sva se odpravila v slabo uro vožnje oddaljeni Les Doux Alps in naslednji dan na pol ure oddaljen Montgenevre. Poročila o teh izletih sledijo na drugih topicih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2018 8:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Tudi midva sva se ta teden po daljšem času odločila za smučarijo v Franciji. Že od študentskih let, pa tja do sredine prejšnjega desetletja je bil teden smučanja v Franciji obvezni vrhunec najine smučarske sezone. Potem pa ... v bistvu ne vem kaj se je zgodilo. V prvih letih ko sva imela koroško sezonsko sploh nisva šla smučat 'ven', torej izven Koroške in V Tirolske, potem sva nekajkrat v marcu ulovila kak akcijski teden v Italiji, ko ob rezervaciji hotela dobiš zraven še smučarsko karto (zagotovo je polpenzion v italijanskem hotelu bolj udoben od vsakega francoskega apartmaja), pa dolga vožnja se ti z leti zdi vedno daljša . Skratka, Francija je pri nama nekako prišla 'iz mode', nazadnje sva bila v 3 dolinah marca 2010.

Letos pa sem mojo drago vseeno uspel prepričat za Francjo, in to za smučarski center kjer še nisva bila. Poleg lastnih smučišč Serre Chevalier nudi še možnost da s tedensko karto smučaš še po 1 dan v Montgenevru, Les 2 Alpes, Alps d'Huez in Puy St. Vincentu. Sicer pa je dober opis dal že Marko, ni treba da ponavljam. Seveda se bova v kakšni oceni razlikovala, saj vemo, vsake oči imajo svojega malarja.

V nedeljo sva si pri oblačnem vremenu ogledala smučišče, večino dneva sva preživela na progah v dolino kjer je bila vidljivost dobra. To je ena od prednosti Serre Chevalierja pred bolj visokogorskimi smučišči tipa Val Thorens ali Tignes: vsaj polovica smučišča je pod gozdno mejo, v bistvo gre za francoske razmere za razmeroma nizkoležeče smučišče (višina doline je med 1200 in 1500 m). Letos s snegom nimajo težav :


Plan prog: https://www.serre-chevalier.com/en/winter/ski-area/piste-map/

Ponedeljek je bil v glavnem namenjen najbolj desnemu koncu smučišča, nad krajem Le Monetier. Po vzponu s prastarimi 'jajčki' Frejus nadaljuješ s šestsedežnico Vallons s čudovito rdečo progo, ob pol desetih sva bila skoraj sama:


kratka štirisedežnica Cucumelle ki jo potrebuješ za povratek:


Smučišče Monetier je sestavljeno iz višinskega dela s tremi fiksnimi sedežnicami:


... in labirinta 4 - 5 prog v dolino, vse so bile odlično urejene s prefektnim suhim snegom, nazaj na hrib vozi dolga odklopna štirisedežnica Bachas. Čakalne dobe? 1 minuta na 7 furah:




Posebej lepa je črne proga v dolino Tabuc, poteka po drugi dolini kot ostale, lepo mirna in prazna:


Toliko o prvih vtisih, se nadaljuje. Več fot ... ografij pa na AF.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 8:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Nekaj vtisov iz centralnega in osrednejga dela smučišča:

Nostalgična 'jajčka' frejus, leto izgradnje 1968 (!). Ampak za dva je v kabini dovolj prostora :


Izpred najine apartmajske hiše zjutraj vsakih 15 minut pelje brezplačen avtobus do spodnje postaje omenjenih jajčk, zato je ta kabinka vedno najina prva žičnica dneva. Za nadaljnje vožnje se raje spustiva na štirisedežnico Casse du Boeuf, ki je hitrejša in daljša:


Pod njo odlična istoimenska črna proga:


Šestsedežnica Clot de Gauthier z dvema lušnima progama nad gozdno mejo:


V tretji etaži pa tipično francoska Pomina vlečnica Eychauda. Edina urejena proga je bolj tako, ozka in zelo naokoli, je pa tu raj za ljubitelje off - piste:


Še ena odlična črna proga v dolino, 'Luc Alphand' v Chantemerle:


... z lepo osemsedežno kabinko in paralelno šestsedežnico. Na splošno so žičnice nekako čudno razporejene, na enem koncu sama 'jajca' in vlečnice na krogce, drugje pa po dve ali tri sodobne žičnice vzporedno:


Proga proti Brianconu je zaradi svoje zelo sončne (V / JV) lege celo pri tem mrazu dopoldne spuščala, potem ko se je malo pooblačilo pa začela sredi popoldneva spet zmrzovat. Ni bila nek presežek, pa še na koncu je treba hodit po stopnicah:


Odlične in zelo prazne pa so bile proge nad vmesno postajo, zato sva v glavnem smučala samo na 2. odseku. Že ta ima toliko višincev kot npr. pohorska Vzpenjača. O 'gneči' pa toliko: samo na eni od petih voženj v kabini za 12 oseb nisva bila sama ... :


Kratki fiksni štirisedežnici Croix Nore in Rocher Blanc med zgornjo postajo kabinke iz Briancona in centralnim delom smučišča. Proge so položne, je pa lepo sončno:


Osrednji del smučišča, s šestsedežnico Foret in trisedežnico Cote Chevalier (samo še letos, prihodnjo sezono bo tudi tu šestsedežnica). Ob pol petih še v soncu, sneg pa še vedno povsem zimski (ni čudno, včeraj je bilo na zgornjem delu smučišča ves dan okoli -10):

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 9:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Večkrat omeniš črne proge, na sliki pa so sami lepi teptani "avtobani".

A nimaju tu navade kot v večini Francije (no vsaj Savoje) da črnih ne teptajo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 8:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Dobro vprašanje, JurijB. Iz 25 - letnih izkušenj s smučarijo v Franciji lahko povem, da črno označena proga tukaj lahko pomeni karkoli, od dnevno teptanega 'avtobana' do orjaških grbin ki teptalnika še niso videle od blizu. Tudi Serre Che seveda ni izjema. Zadnja leta so vsaj nekateri to razliko začeli označevat na planih prog, vem da recimo v La Plagne preko črne proge napišejo še 'Nature', kar seveda pomeni neteptana proga. Če odpreš plan Serre Che boš na nekaterih črnih progah videl vijolični krogec, kar pomeni da ta proga ni nikoli teptana. Na splošno so neteptane črne proge nad gozdno mejo, medtem ko proge v dolino, tudi črne, teptajo pač po francoski logiki. Luc Alphand, ki je edina proga v dolino za Chantmerle, je 'speglan' vsak dan, Casse Du Boeuf ki ima možnost obvoza po modri progi pa vsak drugi dan (če sem natančen: spodnji del vsak dan, zgornji vsak drugi dan). Kako je s progo Tabuc v Monetieru ne vem, mogoče sva samo imela srečo da sva naletela na rebrca.

Torej: po francosko črna proga, vse slike so iz Monetierja, je lahko to (Tabuc):


... ali pa to, potem pa se znajdi - Cibouit:


... Col du VentV

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 9:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Ja vidim, da imajo črno vlečeno "od vrha do podna". V 3 dolinah, Tinju, Avoriazu pa imajo večinoma črne z obvozi, ali bolje rečeno je črna "bližnjica" na rdeči ali celo modri in tako po spominu je praviloma neteptana.

Kako je zdaj s tisto "kombinirano" karto za več smučišč, ali pa je to navadna šest ali več dnevna, ki jo lahko dva dni izkoristiš na drugih smučiščih (enako 3 Valle, Les Arc, La Plagne, Tignes-Val d'Isere), ali kaka čisto namenska?

Bi me zanimalo za kak "izlet" z avtodomom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 11:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


SC je bila tudi moja izbira že večratk, a vedno v januarju, zato mi je pojem "zaprto zaradi tekme/treninga" nekaj povsem tujega, sploh pa to nisem nikoli doživel na Luc Alphand.
Sicer pa pohvale vsem za zadnje reporte. Brišem slino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 1:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Glede na mojo izkušnjo je teptanje v SC nekoliko drugačno kot na drugih smučiščih. Tu se proge v glavnem teptajo, vsake toliko pa kaj pozabijo (izpustijo) ne glede na barvo in pomembnost proge. Recimo proga Cucumelle (ob moderni sedežnici Valons), ki je ena lepših in hkrati edina povezava med Monetierom in ostalimi deli smučišča, je bila obakrat pri mojem obisku neteptana, v času Mikijevega obiska pa vzorna. Luc Alphand in Casse de Boeuf, črni progi, sta bili teptani vsak dan. In obe imata obvozno progo (Miki!). Na SC pa je nekaj črnih prog, ki najbrž še nikoli niso videle teptalnega stroja. To so proge, ki bi bile v Avstriji označene s skiroute in deltoidom, tu pa so sicer označene na načrtu prog, na terenu pa ni okroglih tabel z imenom proge in zaporedno številko ampak le navadni količki (na primer Couloirs nad Brinconom in Cibuit na drugi strani).

Miki, komaj sem čakal na tvoje poročilo in zgleda, da imava tokrat kar podoben vtis. Tabuc je bila v mojem času za normalnega smučarja praktično neprevozna, mene je spominjala na Vitranc2 v najslabšem stanju, sem pa videl njen potencial. Zame sicer izziv, a v takem stanju, da sem moral vsakih par zavojev počivati, včasih pa celo zaviti v gozd. Najbrž so ugotovili, da je v takem stanju prenevarna in so jo uredili.

Aja še to Miki: najbrž si spregledal, da od spodnje postaje Frejus vodi vrvna vlečnica do spodnje postaje sedežnice Casse de Boeuf, tako da bi starko lahko ignoriral že pri prvi vožnji. Sploh če si namenjen v smeri Chantemerla oziroma Briancona.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 2:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

mitjaz je napisal/a:
SC je bila tudi moja izbira že večratk, a vedno v januarju, zato mi je pojem "zaprto zaradi tekme/treninga" nekaj povsem tujega, sploh pa to nisem nikoli doživel na Luc Alphand.
Sicer pa pohvale vsem za zadnje reporte. Brišem slino.

V tednu od 27.1 do 2.2. je bila Luc Alphand praktično stalno zaprta (OK nisem bil vsak dan ob vsaki uri tam, lahko, da sem imel samo smolo). Enkrat so jo odprli ob 14. uri, vsaj 1x pa še to ne. Zaprta je bila tudi obvozna proga z vsemi priključki, kar je logično, saj jo na več mestih seka. Večji del dneva so bile zaradi treningov in tekem zaprte tudi Petit Alpe, izmenično Stade ali Draye ali obe (ampak običajno samo dopoldne, tako da sta bili popoldne, ko je bilo ostalo že razrito, ti dve progi še perfektni), enkrat Melezes, pa Stade pod Foretom, pa verjetno še kaj. Teli zadnji sta bili po moje kakšni šolski tekmi ali pa zaključek tečaja. Na račun ene take tekme sem se prešvercal na sedežnico že ob 8.15, ob 8.35 pa me niso več spustili gor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Serre Chevalier
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB