Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » KAM letos? IN kaj imate v planu VI?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 KAM letos? IN kaj imate v planu VI? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Elan_ka
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2014 12:37 pm    Naslov sporočila: KAM letos? IN kaj imate v planu VI? Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 0:00
Prispevkov: 19


Po še letošnjem razočaranju, se zopet odpravljamo v FRA, v upanju, da bo boljše.

Mi pa lahko definitvno nekdo od vas pomaga pri tem, torej zanimajo me vaše izkušenje o kraju, hotelu in smučiščih - kaj priporočate iz lastnih izkušenj?

Moji kriteriji so:

Manj kot 12 ur vožnje, se pravi če gledamo kilometrino in čas preko route plannerja.

Hotel najraje na/ob smučišču ampak resno mislim, ker nazadnje sem se utrudila preden sem sploh do smučišča prišla, pa nisem slaba na kondiciji.

Cene: zmerne

In pa, že kdo ve kam gre letos na smučanje v FRA? Z idejami na dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2014 4:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Zdravo,

jaz za letos načrtujem dva obiska Francije, drugega (ki je 100%) v drugi polovici marca, prvega (verjetno) pa v januarju, prva polovica februarja.

Bil sem v Tignesu in v Treh dolinah, letos mislim, da bodo ponovno padle Tri doline (Menuires ali pa Val Thorens). Cene so odvisne od števila oseb in apartmaja ampak lani je bilo od 300 - 400 EUR za 7 dni s karto za celotno območje brez upoštevanja prevoza.

Bomo videli kako bo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elan_ka
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 01, 2014 9:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 0:00
Prispevkov: 19


Boš sporočil, ko prideš nazaj.

Tudi mi smo rezervirali in sicer gremo v Serre Chevalier. Will see. Mislim, da slabše kot lansko leto ne more biti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 01, 2014 1:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Kaj je bilo lansko leto?

Jest tud načrtujem 2x po en teden v Franciji... enkrat ski opening in enkrat eno dobro smučanje v januarju.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skoro84
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 02, 2014 9:58 am    Naslov sporočila: SKi opening Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2014 13:15
Prispevkov: 6


Pozdravljeni!

Mi smo se letos spet odločili za Serre Chevalier, tako kot ti Elanka. Termin je 13.-20.december. Gremo preko skifuna in sicer v Residence Nemea L'Aigle Bleu. cena je 182 €/na osebo. App smo vzeli za 6 ljudi, vendar bomo noter bivali v štirih, ker je tako vse lažje in bolj sproščeno. Kar se tiče appartmajev so že preverjeni 2 leti nazaj, ko smo bili v Brianconu. Zgledno lepo moderno opremljeni, lep balkon, prostorni...res super. Glavna gondola je 100m peš, avtobus, ki vozi po dolini pa ima postajo pred apartmaji. Prevoz do SC je zelo enostaven, mogoče najboljši v FR kar se da. Avtocesta je celo pot, razen zadnje ene 1h čez prelaz. Stroškovno je tudi najbolj poceni, ni predorov, ter cene dizel v mestu so nizje kot v zakotnih predelih.


Največji problem je edino vreme. Lani bi morali bit tudi v Serre Chevalier, vendar ni bilo snega, zato nas je skifun premestil v Lex Deux alpes...tudi tam smo potem imeli app na enakem nivoju, kot smo v SC rezervirali, vendar je zame L2A slabše smučišče kot SC, zaradi same konfiguracije.



p.s. ne vem če ste kaj sledili objave na serre chevalier toda 13-14 je predviden test smuči http://www.serre-chevalier.com/en/events/ski-force-winter-tour-fair/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skoro84
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 02, 2014 9:58 am    Naslov sporočila: SKi opening Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2014 13:15
Prispevkov: 6


Pozdravljeni!

Mi smo se letos spet odločili za Serre Chevalier, tako kot ti Elanka. Termin je 13.-20.december. Gremo preko skifuna in sicer v Residence Nemea L'Aigle Bleu. cena je 182 €/na osebo. App smo vzeli za 6 ljudi, vendar bomo noter bivali v štirih, ker je tako vse lažje in bolj sproščeno. Kar se tiče appartmajev so že preverjeni 2 leti nazaj, ko smo bili v Brianconu. Zgledno lepo moderno opremljeni, lep balkon, prostorni...res super. Glavna gondola je 100m peš, avtobus, ki vozi po dolini pa ima postajo pred apartmaji. Prevoz do SC je zelo enostaven, mogoče najboljši v FR kar se da. Avtocesta je celo pot, razen zadnje ene 1h čez prelaz. Stroškovno je tudi najbolj poceni, ni predorov, ter cene dizel v mestu so nizje kot v zakotnih predelih.


Največji problem je edino vreme. Lani bi morali bit tudi v Serre Chevalier, vendar ni bilo snega, zato nas je skifun premestil v Lex Deux alpes...tudi tam smo potem imeli app na enakem nivoju, kot smo v SC rezervirali, vendar je zame L2A slabše smučišče kot SC, zaradi same konfiguracije.



p.s. ne vem če ste kaj sledili objave na serre chevalier toda 13-14 je predviden test smuči http://www.serre-chevalier.com/en/events/ski-force-winter-tour-fair/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elan_ka
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 02, 2014 12:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 0:00
Prispevkov: 19


Amater, poglej temo Val'd Allos.

skoro 84, super, hvala za odgovor in koristne informacije. Sedaj sem še bolj prepričana, da smo se prav odločili. Tudi mi imamo rezerviran AP 6 in smo 4 osebe in v istem hotelu, vendar imamo termin od 10.01.2015 7 dni bivanja.
Škoda, smo navdušenci nad testiranjem smuči, vendar nas tisti termin ne bo tam, hvala za info.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 3:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Jaz grem tudi na ski opening v Serre Chevalier. Sicer imam zakupljeno snežno garancijo, ampak vseeno upam, da mi bo omogočeno dokumentiranje Serre Chevaliera.

Za naprej pa še nimam načrtov - če bi kdo rad zapolnil kapacitete z menoj, naj se oglasi v forumu Smučajmo skupaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » KAM letos? IN kaj imate v planu VI?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB