Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Kanin, Sella Nevea 2014/015

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Kanin, Sella Nevea 2014/015 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2015 3:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tisti 2 novi kabinki najbrž tudi ne bosta kaj manj kot teh 22 mio. za zasneževanje. No in končno Ledenko sem iztisnil iz tebe to kar sem hotel. Torej tam vlagajo hotelirji in lokalna skupnost. Hm pri nas pa naj tega ne bi počeli in se morajo žičnice pokrivati same? Sploh opažam, kako ima veliko Slovencev dvojna merila za tujino in doma. Nekomu se je zapisalo, da se na staro železje na Kaninu ne bi usedel, če mu plačajo, ko smo ravno pri Lechu, pa tam veselo vozijo žičnice iz začetka 60-ih let in cel kup starih dvosedežnic dolžine nad 1 km. In to naj bi bil en najbolj eminentnih centrov (meni sicer ni posebej pogodu).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2015 5:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


marko je napisal/a:
In to naj bi bil en najbolj eminentnih centrov (meni sicer ni posebej pogodu).


Ravno sem se vrnil in ko se nasmrčim ti nalepim eno sliko, da jo obglodaš.
Eminenten je zaradi splošne ponudbe, ki si jo le redki Slovenci lahko in znajo privoščit, smučišče samo je povprečno.

Sicer se pa nisva popolnoma razumela. Tam ni hotelirjev, žičničarjev in lokalne skupnosti, tam sta dve ali tri poslovno zelo povezane družine, ki kontrolirajo vse tri postavke kot celoto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2015 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


ledenko je napisal/a:

Ravno sem se vrnil in ko se nasmrčim ti nalepim eno sliko, da jo obglodaš.
.


Moraš pa dobiti nagrado za najbolj zagretega forumaša :-)
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2015 10:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Ne, nujno sem moral poslat neke papirje in sem še tole bleknil. Sicer sem pa vedno po vrnitvi iz daljše poti dovolj na trnih, da vsaj kako uro prebedim. Iz tiste cestne pozornosti nekako ne morem v trenutku preklopit na spanje, tokrat je pa še dež do Beljaka poskrbel za dodatno napetost.

@Marko;
Poglej si tole sliko. Zadaj hiška z apartmaji za 11.000 evrov/noč, ki je vedno polna, spredaj pa paradna sedežnica v Lechu, ki ima za sabo že veliko križev. Poleg nje je sicer ena sodobna, ampak ta je maskota in menda se že leta ni pokvarila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2015 2:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ledenko, hvala. Ja, saj si bil jasen glede Lecha, ena lokalna mafija torej. Ampak saj, prišli smo do bistva, tudi tam se žičnice ne financirajo same.

Glede cene pa, mogoče so pozabili vstaviti decimalno vejico, pa je v resnici 110,00 . Ampak kolikor poznam tele Tirolce ob meji s Švico, so ti ob takih cenah sposobni še zaračunati doplačilo za internet in porabo elektrike. Se pa da tam okoli dobiti tudi apartmaje precej pod 200 EUR/dan, ampak meni je tudi to preveč, ker je veliko boljših in cenejših smučišč. Biti enkrat tam je čisto dovolj.

Sicer pa ja, nekaj podobnega sem videl v Courchevelu. So nam bile všeč ene vile z apartmaji, pa smo se še nekako menili, da jih poiščemo na internetu za naslednjič, čeprav so gotovo malo dražje. Potem so pa v TopGearu testirali ene low budget avtomobile in se pripeljali natanko pred te vile in povedali, da dnevni najem stane toliko kot tisti avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2015 3:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


marko je napisal/a:
Ledenko, hvala. Ja, saj si bil jasen glede Lecha, ena lokalna mafija torej.

Niti ni mafija, ker ne kradejo, ne posojajo, si ne izposojajo, ne izsiljujejo, ne delajo pod mizo in na splošno ne delajo nečednih poslov, so pa že generacije lastniki vsega skupaj in to lastnino držijo, ter ohranjajo.
Prej bi temu dejal stabilno lastništvo in me ne bi motilo, če bi imelo kako naše smučišče podobno strukturo lastnikov.


Glede cene pa, mogoče so pozabili vstaviti decimalno vejico, pa je v resnici 110,00 . Biti enkrat tam je čisto dovolj.

To hišo imajo Rusi. V Lechu ni pomembno koliko plačaš za prenočišče in koliko za smučarsko karto. Šment je organiziran malo po švicarsko, malo po ameriško in v kolikor imaš dovolj denarja, ter si ga pripravljen zapravit, da izkoristiš vse kar tam ponujajo je menda potem to tisto pravo. Če greš le smučat, boš verjetno razočaran.

Sicer pa ja, nekaj podobnega sem videl v Courchevelu.
Verbier je še hujši!


Kanin, pardon za obvoznico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Stran 8 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Kanin, Sella Nevea 2014/015
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB