Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Javne službe in smučanje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Javne službe in smučanje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 1:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

medo je napisal/a:
Nekaterim uspeva takšno smučarsko uživanje tudi ker so v javnih službah kjer ali so v službi ali jih pa ni (plača, regres in božičnica zagotovljena vsak mesec točno) . Letos marca, ko so bili tisti kristalno jasni dnevi je bilo vsak dan na parkirišču Ljubelj polno LJ tablic, na sedaj Turnem smučišču pa polno turnih uživačev, ki so sonček zamenjali za megleno in zabačeno Lublano. Koči je kar ustrezalo in je bilo potrebno kar konkretno dostavljat tekočino in jedačo. In to med tednom.

Medo ne seri. V javnih službah ni božičnice in je nikoli i bilo, zdaj pa že 2. leto ni niti regresa. Samo 12 plač in to relativno skromnih (a rednih). In dopusta je toliko kot v drugih firmah, ni individualne pogodbe, službenih vozil za privatno rabo in podobnih bonusov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 5:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

No cisto vse ravno ne drzi... oz. bolj kot ne nic od tega ne drzi... razen mogoce bozicnice, pa tudi to imajo v velikem procentu javnih sluzb... jebat ga Zeleznice, RTV Slovenija in podobni prav tako spadajo v javni sektor, tako da javni sektor niso zgolj zaposleni na obcinah
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Ma drek je, tud v zdravstvu ni nobene reči. Regres dobijo le tisti, ki skoraj nič ne zaslužijo, plača gre že tri leta samo dol-vem, da ni javno ampak je res (v treh letih 12%). Če bodo šli še dodatki se bodo najboljše imele frajle na upravnih enotah in občinah.
Pa kaj, jaz sem upokojenec brez regresa (ni mi čisto jasno zakaj, če pa sem v sklad plačeval več kot tisti, ki ga dobijo???), joj tudi dopusta nimam , ah sranje. Imam pa čas za smučanje in se že sedaj sprašujem, če bo možen začetek na naših smučiščih že 1.12. tako kot se mi je naredilo lani. Mam probleme kaj? A dokler bomo zdravi ... ! No, sej mam že enga Melija.
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

pj je napisal/a:
No cisto vse ravno ne drzi... oz. bolj kot ne nic od tega ne drzi... razen mogoce bozicnice, pa tudi to imajo v velikem procentu javnih sluzb... jebat ga Zeleznice, RTV Slovenija in podobni prav tako spadajo v javni sektor, tako da javni sektor niso zgolj zaposleni na obcinah


lepo ste zašli...nimaš tu kaj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 6:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Stane60 je napisal/a:
Ma drek je, tud v zdravstvu ni nobene reči. Regres dobijo le tisti, ki skoraj nič ne zaslužijo, plača gre že tri leta samo dol-vem, da ni javno ampak je res (v treh letih 12%). Če bodo šli še dodatki se bodo najboljše imele frajle na upravnih enotah in občinah.
Pa kaj, jaz sem upokojenec brez regresa (ni mi čisto jasno zakaj, če pa sem v sklad plačeval več kot tisti, ki ga dobijo???), joj tudi dopusta nimam , ah sranje. Imam pa čas za smučanje in se že sedaj sprašujem, če bo možen začetek na naših smučiščih že 1.12. tako kot se mi je naredilo lani. Mam probleme kaj? A dokler bomo zdravi ... ! No, sej mam že enga Melija.

Aja??? ...pa povej koliko ima frajla plače na UE recimo tam na šalterju za osebe izkaznice al pa matičarka, al pa na registracijah vozil? udihate tja v tri dni ...ne nekaj na pamet....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PogachnyK
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 7:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2012 19:03
Prispevkov: 170


Če imaš rad smučarijo, boš zanjo vedno našel čaš in denar.

Jih je pa Tomi in druščina že precej slišala na forumu glede tega, koliko hodijo smučat. Tako da sem zelo vesel, da se fantje ne dajo in še naprej objavljajo imenitne reportaže s smučišč, v katerih se najdejo zelo uporabne informacije.
_________________
[img]https://giphy.com/gifs/fandor-movie-scene-mime-film-3oEduSyEJzGEm60xR6[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

fischerpro3 je napisal/a:
Stane60 je napisal/a:
Ma drek je, tud v zdravstvu ni nobene reči. Regres dobijo le tisti, ki skoraj nič ne zaslužijo, plača gre že tri leta samo dol-vem, da ni javno ampak je res (v treh letih 12%). Če bodo šli še dodatki se bodo najboljše imele frajle na upravnih enotah in občinah.
Pa kaj, jaz sem upokojenec brez regresa (ni mi čisto jasno zakaj, če pa sem v sklad plačeval več kot tisti, ki ga dobijo???), joj tudi dopusta nimam , ah sranje. Imam pa čas za smučanje in se že sedaj sprašujem, če bo možen začetek na naših smučiščih že 1.12. tako kot se mi je naredilo lani. Mam probleme kaj? A dokler bomo zdravi ... ! No, sej mam že enga Melija.

Aja??? ...pa povej koliko ima frajla plače na UE recimo tam na šalterju za osebe izkaznice al pa matičarka, al pa na registracijah vozil? udihate tja v tri dni ...ne nekaj na pamet....


Pa povej, kaj dela frajla in kaj zdravnik ali katerikoli zdravstveni delavec. Predvsem pa KDAJ? Se ti bo zdelo v redu, ko bodo v bolnišnicah za enako plačo delali ponoči in ob nedeljah, medtem, ko bodo frajle v petkih odhajale ob enih, pa so šele ob sedmih prišle?
A veš, je pa tule smučarski forum in jaz sem tisto napisal le kot pripombo. Daj raje katero o smučanju in ne zagovarjaj frajl, saj veš, da to tudi so !
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 6:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Taka frajla sem bil tudi sam pred leti...recimo če se spomniš menjav YU vozniški za slovenska, pa slovesnkih potnih listov ipd, recimo to obdobje....tako da ne seri in ne govori nekaj na pamet...jih nimam zakaj zagovarjat one so že tako vsa leta na goli plači ...tisto da gredo v petek ob enih domov, pa z popoldanskimi uradnimi urami v ponedeljek in sredo oddelajo....Nehaj pisat bedarij, pa lahko nadaljujeva tudi kako konstruktivno na temo smučarije...Svet ni črn in bel.....(še en mali namig:če si hotel bit pameten bi omenil razne agencija za traženje rude i gubljenje vremena, plačilni razredi pa vsi 42+, ali pa razne birokrate zaradi birokratov na ministrstvih, aja pa število občin, katerih vsaj polovica ne ispolnjuje osnovnih kriterijev po Zakonu o lokalni samoupravi-število prebivalcev) .....pa uživaj v penzionu še naprej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 11:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Se la vie, fisherpro3, a večina vseeno misli kot jaz !
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 1:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

fischerpro3 je napisal/a:
Taka frajla sem bil tudi sam pred leti...recimo če se spomniš menjav YU vozniški za slovenska, pa slovesnkih potnih listov ipd, recimo to obdobje....

Se mi je zdelo, da je tule nekaj osebnega, ko si se tako zapicil v "menjavo teme" Ja so se zamenjali potni listi in vozniske, pa se osebne, ampak to je bil en projekt v vseh 20 letih. V gospodarstvu so taksni "projekti" vsak dan, celo delovno dobo
Zares ne pisem o tem iz lastnih izkusenj, ker jih za razliko od tebe nimam, imam pa izkusnje iz druge strani okenca in ravno zato imam (pa verjetno 99% vseh ostalih, ki nismo v javnih sluzba tudi) tudi taksno mnenje o teh "garacih" s polovicnim delovnim casom, polno placo in garantirano sluzbo do konca zivljenja Verjamem, da kaksnih 30-40% ljudi zares gara, problem pa je tistih 60-70% ki ne. In ti mecejo hudo "dobro" luc na tiste preostale, ki zares delajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 4:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

ne generalzirat,,,samo to je bil moj namen in nič drugega,...in zato sem napisal svojo izkušnjo...zato nekaj kar ne poznam, ne komentiram...z razliko od enih... kje smo ze ostali?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 16, 2014 8:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Fak,no. Tega sranja pa res nisem hotel. Prosim moderatorje, naj zbrišejo vse poste od vključno medotovega dalje, ki so se mu pustili sprovocirati.

Tema je o tem, kako si urediti in organizirati življenje, da bi imeli čimveč smučarskih dni na sezono.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 16, 2014 11:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Saj če res tako garate v javnih službah, kot pišete, ni potrebno imeti slabe vesti in se vsem javno opravičevati, da niste lenuhi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 12:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

pj je napisal/a:
No cisto vse ravno ne drzi... oz. bolj kot ne nic od tega ne drzi... razen mogoce bozicnice, pa tudi to imajo v velikem procentu javnih sluzb... jebat ga Zeleznice, RTV Slovenija in podobni prav tako spadajo v javni sektor, tako da javni sektor niso zgolj zaposleni na obcinah

Nič kriv sem se znašel kot avtor ene bolj neumnih tem na tem forumu in nekaj še bolj neumnih odgovorov. Tebi PJ svetujem, da se podučiš, kaj je to javna uprava, da ne boš generaliziral na podlagi podjetij, ki sploh ne sodijo v javno upravo. Ostalim pa, da preden sodijo o primernosti plač kakšnih delavk na šalterjih upravnih enot (občine imajo zelo malo šalterjev), da se sploh pozanimajo, kakšne so te plače in kaj te delavke delajo. Jaz si upam trditi, da ni neke velike razlike med delom na šalterju upravne enote in recimo NLB, plača je na banki bistveno večja (pa še ta ne prav dobra), imajo regres...

Najbolj mi gre na živce, ker je nekomu uspelo prepričati preproste in neuke ljudi, da je za težave gospodarstva krivo negospodarstvo (javni sektor) in tako odmakniti oči od pravih krivcev. Dejstvo je, da negospodarstvo po mednarodnih primerjavah zelo dobro dela, državna uprava že več let zmanjšuje število zaposlenih ob mnogih novih nalogah. Za težave gospodarstva je poleg svetovne krize kriv predvsem slab management, pogoltni lastniki, požrešne multinacionalke in finančni konglomerati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 12:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Se bos ti ze enkrat naucil brati? Javni sektor in javna uprava nista eno in ista stvar in jaz nisem pisal o javni upravi, temvec o javnem sektorju (poskusi prebrati se enkrat), ampak to je zate kot ponavadi ze prevec za razumeti... vazno da blebetas in da pac nekaj napises kontra mojemu samo da pac lahko napises.
PS: O zmanjsevanju javne uprave si pa preberi statistiko, pa bos ugotovil, da to "uspesno zmanjsevanje" javne uprave pomeni par 1000 novih delovnih mest v zadnjih par letih, ne pa manj kot bi naceloma moral biti rezultat "uspesnega zmanjsevanja".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Javne službe in smučanje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB